Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325636

Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4110 : 07 Junij 2009, 22:55:19
Pozdrav tudi z moje strani!

Že kar lep čas spremljam vašo debato o škotih in moram reči, da objavljate res lepe slikce predstavnikov te čudovite pasme. Sem velika ljubiteljica škotskih ovčarjev in hkrati tudi lastnica 4,5 mesečne dolgodlake škotske ovčarke "Midnight Lady", ki sliši na ime Lady. To je moja druga škotinja in je sable barve, z rodovnikom. Tako da sem si tudi jaz vzela nekaj časa za tale forum in se predstavila kot novinka. ;D


En lep pozdravček z okolice MBja :)

Lady M.


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4111 : 08 Junij 2009, 09:18:24
Pozdrav tudi z moje strani!

Že kar lep čas spremljam vašo debato o škotih in moram reči, da objavljate res lepe slikce predstavnikov te čudovite pasme. Sem velika ljubiteljica škotskih ovčarjev in hkrati tudi lastnica 4,5 mesečne dolgodlake škotske ovčarke "Midnight Lady", ki sliši na ime Lady. To je moja druga škotinja in je sable barve, z rodovnikom. Tako da sem si tudi jaz vzela nekaj časa za tale forum in se predstavila kot novinka. ;D


En lep pozdravček z okolice MBja :)

Pozdravljena Midnight Lady  :) a imaš kaj slikic od tvoje škotinje? Moji prvi škotinji je bilo tudi Lady ime, se mi zdi da jim to ime zelo pristaja  ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4112 : 08 Junij 2009, 09:26:05
Blue Pearl... strah tujcev je pri škotih dokaj običajen..oziroma normalen... škot je bil ovčarski pes in je moral biti nezaupljiv do tujcev... sedaj z razstavami in vse ostalo smo ga totalno "civilizirali"... jaz bi rekla, da smo ubili njegov prvoten temperament in ne vem če je to najbolje za pasmo  :-\ GG


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4113 : 08 Junij 2009, 09:28:37
Razlika je velika med nezaupljivostjo in strahom  ;) Kot dan in noč.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4114 : 08 Junij 2009, 09:46:41
Nisem prepričana... moraš gledati posebno atmosfero razstav, stes, ogromno psov, včasih neprimerni prostori... in pol, kar en človek, ki psa prisilno pretipa... ne vem če je običanjo ali noramlno, da mora pse prenesti, da ga katera koli oseba otipavala

Poleg tega so eni sodniki zelo prijazni in se nežno približajo psu, počepnejo..nekateri pa pridajo kakor strašila in mahajo z rokami..zdi se mi, da je to dokaj stresno za mlade psa...

In še to...zakaj bi moral pes uživati v dotiku tujca ??? GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4115 : 08 Junij 2009, 10:10:20
Meni osebno je tudi ok, da se pes ne pusti čist vsakemu, da pride in ga prešlata...a vam bi blo to všeč?? Meni res ne! :P  Ampak v tem svetu jo moram pač tega naučit, da vsaj če sem jaz zraven, da mi meni tolk zaupa, da bo vedela, da ji nihče ne bo nič naredil. Ko pa je sama, pa je že prav da je nihče ne takne...da mi je kdo ne ukrade! Ampak saj bo...je še majhna, in če se bova potrudli bo sigurno ok. Pa ko zraste bo dobila malo na samozavesti...zdej bo mele malo pavzice z razstavami, da si opomore...brez veze jo forsirat božico.
Aja pa 1. dan je v ringu nanjo padla tabla z razporeditvijo (ker je ful pihalo), tko da ni čudno da se je bala tistega prostora...in pol še tale ogromen sodnik;) V bisu (drug prostor) pa je bila tako pridna da sama nisem mogla verjet;)

Midnight Lady tudi jaz bi rada slikice tvoje malčice! Je res že čas da prideva v Mb ko je tolko mladih kužkov zdaj na tistem koncu:) Lahko naredimo en piknik z Felininim bradkotom pa z LadyLio in tabo, Midnight Lady:)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4116 : 08 Junij 2009, 10:13:57

Poleg tega so eni sodniki zelo prijazni in se nežno približajo psu, počepnejo..nekateri pa pridajo kakor strašila in mahajo z rokami..zdi se mi, da je to dokaj stresno za mlade psa...


To 100% drži...ko sva bili v Umagu, je dobila dva super prijazna in nežna sodnika in sploh ni bilo problemov...na zadnjih treh razstavah pa so kar planili nanjo in se ji je vse skupaj ful zamerilo. No sej zdaj malo iščem izgovore, dejstvo je, da je sky zelo nezaupljiva (drugače na splošno sploh ni plašna do šundra, hrupa, ljudi..) in bova res morali delat na tem ;)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4117 : 08 Junij 2009, 10:17:48
Pozdrav tudi z moje strani!

Že kar lep čas spremljam vašo debato o škotih in moram reči, da objavljate res lepe slikce predstavnikov te čudovite pasme. Sem velika ljubiteljica škotskih ovčarjev in hkrati tudi lastnica 4,5 mesečne dolgodlake škotske ovčarke "Midnight Lady", ki sliši na ime Lady. To je moja druga škotinja in je sable barve, z rodovnikom. Tako da sem si tudi jaz vzela nekaj časa za tale forum in se predstavila kot novinka. ;D


En lep pozdravček z okolice MBja :)
Dobrodošla tudi od nas, tudi jaz sem imela Lady, samo da je bila tricolor. Slikice tvoje lepotičke so pa več kot dobrodošle


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4118 : 08 Junij 2009, 10:37:02
Blue Pearl jaz sem takoj za piknik  :D
Glede plašnosti pa je pri nas tak. Ko se pri nas pred hišo ustavi kak za njo neznan avto začne lajat kot vlka, ko pa se ji skuša približat pa začne bežat. Na sprehodih je tako, da večino beži pred drugimi ljudmi če jo želijo na hitro pobožat (predvsem pred moškimi, pri ženskah je manj plašna . Le zakaj  ::) :P). Če pa srečama koga ki ima zraven psa pa ni problema, se jih sploh ne boji.
Mene osebno tudi ne moti, da se ne pusti čohat čisto vsakemu  :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4119 : 08 Junij 2009, 10:42:48
Ja pol pa res piknik naredimo:) Juhu!

Sky pa se ničesar tko ne boji...na razstavi v uni grozni gužvi je bila čist cool, me je prav presenetila...ful je radovedna in gre do vsakega...ampak ko jo hočejo počohat, gre pa stran. In pol če jo ignoriraš, pride spet...kot da se hoče ona sama odločit, kdo pa kdaj jo bo čohal. Ampak ljudje tega ne štekajo in bolj ko gre ona stran, bolj silijo vsi vanjo. Edino res fuuul nežni in mili ljudje so ji všeč. Te takoj sprejme. Vsi drugi pa si morajo pridobit njeno zaupanje in 'zaslužit' da se pust jim čohat. Za razstave to seveda ni ok, drugače pa mi je ok, da je tko ful samosvoja in ne bo tekala za nikomer pa 'prosjačla' za čohanje. Mogoče je tudi malo preveč razvajena :P


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4120 : 08 Junij 2009, 11:05:44
Torej je glih obratna od očeta... Paris se tako rad boža, da ljudi kar zasleduje... in bolj se izogibajo in tečejo bolj jih sledi..je prav smešno za videt...

Drugač me je pa vedno presentetilo, ko pridejo ljudje gledat mladičke in ostale pse...vsak misli, da je škot ful prijazen pes, ki bi moral uživati v božanju vsakega tujca... meni se zdi to zelo čudno... pri nas so samo 3 taki..Paris, Dolly in Moon..ampak meni se to ne zdi "normalno" ...  :P GG


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #4121 : 08 Junij 2009, 12:38:01
Prav vesela sem, da je pri nas vse več lepih škotov :-* A mogoče katera ve, od kdaj v standardu te pasme ni več zaželena bela lisa na sredi glave in gobčka ??? Včasih so bili ravno taki najlepši  :). Meni je to lepo tudi pri borderjih in avstralcih, škoti pa tega žal nimajo več  :(



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4122 : 08 Junij 2009, 13:28:14
Inka... Lassie iz filma te je prevzela  :P




Drugače je teh lis je še kar nekaj in standard to absolutno ne prepove...

Tole piše v standardu :

"WHITE MARKINGS: All should carry typical white Collie markings to a greater or lesser degree. Following markings are favorable – white collar, full or part, white shirt, legs and feet, white tail tip. A blaze may be carried on muzzle or skull, or both."





Samo meni to osebno ni všeč najmanj pa pri tribarvnih, ker "uniči" barvno simetrijo črne maske  :D GG



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4123 : 08 Junij 2009, 13:33:01
Inka, kot sem jaz gledala pri sable tega skoraj ni več...našla sem jih par na Kitajskem in v ZDA. Pri blujih pa je kar pogosto in meni zelo všeč ;D



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #4124 : 08 Junij 2009, 14:00:41
Ja, hvala obema za pojasnila. Hec je res, da so psi (večinoma samci!), ki so igrali Lassie, tako vplivali na najbolj priljubljen videz, to brez dvoma drži ::)
Pa tudi za trikolorje je res, da so lepši s črno maskico :-*
Kot se spomnim, je bil s to belino na glavi cel cirkus, ker je MORALA bit lisa čimbolj simetrična, kar pa je bilo zelo redko.
Blue merle (psička?) na zgornji sliki je prav luštkan-a :-*, ker nima toliko flekic po glavi. Ima samo očala, hihihi 8)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4125 : 08 Junij 2009, 14:11:35
Wiiiii, piknik, jaz sem takoj za, pa če ni piknika,pa vsaj eno otroško srečanje :))) Bleu Pearl, vidiš, naših koncih smo zabavni, tako da hitro sem :)

Meni je tudi všeč ta rezerviiranost do tujcev, ki pa se pri karakterju more ločit od plašnosti, saj sta to različni stvari. Lahko je nezaupljiv, zame celo zaželena lastnost, ampkak ni mi pa všeč, da se strah kaže. Zato tudi meni niso razstave všeč, ker se mi zdi čist mimo, da ti pa lahko glih vsak tujec psa za jajca tipa, mu v zobe gleda in k temu se spravi ravno kak mu paše, primahedra z rokami, se na široko posatvlja, postavlja roke v bok itd. Sodniki bi lahko bli malo bolj taktni, al pa naj pustijo pse pri miru. Ne vem zakaj se ne more enkrat za vselej v rodovnik napisat, da ima vse zobe in da ima spuščena jajca  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #4127 : 08 Junij 2009, 14:34:17
Uh, to pa poznam, to siljenje ljudi v psa. ::)

Meni se zdi, da so ljudje užaljeni, če jih pes "ne mara". Moja mlajša - kavalir španjel, je zelo radovedna in gre vsakega pogledati, božati pa se ne pusti. In potem ljudje začnejo siliti v njo "kako me nimaš rada, seveda me imaš rada,...blablabla". Nekako se mi zdi. da jih to "užali".

Morda imam za takšno stvar napačno pasmo, ker je magnet za mimoedoče, kot tudi vaši lepi škot, ampak mene to res grozno moti.
In prav na to temo je zdaj članek v Moj pes reviji, o obnašanju na sprehodu.  :)

Felina, s tabo se pa več ne menim, ker se ne smem povabit malega falota gledat.  :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #4128 : 08 Junij 2009, 14:48:29
varja, si zelo dobrodošla....izkoristi, dokler je še mali, ker prehitro raste :)  Samo sms pošlji ali pa na facebooku me obvesti o obisku, dopoldneve sem fraj in nedelje  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4129 : 08 Junij 2009, 15:05:38
Midnight Lady dobrodošla na forumu!  ;)

Ja, škoti so različni. Eni so bolj cartasti in se ful radi božajo in crkljajo, prav lezejo v naročje, drugi so pa pač bolj zadržani zase, to pa še ne pomeni da so plašni. Plašnost jaz povezujem z reakcijami na nove stvari, na okolje, ne samo odziv na ljudi. Ko je ravno Sky za primer, po hali, v gneči je šla brez problema. Samo pač je bolj nezaupljiva, sej sčasoma se bo navadila  ;)

Bele liske se pa še da videt pri sable, ampak ne več dosti, meni so ful všeč. Najbolj pri blue merlih, pri tricolorjih pa ne toliko, ravno zaradi maske.



Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4130 : 08 Junij 2009, 16:36:09
Moja Naya ma 5 belih dlak na glavi  :D
 

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4131 : 08 Junij 2009, 18:30:06
Hvala za takšno prijetno dobrodošlico... ;)

Spodaj objavljam slikce moje "Lady"...

Lady M.


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4132 : 08 Junij 2009, 18:52:28
Kak je luškana  :) a Lady si kupila pri Lidiji Korun?

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4133 : 08 Junij 2009, 19:07:47
Slučajno kombinacija Silver Dream Question Of Time x Brigoree Angelina ? ???

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4134 : 08 Junij 2009, 19:15:28
Katie, mama je Brigoree Angelina, oče pa iz znane italijanske psarne "della Corona Ferrea".

LP

Lady M.


Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4135 : 08 Junij 2009, 19:28:41
Hvala LadyLia, tudi tvoja Naya je zelo luškana. Moram pa priznati, da vsak škot objavljen tukaj na forumu ima svoje čare-čestitke vsem!

LadyLia, poglej ZS.

Lady M.


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4136 : 08 Junij 2009, 19:30:52
Dobrodošla na forumu!

Zelo lepo psičko imaš.Pa jo nameravaš razstavljati,imeti leglo ali še kaj drugega?

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4137 : 08 Junij 2009, 19:35:17
Bomo vidli, kaj bo čas prinesel...to mislim glede razstavljanja in legla.

Lady M.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4138 : 08 Junij 2009, 19:37:17
Katie, mama je Brigoree Angelina, oče pa iz znane italijanske psarne "della Corona Ferrea".

LP

Aha  :) Luštna punca  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!