Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325582

Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4470 : 12 Avgust 2009, 14:31:55
Nekaj slikic naše odraščajoče punce.. Lady ima neizmerno rada majhne otroke, se odlično razume z njimi in so kot rit in srajca... :D Na eni izmed spodnjih fotk je slikana z 2-letnim fantkom iz soseske. ;D Sicer pa se v teh vročih dneh Lady rada okopa v bližnji reki...

Lady M.


otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #4471 : 12 Avgust 2009, 16:02:48
Pozdravljene dame ! Na tem forumu sem prvič, sem lastnik  psičke Lily.Imam nekaj vprašanj ? Pod fotografijo Lily so se pojavila namigovanja, nič več ni podobna očku, je lepša od mame. Kaj to pomeni v odkritem jeziku ? :P 
Sam najbolje poznam kaj bi bilo lahko pri Lily boljše, najboljše. Pa saj ne poznam psa, kateremu ne bi nekaj falilo, posebej, če ga ocenjuje kdo iz konkurenčne vzreje.
Zame je Lily odlična, je zelo hrabra, delavna in bistra samička, kar je pri večini škotov prej izjema kakor pravilo. Prvenstveno je bila kupljena za delo z drobnico in za družabnico. V kolikor pa prideva skozi pri vzrejni komisiji, ni rečeno, da se ne odločim za kakšno leglo.

Lepo se imejte in veliko uspeha pri vzreji !



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4472 : 12 Avgust 2009, 16:39:47
Pozdravljene dame ! Na tem forumu sem prvič, sem lastnik  psičke Lily.Imam nekaj vprašanj ? Pod fotografijo Lily so se pojavila namigovanja, nič več ni podobna očku, je lepša od mame. Kaj to pomeni v odkritem jeziku ? :P 
Sam najbolje poznam kaj bi bilo lahko pri Lily boljše, najboljše. Pa saj ne poznam psa, kateremu ne bi nekaj falilo, posebej, če ga ocenjuje kdo iz konkurenčne vzreje.
Zame je Lily odlična, je zelo hrabra, delavna in bistra samička, kar je pri večini škotov prej izjema kakor pravilo. Prvenstveno je bila kupljena za delo z drobnico in za družabnico. V kolikor pa prideva skozi pri vzrejni komisiji, ni rečeno, da se ne odločim za kakšno leglo.

Lepo se imejte in veliko uspeha pri vzreji !

Pozdravljen na forumu otalež36!

Lily je lepa psička, komu pa je podobna so pa samo naša mnenja, noben je ni ocenjeval  ;) In se mi zdi super, da ima tako dober karakter  :)

Nekaj slikic naše odraščajoče punce.. Lady ima neizmerno rada majhne otroke, se odlično razume z njimi in so kot rit in srajca... :D Na eni izmed spodnjih fotk je slikana z 2-letnim fantkom iz soseske. ;D Sicer pa se v teh vročih dneh Lady rada okopa v bližnji reki...

Zelo lepo se razvija vaša punca  ;)

Mi smo pa danes imeli na obisku modro lepotičko Sky  :) Takole sta se spoznavali z Ruby:



















Hvala za obisk Mojca, upam da nas boste še kaj prišle pogledat  ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4473 : 12 Avgust 2009, 16:44:36
otalež36... dobrodošel  ;D ... Cela debata tukaj na forumu poteka glede primerjave med "moderno" in "klasično" linijo škotov in vsak je pristaš ene, oziroma so mu bolj všeč en določen tip psa... V primeru tvoje Lily in tudi od Sky (Blue Pearl), je oče bolj modernega tip (saj sta Lily in Sky 1/2 sestri), mama je pa bolj klasične linije... in kometar je bil samo to.. kako je zanimivo slediti razvoj psa ko odrašča.. Lily je mala izgledala zelo podobna očetu..sedaj pa postaja vedno bolj klasičnega tipa, ker je brez dvoma za vzrejno komisijo veliki plus. Prepričana sem, da bo Lily pridobila vzrejno dovoljenje brez težav... če nič drugega zaradi izrednega karakterja... in kot piše vzrejni pravilnik...

8. člen

Na presojo o primernosti psa za vzrejo vpliva:
•  Značaj (obnašanje psa)
•  Telesna kondicija in sposobnost za vzrejo
•  Skladnost psa s standardom.

Torej je zadeva, ker se tiče Lily jasna  ;) GG
  


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4474 : 12 Avgust 2009, 16:46:41
Katie..super slike  :o ... Kje je pa bil Lordek  ;D GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4475 : 12 Avgust 2009, 16:51:15
 :D Lord je bil pa na drugi strani ograje... Mu je bila Sky malo preveč všeč  :P

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4476 : 12 Avgust 2009, 19:50:32
Otalež36 jaz sem napisala, da mi je Lily všeč...in da je lepša od mame, s tem pa seveda spet ne mislim, da je mama grda...ali oče ;) Vsi so lepi, Lily pa je še posebej super, ker je visoka in elegantna in predvsem zaradi karakterja! Upam da jo kmalu spoznam. Sam smo se pogovarjali, da moramo prit malo na socializacijo k vam! ;D

Katie, lepe fotke, super je bilo...Sky je bila sicer najprej bolj zadržana, malo ker pač taka je, prevsem pa ker ji je bilo res zelo slabo med vožnjo, revici. Ko pa smo šli na sprehod, pa se je ful razživela in sta se podili z Ruby:) Škoda ker takrat nismo imeli fotoaparata s sabo. Ruby je krasna, tako pogumna in prijazna in ful rada pride do tebe in ti ljubeznivo grizlja uho ;D Ubogi Lordek pa je moral bit  zaprt...pridemo čez kakšen mesec spet, ko bo minila tale 'zaljubljenost' ;)


otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #4477 : 13 Avgust 2009, 15:38:29
Blue Pearl toplo vabljena  v naš kraj, Lily bo prav gotovo zelo vesela svoje pol sestrice. Tvoja Skay se bo lahko privajala na kozjo in kokošjo druščino ,kako jo bodo sprejeli kraševci pa še ne vem, so strogi čuvaji, a ubogljivi.Ko se odločiš, da prideš, mi javi .

Vse lepo vam in vašim škotom.




sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4478 : 13 Avgust 2009, 20:36:24
Kako pridno rasejo vsi mladički in vsi so res luštni. A pa prav vidim, da sta Sky in Ruby skoraj že enako veliki :o Kam pa Ruby rase, hehe...
Ali se Sky že ženi? Sicer me pa ne čudi, da je bil Lord čisto zaljubljen, ker je res lepa psička :)

Še nekaj me zanima...kako je z dolžino? Kdaj dobijo tisto pravo dolžino? Meni se zdi Foxy ful kratka :-\sicer je težko ocenjevat po slikcah, ampak se mi zdijo tele vaše punce veliko bolj razvite že.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4479 : 13 Avgust 2009, 20:38:43
aja pozabila... Lily je meni tudi všeč, sploh glavo je lepo dobila. Na tisti sliki, ko stoji ima krasen pogled res

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4480 : 13 Avgust 2009, 21:16:40
Sana...škot naj bi bil daljši kot višlji..na primer dobre poprocije so 53cm višina, 63cm dolžina ( to ima na primer naša Layla..mama od Sky)..ampak veliko škotov "moderne linije" so preveč kompaktni in to je napka..ki tudi vpliva na elegantno/značilno gibanje...  ;) Ampak proporcije telesa in dolžina vratu, ki je tudi zelo pomembna pri škotih se vidi že prvi dan takoj po kotitvi in pol pri 2 mesecih...  GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4481 : 13 Avgust 2009, 22:30:14
Kako pridno rasejo vsi mladički in vsi so res luštni. A pa prav vidim, da sta Sky in Ruby skoraj že enako veliki :o Kam pa Ruby rase, hehe...
Še nekaj me zanima...kako je z dolžino? Kdaj dobijo tisto pravo dolžino? Meni se zdi Foxy ful kratka :-\sicer je težko ocenjevat po slikcah, ampak se mi zdijo tele vaše punce veliko bolj razvite že.

Po slikah je res težko... Po fotkah so se meni zdele vse psičke večje in da je Ruby drobcena, potem pa pride Sky in sem bila čisto presenečena  :o
Izgledajo dosti večji na fotkah kot so v resnici  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4482 : 14 Avgust 2009, 07:33:54
Ok hvala...Zdaj bom prav Foxy zmerila :) dajte še vi svoje mladičke če se vam da pa sporočite ;) dolžino in višino pa težo :P

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4483 : 14 Avgust 2009, 07:35:21
Ja to da naj bi bili daljši kot višlji sem vedela, nikjer pa ne piše za koliko- :) zdaj vem-približno 10 cm

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4484 : 14 Avgust 2009, 08:26:58
Vzrejna komisija mi je omenila, da so idelane proporcije 15-18% daljši kot višji  ;) GG


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4485 : 14 Avgust 2009, 09:19:53
kako pa se pravilno meri?  :-[ Da nebom kaj narobe zmerla  ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4486 : 14 Avgust 2009, 09:33:36
Hvala GG!
Višina se mere od pleč, za dolžino sem pa pravkar ugotovila ko sem merila Foxy da še sama ne vem :-[ Tudi od pleč ali kako drugače? :)

V glavnem merjeno ''od pleč'' ima Foxy 48cm in 48cm... Kmalu bo stara osem mesecev. Aja še starost lahko dopišemo ;)

LadyLia lepo da se ti da :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4487 : 14 Avgust 2009, 10:23:57
Rubika je res ful visoka! Me je tudi mene presenetilo. Za Sky pa vsak reče, da zgleda večja na slikah. Saj ima 52,5 cm, ampak ker je tak drobižek in nima nič poddlake, zgleda pol še manjša. Recimo od Glory je sam za pol cm manjša, pa zgleda sestrica 3x večja od nje zaradi dlake in ker je bolj močna;) Sky ima zdaj okrog 19 kg. In 9,5 mesecev:)


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #4488 : 14 Avgust 2009, 11:33:09
Vzrejna komisija mi je omenila, da so idelane proporcije 15-18% daljši kot višji  ;) GG

dolžina trupa na višino  naj bi bila 10% daljša  ;)

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4489 : 14 Avgust 2009, 12:17:36
Naya je velika 43 cm težka je skoraj 12kg in bo jutri stara 5 mesecev  ;D dolga pa nevem koliko je ker neznam zmerit  :-\
Je pa pravi vrtnar , včeraj je deda pozabil odprta vrata na vrt in je prekopala korenček solato in vrtnice . Ko pridemo ven pa je ležala pod mizo blatna do uh in z nedolžnim izrazom seveda. Drugače pa je tudi pravi čuvaj. Ko kdo njej neznan prestopi prag začne lajat tako, da sploh ne rabimo zvonca  ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #4490 : 14 Avgust 2009, 14:12:46
naša Jenny je pa velika 51cm dolga je pa 62 cm, težka ne vem kok je vem samo da bo glih pravšnja  :P punca


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4491 : 14 Avgust 2009, 16:27:21

Višina se mere od pleč, za dolžino sem pa pravkar ugotovila ko sem merila Foxy da še sama ne vem :-[ Tudi od pleč ali kako drugače? :)



Meri se približno takole (klik za večjo fotko) :




LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4492 : 14 Avgust 2009, 16:57:56
hvala Jackie. Potem pa je Naya dolga 49 cm  :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4493 : 14 Avgust 2009, 20:11:33
Tako se pa meri pravilne kote pri škotih  ;) GG



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4494 : 15 Avgust 2009, 23:06:44
Danes sva bili s Sky na razstavi v Stari Gorici v Italiji. Ful sem vesela, ker mi tokrat ni zbežala iz ringa in se je relativno lepo obnašala in je prvič v razredu mladih dobila odlično oceno in lep opis.






Na razstavi je bila tudi lepotička Toffee, ki si je z odlično prezentacijo prislužila prvo mesto in sprehod v bisu ;D





Na koncu sta se sestrici še pobliže malo 'ponovno' spoznali :P



Razstava je bila na super lokaciji ob trdnjavi, bilo je veliko sence in zraven kristalno čista Soča, kjer smo se na koncu vsi z veseljem osvežili, nekateri pa celo zaplavali! 8) Tako da jo prihodnje leto toplo priporočam, sploh za začetnike je super!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4495 : 16 Avgust 2009, 06:49:49
ČESTITKE obema !!! Super ste vsi! Nisem vedela, da bo Toffee tudi tam ...  :-|~ GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4496 : 16 Avgust 2009, 10:40:51
Tudi jaz nisem vedela :P Bila sta samo 2 škotska ovčarja prijavljena in kakšno naključje, da je bila druga ravno Toffee. Ampak je blo super, da sem jo videla, pa da sta se tamali malo spoznali. Res je fantastična psička, izredno živahna, pozorna, rada ima ljudi...in super lastnika ima ;D

Danes pa gremo s Sky in Glory v gore ;D


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4497 : 16 Avgust 2009, 10:42:41
čestitke ! :-*  in uživajte danes  ;)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4498 : 16 Avgust 2009, 12:43:35
Aha, sem jaz vedla da bo Sky pridna  :D Bravo, čestitke, pa uživajte danes!  :-*

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4499 : 16 Avgust 2009, 20:49:54
Vidim da so Ajevčki povsod  ;) ..Tukaj be še drugi brat Zorro!  ;D GG