Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2345059

LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4980 : 29 September 2009, 17:11:09
čestitke  :-* upam da se bo črta čim bolj obdržala :D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4981 : 29 September 2009, 17:20:27
Na primer leglo iz leta 2000 ... v leglu je bilo 5 white-merle, 1 blue-merle female, 4 tricolor: 1 male, 3 female... od teh 10 skotenih, jih je ostalo samo 5... v tem leglu se je skotila tudi "World Youth & World CHAMPION ,HCH, HJCH,Club Winner BIS RINEWELD AWANTGARDE AT SHEEWENNA".... Pač nekateri sprejmejo tveganje! GG
 

In ti o tem govoriš s tako mirno vestjo? Pa a bodo šle res vse pasme k vragu zaradi nevestnih vzrediteljev, ki jim dol visi za pasje življenje in so pripravljeni pobiti polovico legla, da dobijo kar so si vtepli v glavo?



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #4982 : 29 September 2009, 17:30:34
Kako sem jaz dober detektiv:)

A so jim ga v nedeljo na razstavo pripeljali? Škoda da me ni bilo, da bi ga malo prečohala.

Niso, niso ga pripeljali vzreditelji, prišel je v soboto, Andreja ga je šla sama iskat z možem in pomočnico ( Katie :P ). Naredili so 2600 km in kuža je enkratno prenesel vožnjo.  :) :o

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4983 : 29 September 2009, 17:45:11
Nekateri bi očitno naredili karkoli v lovu na razstavne uspehe. To ni sprejemanje tveganja, ampak samo kaže na to, kako malo jim je vredno pasje življenje...

Sej niso samo razstavni uspehi... pri nekaterih drugih pasmah se to dogaja tudi v delovnih linijah...

Pac, sprejmejo tveganje :-\

battito animale


Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4984 : 29 September 2009, 19:33:30
Katie, lep mladi up je ta vaš Billy.. Pa še belo liso ima, kar je redkost... ;)  Naša Lady tudi ima belo liso (spodnja stran gobčka), da se malo pohvalim ::)  Zanimivo, da se te lise še pojavljajo...

Glede paritve blue x blue, pa sem brez besed.. se najdejo ljudje, ki jim gre na žalost le za slavo in denar, oziroma pes jim je sredstvo, s katerim pridejo do zaslužka... 100 ljudi 100 čudi.

Blue Pearl, si se že pozdravila? Čimprejšnje okrevanje! ;D


Lady M.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4985 : 29 September 2009, 19:54:00
Lisa je na žalost premajhna da bi ostala, pri gobčku pa bo ostalo belo  ;) Je pa ful pogumen in radoveden samček, vožnjo je prestal brez problema in super se je vklopil v bando  ;D

Midnight Lady, Billy pa ni moj ampak od lucky7   ;) Ampak ker slikam, pa pomagam urejat spletno potem sproti še na forumu objavim  :)


 ;D



Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #4986 : 29 September 2009, 21:08:35
Moram še jaz malo povedat svoje mnenje ...
Mislim, da je tole parjenje merlov čisto neprimerno z vidika nekega normalnega odnosa do reje živali kot naj bi ga imel človek, ki se s tem ukvarja (torej poklicno in strokovno). Pa tudi, če je le ljubitelj, mora le poznat osnove genetike in varovanja zdravja živali, pasme ... >:( Tudi mene to jezi in ne razumem tega pohlepa po "proizvodnji" lepih, pametnih, uspešnih ... živali, ki prinašajo dobiček in slavo. Slabši so samo še tisti, ki jih "valijo" kar v tovornjakih ob avtocestah in nato prodajajo nevednim naivnežem - npr. tako je v Italiji z border collieji, sem slišala od Italijanov. ampak to so nekakšni neizobraženi cigani, ki to počnejo kot vir zaslužka za preživetje. Ampak od normalnih, izobraženih ljudi, ki naj bi bili ljubitelji in poznavalci živali, pa človek pričakuje vse kaj drugega.
Zakaj pa ne bi tisti, ki so strastno zaljubljeni v svojega merla, začeli iz njega kar klone delat (to najbrž kmalu pride na vrsto :(). Saj so že znani taki primeri, ko je bogatašu umrl ljubljeni psiček in je dal zamrznit njegove celice ... In potem je dobil 9 svojih ljubljenih psičk, oz. njenih kopij. Srčkano, a ne? Samo malo dražje je pa res, kot križat dva merla, potem pa nekaj mladičkov uspavat, če so revčki zaradi "igre narave"pohabljeni.
Mislim, človek je pač v svoji zmedenosti in ozkogledosti - zaradi pohlepa seveda in še česa - sposoben nelogičnih in zelo nenaravnih neumnosti vseh vrst (mislim, da se sicer takim človeškim dejavnostim reče perverzija). Ampak narava potem k sreči vedno to nekje popravi ... Naj neham s to temo  >:(

Tale Billy je res lep mladiček (ne glede na belo liso ::)). Ampak opažam, da imajo ti vaši lepi košati škoti zelo grobo (trdo) dlako :( To se mi zdi škoda.
Kak teden nazaj sem srečala pod Grmado eno gospo s triletno psičko soboljeve barve (lepa, srednje temna) in lepim belim ovratnikom - baje je uvožena iz Hrvaške. Imela je na otip in izgled zelo lepo dlako, normalno gosto in dolgo ter MEHKO, da ni čutit kot medved, ko pobožaš. Tako in še boljšo je imela tudi moja Inka in bila je enkratna za božat. Tudi moj Taras je tako prijeten za božanje. Meni se zdi pri psu, če je srednje ali dolgodlak, to zelo pomembno - sej vemo, da je to že del pasje terapije  ;).



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4987 : 29 September 2009, 21:24:24
Meni pa so bili vsi škoti do sedaj kar sem jih srečala prijetni za božanje  ;) zgornja dlaka mora itak biti na otip trda, poddlaka pa je tista ki je mehka... seveda pridejo obdobja (menjava dlake) ko pes poddlake nima, mogoče je zato drugačen občutek pri božanju  :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4988 : 29 September 2009, 21:58:32
Jesensko obarvana slikca Billyja-lušten je :)

Za kombinacijo merleXmerle sem vedela kakšne posledice prinese, zato se čudim da nekateri to res lahko počnejo. No pa saj počnejo še marsikaj drugega tudi, tako da mogoče niti ni tako zelo čudno :(

Ali izgubijo mehko poddlako, če živijo večinoma v hiši? Pri Mikeu sem opazila, da je skoraj nima (ali se mi samo tako zdi :-\), pri Foxy pa še nisem opazila tega, ima mehko dlako, ampak je še majhna.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4989 : 29 September 2009, 22:08:30
inka! Zgolj v vednost..v standardu piše
Citiraj
DLAKA: Ne zakrije oblike telesa, zelo bujna. Zgornja dlaka je ravna in na otip trda, podlanka mehka in tako gosta, da skoraj ne vidimo kože

Torej zgornja dlaka je trda... meka, valovita dlaka, ki jo imajo mnogi škoti danes... je napaka  ;)


Luštkan tale Billy... je malo v sorodu po mami z mojo Lexy... preko psarne Golden Gates iz Ukrajine..svet škotov je res majhen  ;) GG


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #4990 : 30 September 2009, 16:39:14
Nisem mislila toliko mehko, ker vem, da se to šteje kot napaka, če je PREMEHKA, pa tudi če je preveč valovita. Ampak meni se zdi, da nekaterim dobesedno štrli od telesa in potem dejansko čisto ZAKRIJE OBLIKO TELESA.
Meni so bli pri Inki všeč boki in rep pri gibanju, kako se je simpatično vse zibalo kot kakšna krinolina :D
Foxy sem božala in se mi je zdela ravno prav mehka :D
So pa bolj kot pri škotih, pri aussiejih in pri borderjih še veliko večje razlike v trdoti dlake in količini podlanke, da o dolžini sploh ne govorim.



Melody

  • Gost
Odgovori #4991 : 30 September 2009, 19:43:42
Danes sva si z Melly končno vzele čas in obiskale njeno prečudovito sestrico Foxy in njeno lastnico sano.
in pa še mal slikic od njiju... ni kaj povedati slikice same povedo zadosti... sta obe zelo igrive...Mike pa na žalost preveč odrastu za njijuno družbo ;)



končno skupaj....

...in divjanje...




...počas sta postale rahlo utrujene... taprave za kaj ušpičit...vsaj Melly-vedno za, da mi malo ponagaja ;)







...in končno počitek





Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #4992 : 30 September 2009, 21:55:44
Super slikice, ena sestrica lepša od druge!!! Pa Foxy ne zgleda kaj dosti manjša, a je kaj zrasla? Zelo lepo barvo in pogled ima!

Se moramo enkrat še vsi lastniki mladih škotov (oz predvsem škotinj :P) dobit, da se malo nalaufajo in naigrajo skupaj! ;D


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4993 : 30 September 2009, 23:31:44
Kakšni lepotički sta Foxy in Melly  :-* Upam da bom mela možnost spoznat še Foxy. In Blue Pearl se popolnoma strinjam s tabo! Bo treba eno srečanje organizirat  ;)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Melody

  • Gost
Odgovori #4994 : 01 Oktober 2009, 09:00:41
Foxy je res prava lepotička... tok je lepa da sem jaz naredila samo waw lahko... res je krasna ... in tudi karakter je super...se mi je takoj prikupla še preden sem stopila iz avta ;D no če prou iz tega legla imam vse zelo zelo rada... pač moji cukri...(mal preveč sem bila pri Martini takrat k so bili še čisto mejhni ;D :-[ )



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #4995 : 01 Oktober 2009, 09:13:20
Ja eno srečanje bi blo fajn, a ne Katie.. bi blo fajn videt ene 10 škotov na kupu , najmanj tok


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4996 : 01 Oktober 2009, 10:50:31
Mi imamo naš 1. "Holy Collies" piknik 17.10....vsi komaj čakamo  ;D GG


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #4997 : 01 Oktober 2009, 11:02:23
Včeraj smo se imeli fino ja. Melly je tudi luštna psička. Mike je imel z njo ene svoje načrte (se bo kmalu gonila :)), tako da je moral na čase malo ''na štrik'' ;) drugače so pa uživali, Melly je Ruby čisto očarala, samo ni ji bilo jasno zakaj ne hodi za njo tako kot Foxy :)

Srečanje bi lahko imeli, ja. Bi morali en pameten datum določit, da nas čim več lahko pride pa eno primerno lokacijo (da ni preveč ljudi) potem pa da naredimo en seznam kdo lahko pride... Čeprav z datumi je problem, nikoli ne bomo dobili takega da bi vsem ustrezal, no vsaj večini mora.

lp






dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #4998 : 01 Oktober 2009, 14:44:37
Ja eno srečanje bi blo fajn, a ne Katie.. bi blo fajn videt ene 10 škotov na kupu , najmanj tok

Jaaaa, itak  :o
To je hudič s temi datumi, ampak enkrat se bomo že zmenili ne?  ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #4999 : 01 Oktober 2009, 15:11:11
Ja najboljše da se predlaga več datumov pa da vidimo kateri komu paše . En bo že mogo bit okej  ;)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5000 : 01 Oktober 2009, 15:11:53
Prosim za eno pojasnitev..ker nikoli ne vem katera je lucky 7 in katera je Donnatela... in katere pse ima ena in druga... če nisem preveč radovedna  :-[ GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #5001 : 01 Oktober 2009, 15:28:42
lucky7 je Andreja, Donnatela pa Martina  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5002 : 01 Oktober 2009, 15:42:39
OK!  ;D ..ampak katera ima katere pse... nikoli ne vem..sedaj ste pisali, da je Billy pri Lucky 7....   ::) GG


Melody

  • Gost
Odgovori #5003 : 01 Oktober 2009, 16:12:59
Jaaaa, itak  :o
To je hudič s temi datumi, ampak enkrat se bomo že zmenili ne?  ;D

midve z Melly prideva siguren... ;)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5004 : 01 Oktober 2009, 16:39:40
Kaj pa ta nedelja pri Katie? Popoldne, tam okrog 3h? Katie imaš čas? Tam je res luštno za noret...če bo vreme. Pa kdor pride, pride ;D


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #5005 : 01 Oktober 2009, 16:48:35
Kje pa je Katie?  :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #5006 : 01 Oktober 2009, 20:03:05
Zaradi mene komot, imam čas  ;)
LadyLia, Knežak-> primorski konec, malo naprej od Postojne... zate bi bilo verjetno predaleč ane?

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #5007 : 01 Oktober 2009, 20:09:16
ja  :( ker še nimam svojega avta.. poleg tega sem povabljena to nedeljo na krst..

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5008 : 01 Oktober 2009, 20:42:30
No, Katie, jaz če bo lepo vreme, se ti najavim:) In če pride še kdo, bo tolko bolj luštno:)
LadyLia, zate bomo pa bolj v Mariborskem koncu organizirali srečanje!


Melody

  • Gost
Odgovori #5009 : 01 Oktober 2009, 21:12:12
jaz tudi vrjetno ne bom mogla ker imava z tačkami v parku Tivolji... kjer bo poteku dan živali
lepo vabljeni... bo velik stvari na področju kosmatincev ;)