Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325583

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4320 : 08 Julij 2009, 07:56:17
Neda čestitke za tamalga, čeprav mi njegove učke niso všeč oziroma nekaj v njegovih očeh mi ni všeč, pa brez zamere  ;)


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4321 : 08 Julij 2009, 08:27:31
Kaj je narobe z učki :) Meni se zdijo bolj žalostne. Večina škotov ima že pogled tak nagajiv, vesel, on pa gleda bolj žalostno se mi zdi. Itak pa vsak vidi malo drugače ;)

Aja kala, runo, bella sem pregledala tiste psarne, mislim da si mi ti povezave dala-nekateri psi so res fajn.
Nekje pa sem zasledila, da zdaj poskušajo linije iz ZDA tudi v Evropo ''vpeljat''. 

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4322 : 08 Julij 2009, 09:50:26
Sana težko ti razložim kaj jaz  vidim v teh učkih, enostavno me pri Dandyu ne potegnejo, pa ni prvi škot ali kateri drug pes. Nekak Dandy nima tistih iskrivih iskric, tudi Moon nima čist tiste zame wau. Ampak to vidim jaz, meni je prišlo v navado da pri psu pogledam taprvo učke in v očeh mora biti tisti poseben žar, potem šele gledam naprej psa kakšen je  :-[. Res ne znam opisati, kaj pričakujem od učk pri psih.

Ja jaz sem dala povezave ja, meni so tudi nekateri psi krasni v teh psarnah.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4323 : 08 Julij 2009, 10:04:36
Ana, jaz pa točno vem o kakšnih iskircah govoriš, vsaj mislim da  :P Moja Kana je recimo en iskreči se pes- točno vidiš v očeh, da ima voljo in da rada živi, tisti nek zvedav, prijazen lesk. O takih iskricah vsaj jaz govorim  :)  :-* Sena recimo mi ima tudi nekje bolj tak pogled  :)

GG, eno vprašanje, glede na to da imaš veliko mladih psov. Kaj pa ko bodo stari ? Potem boš imela nekaj starih psov, ki ne bodo več za vzrejo, kaj pa potem?





deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4324 : 08 Julij 2009, 10:15:21
A ima mali škotek mogoče svetlo tretjo veko? Mogoče je to tisto kar Kala,runo,bello  moti  ;)

dejansko človek rabi nekaj časa, da ugotovi kaj je drugače kot pričakuje(čeprav seveda ni napaka in v obeni povezavi s pigmentacijo sicer)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4325 : 08 Julij 2009, 11:13:10
Deteljica ne ni to tisto kar me moti, pač je moj pogled na pse malo drugačen kot pri ostalih. Vsi ocenjujete najprej zunanjost itd, meni pa prvo potegnejo učke potem šele vse ostalo. Pride tudi kdaj da pes nima meni super učk ( tukaj nima zunanjost, postavitev učk, nobene veze, meni je pomembno kaj vidim v teh očeh) pa je vizuelno in ko psa v živo vidim tudi karakterno super, pa mi zaradi učk ne bo tako pri srcu, kot pes ki je vizuelno, karakterno in s tistimi meni spešl učki. Pa tudi kontra se mi je že zgodilo, da je bil pes po vsebnosti učk mi full všeč, pa je bil vizuelno bolj tko tko.

Tako kot je Jackie napisala v očeh mora biti tista iskrivost, veselje do življenja, in še mnogo mnogo stvari, ki jih mogoče nekateri ne vidite tako kot jaz in ja težko razložim kaj vidim, ker mi je vsak pes s takimi učki edinstven, noben pes ne deluje name enako, tudi moji imajo vsak drugačen lesk v očeh, vsake oči mi nekaj drugega povedo.
Pa tudi tako je mogoče še nisem pripravljena govoriti o teh stvareh ki jih jaz vidim v očeh vsakega posabeznega psa, vsaj ne javno  ;)

Pa resnično brez zamere, mogoče bi bilo bolje da bi to zase zadržala, ampak sedaj kar je je, ampak tako Dandy samo meni deluje, tako da je to čist moje osebno mnenje  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4326 : 08 Julij 2009, 11:27:05
Meni pa točno obratno... Dandy in Moon imajo točno tiste iskrice v očeh..ki jih iščem pri škotu... te slika povedo vse..Dandy je bil pri nas nekaj ur in je komaj spoznam Moon in ostale... pripotoval je iz Londona z avionom ob 2 podpoldan ... dan prej se je pa peljal 3 ure z avtom, 2 uri z vlakom in 1 uro za podzemeljsko železnico... in takoj ko je prišel je zljubil vse in vsakogar...






Poleg tega na žalost za vzrejo in razstavljanje pogled ni vse in to še daleč od tega... Zame imata Paris in Frosty prekrasen izraz ampak imata druge napake ..na primer slabo nastavljen in nošen rep, prekratek vrat in telo...z Dandy-jem in Moon sem želela to "popraviti" v moji vzreji...

Drugače pa slike in v živo je čisto druga stvar... To je ugotovila tudi Mojca, ki je bila pri nas v soboto!
Ana..pridi kaj na obisk in boš videla kakšne iskrce v očeh imata Dandy in Moon    ;D GG 



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4327 : 08 Julij 2009, 11:30:17
Ana, jaz pa točno vem o kakšnih iskircah govoriš, vsaj mislim da  :P Moja Kana je recimo en iskreči se pes- točno vidiš v očeh, da ima voljo in da rada živi, tisti nek zvedav, prijazen lesk. O takih iskricah vsaj jaz govorim  :)  :-* Sena recimo mi ima tudi nekje bolj tak pogled  :)

GG, eno vprašanje, glede na to da imaš veliko mladih psov. Kaj pa ko bodo stari ? Potem boš imela nekaj starih psov, ki ne bodo več za vzrejo, kaj pa potem?



??? :-[



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4328 : 08 Julij 2009, 11:36:58
Ana! Točno te razumem... ampak to lahko gledaš če izbiraš svojega ljubljenčka... kadar gledaš zadevo iz vidika vzreje, je stvar čisto drugačna in moreš gledati na zdravje, na zunanjost, na karakter primeren za pasmo  :) in če sem čisto iskrena... mene najbolj prevzame "osebnost" psa/mladička, njegova nežnost in prijaznost ... in tudi zaradi tega sem se odločila vzrejati škote..zaradi njihove nežnosti...na primer Paris, Dolly, Moon in Dandy so me osvojili takoj... Aisha, Layla in Forsty so me pa kasneje... ;) GG   


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4329 : 08 Julij 2009, 11:47:11
Dandy ima res izredno nežen pogled, zato mogoče ne izgleda tako iskriv kot recimo Zorro. Ful je tak nežen kuža, ampak res poln energije in fuuul pogumen in bi skoz nekaj počel...saj moja Sky tudi ima bolj nežen pogled. Ko je bila mala je moj oče vprašal, zakaj zgleda tako otožno na vseh slikah. Pa ni to žalost, pač taka milina je. Zna biti tudi ona pravi hudiček nagajiv:) In Dandy je bil verjetno izredno utrujen od potovanja in smo ga še mi matrali s fotkanjem, uboščka.

Moon pa verjetno deluje tako zaradi svoje izredne črne maske...ampak je najbolj navihana od vseh škotov kar sem jih kdaj videla. In res ima toliko energije in je obenem izredno prijazna in bi se samo cartala in vse okrog sebe lubčkala.

Res je drugo ko vidiš škota v živo. Meni je Moon prej delovala fuuul lepa, ampak taka malo vzvišena. Zdej ko sem jo videla pa je res tak super kuža s krasnim karakterjem!

Sana, Sky pa je mali razvajenček in sumim da si je sama sebi ful všeč hihi. Če bi bilo na razstavi samo poziranje, bi bila super :P


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4330 : 08 Julij 2009, 12:42:53
Pes je lahko igriv, živahen in v vseh pogledih super, ampak meni pač nima tisto pravo v očeh. Vem da ne razumete kaj mislim, ker jaz pač na to gledam drugače.
In Neda tudi če iščeš psa za vzrejo, oziroma če bi iskala, nebi nikoli vzela psa tam kjer mi psi nimajo tistega v očeh kar iščem ,pa četudi je drugače iz vzreje gledano super duper.

Mogoče imata tebi zadosti iskric v očeh, meni nimata, tudi moj Runček ni mel tisto pravo, pa sem ga vseeno imela najrajši.

Tudi moji trije se razlikujejo po tistem v učkih, vsak od njih ima nekja kar prevladuje, prav vsi pa imajo v notranjosti tisto kar iščem.

Ja v živo ali na slikah se seveda pozna razlika, normalno da se, ampak jaz vseeno vidim kako in kaj.
Kot sem rekla se javno ne bom poglabljala, kaj jaz vidim v očeh in kaj želim videti, ker je to zame preveč osebno in duhovno, pač ni lih za vse, nekatere redke izjeme pa tak že vedo kaj to meni pomeni in koliko dam na to  ;)

Mojca ko že omenjaš Zorrota, tudi on je nažalost izgubil tisto kar me je pri njem pritegnilo, upam da se mu povrne nazaj  :(


Drugače so pa itak vsi lušni, eni bolj iztopajo drugi manj ( pri meni )  :P :)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4331 : 08 Julij 2009, 12:48:34
Ana, saj razumem, vsak ima nekaj, kar prvo pogleda pri psu...to je čisto osebna zadeva. Meni je najbolj pomembno, da je pes srečen tam kjer živi!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4332 : 08 Julij 2009, 12:50:08
Ljubezen tam kjer je je itak najbolj pomembna  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4333 : 08 Julij 2009, 15:46:50
Ana! Na "žalost" ko izbiraš potencialnega psa za vzrejo je stvar čisto drugačna! Najprej izbereš linije, psarne, ki so ti všeč glede tipa psa..oziroma tistega tipa, ki ga želiš ti vzrejati..pol kontaktiraš vzreditelja... in se dogovoriš... pol čakaš primerno leglo..pol čakaš, da se skoti..pol čakaš če je v leglu prav spol in prava barva  ;) ..pol da se tvoj "izbranec" pravilno razvije... če imaš srečo dobiš slike od mladičev vsak teden in izbiraš... in to je to..iskrica v očeh je druga stvar...

na primer tukaj eno primerno leglo http://deya-online.com/news/id138.html

Kako bi ti izbrala? Jaz zaupam vzreditelju, ker pri teh, ki kupujem mladiče sem razvila večletni odnos!... in pol ko ga dobiš v naročje in te prvič pogleda, je to tisto... ljubezen na prvi pogled...... :) GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4334 : 08 Julij 2009, 16:54:34
Ana! Na "žalost" ko izbiraš potencialnega psa za vzrejo je stvar čisto drugačna! Najprej izbereš linije, psarne, ki so ti všeč glede tipa psa..oziroma tistega tipa, ki ga želiš ti vzrejati..pol kontaktiraš vzreditelja... in se dogovoriš... pol čakaš primerno leglo..pol čakaš, da se skoti..pol čakaš če je v leglu prav spol in prava barva  ;) ..pol da se tvoj "izbranec" pravilno razvije... če imaš srečo dobiš slike od mladičev vsak teden in izbiraš... in to je to..iskrica v očeh je druga stvar...

na primer tukaj eno primerno leglo http://deya-online.com/news/id138.html

Kako bi ti izbrala? Jaz zaupam vzreditelju, ker pri teh, ki kupujem mladiče sem razvila večletni odnos!... in pol ko ga dobiš v naročje in te prvič pogleda, je to tisto... ljubezen na prvi pogled...... :) GG

Kot sem ti že zgoraj napisala, ko bi iskala psa za vzrejo in bi izbirala linijo, psarne bi bile v ožjem izboru najprej tiste psarne katere imajo meni krasne pse vizuelno, karakterno, zdravstveno in ja s tisto globino v očeh, druge psarne pa če bi imela še tako super pse v moj ožji izbor ne bi prišle, ravno zaradi tega ker v očeh teh psov ne bi videla tiste globine. Ko bi izbirala naprej, bi zagotovo hotela mladiča od staršev kateri imajo še bolj izrazito globino v očeh. In definitivno bi v takem leglu bil tudi tak mladičk ki bi ustrezal vsem merilom, če pa ne bi, bi pač iskala naprej.

In jaz ne govorim o običajni iskrici v očeh, pri meni je še nekaj globjega, kar mogoče nekateri od vas ne vidite in mogoče nikoli ne boste. Jaz imam to priložnost da to vidim, in gledam na to drugače kot vi, trenutno niti ne gledam iz vidika vzreje. Zato pravim da nima smisla to javno razlagati, ker vas večina ne bi razumela.
Pač omenila sem ravno tvojega najmlajšega, tako je naneslo, da je trenutno najbolj popularen.

Pa da grem še na to leglo ki si mi ga dala, sedaj se sploh nisem poglabljala toliko v zdravje te linije itd. Oba starša od teh mladičkov imata vsak svojo posebno globino, ki jo po pravici povedano pri škotih in ostalih pasmah ne vidim prav  velikokrat, tako da ti moram priznat da si mi dala enkraten izziv da se poglobim vanje.
Zaenkrat me iz tega legla samo en mladiček odbija, priznam da je mogoče tudi slika malo kriva, ampak ok no. Za kaj več pa bi si morala vzeti čas, da bi se odločila na podlagi teh slik in tega kar vidim.

In še to da vam položim v srce, oči so ogledalo duše, in čeprav nekateri trdijo da jo psi nimajo, se tudi v pasjih očeh vse izpiše samo znati moraš pogledati, zato jaz gledam pasje oči najprej. No pa ste spravili iz mene da vam povem kaj jaz berem v pasjih očeh.

Ne bom pa zdaj razlagala kaj vidim v posameznem psu :P :P

Kot sem že rekla to je moje osebno mnenje, drugače pa ti želim vso srečo s tamalim dvema in tavelikimi  ;)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4335 : 08 Julij 2009, 17:07:51
Ana hvala, da si delila z nami tvoj pogled na izbiro psa... in hvala za dobre želje...ampak trenutno sem v sednih nebesih ker me moji tako osrečujejo in vesela sem, da so vsi zdravi in se dobro razumejo..na primer Moon in Dandy sta postala sorodni duši v nekaj urah in biti samo vnjihovi družbi in jih gledati me veseli in to mi je dovolj..

Ko boš pa iskala tvojega "izbranca" ti pa želim veliko sreče.. ker to kar ti iščeš... 

Citiraj
ko bi iskala psa za vzrejo in bi izbirala linijo, psarne bi bile v ožjem izboru najprej tiste psarne katere imajo meni krasne pse vizuelno, karakterno, zdravstveno in ja s tisto globino v očeh, druge psarne pa če bi imela še tako super pse v moj ožji izbor ne bi prišle, ravno zaradi tega ker v očeh teh psov ne bi videla tiste globine. Ko bi izbirala naprej, bi zagotovo hotela mladiča od staršev kateri imajo še bolj izrazito globino v očeh.

Se mi zdi, da najti
Citiraj
krasne pse vizuelno, karakterno, zdravstveno in ja s tisto globino v očeh
je MISIJA NEMOGOČE ! GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4336 : 08 Julij 2009, 18:33:04
Lepo da si v sedmih nebesih, naj te še naprej osrečujejo in ti njih  ;)

Moja izbira naslednjega psa naj te pa nič ne skrbi, jaz vem kaj iščem in itak tukaj na forum ne bom pisala podrobnosti kaj točno iščem ker se to tiče samo mene in mogoče mojih tesnih prijateljev, ki razumejo moj pogled na to. Hvala vseeno.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4337 : 08 Julij 2009, 19:10:12
Jaz zdaj v bistvu sploh ne vem več, o čem teče debata... Oči... Ja, OK, tretja veka - jo opaziš in ukrepaš... Živahnost, tudi OK. Ma, ne razumem pa, kaj naj bi bilo s tem mladičem narobe in kaj je tako strašno narobe z njegovimi očmi ali čemerkoli.
Bodite srečne s svojimi psi. Pa če ste jih izbrale zaradi oči, repa, česarkoli že.
Doma imam slepega "škota". Mi je žal, da ne bo nikoli videl roke, ki ga hrani, mi je žal, da ne vidi vseh lepot okoli sebe. Mi je žal, ko "gleda" vame, da ne more videt nasmeha, ki je namenjen samo njemu. Še vedno pa mi njegov "pogled" pove ogromno. Mi pove ogromno, ko "gleda" v vrata hčerine sobe in joče, ker je ni (je na počitnicah).
Sploh je pa psa po slikah zelo težko ocenjevat oz. je brezveze.


Melody

  • Gost
Odgovori #4338 : 08 Julij 2009, 19:22:44

Sploh je pa psa po slikah zelo težko ocenjevat oz. je brezveze.

Yo se strinjam s teboj....
tudi Melly ko je imela težave v prvem tednu z obrokom si nisem želela nobene druge škotke namesto nje ampak sem želela da se izvleče in sem verjela vanjo... in začutla da se bova ujele... čeprav bi kasneje lhko izbirala in izbrala močnejšo...samo Melly je bila zame edina škotka k sem si jo želela.... ;D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4339 : 09 Julij 2009, 07:44:36
Dandya nisem ocenjevala, samo rahlo pripombo sem imela da mi nekaj v njegovih očeh manjka to je bilo vse. In zakaj se je debata razvila, samo zaradi tega ker sem si drznila dati pripombo na mladiča, ki pripada vzreditelju.

Yo čisto tako mimogrede, tvoj Habibi ima kljub temu da je slep v očeh ogromno, veliko se da prebrati in ja spet to vidim samo po njegovih slikah. Po tistih prvih, ko je še bil v zavetišču in sedaj, razlika je ogromna, še vedno pa nekje odzadi ostaja tisto kar je doživljal prej. On ima tisto tapravo v očeh, četudi je slep.  ;)

Kot sem pa že napisala je to moje osebno mnenje, meni osebno nekaj manjka, če sem s tem koga prizadela se opravičujem. Se bom poskušala naslednjič zadržat  ;)


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #4340 : 09 Julij 2009, 08:41:20
Čisto sveže fotke od Jenny




lep pozdrav


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4341 : 09 Julij 2009, 08:41:51
Ana! Brez skrbi.. nisi nobenega prizadela... vsak ima svoj pogled na zadeve in ti srčno želim, da boš našla to kar si želiš ko boš iskala...

Ne glede... mi je bilo zanimivo, ko pridejo ljudje izbirati mladiča... ga že izbereje prej po telefonu..vsem je pomemben spol in barva... in ko jim rečeš, da je še eden tak in ga pridejo gledat, je pol njihov najlepši na svetu... če je bolj okrogel kot drugi so veseli, da bodro je... če je bolj droben je za njih bolj eleganten...in tako dalje... Imela sem primer gospoda iz Italija, ki je izrečno želel blue psičko... rekla sem mu, da so vse rezervirane..na to se je odločil za tricolor punčko... ko so lastniki blue psičko vrnili..sem mu povedala, da je blue psička prosta... odgovoril mi je, da je njegova postala dokončno njegova tisti trenutek, ko sem mu poslala prve slike in je bila stara komaj nekaj dni... in ko so hodili na obisk, je vsak gledal in pestval samo svojega... to je isto kot pri svojih otrocih... za vsakega so njegovi najlepši... in jim vsak vidi iskrice v očeh... meni so to zgodi, ko jih prvič vzamem v naročje... na primer za Dandy-ja se je to zgodilo v soboto ko sem ga šla iskat na letališče  ;D !


Dandy-ja sem izbrala na podlagi te slike  ;D


  

In še nekaj slik od očeta od Moon, ki je v soboto zmagal v svojem razredu med 19. samci  ;D GG










Melody

  • Gost
Odgovori #4342 : 09 Julij 2009, 09:33:19
lucky7.... sem vedla da bo Jenny fuuuul luškana... ;D
ful je cortek in bova imele v Trbovljah zelo lepo konkurenco... sem fuuul vesela ;)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4343 : 09 Julij 2009, 09:42:36
V Trbovljah bo pestro... koliko bo psičk v razredu najmlajših 3,4?

Melly, Jenny, Foxy, Ruby, Moon... še kdo ?  ;D GG

 


Melody

  • Gost
Odgovori #4344 : 09 Julij 2009, 10:48:25
V Trbovljah bo pestro... koliko bo psičk v razredu najmlajših 3,4?

Melly, Jenny, Foxy, Ruby, Moon... še kdo ?  ;D GG

 


jap pestro bo... končno ne pa tko k v Lendavi k so bli samo trije škotje... sem bila kar malo žalostna :(



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4345 : 09 Julij 2009, 11:28:58
In to samo v tem razredu... v drugih bo še Sky, Glory, Dolly, Layla, mogoče lahko še prepričam lastnico od Osty-ja..in pol lahko imamo vzrejno skupino...mama Layla, Sky, Glory in Osty  :D GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4346 : 09 Julij 2009, 11:50:16
Jaz se ne vem če bi prijavila...sodnica je izredno stroga in prvič ocenjuje škote...Sky pa se NIKOMUR ki ga ne pozna ne pusti več taknit :'(
Do kdaj je sploh rok prijave?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4347 : 09 Julij 2009, 13:13:34
Imaš še čas... rok prijave je do 7.8.

tukaj prijavnica http://www.kinoloska-zveza.si/dokumenti/prijavnice/trbovlje2009-1.pdf


Ali kdo pozna sodnico Olgo Kuprianovo?

Blue... obvezen trening mečkanja pri nas...  ::) posodim ti mojadva sinova  :P vsak pes, ki jih "preživi" je pripravljen na najbolj težke pogoje razstavljanja  ;)  :D GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4348 : 09 Julij 2009, 16:57:14
Bleu  Pearl, ne sodi prvič škote.Samo še v slo ni, če se prav spomnim.
Razen tega izkušenj ima dovolj, saj ji eni škoti hodijo na obiske  :D
pa nasploh jih dobro pozna, ker je njena stara frendica vzrediteljica (celo dve) že tam nekje 25 let.
Tako, da se nimaš kaj sekirat...naja, pretipat se mora pustit pri vakemu. Sodnik, ki roughe ne bi
hotel pretipat...hmmm, jaz mislim da ne bi bila preveč navdušena  ;)

To je res, če njiju "preživi" je pripravljena na vse možne sodnike.







Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4349 : 09 Julij 2009, 21:00:38
Hvala za vzpodbudne besede, bom še malo premislila...šla bi rada že zato, ker bo toliko škotov doli!

GG, tvoj tamlajši je čisto osvojil Sky, ko ji je frizbi metal...tko si njo pridobiš na svojo stran, ne z mečkanjem ali priboljški! ;)