Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325733

sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4020 : 24 Maj 2009, 10:18:07
Lepe slikce, ste res uživali. Pa še vreme je bilo lepo.
Filmček od Sky je tudi fajn.

Mi imamo tudi advantix. Takoj na začetku ''klopne sezone'' se je precej slabo začelo, sem jih kar nekaj našla, zdaj je pa zatišje že nekaj časa. Čudno, ampakje čisto krasno tako.

Zadnjič sta se pa Foxy in Iron spet srečala. Sta bila vesela drug drugega. Iron je res simpatičen in velik. Foxy je zgledala kot ena majhna piška zraven njega :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Melody

  • Gost
Odgovori #4021 : 24 Maj 2009, 10:41:16
joj škoda k ni bla še Melly... no sej bomo pa skupi čez 7dni.... komi čakam... upam da pridete...



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4022 : 24 Maj 2009, 10:55:47
Ja škoda pa bi bili vsi :) me prav zanima, če je ona tudi kaj večja od foxy :) Koliko pa ima kg zdaj? Iz kje sta že vidve? Ja v nedeljo pa pridemo.

Me pa nekaj zanima, če kdo ve... Ali pri tej pasmi tudi še obstajajo vzreditelji, ki veliko dajo na delovne sposobnosti pasme? Da recimo vzrejajo delovne linije, tako da za paritev izbirajo le pse, ki dejansko še pasejo in so se pri delu izkazali že njihovi starši, stari starši in tako dalje,...? Recimo, da želiš škota z dobrim pašnim potencialom- ga je mogoče dobiti, ali je to loterija, mogoče bo, mogoče ne? Pri avstralcih je kar nekaj takih vzrediteljev, pri škotih pa še nisem zasledila, edino v Ameriki je en tak klub. Je še kje?

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #4023 : 24 Maj 2009, 15:36:24
Prekrasni psi ... sedanji in nekdanji.
Res je zanimivo videti, kako se je pasma v nekaj (koliko?) desetletjih spremenila. Moram priznat, da so mi stari škotki z malo manj dlake in bolj izrazitimi učki bolj všeč. Skenirala sem dve stari sliki moje Inke, ki ju prilagam k arhivskim posnetkom - moje drage čudovite Inke, skotena je bila junija 1986  :-* :-* :-*






kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4024 : 24 Maj 2009, 15:46:29
 :o ooo prekrasna je bila Inka  :-* , meni so tudi bolj všeč taki škoti, hvalabogu se nekateri še zmeraj ukvarjajo s klasično linijo škotov  :)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4025 : 24 Maj 2009, 16:41:21
Uuu tale Inka pa je bila res lepa...je imela belo črto po nosku, a ne? Meni so sable škoti najlepši taki, ampak jih je že težko dobit...visoki, elegantni, z ravno doolgo dlako. Tri in blujem še paše tudi volumen ampak sable pa morajo bit klasični! ;D Drugače pa tudi mene zanima, če obstajajo pravi delovni škoti? Predniki od Sky imajo vsi dober pašni nagon, in to se je zgleda da preneslo tudi nanjo ;D Upam da bo tudi pri Agilityju na dan privrela ta njena živahnost, ki nam jo ponosno kaže doma, ko gremo ven, pa jo malo sramežjivo skriva;) Ampak je že precej manj plašna, juhu.

Glede zajedalcev pa se tudi nama obnese Advantix, ampak ta ne ščiti pred srčno glisto oz komarji, pa ne vem, kaj bi zdaj kombinirala...stronghold in ovratnico ali kako? Sploh ker bo zdaj spet raztava na obali...

A se boste Foxy, Melly in Iron vsi raztavljali v Hrušici? Melody, kako pa da vaju ni bilo v mali šoli, ko smo video snemali?







rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #4026 : 24 Maj 2009, 18:49:18
Se malo javljam po dolgem času.

Čestitke vsem za nove škotske člane. Upam, da se boste super ujeli in vas bodo še dolgo razveseljevali :)

Če se morda kdo spomni, da je imela Viti rahlo nenavadno fobijo pred strahovi.. Pred kakšnim mesecem je kar čez noč izginila in Viti piti ponovno šiba k vratom ko primem povodce (in ne stran, kot je to prej počela) in gre lepo pridno z mano kamorkoli gremo. :o Sicer pojma nimam kaj se je spremenilo, da gre spet rada na šetnjo, ampak važno je, da gre :)
Valjar pa je še vedno cepec. Upam, da bo tak tudi ostal. :) :P

Jutri me na piknik na žalost ne bo, pridem pa pogledat v Hrušico - upam da spoznam čimveč škotske mladine :)

lp



Haha, sem napisala bedarijo.. Witty je imela fobijo pred sprehodi :o ;D

Blue Pearl, v Hrušici ne bom razstavljala. Če bom imela pa kakšnega psa sabo pa še ne vem. No, Viti zagotovo ne gre zraven. Kljub temu, da se ima spet rada sprehode, še vedno ne mara drugih psov, predvsem psic in se mi zdi brez veze jo med toliko psov vozit. Saj doma ji nič ne mankja in se ima čisto fajn :) Za Valjarja pa še ne vem.

Katie, hvala za slikce, vidim, da ste se imeli fajn :) Ruby in Jenny pa res ni težko ločit :P Pa Honeybee je ful lepa :-*

Mi mamo za klope ovratnice scalibor, ko pa pridemo iz morja pa stronghold ampule. Pa se kar obnese. Kakšen klop se že še najde, ampak ni pa tako hudo.

Los je car!


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4027 : 24 Maj 2009, 19:07:38
Inka, tvoja psička je bila res lepa.
Blue Pearl, ali bomo lahko videli ta video?
Foxy se ne bo razstavljala zaradi ušesk, pride pa gledat in navijat :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #4028 : 24 Maj 2009, 19:09:14
A ni v Strongoldu ivermectin, na katerega so lahko colliji preobčutljivi?



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4029 : 24 Maj 2009, 19:15:22
Mislim da je res , ali je to frontline, ne vem točno. Ali pa je v obeh :-\ Vem samo, da ga v advantixu ni, to je v redu. Upam vsaj da prav vem. Sicer pa, če je pes +/+ ali +/- potem itak ni problem.


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #4030 : 24 Maj 2009, 19:16:42
Evo, še par fotk. Moja lepa, siva Vitipiti in Valjar, ter dokaz valjarodine norosti. Valjar je pač norel in prinašal palico, ki je bila kar naenkrat čisto krvava (vrjetno je grdo zagrabil pa se je butnil v dlesen). Valjar tega seveda ni opazil, ampak je zahteval, da mu spet vržem palco. Ker je zaradi začudenja nad krvjo nisem dovolj hitro, si jo je sam vzel iz mojih rok in s tem še mene celo popackal s krvjo. Nekaj minut je še minilo, preden sem ga toliko umirila, da sem ugotovila, da ima obe čeljusti še celi. Cepec pač. :)

Sibila, ja sem že nekaj slišala o tem, ampak nisem prepričana da je točno ivermectin ta snov, ki je v strongoholdu. Mislim, da je ena druga, ki tudi spada v tisto skupino, ki ni fajn za MDR1 -/- pse. Ampak je baje v tako majhnih koncentracijah, da ni panike. Problem bi bil če bi s Strongholdom ful pretiravali, če se ga pa daje v slakdu z priloženimi navodili je vredu. Pa tudi nobenega konkretnega primera ne poznam, da bi imel škot težave zaradi strongholda.

Los je car!


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4031 : 24 Maj 2009, 20:07:45
Valjar norec  :D Ruby je tudi čist zmešana, se vidi, da sta si v sorodu  :P

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4032 : 24 Maj 2009, 23:10:37
Stronghold naj bi bil varen za collije (so menda ful testirali in je ok), ga pa res ni priporočljivo dajat v velikih količinah. Ampak je edina stvar razen tistih tablet iz italije za filarijo, tako da...moram čimprej dat sky testirat za mdr1. A vi ste / boste kaj testirali?

Rina, škoda da ne bom spoznala Witty. Pa kdaj drugič, upam. Mogoče bova tudi midve hodili na Agility v Ljubljano ;D

Sana, link do videa sem sicer že objavila, pa še enkrat, če ga nisi videla ;) :
http://www.youtube.com/watch?v=2WPzMzBC3Zc


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4033 : 25 Maj 2009, 05:52:28
Sem govotrila z specalisto za te zadeve in mi je rekla, da tudi škot ki je MRD +/+ je bolje da ne dobi zdravila iz tistega seznama zlasti vse kar vsbuje ivermectine !GG


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4034 : 25 Maj 2009, 11:38:48
Aja Blue Pearl sorry, nisem videla. Drugače pa ful fajn filmček :)
Ja eni res kompicirajo glede MDR, ne vem sploh kaj je prav. verjetno ena srednja pot. Če je pes -/- je res treba ornk pazit, če je +/+ je pa sigurno bolj na varni strani glede tega. Foxy bomo dali testirat, Mike je pa že.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Melody

  • Gost
Odgovori #4035 : 25 Maj 2009, 13:31:13

A se boste Foxy, Melly in Iron vsi raztavljali v Hrušici? Melody, kako pa da vaju ni bilo v mali šoli, ko smo video snemal


Melly se bo razstavljala v Hrušici.
Ne vem kako to. Mislim da sva imele tisti dan preizkušno za Tačke pomagačke. Ta teden bova na festivalu v Ljubljani v sredo in v petek, ko se bojo predstavljale tačke pomagačke. :)

Sem zelo ponosna nanjo ker se je tisti dan odlično odrezala se ni bala niti bergelj, niti hojce, in tudi invalidskega vozička ne.



Melody

  • Gost
Odgovori #4036 : 25 Maj 2009, 13:34:44
Ja škoda pa bi bili vsi :) me prav zanima, če je ona tudi kaj večja od foxy :) Koliko pa ima kg zdaj? Iz kje sta že vidve? Ja v nedeljo pa pridemo.

lp

nazadnje k sem jo tehtala je imela 13kg pri veterinarki:)
drugače p sva iz Loga pri Brezovici(okolica LJ)

no komi čakam nedeljo da mal Foxyco premečkam... ;D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #4037 : 25 Maj 2009, 14:41:07
Sem govotrila z specalisto za te zadeve in mi je rekla, da tudi škot ki je MRD +/+ je bolje da ne dobi zdravila iz tistega seznama zlasti vse kar vsbuje ivermectine !GG

Ja, ravno danes sem govorila s svojo veterinarko, ki mi je rekla, da se lahko pojavi tudi pri ostalih pasmah, je pa pri collijih najpogostejši.
Jaz sem se odločila, da dam svojo punco testirati, da bom vseeno bolj ziher. Test itak stane nekje 15 evrov, pa samo kri se pošlje.
Si pa moram o tem še jaz malo bolj prebrati, sedaj vem res samo tako na grobo kaj o tem.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4038 : 25 Maj 2009, 16:16:36
Tukaj kaj več o tem http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/genetics.aspx. Namen selekitvne vzreje je da bi se maksimalno izločil iz vzreje pse, ki imajo -/- ... in optimalno parili +/+ in +/-
in o prepovedanih zdravilih http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/drugs.aspx

in o pasmah http://www.vetmed.wsu.edu/depts-VCPL/breeds.aspx

GG


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4039 : 25 Maj 2009, 20:52:27
Mi pa smo danes fajn izkoristli sončen dan za malo socializacije ;D






A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #4040 : 25 Maj 2009, 21:34:31
Wiii, jaz sem končno uspela premečkati tole srčico Foxy :-* Tako nežna in elegantna je pa puhasta :D



Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Melody

  • Gost
Odgovori #4041 : 26 Maj 2009, 08:48:59
sana lahko ti samo povem da imaš super psičko... zlo je lušna in z Melly sta si zlo podobne... ;D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4042 : 26 Maj 2009, 21:31:48
Včeraj je Sky zelo uspešno opravila izpit male šole:






Potem pa smo se dobili s sestrico Glory in tamale sta se igrale kot da bi bile spet v leglu ;D




Katera ma lepše zobe? ;)






nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #4043 : 26 Maj 2009, 22:37:30
Bravo!  :) :)
Joj kakšna srčka sta!  :-* :-*

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4044 : 27 Maj 2009, 09:53:58
Sky in Mojca...STE ZAKON  ;) GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4045 : 29 Maj 2009, 19:47:06
Od kadar je prišla Moon sta z Dolly kot rit in srajca  :o :o GG












in še en SMILE  GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4046 : 29 Maj 2009, 20:07:01
V kakšno lepotico se je razvila Dolly! Super zgleda na fotkah!!! Krasen kožušček:) Moon je pa itak fantastična. A jo boš prišla kaj pokazat v Portorož? ;D


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #4047 : 29 Maj 2009, 20:07:47
Kakšna dlaka!  :o 8) 8)javascript:void(0);

Super sta!  :-*

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4048 : 30 Maj 2009, 17:52:39
Še Layla



in Paris

z vetrom v laseh... GG
 


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #4049 : 31 Maj 2009, 14:37:46
Upam, da imate v Hrušici lepo vreme in da uživate. Jaz sem na žalost zbolela in ne morem nikamor :(

Iiii kakšne luškane slikce LadyLia :)
GG, hehe meni je še vedno Layla najbolj všeč :P

Los je car!