Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325580

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5400 : 17 November 2009, 19:58:25
No, jaz pa z veseljem sporočam, da je Habbi pri meni že 10 mesecev. Čisto tako za intermezzo glede na vaše pogovore... Je popolnoma oslepel, tako da, če kateremu od vzrediteljev še vedno ni jasno, kaj dela psom, ga lahko pride POGLEDAT. On vas namreč ne bo mogel. Pa saj je verjetno celo bolje tako, a ne?


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5401 : 17 November 2009, 20:01:52
Naya pa Lady pa sta že približno enako visoki a ne? Kolk sta zdaj stari punci? Je pa Lady mal svetlejša, a ne?

Melly pa pridno temni:) Kaj že 11 mesecev ima? Pol je čisto malo mlajša od naših!!! Kako šiba čas...vse najboljše!!! Že trenirata za Ljubljano? Rdeči tepihi itd...:P

Glede razstave mi je lastnik od Lily pisal, da se je v soboto njegova kraševka poškodovala na tisti drseči se podlagi...tako da niso samo škoti meli problemov, ki so bolj previdna sorta. Dajte pisat organizatorju, tisti ki ste tekmovali!!! Da ne bo drugo leto isto!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #5402 : 17 November 2009, 20:29:36
organizatorjem smo že pisali..odgovora pa, po pričakovanjih, ni   ::) :-X

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5403 : 17 November 2009, 21:19:07
Yo ooo, super to.. No, samo da se drzite.. (razen slepote, to pa itak nimas kaj) :-[ A lahko se kaksno slikco Habibija? 

Pa posiljamo mu  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5404 : 17 November 2009, 21:44:37
Yo ooo, super to.. No, samo da se drzite.. (razen slepote, to pa itak nimas kaj) :-[

Jaz ne... Kdo drug bi lahko.

Ne vem, če sem to že dala sem?



Drugače pa se je naučil prinašat žogico kljub temu, da je oslepel. In gre mu super  :)

Pa senilen je, tako da včasih ne veš ali naj se smeješ ali jokaš.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5405 : 17 November 2009, 21:48:54
Yo me veseli, da je še kar z vami, ob enem mi je pa žal zaradi slepote  :(
Krasna fotka  :-*


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5406 : 17 November 2009, 21:54:45
Yo me veseli, da je še kar z vami...

Če bo šlo tako naprej, bo še pričakovano dolgo. Zaenkrat je zelo v redu razen običajnih starostnih težav. Ampak ni hujšega, razen omenjene senilnosti, na slepoto in gluhost smo se pa itak že navadili. Naš sonček je. Tak čisto taprav, ki sije tudi, ko zunaj pada dež  ;)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #5407 : 17 November 2009, 21:56:04
Yo superca! Res dobro skrbiš takole za psa.  :)  :-*
Upam, da bo čimdalj z vami!  :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5408 : 17 November 2009, 22:00:00
Upam, da bo čimdalj z vami!  :-*

Itak, da bo. Ga ne damo! Rabimo pri dveh norih babah enega resnega dedca  ;D ;D ;D Mal heca  ;) Ne, mislim, da mu gre zelo dobro glede na vse skupaj.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5409 : 17 November 2009, 22:02:29
Če bo šlo tako naprej, bo še pričakovano dolgo. Zaenkrat je zelo v redu razen običajnih starostnih težav. Ampak ni hujšega, razen omenjene senilnosti, na slepoto in gluhost smo se pa itak že navadili. Naš sonček je. Tak čisto taprav, ki sije tudi, ko zunaj pada dež  ;)

Super, vam želim, da bi bili še dolgo skupaj in predvsem čim manj zdravstvenih težav  :-*


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5410 : 17 November 2009, 22:54:15
Super, vam želim, da bi bili še dolgo skupaj in predvsem čim manj zdravstvenih težav  :-*

Se pridruzujem telim lepim zeljam..  ;)

Lustna slikca  :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #5411 : 18 November 2009, 09:56:26
Naya pa Lady pa sta že približno enako visoki a ne? Kolk sta zdaj stari punci? Je pa Lady mal svetlejša, a ne?

Melly pa pridno temni:) Kaj že 11 mesecev ima? Pol je čisto malo mlajša od naših!!! Kako šiba čas...vse najboljše!!! Že trenirata za Ljubljano? Rdeči tepihi itd...:P

Glede razstave mi je lastnik od Lily pisal, da se je v soboto njegova kraševka poškodovala na tisti drseči se podlagi...tako da niso samo škoti meli problemov, ki so bolj previdna sorta. Dajte pisat organizatorju, tisti ki ste tekmovali!!! Da ne bo drugo leto isto!


Ja malo manjša še je Naya. In 16ega je bla stara 8 mescov. Nemorem je točno zmerit tam neki malo čez 50 je komaj. Tak da upam da še bo kaj zrasla  :-[  glede barve je  Naya bolj temna ja.. Zdaj že dobiva črne dlakce na levi in desni strani trebuščka  :o

Yo tudi jaz se pridruzujem lepim zeljam..  :-*

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5412 : 18 November 2009, 14:26:51
Moje dva nerazdružljiva  :D GG






andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5413 : 18 November 2009, 22:30:52
Yo, senilnost je pa prav simpatična  ;) :P

Uživajte!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5414 : 18 November 2009, 23:16:38
Yo, senilnost je pa prav simpatična  ;) :P

Uživajte!

Za znoret, ja  :D :D :D Danes je 3x pozabil, da je hotel zadavit mačka  :D :D :D Pa še imamo takih na zalogi  ::)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5415 : 19 November 2009, 06:33:35
Poznam ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #5416 : 19 November 2009, 08:29:41
Yo, koliko je star škotek?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5417 : 19 November 2009, 08:32:22
Yo, koliko je star škotek?

12+


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5418 : 19 November 2009, 14:27:56
Yo! starost je kruta za vsa živa bitja... 12+ je lepa starost za psa... in tegobe tvojega niso specifične pasmi..imam sodelavca, ki ima koker spaniela starega 11 let in je že več kot leto dni, slep, gluh in inkontinenten ... GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5419 : 19 November 2009, 14:51:38
Glede na vet. diagnozo je Habibi oslepel zaradi progresivne retinalne atrofije, tako da tu ni kaj dosti za filozofirat.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5420 : 19 November 2009, 15:04:46
Bogi Habibček...ampak vsaj čudovit dom ima na stara leta. Pa verjetno je vseeno lažje psu, ki je slep, kot takemu, ki mu kolki odpovedujejo...Daj še kakšno slikico naredi, da se ga bo bolj videlo:) S tvojo hčerko pa se super razumeta, a ne?;) Mene tudi Sky tako zbudi vsako jutro:)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5421 : 19 November 2009, 15:41:41
Ne tistemu, ki ima fuč kolke, ne onemu, ki je oslepel zaradi PRA ni najbolj luštno v življenju. Primerjava ni na mestu.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #5422 : 19 November 2009, 16:39:02
Tudi moja psička je že skoraj čisto oslepela, pa je stara sedem let. Ok, za 'bokserja' to niti ni tako malo, pa vseeno prehitro. Najverjetneje je posledica pretirano filanje s kortizonom.
Tako, da je treba biti tudi pri vseh zdravljenjih ful previden. Seveda pa zagovarjam tukaj dobre vzreditelje, ki se potrudijo s testi in naredijo maksimalno za zdravje psov! Veliko stvarem bi se dalo že s takimi 'malenkostmi' izogniti...
Kar hočem povedati je pa to, da nje to nič kaj ne moti, ona je isti norc dalje, samo mene včasih zbode pri srcu, ko jo gledam, čeprav ona veselo skaklja naokrog.
V mraku ali pod reflektorji ne vidi več skoraj nič, jaz pa še vedno pozabim, da ni isto kot prej in se včasih malo zaletimo kam z bučo. Ampak se ne damo, dokler
normalno nori in kaže željo po delu, vztrajamo. Sicer so naši treningi ROja bolj klavrni, ker je žal že vedno mrak in so naše vaje bolj uboge, malo kruto je, ko te pes veselo gleda v obraz, vsaj on tako misli, v resnici pa strmi kakih 20 cm proč od obraza. :(
Ampak hrenovko pa vedno takoj najde, hihihi. :) Torej glavno je na nas, take stvari se pač zgodijo, že s kakim namenom, važno je, da psu dalje po svojih najboljših močeh omogočamo čimbolj kvalitetno in veselo življenje.
Torej, Yo, Habibi je gotovo prezadovoljen in presrečen, da je lahko pri vas. :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5423 : 19 November 2009, 16:57:02
Ne, primerjava res ni na mestu, sicer pa tudi s kolki ni vse OK...

Kar se njegove slepote tiče je pa tako, da seveda ga ovira, predvsem v okolju, ki ga ne pozna. Doma in na običajnih sprehajalnih poteh se je že navadil.

Oglasila sem se pa zato, ker bi pričakovala, da boste vsaj tisti, ki vzrejate regularno, to delali z večjo odgovornostjo do pasme in do vsakega posameznega psa. Habibi seveda ni rodovniški, kaj takšna vzreja za sabo prinese, vemo. In resnično bi si želela, da bi bilo pri regularni vzreji kaj drugače. Ampak na tak način pač ni. In potem se niti preveč ne čudim, ko ti kdo reče, da je rodovnik zgolj list papirja. Po eni strani je potem res skorajda tako...


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5424 : 19 November 2009, 19:19:22
Poznam par slepih psov, pa mi vsi lastniki pravijo, da se psi navadijo na to in da lahko en tolk normalno živijo...če pa so kolki fuč, pa pes ne more niti hodit, na to pa se ne da navadit...samo to hočem povedat, da meni na 1. mestu so kolki, takoj potem pa seveda tudi oči in mdr. In a ne opažate, da se vsi slo vzreditelji, vsaj ti, ki so na forumu, pridno ozaveščajo, delajo teste...čez noč se seveda ne da vsega naredit, ampak dolgoročno...v začetku drugega leta nameravamo naredit vsi skupinski optigen test, mdr imajo že skoraj vsi naši psi preverjen...jaz srčno upam, da se bo počasi s sodelovanjem vsem pasma spet popravila in da bodo psi zdravi in polni energije in spet tisti delavni ovčarji, kot so bili na začetku. Vsaj jaz osebno bom stremela k temu, če se odločim za vzrejo!



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5425 : 19 November 2009, 22:20:39
Blue Pearl pohvalno, da se za to odločate. Ampak vseeno, ti testi bi lahko bili že zdavnaj opravljeni...Da se jih skoraj čez noč. Odvzameš vzorec, pošlješ in počakaš na rezultate. Seveda kaj potem počneš z rezultati ni tako zelo simpl zadeva...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5426 : 20 November 2009, 08:59:28
Roxy! odgovor je enostaven! TRUDIŠ se vzrejati naprej, ker vzreja je skoraj samo razočarjanja in stroški ! GG


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #5427 : 20 November 2009, 09:34:37
No, no, so tudi prihodki ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5428 : 20 November 2009, 10:14:30
Pa tudi veselje. Samo totalen mazohist bi se ukvarjal z nečim, kar prinaša (skoraj) samo razočaranja in stroške.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5429 : 20 November 2009, 10:56:32
Hehe sem rekla, da se ne bom več oglašala na to temo pa moram nekaj povedat :P

Vzreja prinaša stroške, seveda drži! Ampak da prinaša razočaranje... Vsak ki je kakorkoli razočaran nad svojo vzrejo naj pa še v tem trenutku preneha vzrejat-tako je moje stališče. Ob takih izjavah pa človek ne veš ali bi se samo nasmejal ali pa bi se kar zjokal :'(

Sem v kontaktu z veliko vzreditelji predvsem iz Nemčije, pa nekaj iz Belgije in ko zdaj vidim kako tam stvari potekajo sem pa potem res razočarana, ker je pri nas še vedno zelo drugače. Vzreditelji so se pripravljeni tudi po več ur skupaj pogovarjat o vzreji, tudi o težavah pa nihče se ne skrega, nihče ne reče, da jim hočeš slabo, če kaj predlagaš, poveš svoje mnenje, kaj pripomniš. Vse vzamejo za dobro in izhajajo iz tega naprej. S takimi ljudmi se je res veselje pogovarjat. In kaj vse potem naredijo za socializacijo mladičev-imajo urejene igralnice zunaj in znotraj, posebej prilagojene mostove, tunelčke, vozijo jih z avtom parkrat na teden, skratka vedo kaj počnejo in zakaj to počnejo. Da so potem razočarani gotovo ne! Oni so zelo ponosni na svojo vzrejo in to delajo z veseljem. Ne rečem, da vsi v tujini, je pa veliko takih.

Moram dat še kakšno slikco od Foxy gor, smo se zadnjič slikali.

lp :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com