Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325679

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3870 : 02 Maj 2009, 19:52:41
Živjo,
jaz imam pa par vprašanj za vzreditelje. Kaj mislite, da so prednosti vaše vzreje in vas kot vzreditelja? Katere lastnosti psa postavljate v ospredje in zakaj? Kaj vam pomenijo vaši psi? Na kaj ste pozorni pri izbiri mladiča za nadaljno vzrejo? Koliko psov bi maximalno imeli?

Pričakujem odgovore, hvala :)

Lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3871 : 02 Maj 2009, 21:33:06
En montaže za prihod od Moon...  ;D GG



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3872 : 02 Maj 2009, 23:48:23
Nezzek, midve jo tudi rabiva malo, ker greva ta vikend v Umag...prideš pomagat? ;D

Na razstavo??  :o Midva bova tudi dol, tako da ce rabis pomoc pri ring dresuri se kamot zmenimo za kaksen nasvet in demonstracijo  ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3873 : 03 Maj 2009, 00:29:38
Nezzek, midve jo tudi rabiva malo, ker greva ta vikend v Umag...prideš pomagat? ;D

Ne v Umagu me ni,  žal  ::)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3874 : 03 Maj 2009, 09:40:48
Bi kdo malo pomagal Toffee v Portorožu??? GG


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3875 : 03 Maj 2009, 14:55:19
Meni ni problem ;) Samo povedat mi morte kako se pravilno postavi.  :-[ :-[

Bo tam oba dneva?

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3876 : 03 Maj 2009, 15:52:37
mi pa smo zbrali ime za našo škotinjo.. in sicer bo Naya, ime mi sliči na besedo Nahia kar pomeni hrepenenje/želja.. Naya pa bo tudi zato ker je njeno rodovniško ime Baja :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3877 : 03 Maj 2009, 16:15:31
GG super intro! Komaj čakam piknik Ajevčkov ;D
Ovčka, super, se vidimo...saj nekaj so mi že kazali, kako se to dela, bomo videli...mava še 1 teden časa, da se pripraviva ;D
LadyLia, ful lepo ime, tale Naya, še lepše kot rodovniško :)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #3878 : 03 Maj 2009, 19:07:27
LadyLia, ful luštno ime, mi je ful všeč  :-* Še koliko manjka, da mala pride k tebi?

Blue Pearl, sem prepričana da vama bo šlo super v Umagu, pa ne pozabit kaj fotkat  :P

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3879 : 03 Maj 2009, 19:51:22
še 12 dni  :o v petek 15 grem po njo. komaj čakam !

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3880 : 03 Maj 2009, 21:31:54
Katie, upam da naju bo kdo fotkal, ja. Mogoče ovcka? ;)
LadyLia, naj ti hitro mine...se še spomnim kako sem jaz odštevala zadnje dni za Sky...ne morem verjet da je že 4 mesece od takrat. Prehitro je zrasla moja miška!

Pa še par fotk od lepotičke Glory...psička ima izreden karakter, zelo je pogumna in živahna in krasen kožušček ima...pa 2x večja je od moje Sky! Ko so bili v leglu, pa je bila pravi drobižek in smo vsi mislili, da bo po mamici, debeluška Sky pa po očku. Zdaj pa je ravno obratno. Glory je pravi mali Paris ;D






Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3882 : 03 Maj 2009, 22:53:57
Katie, upam da naju bo kdo fotkal, ja. Mogoče ovcka? ;)

Mi sicer ne bomo cel dan tam (ko zakljucimo z ocenjevanjem bomo sli), ampak drugace pa ni problem..  ;) Aja, glede ring dresure, glavno da ti pri miru stoji (vec ali manj), ko jo sodnik pregleduje, da se pusti pretipat, da pokaze zobe.. Ostalo bo pa ze slo  ;) Tako da, moj nasvet, tole se malo trenirajta pa pomoje ne bo panike  :)

Aja, pa sorci za Gajo, ful je bla lepa psicka  :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3883 : 04 Maj 2009, 10:38:59
Naš Dreamy pri 4 mois



in sedaj pri 6 mesecih  :o  GG



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3884 : 04 Maj 2009, 10:59:32
In še Moon...   ;D GG




nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3885 : 04 Maj 2009, 11:36:26
Krasni sta GG! :-*

Sožalje za Gajo Blue Pearl.. lušna je bila.. :-*

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3886 : 04 Maj 2009, 11:46:33
Dreamy je fant  :o GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3887 : 04 Maj 2009, 11:51:43
Hvala, Gaja je bila the best of the best ;D Šele Sky mi je pomagala, da sem jo vsaj malo prebolela (a nikoli pozabila!) ...škoda mi je le, da se nista nikoli spoznali, ker bi se sigurno super razumeli!!

Dreamy je pa fuuuuuuuul lep...zelo lepo je košat in zgleda že skoraj odrasel. Pa nista si več tako podobna s Sky, kot sta si bila včasih. Sigurno je on pa vsaj 3x večji od moje malčice :D Bodo tudi oni kaj razstavljali v Sloveniji, ali je predaleč?

Zdaj pa samo še od (Fr)ostyja slikice čakamo!

Moon je pa res krasna, tako lepo črna...a to je med igranjem z Wisky slikica narejena?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3888 : 04 Maj 2009, 13:39:40
Ja to je Wisky, ki se je 2x crklala pri nas  :D





LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3889 : 04 Maj 2009, 15:41:16
Blue Pearl te razumem. Jaz tud mojih dveh princesk nebom nikoli pozabla..  ko sem  prvič po tem ko smo Lio zgubili vidla škota mi je blo grozno  :'( čez čas, pa smo ugotovili, da brez njega tudi ne gre.. in zdaj že koomajjj čakam da dobim Nayo  :-*

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3890 : 04 Maj 2009, 16:17:51
Blue Pearl te razumem. Jaz tud mojih dveh princesk nebom nikoli pozabla..  ko sem  prvič po tem ko smo Lio zgubili vidla škota mi je blo grozno  :'( čez čas, pa smo ugotovili, da brez njega tudi ne gre.. in zdaj že koomajjj čakam da dobim Nayo  :-*

Jaz sem najprej mislila - nikoli več psa. Potem počasi..ja, bi kužka, ma ne škota...pol sem preučevala pasme in vsem je nekaj manjkalo...nobena me ni tako pritegnila, ni imela te lepote in elegance, košatega kožuščka, nežnega pogleda... In zdaj mi niti malo ni žal, da je pri nas Sky, ker je življenje z njo fantastično! Kljub njenim muham  :D Upam, da kdaj v živo spoznava tebe in tvojo Nayo. Iz kje pa ste doma?

GG, vidim da je pri vas vedno pestro...kako se godi tvojima sinovoma, ko imate toliko mladine pri hiši vedno! Komaj čakam, da spoznam Moon!!!


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3891 : 04 Maj 2009, 16:21:26
Dreamy je fant  :o GG

Mah saj tudi površno berem..  :-[ :-[ Oprosti Dreamy.. :-*

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3892 : 04 Maj 2009, 17:45:22
Jaz sem najprej mislila - nikoli več psa. Potem počasi..ja, bi kužka, ma ne škota...pol sem preučevala pasme in vsem je nekaj manjkalo...nobena me ni tako pritegnila, ni imela te lepote in elegance, košatega kožuščka, nežnega pogleda... In zdaj mi niti malo ni žal, da je pri nas Sky, ker je življenje z njo fantastično! Kljub njenim muham  :D Upam, da kdaj v živo spoznava tebe in tvojo Nayo. Iz kje pa ste doma?

GG, vidim da je pri vas vedno pestro...kako se godi tvojima sinovoma, ko imate toliko mladine pri hiši vedno! Komaj čakam, da spoznam Moon!!!

Pri nas je bilo tudi tako, predvsem pri mami, jo je blo težko prepričat da kupimo novo, ampak ko smo se odločali da bomo meli novo smo bli 100% da bo spet škotinja..
Smo pa iz Maribora. Drugače pa kaj ti si študirala na filozofski v Mariboru al sem kaj pomešala? Ja jaz bla tudi vesela če bi spoznala vaju s Sky ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #3893 : 04 Maj 2009, 22:06:50
Sem študirala na filofaksu v Mb..pa sem (žal) že diplomirala...bi blo fajn bit še malo študentka, ja;) Je pa sestra še gor, tako da jo tu pa tam s Sky obiščeva...naslednjič bo tvoja malčica že pri tebi, pa se lahko zmenimo za kakšne igralne urice:) A bosta kaj v šolo hodili? Kaj pa pol, razstave, kakšen pasji šport?


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3894 : 04 Maj 2009, 22:48:37
Sem študirala na filofaksu v Mb..pa sem (žal) že diplomirala...bi blo fajn bit še malo študentka, ja;) Je pa sestra še gor, tako da jo tu pa tam s Sky obiščeva...naslednjič bo tvoja malčica že pri tebi, pa se lahko zmenimo za kakšne igralne urice:) A bosta kaj v šolo hodili? Kaj pa pol, razstave, kakšen pasji šport?
Jaz sem še pa na filozofski :) jaa seveda se lahko zmenimo, ko naslednjič prideš. Bo hodila v šolo, če bo uživala v agility-u tako kot prejšnja boma delali v tej smeri .. ;) Razstave pa še bomo vidli.. možno tudi to  :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3895 : 05 Maj 2009, 07:51:20
Po Thoru sem tudi jaz rekla: "Škota nikoli več."
Ko sem kakšnega zagledala, sem se obrnila stran, šla sem čimdalj stran, če se je le dalo. Še na razstavah sem se izogibala ringu, kjer so se razstavljali...
Nekajkrat se je kakšen pojavil v zavetišču, pa sem si rekla, da ne. Kvečjemu sem znancem poslala link.
Potem sem zagledala njega... Habibija... Je sledilo pregovarjanje z eno od forumašic iz sosednjega foruma v stilu: "Greš ga vsaj pogledat?" "Ne, ne grem." "OK, te peljem, pa boš videla." "OK." Čez 10 minut: "Veš, v bistvu nimam časa niti, tako, da ne grem". In njeno: "Pa daj, saj greš samo pogledat." No in tako se je nadaljevalo še kakšni 2 uri. Pa sem šla, zatrdno odločena, da škota pa nikoli več in da grem reeeees samo pogledat. No, v bistvu niti ne vem, zakaj sem s sabo vzela še ovratnico in povodec  ::) No, v zavetišču je bilo pa nkako takole. So psa privlekli iz pesjaka, katerega tla so bila prekrita z zmrznjeno scalnico in drekom (no ja, tudi pes je bil v stilu s tem). V pisarno, kjer se je ulegel na tla, položil glavo na moj čevelj in me "gledal" (je slep sicer). In sem ga gledala in si ponavljala, da ne, da sem prišla samo pogledat, kako je z njim. Potem sem kar naenkrat zaslišala samo sebe, ko sem rekla: "Visica, dej, prinesi mi ovratnico in povodec iz avta, prosim."
Hja, nadaljevanje pa itak veste...


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3896 : 05 Maj 2009, 08:32:32
Po Thoru sem tudi jaz rekla: "Škota nikoli več."
Ko sem kakšnega zagledala, sem se obrnila stran, šla sem čimdalj stran, če se je le dalo. Še na razstavah sem se izogibala ringu, kjer so se razstavljali...
Nekajkrat se je kakšen pojavil v zavetišču, pa sem si rekla, da ne. Kvečjemu sem znancem poslala link.
Potem sem zagledala njega... Habibija... Je sledilo pregovarjanje z eno od forumašic iz sosednjega foruma v stilu: "Greš ga vsaj pogledat?" "Ne, ne grem." "OK, te peljem, pa boš videla." "OK." Čez 10 minut: "Veš, v bistvu nimam časa niti, tako, da ne grem". In njeno: "Pa daj, saj greš samo pogledat." No in tako se je nadaljevalo še kakšni 2 uri. Pa sem šla, zatrdno odločena, da škota pa nikoli več in da grem reeeees samo pogledat. No, v bistvu niti ne vem, zakaj sem s sabo vzela še ovratnico in povodec  ::) No, v zavetišču je bilo pa nkako takole. So psa privlekli iz pesjaka, katerega tla so bila prekrita z zmrznjeno scalnico in drekom (no ja, tudi pes je bil v stilu s tem). V pisarno, kjer se je ulegel na tla, položil glavo na moj čevelj in me "gledal" (je slep sicer). In sem ga gledala in si ponavljala, da ne, da sem prišla samo pogledat, kako je z njim. Potem sem kar naenkrat zaslišala samo sebe, ko sem rekla: "Visica, dej, prinesi mi ovratnico in povodec iz avta, prosim."
Hja, nadaljevanje pa itak veste...

Uh, kako fajn zgodba  :) Torej se v bistvu v sebi nisi čisto odrekla pasmi, samo si nažalost imela tako slabe izkušnje da ti je razum (strah) govoril drugo ali?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3897 : 05 Maj 2009, 08:51:42
Ne vem. Po pravici povedano, ne vem.
Če bi me bilo strah, Habibija ne bi vzela. Je slep, gluh in predvsem star...
Samo nekaj mi je reklo, da ga moram it pogledat. S strahom se borim zdaj, ker ima določene težave, učim se vsega novega, ker imam prvič psa, ki ne vidi in ne sliši... Učimo se. Počasi. On mogoče hitreje kot jaz. Po selitvi je zelo hitro odkril, kako se gibati po stanovanju, da se ne sesuješ... Jaz pač pazim, da škatel ne nastavljam tam, kjer se giba. Okolico je že osvojil in točno ve, kje je travnik. Če ne pozna okolja, hodi naslonjen ob mojo nogo. No, jaz se učim bolj počasi, zato imam včasih "padce". Še vedno mislim, da me pes vidi, če ima odprte očke, pa potem ugotovim, da me ni videl, ko padem, ko sunkovito skoči pokonci, ko ga prestopim in zazna šele vibracije s tal. No, saj se bo tudi blondinka enkart naučila, al kako? Zdaj grem vedno do njega, ga ogovorim iin pobožam, pa potem ve, da se "muvam" tam nekje.
Fantastičen pes je in še po posvojitvi sem gledala, če ga kdo pogreša, ker sem prepričana, da slabega doma ni imel. Žal, prejšnjega lastnika nisem našla.


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3898 : 05 Maj 2009, 10:25:48
Yo tvoj škot je lahko res srečen, da je dobil tako lastnico kot si ti! :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3899 : 05 Maj 2009, 10:34:37
Yo tvoj škot je lahko res srečen, da je dobil tako lastnico kot si ti! :)
;)

Upam, da je zadovoljen tu.
Predvsem pa sem jaz srečna, da je tu, ob meni.