Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325789

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4830 : 12 September 2009, 08:58:30
Čara..jaz ne vzrejam škote zaradi izgleda temveč zaradi neverjetnega temperamant... ta prijaznost, predanost, nežnost me je popolnoma očara... ker durgače je moja "sanjska" pasma afganec ampak mi njihov karakter ni všeč in tudi nega dlake je zame too much...

Kar se pa tiče klasičnih in modernih..vse kar jih loči je malo več stopa in bolj bujna poddlaka... bom prilepila slike od Dolly sedaj popolnoma v poletni obleki in boste videli razliko...in glede stopa... piše v standardu:

Citiraj
Ko pogledamo s profila, sta linija lobanjskega dela glave in linija nosnega hrbta vzporedni in enake dolžine, ločeni z rahlim toda zaznavnim stopom
... torej to je stvar interpretacije..zame imajo tako imenovani klasični škoti premalo stopa tako da imajo dolgočasno glavo... še vedno stvar okusa...

Ne glede namen moje vzreje je jasno napisan na moji stani... Moderni tip s pravim ovčarskim nagonom... in zdi se mi, da sta Sky, Glory in Lily to dokazale :_)

Itak..nobenega ne silim, da bi mu bili moji psi všeč... ampak nekaterim so  ;D

Ena francoska vzrediteljica je lepo napisala..glede klasičnih škotov...Če bi "mogla" vzrejati take pse..bi raje odpustila vzrejo škotov  ;D ;) GG


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4831 : 12 September 2009, 14:31:26

To leglo kjer je Sky mi je vizuelno prav simpatično-Andromino leglo,ne?


Andromino leglo ???

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4832 : 12 September 2009, 14:55:32
Ne tole ni bilo Andromino leglo ampak od Holly... leglo.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4833 : 12 September 2009, 15:38:27
Ne tole ni bilo Andromino leglo ampak od Holly... leglo.
jap . Točno tako  :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4834 : 12 September 2009, 16:17:14
Čara je napisala tole
Citiraj
To leglo kjer je Sky mi je vizuelno prav simpatično-Andromino leglo,ne?

Jaz sem jo razumela kot, da ji je tip od Sky všeč...  ;) GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4835 : 12 September 2009, 16:43:42
Ja, Čara, Sky sem kupila pri GG, torej Collies of The Holy Mountain, prvo leglo te psarne. Oče je 'moderni' francoski Paris, mama pa bolj klasična lepotička, madžarska Layla.


Meni je bil všeč Parisev pogled in njegov karakter, je izredno prijazen in dobrodušen kuža, in ima dober ovčarski nagon. Layla pa mi je všeč vizualno, ker ima lepo glavo, je elegantna in ima lepo, dolgo dlako. Sky je mešanica obeh, in boljšega psa zame si res ni bi mogla želet:) Ima sicer par 'muh', to njuno nezaupanje do tujcev in velikih psov, ampak to ni podedovala od staršev, ker sta oba čisto cool, ampak je bil problem zgodnje socializacije pri meni. Ampak se tudi to počasi popravlja:) Je pa prav zaradi te njene značilnosti res dober čuvaj, ni šans da pride v hišo kdo drug razen naša družina! ;D In ko greva na sprehod, je komot odvezana, je ne zanima nihče drug, kot jaz, je izredno pozorna name.

Še ena najina iz kopanja v Italijanski Soči (tam kjer je bila razstava Cac Gradisca Avgusta)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4836 : 12 September 2009, 17:00:40
Pa še celo leglo, malo za primerjat...GG kdaj bo piknik, da se spoznajo med sabo???

Dreamy


Sky
 

Osty


Glory


Zorro
   

Toffee


Zdaj pa hitro povejte kdo je komu podoben :P


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4837 : 12 September 2009, 18:25:48
Dolly moja francoska klasična punčka  :D
Rahel stop, ne preveč odlakana... in nežen pogled, da se stopiš  ::) GG
GG






 



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #4838 : 13 September 2009, 16:00:33
Dolly moja francoska klasična punčka  :D
Rahel stop, ne preveč odlakana...
S tem se pa jaz ravno ne strinjam. Dolly ima ogromno dlake.


Lassie se sigurno obraca v grobu ;)

 :D pa še res je.

In klasična Lassie je absolutno najlepši škot.


Je pa tudi meni všeč več pasem... Sem si že od nekdaj želela škota (pa ga takrat doma niso hoteli), pa setri so mi krasni (pa ga ne upam, imeti zaradi karakterja-no ne vem, mogoče bi jih morala bolj pobliže spoznati).

Jaz imam pa še avstralca, sestra pa birdija, se lahko zmenimo za skupinsko spoznavanje pasem ;)

lp

Po mojih izkušnjah je seter lahko krasen družinski pes, ni pa to pes, ki bo zunaj na sprehodu komaj čakal, da lahko izpolni vodnikov ukaz. So precej samozadostni in odpoklic zna biti problem. Najraje prosto dirjajo naokoli in se "igrajo lovca". Seveda se da z njimi tudi kaj delat, ampak je potrebno za to v tej smeri z njimi delat že od malega. Je prej jogging partner kot letalec za žogicami.

Sem takoj za kakšno srečanje  :). Samo moja psica je trenutno na bolniški (poškodba noge) in ne sme divjat tako, da kdaj kasneje, ko bom ziher , da se kaj ne poškoduje.
No, s Felino sva danes že poklepetali na RO tekmi. Sicer pa z Roxy tekmujem tudi v agiju in se lahko tudi tu kdaj srečamo. Ampak to sezono mislim, da sva že zaključili...Upam, da bova lahko začeli spet na Božični tekmi v Prestranku...




Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4839 : 13 September 2009, 17:43:57
Tudi jaz se ne strinjam s tem GG.

<----->
<------->

Upam,da ni nič narobe,ker sem slike vzela.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4840 : 13 September 2009, 19:29:33
Itak se je hecala GG  :D

Mi smo danes zopet uživali s Sky  ;D

Ena ''group'' slikica
















Punce sta se poštekale in se našpilale  :)













 ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4841 : 13 September 2009, 19:37:08
Katie a tokrat pa je lahko bil Lord zraven. Mu Sky ni bla preveč všeč tako kot zadnjič ;)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4842 : 13 September 2009, 19:39:12
Ja zdej je pa šlo  :D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4843 : 13 September 2009, 19:42:43
O Katie, fantastične slikice si naredila!!!!!!! No, sva naredili :P Ful je blo fajn, sem vesela, da se je Sky tko fajn sprostila in poštekala s tvojima lepotcema. Lordu pa je še vedno zelo všeč Sky, si jo je zapomnil od zadnjič..ampak mu je takoj povedala svoje, da je ne sme preveč 'lupčkat' in pol je blo fajn ;D Moramo čimvečkrat ponovit take sprehode..pa lahko se še kdo pridruži, imajo super travnike za norenje!!


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4844 : 13 September 2009, 19:46:29
O Katie, fantastične slikice si naredila!!!!!!! No, sva naredili :P

Ja, sva naredili  ;)  :D Taki sprehodi so super, upam da kmalu ponovimo... če bi se še kdo pridružil bi bilo super  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #4845 : 13 September 2009, 20:07:22
Lahko pridem jaz, seveda ne sama  :D


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #4846 : 13 September 2009, 20:11:05
Itak se je hecala GG  :D
Jaz sem komentirala tole fotko "oskubljene" Dolly glede na tole:
Kar se pa tiče klasičnih in modernih..vse kar jih loči je malo več stopa in bolj bujna poddlaka... bom prilepila slike od Dolly sedaj popolnoma v poletni obleki in boste videli razliko...
Tudi na tej fotki ima Dolly več dlake kot en klasik.
Pa še dodam, da nekatere moderne od klasikov loči tudi zgradba telesa in premajhne oči, drugačen gobec (ne samo stop).



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4847 : 13 September 2009, 20:17:34
Bom povedala, kdaj grem spet na obisk k Katie, Lordu in Ruby in potem ste vsi lastniki prijaznih škotov vabljeni zraven na sprehod ;D


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4848 : 13 September 2009, 20:20:48
Ja za setre se tudi meni zdi, da niso toliko pripravljeni sodelovat s človekom in mu bit vedno kot senca, vem pa ne zagotovo, da ne bom delala krivice, oziroma širila napačnih informacij :)

Katie, lepe slikce, res se imate fajn na takih pohodih. A je Sky tudi malo dlake odvrgla ;)

Upam, da se Roxy čimprej pozdravi, da bo lahko spet norela! Potem pa se res lahko kaj zmenimo. Mi gremo zdaj tako malo občasno pogledat na kakšno tekmo ali razstavo, ker je hčerka še majhna, ampak nam gre vedno bolje ;D

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4849 : 13 September 2009, 20:30:35
Ja Skyček je malo oskubljena zdajle...po gonitvi...pa tudi razkuštrana je bila na obisku, nič kaj počesana, kot za razstave:)

Še nekaj me zanima, kako pogosto vi kopate vaše škote, a za razstave jih, ali ne...preveč verjetno ni cool?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4850 : 13 September 2009, 20:57:39
Dragi ljubitelji Lassie...to je prava Lassie...bil/bila je samec, poleg tega ameriške linije..in v teh filmih je igralo več kot 13 psov  ;)
Zgolj v vednost jaz takih psov ne bi vzrejela  ;D  ! GG







Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4852 : 14 September 2009, 06:01:48
Ah naša lepotička Glory...  ;D

Ampak če smo iskreni... je tukaj neverjetna podobnost  :P

Oblika oči, rahel stop, dolžina gobca... Ampak na razstavah sodniki napišejo da ima Glory predolg gobe c  :P

Torej človen nikoli ne ve kaj bo všečno  ;D GG


Melody

  • Gost
Odgovori #4853 : 14 September 2009, 08:17:58
joj spet ta filem Lessie... vedno me je v jok spravu k sem si tok želela kužija... zdej če ga bom spet gledala me pa ne bo...tralala... k imam mojo Mellyko...

in lahko se pohvalim da se je izredno dobro odrezala na otroškem bazarju... sicer je bila všeč enemu policijskemu kužijo in pa z eno tačko Lancerko Kity se je hotela igrati ... smo imeli kar šove ;D (slikce bojo kmalu)  :-[



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4854 : 14 September 2009, 09:27:28
Moja mladina včeraj  ;D GG

Dandy




Lexy




Moon




Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #4855 : 14 September 2009, 09:56:06
Meni sta pravzaprav Sky in Glory pa še kakšen iz istega legla pravzaprav v glavo čisto všeč. Prav tako Aisha. Moti me pa količina dlake. In seveda dejstvo, da niso DNA testirani...
Ja, saj zaradi sodnikov na raztavah je šlo že precej pasem v "maloro". No, pa seveda vzrediteljev, ki vzrejajo izključno po sodnikovih muhah. V standard pa včasih vsi pozabijo pogledat.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4856 : 14 September 2009, 10:18:50
Saj po navadi vzreditelji ne
Citiraj
vzrejajo izključno po sodnikovih muhah
....

Po navadi vzrejajo na podlagi svojega osebnega okusa, okusa kupcev in sodnikov, če vzrejajo pse za razstavo... če vzrejajo delovne pse je stvar drugačna, ker gledajo bolj na delovne sposobnosti... ne glede standard ne sme biti pozabljen..ker če ne pes ne pridobi vzrejnega dovoljenja...

Ampak, če bereš standard..je vse v njem stvar interpretacije...in pa glede vzreje... je skladnost s standardom na zadnjem mestu :

Na presojo o primernosti psa za vzrejo vpliva:
•  Značaj (obnašanje psa)
•  Telesna kondicija in sposobnost za vzrejo
•  Skladnost psa s standardom.

Toliko o tem... in uživajte še naprej  :D GG



Melody

  • Gost
Odgovori #4857 : 14 September 2009, 10:34:12
no obljubljene fotke iz otroškega bazarja...

prihod in zadnji napotki od g.Vidica...



....in akcija....







... pa še pozdrav od TAČK POMAGAČK... ;)





LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4858 : 14 September 2009, 10:45:47
Bravo Melody  :D vidim da uživa z otroki!

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4859 : 14 September 2009, 10:46:45
Bravo! Super slike  :) in super dejavnost!

Mi imamo pa takšen "otroški bazar" skoraj vsak teden pri nas na našem ranču ... ker je šola jahanja, konjeniški tabori, rojstni dnevi in še druge prireditve..in prav uživam, da lahko pustim 3 odrasle in tri mlade pse se igrati z 10-15 otrok brez skrbi in brez posebnega nadzora... Včeraj je imel moj sin Nickolas rojstni dan in je bilo 15 fantov od 8-12 let cel dan pri nas... in 8 psov (mojih 6 in še Wisky hčerka od Parisa je prišla na obisk in še en japonski čin)... in vsi so preživeli cen dan v harmoniji... Zaradi tega so mi škoti tako pri srcu in jih zaradi tega tudi vzrejam... si ne predstavljam veliko drugih pasem, da bi lahko imel kardel 6 psov in, da bi vse potekalo en cel dan brez "zapletov"  ;D GG