Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325688

katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4170 : 17 Junij 2009, 14:58:13
uu 30.8 je idealno za naju z Nayo  8) kr bo še 5 m stara , sam morem še malo razmislit namreč še nikoli nisem razstavljala in zna bit problem :) Hvala za informacije Katie  :-*

Ja kar pridta, midve z Ruby bova tudi tam  ;D

Ja Alma imaš prav, na DNA osnovi res zelo malo oziroma skoraj nič  :( Če pogledaš borderje kakšne teste se vse dela... Ko bi bilo tudi pri škotih enkrat tako 

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Melody

  • Gost
Odgovori #4171 : 17 Junij 2009, 15:08:09
katie midve z Melly bova tudi ;D



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4172 : 17 Junij 2009, 15:41:37
A res, ja fino  ;D A bomo v konkurenci?  :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4173 : 17 Junij 2009, 16:43:41
Gospodična Toffee ki uživa na morju  8) GG







katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4174 : 17 Junij 2009, 17:05:40
Kaj uživa Toffee   ;)

En zanimiv link, verjetno iz okrog leta 1930
http://www.britishpathe.com/record.php?id=10040
Čisto drugačni od današnjih

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4175 : 17 Junij 2009, 18:59:19
Vas bo spet kar nekaj na razstavi :)

Mene ste narobe razumeli. Saj se ne gre zato, da je ne morem dvigniti, je res en majhen drobižek :) Gre se zato, da želim, da uboga na besedo ne da jo bom morala ves čas prositi naj gre z nami in jo nositi do avta. Nočem nekaj delati na silo, rada vidim če kuža sodeluje zraven in razmišlja. So ji kar delali ''klikerji'' ko sem se odpeljala in je ostala sama doma, potem vsaj malo razmišlja sama pride do nekega sklepa in tako dalje... Za to gre tukaj. Zato je tudi tako fino delati s klikerjem, ker se ne doseže nič na silo. Če bi se zaganjala v pse bi bila spet lahko rešitev ta, da jo dvigneš in odneseš stran, to je brez veze se mi zdi.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4176 : 17 Junij 2009, 19:44:05
Priznam, da so meni tile škoti na posnetku bolj všeč kot današnji :-[ Tak je bil očetov škot, zaradi katerega so mi postali všeč in sem si obljubila, da me bo nekoč spremljal. Čeprav Foxy je krasna, da ne bo pomote :) Drobna, polna energije, z veliko željo po igri in sodelovanju. V njeno mamo sem se na prvi pogled zaljubila, ker tudi ni velika in ni odlakana kot kakšen medved ;)  Zdaj pa nekateri collieji na žalost izgledajo kot puhasti medvedi, ki delujejo kar malo okorno. Kako pa naj bo gibčen z vso tisto tono dlake na sebi in močnimi kostmi :-\ Škoda jih je... :(
Sem že enkrat spraševala-ali še kdo vzreja take ''stare'' tipe škotov? Jaz sem mnenja, da bi morala vzreja v to smer.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4177 : 17 Junij 2009, 21:19:16
Sana meni so zelo všeč psi v teh psarnah, seveda ne čisto vsi, nekateri so pa izjemni  :-* :-*
http://www.dispiritos.com/
http://tetatet.kennels.ru/
http://www.kolumbus.fi/ukkjo/

pa še kakšna psarna s klasičnimi škoti bi se našla  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4178 : 17 Junij 2009, 21:34:09
Ana.. meni so tisti iz tvojega prvega predloga všeč... in še teli http://www.seabounds.com/ ...   ;) GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4179 : 17 Junij 2009, 21:40:33
Pri tej psarni so mi psičke še všeč, samčki pa že gredo proti 'modernim', in psarna verjetno že gre bolj v smer full odlakanih škotov, kar meni ni ravno najbolj všeč  :P :P ;)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4180 : 17 Junij 2009, 21:44:09
O kako je lepa Tofika. Ful mi je vsec, ker je taka visoka, vitka in res elegantna. In ful prijazna in igriva!
Tudi meni so klasiki vsec...le v visino mi je vsec, da ni lih spodnja meja...da so tudi psicke vsaj nekje 54 cm in lepe elegantne.
Meni so te psarne, ki jih je Ana omenila zelo vsec tudi zato, ker vem da delajo cist vse mozne teste za pse...in dajo veliko na karakter. Da so skoti zivahni in igrivi, ne pa samo za na kavc. Ko sem jih gledala zadnjic na razstvi me je bilo kar groza...vsi tako pasivni in zalostni in nekako vdani v usodo.

Foxy pa je tudi meni ful ful vsec, sploh karakterno...ker je resnicno ena najbolj zivahnih skotinj:) Sreco imas Sana, da ti gre lepo v avto. Sky sovrazi voznje (ker ji je bilo na zacetku tolk slabo)  in zato samo da vidi na kilometer avto, bezi stran...in ni drugega kot jo nest. Z veseljem raje izbere ostat doma kot pa se peljat:(


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4181 : 18 Junij 2009, 20:20:59
Dedi od Moon v akciji  ;) GG




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4182 : 19 Junij 2009, 09:19:12
To je pa Iona sestra od Moon, ki je ostala pri vzrediteljici  :o GG





Melody

  • Gost
Odgovori #4183 : 19 Junij 2009, 09:27:41
A res, ja fino  ;D A bomo v konkurenci?  :)

upam da ne k potem vemo da nimava šans ;)
pa upam da se melly do takret pocajta :-\



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4184 : 19 Junij 2009, 09:42:21
Tudi Moon bo takrat stara 7 mesecev in to je razred najmlajših... V Trbovlje pridemo vsi... Moon, Dolly, Layla, Sky, Toffee in  mogoče kdo od Aječkev....

Kaj pa je z bogo Melly? GG




Melody

  • Gost
Odgovori #4185 : 19 Junij 2009, 09:47:08
no pa da se še mal považem z Melly k smo se predstavljal na prešernovem trgu za tačke pomagačke





Melody

  • Gost
Odgovori #4186 : 19 Junij 2009, 09:53:15
Tudi Moon bo takrat stara 7 mesecev in to je razred najmlajših... V Trbovlje pridemo vsi... Moon, Dolly, Layla, Sky, Toffee in  mogoče kdo od Aječkev....

Kaj pa je z bogo Melly? GG




bile sva na obali pa čas je biu da bi dobila tabletko za razglistet... in smo ji dali tisto ki je tudi proti srčnemu črvu(progasti komarji)... pa je dobila potem tako močno drisko da je bilo joj naslednji dan pri veterinarju je dobila infuzijo in zdrvila za zapirat...
pa se je driska čez 3dni ponovila
sedaj sva pa že od ponedeljka na dijeti(rižek in meso) dones je dobila malo briketov in pa antibiotiki na 12ur... upam da bo sedaj vredu in pa zbirava iztrebke za parazitološko preiskavo blata z Giardio... za vsak slučaj.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4187 : 19 Junij 2009, 09:58:44
Prepičana sem da se bo vse hitro uredilo! Po navadi so driske kratkotrajne...

Čestitke za tačke pomagačke ...

Krasna  ;D GG



Melody

  • Gost
Odgovori #4188 : 19 Junij 2009, 10:04:14
ja sem vesela da sva se včlanle in komi čakam da narediva izpit in pomagava ljudem... ker Melly ima strašno rada otroke in starejše pa tudi v domu za starejše na Vrhniki k sva bile se ni nič bala bergel, hojic, invalidskih vozičkov ipd. res sem bila to zelo vesela. če pa ima še kdo pomisleke da bi se včlaniv v ta društvo pa naj kar pove bomo z veseljem poslali prijavnico. ;)



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4189 : 19 Junij 2009, 11:28:16
Vau bravo Melly, krasna je!! Super super...
Jaz se še odločam kaj bi s Foxy počeli-v kratkem bomo poskusili kako reagira na ovce- če ji bo všeč bomo pasli, če ne pa verjetno agility. Ker ima res veliko energije, bo potrebo nekaj počet. Zdaj že vse igrače Mikeu pobere. V vodo pa ne upa in če vržem igračo v vodo počaka, da jo gre Mike iskat, potem mu jo vzame in prinese meni :) Ko kaj delam moram z vsakim posebej, ker se Foxy čisto preveč ''vsiljuje'' zraven in bi vse ona naredila, tudi vse naenkrat če je treba ;D
Aja Sky ni prenašala vožnje, potem čisto verjamem da je raje doma kot v avtu, bogica. Po mojem bo pa prerasla ta strah čez čas, ko bo videla da nič več ni hudega.

Melody jaz sem bila z Mikeom enkrat na tem preizkusu za psa terapevta-ali so bili to ambasadorji nasmeha včasih?? Mike ni bil ravno za take stvari, je rekla da ne uživa v božanju tujih ljudi, ne mara se igrat s tujci, skratka ni ravno za terapevta on :) to v bistvu sama vem ja. On se tujim ljudem navadno umakne v velikem loku ;D Foxy pa izredno uživa v božanju in crkljanju (Blue Pearl ve kako se je k njej stiskala enkrat ;)), zelo rada ima otroke in starejše. Mogoče bi bila primerna?? ne vem... Mi lahko magari na ZS poveš malo več o teh tačkah pomagačkah :)

Kala, Runo, Bella  hvala za psarne-si moram vzet prav čas, da jih pregledam!

Sestrica od Moon ima pa zelo lepo obarvano glavo :-*

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4190 : 19 Junij 2009, 12:40:43
Melody - si ji dala tablete na bazi Ivermectina???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Melody

  • Gost
Odgovori #4191 : 19 Junij 2009, 12:46:42
Melody - si ji dala tablete na bazi Ivermectina???

veterinarka je rekla da je to edina tableta k je učinkovita proti srčnemu črvu mislim da je nixotin al neki podobnega vem da sta po 2tableti v škatli.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4192 : 19 Junij 2009, 12:48:16
ja sem vesela da sva se včlanle in komi čakam da narediva izpit in pomagava ljudem... ker Melly ima strašno rada otroke in starejše pa tudi v domu za starejše na Vrhniki k sva bile se ni nič bala bergel, hojic, invalidskih vozičkov ipd. res sem bila to zelo vesela. če pa ima še kdo pomisleke da bi se včlaniv v ta društvo pa naj kar pove bomo z veseljem poslali prijavnico. ;)

Tudi mi smo že en čas člani in čakamo na test karakterja. Rečeno mi je bilo, da bo v maju. Morda ti več veš o tem?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Melody

  • Gost
Odgovori #4193 : 19 Junij 2009, 12:56:34
Tudi mi smo že en čas člani in čakamo na test karakterja. Rečeno mi je bilo, da bo v maju. Morda ti več veš o tem?

Midve sva čisto nove in sedaj začneva z malo šolo pri branki...
je pa mede to čisto različno... enkret maja enkret junija ali pa septembra... no sej bomo že...
najbolje da Branko kontaktiraš... je zelo vredu ti bo povedala...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4194 : 19 Junij 2009, 13:00:37
melody - colliejem in ozpeljankam se daje interceptor.
O tem je bilo tikaj že ogromno napisanega.
80% škotov ima mutacijo  preberi o MDR1 Defektu. Pes lahko tudi pogine.. :-[

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Melody

  • Gost
Odgovori #4195 : 19 Junij 2009, 13:46:07
to veterinarka ve... in skorej 100% sem da tega ni v teh tabletah o testu za MDR1 bova šle pa takoj k se pocajta.
Imava super veterinarko sem zelo zadovolna.
Bolj sumem na kekšen virus ali pa bakterijo ipd.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #4196 : 19 Junij 2009, 13:49:12
ok, dobro potem. izogibaj se ivermectina in vseh zdravil, ki so prepovedana - tudi nekatreri antibiotiki, citistatiki in sredstva za narkozo

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Melody

  • Gost
Odgovori #4197 : 19 Junij 2009, 13:55:44
ok, dobro potem. izogibaj se ivermectina in vseh zdravil, ki so prepovedana - tudi nekatreri antibiotiki, citistatiki in sredstva za narkozo

jap. bomo. sej sem proti ne vem kakšnem doziranju psa z zdravili... dajemo samo tisto kar je res mus...



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4198 : 19 Junij 2009, 14:01:09
Joj boga Mellyka!! Upam da bo kmalu ok...so obcutljivi tile nasi mladicki, a ne? Drugace pa cestitke za tacke pomagacke, Melly in Foxy sta obe taki srciki, da sta super z ljudmi res.

GG, sestrica od Moon pa je cudovita...odlakana cisto po ocku...in izredno lepo obrazno masko ima!!!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4199 : 19 Junij 2009, 14:06:46
BP... Iona je bila skopana in sfrizirana za sliko...moja Moon se pa bolj parfumira v konjskih figah...Moram jo malo skopati in natupirati, da pride tudi njena dlaka do izraza  ;) GG