Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2338331

Melody

  • Gost
Odgovori #4890 : 18 September 2009, 19:50:37
sana se vidi da sta sesterce ;)



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4891 : 18 September 2009, 20:14:20
sana jaz imam doma en "home made" most.. v bistvu je taka široka debela lata na dveh malo večjih opekah in smo Nayo dali gor pa po celi dolžini brikete naložli in je šla za njimi oz po njih.. zdaj pa že sama gre brez briketov ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4892 : 18 September 2009, 20:15:25
Ja ideano bi blo take ovire vse kupit, samo so izredno drage, pa kot sem gledala se jih dobi le v usa. Tko da mi bomo probali kaj doma sčarat...recimo tako mizo, da se jo da potem 'podaljšat', most povišat, streha je že itak narejena tako, da se da višino nastavljat. Za zdaj imam doma samo 6 novih skakalnih ovir in 2 še za obnovit. Ste vsi vabljeni prit malo povadit:)

Za Sky pa je žogica največja nagrada kar jih lahko obstaja..hrane skoraj ne več šmirgla, zdaj vse delamo bolj na kliker plus igra.

Poglejte tega škota...a ni fantastičen :o v a1 agility tekmuje v rusiji...to je border v škotski preobleki! pa še lep je!!
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000244861764#/video/video.php?v=100133353338160






katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4893 : 18 September 2009, 20:44:56
Kaj je hud!  :o Superca  ;D

Blue Pearl upam, da vas pridemo kmalu kaj pogledat, pa da še ovire sprobamo  :D

Kar se tiče prinašanja, pa tudi moja dva to zelo rada počneta... Najbolj smešno je ko oba letita za žogo, pa Lord prej pride, jo pobere potem pa vidi da Ruby šiba pa si misli pustimo otroku veselje, jo spusti in gre  :D Potem je pa tamala vsa vesela, ko okrog z žogo hodi  ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4894 : 19 September 2009, 13:37:30
Smeška.  :)  :-*

Blue Pearl, meni videa ne odpre.  :( ???
Mislim odpre že,predvaja pa ne.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4895 : 19 September 2009, 13:47:27
Ja, tisti video je na FB pa odpre, samo če si prijavljen, ga ne najdem na youtube :-\
Tukaj pa še en podoben, isti pes, druga tekma:
http://video.mail.ru/mail/spbsavita/355/362.html

S Sky prideva danes zvečer v Mb...a je kdo za collie srečanje jutri dopoldne? ;D
Danes pa če bo vse po sreči, bova v Ljubljani spet videle bratca Ostyja! :) :) :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4896 : 19 September 2009, 18:35:51
Brata Osty-ja... ste ga že... niste nič povedale  :o ...

Danes smo pa mi urejali pašnike za konje in so nam psi pomagali... tukaj nekaj slik..čisto narvnih  :P
Dolly et Lexy



Dolly


Lexy




Paris




Moon
]



En bolj čist od drugega... ostalih, ki jih ni na slikah so pa že omagali in so takrat že počivali  :o GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4897 : 19 September 2009, 19:30:21
Lexy  :o





Ful ful lepa punca  :-*
GG, a ti boš s tvojima v Celju samo v soboto? Se je izkazalo, da mi bo v nedeljo celo ratalo pridet pogledat, pa me zanima, če ju bom imela priložnost videt  :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4898 : 19 September 2009, 19:38:44
Na žalost ja... še v soboto bom samo za kratek čas, ker imam eno zelo pomembeno žurko, ki se prične ob 12....  :'( škoda... lahko se pa oglasiš v nedeljo, ko greš nazaj  ;)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4899 : 19 September 2009, 19:45:18
Škoda... mogoče se pa ustavimo ja  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4900 : 19 September 2009, 19:52:06
Doma...upajmo v večjem številu kot sve se podale na pot.
Sena končno uživa v moji-svoji postelji  :D takoj je skocila na njo.

Slike kmalu...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4901 : 19 September 2009, 20:18:59
Trikolor pesjanko je pa iz te vzreje http://prokseny.nm.ru/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4902 : 19 September 2009, 23:07:15
Alma, tudi jaz držim pesti, da vas je več v hiši sedaj veeeliko več :P Slike, slike!!!!!

Ja, čara od tam je tale moj idol Alan! Tu pa njegova stran http://sportcollie.spb.ru/, tudi psička Light je fantastična, uspešna agilitašiča in meni osebno izredno lepa (zaradi lise na gobčku 8))

GG Lexy res postaja izredno lepa psička! Kako hitro rastejo, wau. Kje je bil pa Dandy?

Midve pa sva res ponovno videli šarmerja Ostyja! Bratec je OGROMEN, Sky je kot mravljica zraven! Visok je skoraj 60 cm in zelo lepo košat, kot kakšen levček. Meni je fuuul všeč njegov gobček, ker je čista klasika...dolg in z rahlim stopom. Po tem sta si še vedno podobna z Glory. Je pa precej plašen in se je celo Sky bal!  Sky pa je bila cela ponosna da je bila enkrat ona 'šefica':) Smo se sprehajali po sprehajalni poti, kjer je bilo ogrooomno psov, ljudi in kolesarjev in sem ful vesela, da Sky nič od tega ni motilo, je bila lahko spuščena in je bila izredno pridna, sem ful ponosna nanjo:)

Pa še par fotk (žal so motne, ker sem imela en star fotoaparat, ker je samo še ta ostal doma danes :()
Urša in Osty

Osty




Bratec in sestrica se spoznavata

Pa Urša ki je uspešno osvojila Sky z žogico ;D



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4903 : 20 September 2009, 07:49:04
PB...Osty je fantastičen..kakšno telo, rep, vrat..samo malo predroben je za moje pojme za samca ...po kom se je vrgel..ker ni podoben ne atu, ne mami...  ;D

Glede karakterja je pa čudno, da je tako plašen...to mi je že skoraj takoj rekla Urša... kot mladič, je bil čisto cool... včasih se prevelika skrb lastnika in strah, da se mu kaj naredi prenesa na psa, ki postane nesamozavesten  ;)

Mojca... Dandy-ja ni na slikih, ker smo prej 4 ure urejali pašnike za konje in je "mrtev" spal v enem kotu  ;)... pri brunarici  :o

Torej se vidimo v soboto! GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4904 : 20 September 2009, 10:18:46

čakanje na latališču v Budimpešti

gozd in jezera, gozd in jezera, itd.

sprehodi

peljejo Seno  :-*

in domov...

to je vse, kar sem uspela poslikat s moji aparatom...bom pa prejela boljse, lepse in bolj zanimive


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #4905 : 20 September 2009, 10:55:56
Alma super slike!

Mojca pa isto.Osty je fantastičen!!!  :-* :-* :-* Fuul je lep!!  :-* :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4906 : 20 September 2009, 17:10:17
Alma, super lokacijo imajo tile škoti, to lahko tekajo po mili voljo vse dni, a ne? A Senin ženin ji je bil takoj všeč?

GG Osty je po moje čisto po Layli, samo pač višja, moška verzija. In tudi suh ni preveč, lih prav, celo malček špeheca ima, kot Sky;) So nas vsi spraševali, če je Osty mamica in Sky njen mladiček :P
Razlog za plašnost pa mislim da si kar fajn utemeljila...tudi se ne mara igrat s psi, ker se na 'pasji način' igra z lastnico. Bomo poskušali še večkrat skupaj na sprehod, da se malo navadi na Sky.

Danes pa smo šle na sprehod z LadyLio in njeno Nayo in sta se punci kot nori podili po parku, super sta se zaštekali, in obe imata izjemno energijo! Super agilitašice bodo ;D Upam da je LL uspelo naredit kakšno dobro fotko!


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4907 : 20 September 2009, 18:27:14
Alma lepe slikice upam, da jih čimprej prilepiš še več !
Ja danes je blo res težko naret kakšno dobro sliko je blo toliko akcije. Sem zelo vesela da sta Sky in Naya končo skupaj tako noreli, ker zadnič še je Naya bila premajhna za pravo igro s Sky :D

Malo tauhanja  ;D










In še Sky :-*

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Melody

  • Gost
Odgovori #4908 : 20 September 2009, 20:49:15
no pa še mal moje pikice k je bila ta vikend zelo pridna v vinogradu ... kasneje pa itak žuuuuur na travi... :)










Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4909 : 20 September 2009, 22:36:31
LadyLia, pa je le nastalo nekaj fotk, super:) Res sem vesela, da sta se tko zaštekale, pa da se Sky zadnje čase fuul rada igra s škoti ;D

Melody, tvoja bejba pa je res že orng baba, ful velika, lepa psica!


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4910 : 23 September 2009, 10:24:27
Lepe slikce. Melly na slikah zgleda res velika, bi jo prav rada videla še v živo :) Foxy kar nekako ostaja na 48-49 cm plečne ;)

Včeraj smo bili na sprehodu z Ironom. Res lep samček in velik! Foxy je proti njemu zgledala kot ena majhna kobilica, sploh ker je on bolj miren, ona pa bolj poskočna ;D on je prav tak umirjen, aristokratski, nič ga ne vrže iz tira... lepo ga je pogledat

Sta se igrala s Foxy in se imela fajn, sem morala Mikea na čase prijet, da sta se bratec in sestrica lahko sama malo znorela :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Melody

  • Gost
Odgovori #4911 : 23 September 2009, 13:09:54
sana res bi se lahko dobil.. vsi trije... ta vikend je za naju malo bolj naporen, ker bova v celju... potem pa se lahko vidmo... bom zelo vesela, če se bomo zmenil da premečkam Foxy in Irona... ;D



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4912 : 23 September 2009, 13:45:47
Melody kdaj boš v Celju v soboto al nedeljo?

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4913 : 23 September 2009, 14:31:58
Nekaj o "mentaltest" Je potrebno biti registriran, da lahko prebereš.
http://collienet.forumotion.com/login.forum?redirect=forum-f16/topic-t1885.htm

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Melody

  • Gost
Odgovori #4914 : 23 September 2009, 15:17:28
Melody kdaj boš v Celju v soboto al nedeljo?

oba dneva bova.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4915 : 23 September 2009, 20:07:51
Melody, a si oba dneva prijavila? Bomo že v isti skupini?

Sana, a pridete kaj pogledat na razstavo?


Melody

  • Gost
Odgovori #4916 : 23 September 2009, 20:14:34
ja na oba dneva to pa ne vem če bomo v isti skupini. kaj si ti tudi oba dneva?




Melody

  • Gost
Odgovori #4918 : 23 September 2009, 20:50:57
jap sva že...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4919 : 24 September 2009, 05:46:40
Jaz sem tudi v soboto z Dandy-jem in Moon....GG