Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325673

Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5100 : 15 Oktober 2009, 15:39:31
Verjetno sem malo preveč ostro napisala vse...ampak ne da se mi brat (že dolg čas)
vso to nezadovoljstvo...da bi vsaj bila resnica...bi si rekla, ja ok saj ima prav...
ali ...hej, še enkrat ponovim ...v primerjavi s drugimi pasmami je še vedno škot zelo
zdrav...in zato se mi to vse zdi mimo...


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #5101 : 15 Oktober 2009, 15:49:17
Škot je zakon in pika  :P GG 

Točno tako!  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5102 : 15 Oktober 2009, 16:43:25
 :) ;D :D :o GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5103 : 15 Oktober 2009, 16:45:45
Katie se vidimo v Šempetru...sem vpisala Moon in Dandy-ja v soboto! Moon bo prvič v Junior... Vedve tudi? GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #5104 : 15 Oktober 2009, 18:06:10
Aha  :D Ju bom končno spoznala  :o

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #5105 : 15 Oktober 2009, 19:41:20
Katie se vidimo v Šempetru...sem vpisala Moon in Dandy-ja v soboto! Moon bo prvič v Junior... Vedve tudi? GG
V Junior Handlingu?  :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #5106 : 15 Oktober 2009, 19:51:30
Ne, mišljeno je razred mladih  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #5107 : 15 Oktober 2009, 19:54:53
Aja.Hihi. :-[

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5108 : 15 Oktober 2009, 22:06:41
Tukaj uradna statistika preglednaih škotov v Franciji...
           -/-      +/-      +/+
Collie :  46%    38%    16%

Kar krizno!GG 

Na žalost škotov, ki so CEA clear skoraj ni torej imaš samo carrier in affected... = torej ne pariš več!
MDR-1... na poročilu, ki ga dobiš po pregledu piše samo, da "Pri terapiji se ne sme uporabljati zdravil, ki lahko povzročajo zdravstvenih težav pri psih z delecijo MDR1... torej nič o tem , da bi bilo slabo uporabljati takšnega psa za vzrejo...
Pol imaš še kolke, standard, karakter, plodnostne težave, ki so zelo pogoste pri škotih, epilepsije, rak, ščitnica, alergije... itd...Kaj pa sedaj ??? Se neha vzrejati..ali se poskusi, da je vsak rod boljši, po zdravju, karakterju in izgledu ? GG     

Verjetno sem malo preveč ostro napisala vse...ampak ne da se mi brat (že dolg čas)
vso to nezadovoljstvo...da bi vsaj bila resnica...bi si rekla, ja ok saj ima prav...
ali ...hej, še enkrat ponovim ...v primerjavi s drugimi pasmami je še vedno škot zelo
zdrav...in zato se mi to vse zdi mimo...

 ??? Sorry, ampak meni tole ne paše skupaj...In sklicevanje na druge še bolj bolane pasme ne pelje nikamor. Seveda pes brez napak ne obstaja, ampak neke prioritete pri sprejemljivih "napakah"
v vzreji si je pa treba postavit. In to se naredi s stremenjem k idealnemu psu. Pustimo zdaj osebne preference kaj je za koga idealen pes, vsekakor pa bolan pes ni niti približno blizu ideala.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5109 : 15 Oktober 2009, 22:29:09
Ja Alma, preoster in popolnoma neprimeren odziv.

Ni potrebno več pisat o težavah, če vas to utruja in dolgočasi. To je no comment, bi rekla! Da se vam niti ne da razglabljat o težavah, ki jih vaša/naša pasma ima. Groza :'( In imela sem že druge pasme, zdaj imam avstralca, lahko povem, da so veliko bolj zdrava pasma od škotov. Kdo že ima zasluge za to ???

In nisem nezadovoljna s svojo psičko, čeprav res ni to kar sem pričakovala. Tudi jaz sem veliko hodila po razstvah, agility tekmah, začela z reševanjem pa se mi je kmalu vse skupaj ''zagabilo'' zaradi takih in drugačnih stvari. Ker nekateri prav zares mislijo, da vse znajo in so najboljši. Mogoče bom spet začela in hodila samo uživat ter ne bom dopustila, da mi določeni ljudje zbijejo veselje. Bomo še videli... Drugače pa vsak dan znova uživam s svojimi psi, s katerimi se maksimalno ukvarjam. Ne pa kot nekateri vzreditelji, ki jih imajo po deset in več zloženih lepo po boskih pa jih vsak vikend vlečejo po razstavah. Aja taki pa imajo izkušnje in kaj pokazat ane?? Lepo vas prosim.

In ne blatim vsega... ti bi se pa lahko naučila lepše izražat, glede na to da si nekje napisala, da znaš uporabljat možgane. Hotela sem samo izpostavit, da je pri tej pasmi gora problemov, veliko bi se dalo izboljšati s pogovorom in sodelovanjem, očitno pa to ne gre.

Potem si pa še naprej zatiskajmo oči, govorimo kako zdrava pasma so škoti, (kljub grozljivim procentom, ki jih GG vztrajno piše sem gor), skratka parijo naj se kar vsi vprek taki in drugačni, lepimo slikce in vriskajmo kako je vse super. Drugega se ne sme... Zato da si vzreditelji napihujejo svoj ego-spet v smislu-imam ogromno izkušenj, obiskal sem toliko razstav. Delovni uspehi nas ne zanimajo, itak ste delovno pasmo spremenili v salonske pse. Bravo!

Še nekaj-ko pišeš kje sem izvedela... Zdaj sem v kontaktu z nekaj vzreditelji, z nekaterimi vzreditelji aussiejev sem že kar nekaj časa, tudi veterinarji glede očesnih bolezni pa z eno gospo iz Optigena. In prav ta mi je zatrdila, da jih pasma škotski ovčar skrbi. Pravi, da bi se pri njih moralo zelo zelo paziti kako se vzreja naprej. In rekla mi je, če imam možnost, naj ljudi na to opozorim. Od tukaj meni vse to... Misliš da si izmišljujem?? Ampak nekatere očitno že precej skrbi kaj bo s to drugače tako zelo zdravo pasmo.

lp  

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5110 : 15 Oktober 2009, 22:32:06
Roxy točno tako!

In zdaj je izpadlo, kot da sem nek blazneš, ki želi vse pse izločit iz vzreje :) Še zdaleč ni tako, ampak malo zdravega razuma vzrediteljev pa tej pasmi ne bi škodilo.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #5111 : 15 Oktober 2009, 22:50:08
Oh...  :( Če bi imeli sestanek v živo, do takih kreganj najbrž ne bi prišlo, saj sem prepričana, da tukaj sodelujemo samo taki, ki nam ni vseeno za pasmo.

Roxy.. oznaka bolan mogoče ni najprimernejša. MDR1 -/- pes ni bolan. Če ima srečo in ne zboli za nobeno boleznijo katere edino zdravilo je ivermectin, mu zaradi tega prav nič ne fali. Pa tudi CEA affected psi niso vsi slepi. Se pa strinjam da je % MDR1 -/- in CEA affected višji kot pri kakšni drugi pasmi.

Los je car!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5112 : 15 Oktober 2009, 23:38:54
zakaj bi se naj lepše izražala...saj je dejstvo, da že strani in strani pišeš samo
vedno ene in iste zadeve...s katerimi narediš samo eno, blatiš pasmo
ali pa celo parkrat vzreditelje (tvoje psice se prav spomnim)
malo razmisli o tem

s kom pogovor in sodelovanje, razglabljali o težavah? tukaj na forumu, s npr. tabo...zakaj?
zakaj bi naj to bilo koristno, komu? s nekom ki ima nerealne predstave...
brez zamere, ampak pogovor s drugimi je meni več pomemben, bolj koristen...
recimo s drugimi vzreditelji škotov...
vidiš, da ni koristno se pogovarjat...ker še vedno vidiš samo črno in belo...
ali se parijo vsi povprek kot pišeš ali je treba vse ki niso idealni izločit...
nimaš dovoljšnjega pogleda v to o čem pišeš...izboljšat nekaj kako si ti predstavljaš
ne gre...nihče si pa ne zatiska oči, samo tako kot ti misliš ne gre, ni to v praksi
izvedljivo.

očitno ima rina željo se še kaj pogovarja...preberi zadnji stavek, ki ga je napisala...
koristna informacija je...makar verjetno ne boš hotela razumet






Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5113 : 16 Oktober 2009, 00:32:16
V resnici ne vem zakaj se vzreditelji nočete pogovarjati s potencialnimi bodočimi lastniki vaših mladičev. Kako vam je to lahko odveč in kako vas ne zanima kakšnega škota si ljudje želijo?
Alma prebereš samo tisto kar hočeš. Nekaj strani nazaj je bilo lepo napisano na kakšen način se da dedne bolezni izločit oz. zmanjšat njihovo pojavljanje v populaciji. Ampak ve kar naprej govorite kako se idealnega psa s CEA DNA testom clear IN MDR +/+ IN dobrim karakterjem IN lepimi ušesi IN super telesom IN...ne da najti in pariti s točno takim. To vemo! Bi pa morali najti najboljši približek. Da se zamižati pri MDR -/-, ne da se mižati pri CEA DNA affected. Ne glede na to ali ti psi dejansko oslepijo ali ne. Njihovi potomci lahko, tega ne vemo in ni vredno tvegati (moje mnenje).

Rina, vem, da MDR -/- pes ni bolan. Sem napisala preveč nasplošno, je letelo bolj na CEA in ostale bolezni. Sama ne bi imela problema vzeti psa iz kombinacije MDR +/- staršev (za -/- bi morali biti psi res nepogrešljivi, če obstaja želja, da se stanje izboljša) in CEA carrier x CEA clear, kolki B na primer. Seveda je še veliko drugih dejavnikov na podlagi katerih se izbira. Ušesa so pri meni osebno zadnji faktor izbire  :P .

In, lepo prosim, kako je opozarjanje na dedne bolezni in težave pasme lahko blatenje pasme? O tem se ja treba veliko pogovarjat, ker brez tega ne more biti napredka. Na forumih zato, da o tem izvejo tudi tisti, ki o stvareh nimajo pojma in si psa določene pasme želijo. Na podlagi takih opozarjanj si lahko prišparajo marsikatero slabo izkušnjo. Jaz sem se o nakupu psov in pasmah na pasjih forumih naučila veliko. Predvsem mi veliko pomenijo zapisane izkušnje lastnikov psov. Tudi tiste o problemih z njihovim psom. O tem kako so psi zdravi in karakterno krasni je polno napisanega v vseh knjigah, negativne dele pa vsi raje izpustijo...



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5114 : 16 Oktober 2009, 08:48:31
veš naj bom staromodna, ampak jaz se raje pogovarjam v živo iz oči v oči...
da vidim, če je oseba razumela o čem se pogovarjamo, njeno mimiko, glas, itd.
ne pa da večjemu številu oseb nekaj pišem, si pišemo...ker naj samo ena
ne razumem in potem se moraš ponavljat in ponavljat...to kar se dogaja
že nekaj strani tukaj...

in tukaj ne piše noben bodoči lastnik...vsaj po moji presoji
mislim tudi, da nekdo ki ima namere kupovat psa se obrne
na vzreditelje in vpraša dotične zadeve, če mu kaj pri odgovorit tistega ni všeč,
vpraša drugega, itd. zakaj bi naj resnim interesentom vzreditelji lagali (to hočeš
povedat s tem ko pišeš prišparajo marsikatero slabo izkušnjo)...to se ne splača,
vsaj po moji presoji...poglej primer sane...makar je bila seznanjena s določenimi
zadevami, sedaj piše precej grdo o vsem tem, o vzrediteljih, ni povsem zadovoljna
s psičko, itd. kaj bi bilo, če ne bi bila seznajena

pa brez zamere o tem kako se izločuje se jaz raje pogovarjam s strokovnjaki in
ne se nekom tukaj po forumu...lahko da je tudi nek strokovnjak na forumu, vendar
tudi diskutiranje s takim bi me bolj privlačilo, če je live ali vsaj preko skype, ...

s takim tonom kot eni pišete je blatenje...poglej npr. kako piše rina in kako sana
...in če nek "svež" ljubitelj to prebere si ne bo mogle ustvarit reale slike o določenih zadevah
o tem kako je glede zdravlja, ki je še vedno precej boljše kot pri drugih pasmah






alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5115 : 16 Oktober 2009, 09:34:00
Problem pri "količini" vsega pisanja je, da nekateri pač ne ločijo, kdaj gre za zelo resen problem, ki utegne dolgoročno zelo škodovati pasmi (CEA affected) in kdaj pač za problem (MDR, ušesa, ...).
Vzreditelji pa svojim potencialnim resnim kupcem res ne morejo lagati, če še sami ne ločijo zgoraj napisanega  ;)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5116 : 16 Oktober 2009, 09:57:48
Na srečo ali pa na žalost  ;) resnim kupcem KI SI ŽELIJO škota in samo škota, jih te zadeve ne zanimajo, oziroma jih to ne bo odvleko od nakupa... Jaz sem kupila 2 psa CEA1 vede, ker sta imala druge lastnosti/komplementarnosti, ki so meni bile pomemnejše od CEA... vse te težave/"bolezni" se lahko popravijo/izboljšajo z primerno, načrtno vzrejo! GG


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5117 : 16 Oktober 2009, 10:05:16
Ce bodo slucajno dobili psa iz tistih 7%, jih bojo te stvari kar naenkrat zacele zanimat ::) in kaj jim boste takrat rekli?

battito animale


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5118 : 16 Oktober 2009, 10:12:37
Da resnih kupcev možnost, da pes oslepi, ne odvleče od nakupa  ??? Pa kaj je z vami ??? :'(

Primerna, načrtna vzreja?  ... vzreditelji škotov me v to žal še niste prepričali. 



Melody

  • Gost
Odgovori #5119 : 16 Oktober 2009, 11:33:47
Za mojo psičko sem vedela da ni popovna na področju CEA pa sem jo vseeno vzela in je nebi zavernila... :P
se strinjam z GG in še z ”geslom” škoti so zakon! ;D



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5120 : 16 Oktober 2009, 12:32:46
alenkab... možnost oslepitva "ima" vsa 97% netestirane populacije škotov ...na primer vseh 8 mojih lahko oslepi in jih ne bi dala, zamenjala, ne-kupila...  ;D pač ker zame so škoti edina pasma z vsemi + in - ...in ker + odtehtajo vse ostalo... tisti - postanejo nepomembni!

In še to..na primer NO je tipična pasma, ki ima ogoromne težave glede kolkov in komolcev.. ne glede da kupiš rodovniškega psa, ki ima vse prednike z zdravimi komolci/kolki, je veliko možnosti, da bo tvoj mladič imel hudo displazijo... poznam kar nekaj primerov..Ali mislite, da zaradit te "potencilane nevarnosti" bodo ljudje nehali kupovati NO... Če ste tega mnenja se hudo motite... GG   


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #5121 : 16 Oktober 2009, 12:40:49
Katie se vidimo v Šempetru...sem vpisala Moon in Dandy-ja v soboto! Moon bo prvič v Junior... Vedve tudi? GG


 :o  :o...nadlepo :), bom spet lahko dobila eno "dozo" uživanja z Moon  :-*

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5122 : 16 Oktober 2009, 12:44:06
Sara... jutri imamo piknik "Holy Collies"...Mojci sem rekla, da te pripelje zraven..tako boš lahko čohala Moon cel dan!  :P Pridi! GG


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #5123 : 16 Oktober 2009, 12:56:17
Pač ne razumete, da vam hočemo samo dopovedat, da dajte že zaboga svoje pse pregledat, če je stanje tako kot je in če z njimi že vzrejate. Pa ne zaradi vas samih ampak ZARADI ŠKOTSKIH OVČARJEV!!!



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #5124 : 16 Oktober 2009, 13:08:51
GG se bomva z Mojco pomenle :), bi pa z veseljem pršla, tudi če sem brez škotskega ovčarja :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5125 : 16 Oktober 2009, 14:22:53
Saj lahko imaš na pikniku Moon  :P GG


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #5126 : 16 Oktober 2009, 14:27:28
x)...se vidimo ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #5127 : 16 Oktober 2009, 14:32:29
jutri imamo piknik "Holy Collies"

Veliko slikat!  :P

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5128 : 16 Oktober 2009, 15:06:58
Aja Alma, ker nisem vzreditelj sem zate manj vredna zato si ne zalužim, da bi se z mano sploh kdo pogovarjal. Lepo je to slišat, ja. Saj drugače ni problema, tudi jaz lahko hitro kupim še par psov, začnem štepat mladiče dvakrat na leto, vlačit pse po razstavah,...imam vse možnosti in pogoje, da začnem kaj takega. To je lahko vsak-a potem bom zate pa toliko vredna, da se sploh lahko začneva pogovarjat. Kaj takega nisem pričakovala od tebe, ker sem te imela lahko rečem za eno bolj vestnih vzrediteljic v Sloveniji. Ampak če tudi toliko nisi, da bi z ''navadnimi smrtniki'' diskutirala o določenih zadevah, ker so zate premalo poučen,i potem oznaka vestni vzreditelj hitro odpade, žal.

In naj povem še enkrat, ne vem zakaj pa nekateri nočete dojeti. Jaz nikakor nisem nikoli napisala, da zdaj pa dajmo vse pse ven iz vzreje. Sem že nekje napisala kakšna je moja logika in ne bom še enkrat. Skratka, napisala sem kakšen pogled na vzrejo imajo strokovnjaki, ki delajo na inštitutu za zdravje in genetiko avstralskih ovčarjev in je meni ta pogled zelo, zelo blizu. Se strinjam z njimi in njihova logika ni uporabna samo za aussieje pač pa za vse pasme, ki se srečujejo s podobnimi težavami.

Ne vem zakaj je seznanjanje z resnico blatenje pasme. Navajala sem samo resnične podatke, ki sem jih dobila. In je koristno, če se napiše kaj na forum, da potencialni kupci lahko dojamejo tudi drugo plat zgodbe. Ker pri vzrediteljih je očitno vedno vse oh in sploh super. Kaj pa potem, ko kuža oslepi in na to niti slučajno nisi prej pomislil? Kaj, ko ga izgubiš zaradi kolčne dispalzije pri starosti treh let? Kaj, ko ga moraš zaradi izredno hude oblike epilepsije dat uspavat pri enem letu starosti? In prav nihče te o tem ne opozori!! Sem slišala za tako grozne primere, verjemite. In to ravno pri tej ''super zdravi'' pasmi. In ne mi spet o procentih, lepo prosim. Sicer ta podatek, da jih 7% okuženih s CEA oslepi ni čisto točen. Najnovejši podatek je 25%. Ampak povejte mi nekaj, ko je TVOJ kuža med tistimi 25% ali te res sploh še brigajo odstotki?? ''Ja ok tvoj pes je imel pač smolo, nič hudega, drugače jih samo 25% oslepi, več sreče prihodnjič.''
Pa ko toliko govorite, da je tu še epilepsija pa ostale zadeve... Tudi za epilepsijo razvijajo test, tudi še nekaj drugih, me zanima kateri pes v Sloveniji bo imel te teste opravljene takoj ko bo mogoče ::)

Še nekaj... ko sem bila tako zelo seznanjena s stanjem moje psičke. Glede ušes nisem imela pojma. Ko so se ji postavila pokonci, sem dobila očitek da ima napačno hrano, da je mogoče pod stresom-kar me je zelo prizadelo, ker se vsak dan sproti trudimo, da se naša psa dobro počutita med nami. Nikoli ni bilo govora da je dedno, ker naj bi imela po obeh starših super ušesa. To sem ugotovila sama, ja. Ko sem stopila v kontakt z vzreditejem njenega očeta mi je čisto odprto razložil glede ušes. Ne vem zakaj od Foxy vzrediteljici tega ni povedal, ker meni je vse brez problema obraložil. Pa nisem vzreditelj in iz Alminega zornega kota potemtakem nisem toliko vredna, da bi tak človek sploh karkoli razpravljal za mano. Pa je rekel, da mi je vedno na voljo tudi glede katere druge težave. Čudne stvari se dogajajo :-\ Glede oči pa-meni je bilo rečeno, da je veterinar potrdil, da ta stvar ki jo imajo ni huda in se sploh ne deduje. Pa tudi o DNK testih je bilo rečeno, da so lahko precej zavajujoči. Dokler se nisem sama bolje pozanimala sem te podatke vzela za točne. Ker kot je Alma rekla, potrebno se je posvetovat in pogovorit z vzrediteljem in tako tudi misliš, da navaja točne stvari ter ve določene stvari. Pa ni bilo tako. In tudi od Foxy brat Iron naj bi imel čisto ok oči pa ima isti rezultat kot Foxy... Če se že gremo resnico.

Zato sem hotela tukaj opozorit na težave. Da bi se mogoče malo zamislili in začeli bolj odgovorno vzrejat. Ker imajo tudi ljudje, ki kupujejo ''samo'' ljubljenčka pravico izvedet vse o vsem. In resnica je, da se večinoma piše samo dobre stvari. Potem pa se dobri ljudje soočajo z izgubo svojih ljubljenčkov zaradi genetskih bolezni. Pa potem takim dopovejte kako odgovorno vzrejo se greste. Tudi gospa z Optigena je rekla, če imam možnost naj o tem spregovorim tako da o teh stvareh izve čim več ljudi. Pravi, če bodo parili CEA affected pse naj bodo to res taki, ki so drugače nepogrešljivi za vzrejo in naj pazijo, da prav nikoli ne pariji s psom, ki ni DNK pregledan, oziroma  stakim, ki je carrier ali affected. Po vsem svetu se zavedajo težav, vi pa še kar tulite v eno plat.

  

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!