Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2345108

Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4380 : 16 Julij 2009, 15:08:30
Lej jo Jenny, nima več pikice. :)
Je že izginila, hehe.
Zadnja slika je super. :P
Lepa,zelo lepa je. :-* :-* :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Melody

  • Gost
Odgovori #4381 : 17 Julij 2009, 18:40:29
Donnini I-jevčki so pa danes dopolnili 7mesecev... ufff gre hitr čas.... ;)

no pa še mal Melly na velki planini je bila prvič... so bli smehi, ko je srečala kravo čisto blizu sebe ;D










katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4382 : 17 Julij 2009, 23:11:31
Ooo hribolazci  :D Luštne slikice, izgleda lepa tura, koliko časa se kaj hodi gor? Pa vse najboljše za 7-mesečnico  ;D :-*

Je kdo za kak sprehod v teh dneh? Bi bilo fino če se kaj dobimo  ;D

 

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4383 : 18 Julij 2009, 07:41:39
Lepe slikce, tam je pa ful lepo. Saj Melly tudi ni tako velika ane? Pa ali se samo meni zdi ali se ji tudi eno uho malo gor hoče postavljat? Mogoče samo jaz tako vidim, ker se obsedena z ušesi ratala ;D

Ja lahko bi se kaj dobili :) Kje pa?
Pa pridite vsi k nam avgusta na srečanje in ''na ovce'' :D

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4384 : 18 Julij 2009, 11:08:47
Jaz se pa vračam iz tridnevnega izleta na Poljskem v psarni KoToRa... šla sem iskati mojo novo princesko... Lexy- In the Wings of Hope KoToRa






To je mama Neneland Nostalgic Hope (imp UK)



to je ati Old Golden Gates Vis-a-vis (imp Ukrajina)






pol sestra - Demi...



stric... pol brat od mame ...





in starši z vzrediteljico Lucyno..... nikoli nisem srečala toliko srečnih in prijaznih škotov... Vsi, vzrediteljica, njena družina in vsi psi so enkratni  ;D GG




katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4385 : 18 Julij 2009, 11:52:27
O GG še ena?  :o Pri vas je pa sedaj toliko mladine, mora biti zelo pestro...  :D
Firbec pač.. :P Zakaj si se pa odločila zanjo?

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4386 : 18 Julij 2009, 12:08:06
Vsi psi iz te psarne zgledajo super! Lexy pa je res zelo lepa. Struktura, barva, izraz...vas moramo spet kmalu obiskat, da jo še v živo spoznam! ;D

Sam pa se bodo meli fino zdaj Moon, Dandy in Lexy!! :D


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #4387 : 18 Julij 2009, 13:17:32
To je pa psička iz J legla - Androma Jabadabadoo - Bella. Živi v Avstriji, in ima super lastnike. ;D



Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Melody

  • Gost
Odgovori #4388 : 18 Julij 2009, 14:28:38
Melly ima super ušesa... edino kar je je veter pihu in je potem čudno vse skup...

drugače smo pa šle bolj počasno hojo in imele gor še kosilo skratka vse skup je blo 5ur.
gor je luštn ;D



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4389 : 18 Julij 2009, 14:41:50
GG že spet ena?  :o
Madonca, je treba čakat kdaj boš naslednjič rekla, da si ''nekoga'' pripeljala domov. ;)
Sicer pa tudi mene zanima zakaj si se odločila zanjo, nekoč si namreč rekla, da ti sable škoti niso najbolj všeč zaradi maske,barve pa to... :-[

Drugače pa čestitke!
Ful je luštna.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4390 : 18 Julij 2009, 15:07:38
drugače smo pa šle bolj počasno hojo in imele gor še kosilo skratka vse skup je blo 5ur.
gor je luštn ;D

O fino  ;) Še Ruby mora zrast, pa jo lahko skupaj kdaj gor mahnemo  ;D

Avstrijska gospodična je pa dobila ful lepo ime  :) Me prav zanima kako izgledajo ostali sedaj, še posebej bratci od Ruby  :P

Ja lahko bi se kaj dobili :) Kje pa?

Ne vem  :-[ Ima kdo kako idejo?

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4391 : 18 Julij 2009, 18:12:28
Neda čestitke za novo članico

Kako pa da si se odločila za toliko podmladka naenkrat ( samo firbcam ;))


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4392 : 18 Julij 2009, 20:55:19
Da potešim vašo radovednost... Zadnja leta sem spoznala kar nekaj vzrediteljev škotov in imam sedaj popolnoma drugačen pogled na celotno zadevo.. Wicani tribarvno psičko sem hotela že več kot 3 leta in prišla je Moon... tudi pravi tribarvni samec je temelj vsake vzreje škotov... če želiš imeti tribarvne in blue mladiče... ki so moji najljubši barvi..in tako je prišel Dandy... brez zlate linije pa tudi ne gre... in najbolje je dark sable...ker če pariš z tricolor imaš mladiče obeh barv  ;D ... iskla sem zlato psičko z dobrim rodovnikom... in našla sem psarno KoToRa... spoznala sem Lucyno in njen pogled na vzrejo me je navdušil..zdravje, karakter, telesna zgradba, gibanje... in več kot 20 let izkušenj! Poleg tega, je star oče od Lexy krasen Wicani pes... in ker so mi te psi po karaterju, izgledu in gibanju zelo pri srcu odločitev ni bila težka... Lexy sem izbrala iz legla, ko je bila sta teden dni... in nisem spremenila mnenja.... in ko sem jo prišla iskat... sem vedela, da je tapreva... ima krasen, nežen karakter, krasno telesno zgradbo in zelo lepo gibanje za tako mladega psa...




Poleg tega ni lažjega in lepšega kot imeti več mladih psov skupaj...ker se skupaj igrajo, socializirajo ... in so nerazdružljivi  ;)

Dandy in Lexy komaj nekaj minut skupaj .... ljubezen na prvi pogled  ;)

  ;D GG



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4393 : 18 Julij 2009, 21:49:31
Aha.
Hvala GG za pojasnilo.
Kje pa ti gledaš za temi psarnami?  ;D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4394 : 18 Julij 2009, 22:02:23
Tuji forumi so super, da spoznaš vzreditelje... in srečo imaš če ti izkušeni svetujejo in pomagajo  ;) jaz si dopisujem z različnimi s katerimi imamo iste vizije o pasmi ... in tako izveš veliko in se veliko naučiš  ;D GG


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4395 : 18 Julij 2009, 22:04:06
Aha.
Super.Hvala. ;)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4396 : 18 Julij 2009, 22:59:10
Neda hvala za pojasnilo, čeprav se meni zdi toliko mladičev imet naenkrat mal preveč, ampak že veš kako in kaj  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4397 : 19 Julij 2009, 07:51:57
Meni se a zdi prav obratno..sedaj ko imam 3 baby-je na kupu se super igrajo skupaj...jih skupaj učiš..veliko se naučijo enega od drugega... in škotska družba za škote je the best  ;) .. . oni so svet zase  ;D ... Prej ko sem imela 1 baby-ja in odrasle sem se vedno bala, da bo kateri od večjih tamalega poškodoval v igri nehote... to se je zgodilo že veliko ljudem, ki jih poznam... ker mladič vedno sitnari v odrasle, da bi se igral in lahko pride do nesreče... s 3 mladiči pa tukaj ni težav in se razumejo takoj... Dadatno pa je, da so iste pasme  ;D GG


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4398 : 19 Julij 2009, 11:31:16
Uu GG v vaši psarni je pa veliko sveže krvi zdaj :) Ampak mora vzeti ogromno časa, da se igraš z vsakim posebej pa jih učiš. No če otroci pomagajo in vsi sodelujejo je res veliko lažje se mi zdi. Če računaš, da se je potrebno z vsakim posebej vsaj ene 20 minut dnevno aktivno ukvarjat to kar nanese :) Sigurno pa uživajo v družbi, saj so krdelne živali. Če ste jim le tudi človeški krdelniki dovolj na razpolago :)

Ne vem kje bi se dobili, to mara kar en predlagat pa je :D Nekje kjer ni nič ljudi, da se psi lahko zdivjajo.

lp


dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4399 : 19 Julij 2009, 11:33:05
Aja Bella pa izgleda lepa v tistih rožičah, ima pravo ime :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4400 : 19 Julij 2009, 22:38:44
Najprej en dober zrezek  ;D



pol pa siesta, za boljšo prebavo  ::)  GG







Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4401 : 20 Julij 2009, 10:07:19
Vi pa res uživate. :) :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4402 : 20 Julij 2009, 12:27:37
GG psi pri vas pa so res kot v raju! Vidim da se je Lexy ze spoprijateljila s 'sefom' Parisom:) Komaj cakam, da vas s Skz spet prideva obiskat!

Mi pa smo bili na obisku pri Glory...tudi ona zivi v raju! Vse naokrog samo zelenje, vodo pije iz pravega ribnika, druzbo ji dela 52 zajckov, 2 mucka in par kokosk, ki jih pridno cuva. Lastnike pa ima najboljse na svetu, bolje se zanjo res ne bi moglo iztec po zacetnih tezavah! ;D

Pa se par slikic...

Sky se je sama sebe krstila, ko je telebnila v ribnik...to je bil smeh...


Potem je sledilo igranje s sestrico...Sky je Glory ucila lovit Frizbi, Glory pa je Sky prijazno odstopila par igrack.
 

Sky je prvic v zivljenju videla zajcke, in bili so ji zelo vsec...mogoce ji kupim enega za druzbo :P
 

Prvic se je tudi poblizje srecala z mucom


Na koncu pa se je se malo pocartala pri Marinki, Glorijini lastnici ;D



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #4404 : 20 Julij 2009, 13:13:01
Uaaau Sky in Glory sta krasni.. je pa Glory veliko večja.. sploh ne morem vrjet kako sta lepi!  :-* :-*

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4405 : 20 Julij 2009, 13:17:36
Krasne slike  ;D ..tukaj pa bratec Osty na počitnicah  ::) GG





Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4406 : 20 Julij 2009, 14:51:56
Uuuu kako je lep in eleganten Osty! Super, da je tako visok!

Glory in Sky pa sta res ko noc in dan :D Glory je 1 cm visja in ene 5 kg tezja, tako da Sky zgleda bolj kot njen mladicek hehe. Pa ena svetla, druga temna...ampak ko prezivis nekaj casa z njima, pa takoj vidis, da sta sestrici, ker sta si tolk podobni...iste fintice imata, enako brundata, ko se ulezeta pred spanjem ali pri cohanju :)

GG kdaj bo ta slavni piknik A-jevckov?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4407 : 20 Julij 2009, 15:19:43
Moremo si skordinirati eno soboto v avgustu  ;) GG


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #4408 : 20 Julij 2009, 23:31:12
Letos pa je ogromno škotov  he he :P, bo zanimivo drugo leto na show sceni.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4409 : 21 Julij 2009, 08:50:49
lucky7 res je  :D ;)

Tukaj pa moje dva črnuha  :D GG

Dandy





in Miss Moon