Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325649

katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4950 : 28 September 2009, 20:45:17
kala,runo,bella.. naslednjič pridi bliže, da se spoznamo  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4951 : 28 September 2009, 20:47:06
 :-[ nisem bila čist 100% če ste tapravi  :D, pol smo pa tak šibali naprej  ;)
Naslednjič vas pocukam za rokav  ;)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4952 : 28 September 2009, 20:55:36
Še ena od danes od BOB samca (foto by Ana Jelinčič).


Ja sej a nisem napisala da je to bil samec  BOB? Sej je ta zmagal, a ne?
Mi je pa osebno fuuul všeč CACIB samička, saj zgleda da je od iste lastnice?

Drugače pa čestitke Melly in Urša!!! ;D In vsem ostalim!


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4953 : 28 September 2009, 21:04:59
Katie, kdo pa je tale nova psička? Super cutie!!!!

Jaz sem odgovorila na tole... in ja tisti samec je bil BOB, psička je tudi njihova, imeli so pa še eno tricolorko  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4954 : 28 September 2009, 21:07:17
 :-[ jaz sem vse zamešala  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4955 : 28 September 2009, 21:11:13
Ja to je predsednica Italianskega collie cluba... Bluja sta ata in mama..trikolorka je pa hči  ;) ...

No in kdo je to ???   :) GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4956 : 28 September 2009, 22:51:26
A pri italijanih pa še kar bluje med sabo parijo? Jej jej...

Ja, Katie, daj, povej že!!!!!!!! Smo vsi radovedni!!!! ;D


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4957 : 29 September 2009, 06:19:02
BP..Saj bluje povsod skupaj parijo..Italija, Francija, Anglija, Madžarska ... ene psarne so specializirane za to... baje de moraš znat ali pa imet srečo, da mladič ne dobid double deliute gena !GG


Melody

  • Gost
Odgovori #4958 : 29 September 2009, 09:22:43
Tisti mladi samček pa je Bill zelo lep bo, ko bo odrastu... oče je izredno lep. ;)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4959 : 29 September 2009, 09:28:32
Tisti mladi samček pa je Bill zelo lep bo, ko bo odrastu... oče je izredno lep. ;)

Oče? A misliš na BOB samčka? Ne valda ne  :'(


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #4960 : 29 September 2009, 09:41:19
Oče? A misliš na BOB samčka? Ne valda ne  :'(

Kakšen oče? Samček nima veze z blue merlom - BOB.  ;)

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4961 : 29 September 2009, 10:52:55
Kdo pa je potem tisti skrivnostni mladiček ;) cela zmeda glede njega na forumu :P

Se mi pa zdi, da so kar precejšnje razlike v velikosti samcov in samic, a ni tako? Nekateri samci so res ogromni...

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #4962 : 29 September 2009, 10:57:22
Jz sm pa že vidla tega mladička Billyja :-* ful je lušten! Od kje in čigav pa je, naj pa drugi povejo ;)

Los je car!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4963 : 29 September 2009, 11:16:35
Sedaj pa že res nič ne razumem   ???
jezus, totalno delanje zmede  ::)  :-X no comments


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4964 : 29 September 2009, 13:06:07
Melody...
Citiraj
Tisti mladi samček pa je Bill, zelo lep bo, ko bo odrastu... oče je izredno lep

Na žalost to ni zagotovilo... so lahko starši prekrasni in se mladiči ne razvijejo kot predvideno... in tudi v leglu je lahko veliko razlik.. poglej na primer kako so si različni mladički v leglu od tvoje psičke  ;) GG


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4965 : 29 September 2009, 13:17:30
BP..Saj bluje povsod skupaj parijo..Italija, Francija, Anglija, Madžarska ... ene psarne so specializirane za to... baje de moraš znat ali pa imet srečo, da mladič ne dobid double deliute gena !GG

Joj, GG, pa ne spet strelat lovskih!
To ni nic povezano ne z znanjem, al pa s sreco. Povezano pa je zelo mocno z vestjo...
In prosim, ne zavajaj spet ljudi, ki niso dobro podkovani v taksni temi, in lahko na racun taksnih postov hudo zavedeni...

Blumina



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4966 : 29 September 2009, 13:24:50
Me kar glava boli. GG si pa ja vzrediteljica in bi morala nekaj o geneteiki vedeti!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4967 : 29 September 2009, 13:28:50
No in kdo je torej tale slavni Billy? Očitno je nekaj v zvezi s psarno Adroma če o njem piše Donnatela, pa Katie, Rina in Melody :P


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4968 : 29 September 2009, 13:46:13
Ja Foxy, Iron in Melly so si različni. No v bistvu Iron in Melly se mi zdi da sta si podobna, Foxy je pa čisto druga... Po barvi, po velikosti, ušesa navpična kot netopir ;D

Zavedejo pa res lahko napačni podatki. Jaz sem imela ves čas v glavi, da se merle ne pari (če bi bila kdaj na tem sama nikoli ne bi naredila tega), potem sem zdaj tole brala pa sem mislila, da so kakšna nova dognanja. Vzrediteljem nekako zaupamo in verjamemo, da so poučeni. Sem pa ugotovila, da na žalost ni pri vseh tako, čeprav tako zgleda. Ne leti to na nikogar konkretno, da ne bo spet kakšne hude krvi :) Pač moje ugotovitve.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #4969 : 29 September 2009, 13:51:08
  :) GG

Da ne bo kdo mislil, da je ta samček kombinacije blue-sable. Njegova starša sta - mama tricolour, oče dark sable. Je pa uvožen. :) 8) :P

lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4970 : 29 September 2009, 14:01:47
Da ne bo spet krizno stanje v tej temi... 2 bluja se LAHKO pari...ni prepovedano...in to je odločitev posameznega vzreditelja...KER obstaja riziko, da bodo nekateri mladički v leglu double dilute... in jih je potrebno usmrtit..so namreč po navadi slepi in gluhi... v kombinaciji blueX blue... je teoretično možno dobiti 25% white merle, 25% tricolor in 50%blue merle...

"Merle x merle breeding produces the so-called double-merles or white-merles, they may be defective in hearing and/or vision."

To je pač stvar naključja, oziroma igra narave!

Na primer v tem Italianskem leglu..oče blue, mama blue... 5 mladičev..4 blue in 1 tricolor!   


http://www.collie.ch/english/colliecolours.html

 ;D GG


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4971 : 29 September 2009, 14:15:22

Na primer v tem Italianskem leglu..oče blue, mama blue... 5 mladičev..4 blue in 1 tricolor!   

 ;D GG

In na to se jaz ne bi zanasala prevec. Mislis, da bi napisali, da so bili rojenih se npr.: 3 beli, gluhi, slepi, mrtvi? In da so jih takoj, ko so prisli na svet po****?
Ne recem, da je tocno v tem primeru in tem leglu bilo tako. Morda so imeli sreco...
Vendar tocno tako delajo taksni, ki kao vedo kako se to dela... pac odstranis tisto kar ni vredno in se delas da jih nikoli ni bilo...



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4972 : 29 September 2009, 14:21:09
Sana, pri parjenju merlov je možnost, da se mladički (eden ali več) rodijo z double merle genom, in so posledično ne samo popolnoma ali delno beli ampak tudi gluhi ali/in slepi in še kaj hujšega. Očitno nekateri vzreditelji še vedno upajo, da se bodo nekako po sreči rodili vsi zdravi ali pa jim pač ni mar in bolane pač uspavajo.

'If you breed DOUBLE merles, it means that you bred two blue or a blue and red together. When you do this you double the recessive merle gene and all the bad stuff rides on those genes, you can get a predominately white pup with very blue eyes, and this is where the blindness and deafness comes in.

Why "Lethal White"?

The problem with these double merle (or double dapple) dogs is that the genes that determine a dog's coloring also have a huge role in the development of his hearing and eyesight.

Lethal White in a dog is not actually deadly. It also rarely results in an entirely white dog; usually a double merle pup will have at least patches of merle somewhere on its body. But it can cause serious problems for the pups in its category, namely deafness or blindness, and even both! Pups born "lethal white" can also have malformed eyes or no eyes at all.'

Primer takega psa:


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4973 : 29 September 2009, 14:31:27
Da ne bo spet krizno stanje v tej temi... 
 ;D GG

ups, v mojem postu pa marsikaj manjka... ???
no, hotela sem napisat, da taksne odzive sprozijo nepremisljene izjave.

Tako, kot si napisala kasneje, je veliko bolje:

....
KER obstaja riziko, da bodo nekateri mladički v leglu double dilute... in jih je potrebno usmrtit..so namreč po navadi slepi in gluhi... v kombinaciji blueX blue... je teoretično možno dobiti 25% white merle, 25% tricolor in 50%blue merle...

"Merle x merle breeding produces the so-called double-merles or white-merles, they may be defective in hearing and/or vision."
....
http://www.collie.ch/english/colliecolours.html

 ;D GG

in prav zato je to stvar vesti in ne znanja.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4974 : 29 September 2009, 14:34:18
Blumina! Prav imaš... n.p. madžarska psarna Rineweld... jasno napiše, v blueXblue legla..kadar se skotijo white merli in pol kar izginejo...

Na primer leglo iz leta 2000 ... v leglu je bilo 5 white-merle, 1 blue-merle female, 4 tricolor: 1 male, 3 female... od teh 10 skotenih, jih je ostalo samo 5... v tem leglu se je skotila tudi "World Youth & World CHAMPION ,HCH, HJCH,Club Winner BIS RINEWELD AWANTGARDE AT SHEEWENNA".... Pač nekateri sprejmejo tveganje! GG
 



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #4975 : 29 September 2009, 14:39:34
Zame to ni sprejemanje tveganja, ampak sposobnost stalnega odstranjevanja odvecnih...
Se enkrat povdarjam, da je to stvar vesti. Koliko si jih pripravljen pobiti zato, da bo morda, in res le morda eden ali dva pa bila taksna kot si upal...



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #4976 : 29 September 2009, 14:43:25
Nekateri bi očitno naredili karkoli v lovu na razstavne uspehe. To ni sprejemanje tveganja, ampak samo kaže na to, kako malo jim je vredno pasje življenje...

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4977 : 29 September 2009, 15:14:35
Da razjasnim zdaj to zmedo in potešim radovednost  :D

Tukaj malo več o Billy-u  :)


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4978 : 29 September 2009, 17:02:54
Kako sem jaz dober detektiv:)

A so jim ga v nedeljo na razstavo pripeljali? Škoda da me ni bilo, da bi ga malo prečohala. Res je luštkan, super belo liso ima...upam da se je čimveč ohrani ;) Mi je všeč njegova mamica, še bolj pa tricolor bratec Ben:) Pa še mdr +/+, super!

Samo vzreditelji pa ste zadnje čase res skrivnostni, nič vnaprej ne napoveste :P


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #4979 : 29 September 2009, 17:04:08
...konec te igrice... :D
Čestitke za novo pridobitev.

Če smo že pri vesti, morali ...eni jo imajo, eni niti ne vedo kako se to piše...
spremeniti te ki je nimajo se ne da, saj je to po mojem prirojeno, ali jo imaš ali nimaš.
Nobeno poučevanje, razglabljanje po mojem ne spremeni nič.