Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325749

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5460 : 22 November 2009, 13:30:20
Sistem solastništva je vsekakor dobra rešitev. :)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5461 : 22 November 2009, 13:41:15
V tujini se res dobro odnese...pri nas se mi pa zdi, da še ni "dozorel"  ;) GG


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5463 : 22 November 2009, 13:53:54
minči...nič ni nikoli popolno  :P GG


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5464 : 22 November 2009, 14:01:31
A so vsi tvoji potem v solastništvu? Kam bodo šli na stara leta?



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5465 : 28 November 2009, 21:04:23
Ena luškana fotka od Sky iz Celjske razstave, ki mi jo je poslala Skyjina 'oboževalka' Maja. Tudi Maja ima doma 13letno škotinjo 'Lesi' ;D Hvala, Maja!!! ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5466 : 01 December 2009, 18:35:27
Naše LEPA punca  :D

Tukaj en pes, "žlahta" od Moon in Dandy-ja, ki mi je zelo všeč.... barva, telo, vrat, rep  :D :o GG



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #5468 : 01 December 2009, 20:31:51
U kakšen KRASEN ovratnik!

Hočeš rečt SLINČEK, ane :P :D?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5469 : 01 December 2009, 21:06:32
BP! Tukaj več o njem http://www.wicani.co.uk/micky.htm

in tukaj... http://koti.mbnet.fi/danlyn/ poglej pod my collies Wicani Firelight "Micky"
 

 ;D GG


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #5470 : 01 December 2009, 21:23:31
Ja,ja moji sumi so potrjeni... ;D
Sem vedela iz kje je pes. ;)

MDR1 testa pa nima narejenega?
Krasen je! :-* :-* :-* Sem ga že nekje januarja na slikah videla... ;)


...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #5471 : 01 December 2009, 22:06:43
tako pa mi uživamo






lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #5472 : 01 December 2009, 22:10:29






GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5473 : 02 December 2009, 08:50:20
Niky! MDR-1 jih ima zelo malo narejen test... če ima pes kolke in CEA z lučko pregledane je že uspeh  ;)

Lucky..krasen slike...Billy-ček pa krasno raste...ima pa idealno nastavljena in nošena ušesa! GG


Melody

  • Gost
Odgovori #5474 : 02 December 2009, 09:33:33
o Billy kok je luškan... pravi srček... :-* ;)



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #5475 : 02 December 2009, 10:44:53
BP Sky mi ma zelo lep tak prijazen pogled na tisti slikici .. kdaj prideta kaj v Maribor? Se že res dolgo nismo vidli. Me zanima če bi se punci še zmeraj tak razumeli  :)

Billy in Sherry pa vidim da uživata v krasni družbi  ;D

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5476 : 03 December 2009, 14:32:06
Za ljubitelje klasike....

Škoti leta 1899  :D GG



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5477 : 03 December 2009, 15:30:05
Tako delajo vsi vzreditelji, ki jih poznam...te se ne navezejo na enega psa ampak so zaljubljeni v pasmo in jo želijo izboljašati... poleg tega če imaš 20-30 psov je čisto drugačen odnos kot če jih imaš 2-3.. ampak s takem številom ne moreš res vzrejati..kar zame pomeni poskusiti različne vzrejne kombinacije z namenom da vzrediš "idelanega" psa !GG
jaz pa ne poznam nobenega takega vzreditelja, ki bi stare ps estran dajal. Edino kakšnega mladiča, ki ne zraste primerenm  za vzrejo, pa sem kar nekaj svojih psov kupila pri psarnah,ki vzrejajo več pasem in imajo več psov.
Eden celo nad 20, ampak vseh starosti in odsluženih ne daje stran, ampak se preselijo v hišo- iz prizidka pri hiši, kjer sicer spijo. Z vsemi tudi dela. Dvakrat n adan gr ez vsemi n asprehod ( a po svojizemlji) in čez dan z večino dela individualno kaj. Ima pa seveda tudi druge primerne pogoje (med drugim izpuste okoli hiše, pašnike  itd,  je v penziji in občasno ima še pomoč. Ni bilo opazit kakšnega stresa.
Večino vzrediteljev z veliko psi pa ima doma največ okoli 5 psov, ostale pa v solastništvu. Mislim,da bi tudi jaz zmogla imeti vsaj 10 psov kot družinske in z njimi individualno delat, če ne bi bila zaposlena.

Glede vzreje pa: S predpostavko, da v računico profita šteješ tudi nabavo , vzdrževanje plemenjakov, stroške vseh psov itd seveda profita ni. Razen če kdo postane puppy mill  ;),  v to kategorijo vzrediteljev potem sodi tudi odstranjevanje vseh proizvodnih objektov,ki niso večprodukcijsko sposobni.
Večina "normalnih" vzrediteljev pa si kupi pse, ker pač želijo meti psa. Zato stroškov tega psa ne štejejo pod stroške, ker bi tako in tako nastali. Kdor želi zase 10 psov tudi vseh 10 ne šteje ne nabave ne testov ne vzdrževanja , ne razstav pod strošek, ampak samo neposreden strošek legla- torej paritev, vet stroške kotitve in stroške vezane na leglo. Ta druga računica se nekakao izide s poz. nulo ali malo bolje- odvisno od sreče in št mladičev.

Slovenija se mi nekako ne zdi država naklonjena industrijskemu tipu proizvodnje mladičev. Mogoče se mora nekdo preselit v ZDA.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5478 : 03 December 2009, 16:38:04
Poznam kar nekaj vzrediteljev ki ima 20-30 psov... dokler so za vzrejo (7-8 let) jih imajo pri sebi... kasneje jih podarijo..na posebnih spetnih straneh vidiš oglas.. strerilizirana 8 let stara psica išče nov dom... pač tako je... vsi te vzreditelji nimajo službe, ampak se ukavarjajo samo z vzrejo, razstavljnejm, imajo kašen pasji hotel ali grooming salon, večina jih je tudi sodnikov  ;) ... imajo pa stalno ali začasno koga zapolenega... 

Glede lokacije vzreje pa danes, jaz ne vidim omejitve... saj si z avionom v nekaj urah okoli sveta... vsi vzreditelji, ki jim poznam kupujejo bodoče pse za vzrejo vsepovsod po svetu torej lokacija vzreje ni več ovira   ;D Samo odvisno kaknše (kakovost zanimive) pse vzrejaš  ;) GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5479 : 03 December 2009, 17:12:17
eno besedo imam za tak odnos, jo verjetno ne smem napisat...piz.....

take vzreditelje, naj imajo še tako dobre, blizu standarda pse (kar dostikrat niti ni tako),
vseeno jih ni vredu jemat za vzgled...ne glede odnosa...besedaj spoštovanje, poznata?

aja, no...potem pa naj bom kruta...torej ženske, ki so nad recimo 45 let, bi jih morali možje zamenjat?
prej, ko so bile mlede, dobre za "razplod" so bile ok...sedaj pa za odvržt...
p.s: koliko smo stare? počasi za zamenjavo ali? seveda ni to primerljivo s psi, ampak zamisli si kako bi se
počutila? Kaj pa ti psi, hočeš povedat da jim je boljše oz celo gredo na boljše? Ne.....ker kot se ve je
za škota njegov lastnik, dom najpomembnejše, pa naj bo še tako slab- na žalost v določenih primerih
je tako.

Pa ta fora...zaljubljeni v pasmo...kaj?????? aha, potem če "spoterejo" nekaj predstavnikov je pač žrtev
v ta namen...pa posameznik ne spada v pasmo?...Idealnega psa...se ne da vzredit, tako kot ni idelnih ljudi...
nikoli pa na tak način...kjer ni srce zraven gre vse v (se ponavljam) pi....

dobro ti je nekdo opral možgane, če pa sama tako razmišljaš pa je zelo žalostno








Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5480 : 03 December 2009, 21:04:46
Poznam kar nekaj vzrediteljev ki ima 20-30 psov... dokler so za vzrejo (7-8 let) jih imajo pri sebi... kasneje jih podarijo..na posebnih spetnih straneh vidiš oglas..

Tak "vzreditelj" bi pri meni takoj odpadel. Kajti ce nima ljubezni, casa, veselja do svojih starejsih psov, kako mu bo potem mar za mladice? In nihce me ne more prepricat, da ima tak clovek rad svoje pse, in ima rad pasmo. Ja, samo toliko, kolikor denarja mu prinese, tu se pa zgodba nazalost konca.  :'(

Si ne predstavljam, da bi morala mojega kosmatinca pri osmih letih, ko "mi ne bo vec koristil" oddati..  ::) :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5481 : 04 December 2009, 09:55:32
Ovcka! To je razlika med pesjanerjem in vzrediteljem!

Sem tudi prepričana, da ti tudi ne bi dala tvojega plemenjaka za 6 mesecev ali za eno leto k drugem vzreditelju... pri vzreji se to zelo pogosto dogaja... priznani plemenjaki redno potujejo po svetu za pol leta ali več... Tudi plemenjake ali psice se prodaja, ko so stari 3-4 leta in vzreditelj meni, da njegovi vzreji ne prinesejo nič več (n.p. plemejak je imel veliko legel, psica pa 1-2) in jih prodajo drugim vzreditelju... GG 


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #5482 : 04 December 2009, 10:23:59
Pa dajte no...takšno posojanje psov itd. je zame samo nabijanje lastnikovega ega in naslajanja nad uspehi, ki jih njegov pes dosega. Če bi imel resnično v redu odnos s svojim psom, če ne bi videl v njem samo pripomoček za uresničevanje lastnikovih kapric, psa ne bi mogel za tako dolgo dat od sebe. Jaz si ne morem predstavljat, da bi katerega od mojih dala kar nekam, kjer bi ga tujci vlačili po šovih in bi lepo prinašal beličke v denarnico z vsakim novim skokom  :-X Res žalostno. In ljubezen do pasme se ne meri v količini obiskov razstav, je vse drugo prej na lestvici pomebnosti.Obsedenost z  razstavami pa so itak pse pripeljale svetlobna leta daleč od tega, kar bi naj bilo pasje dostojanstvo. In psi so lahko urejeni in negovani tudi brez tedenskih kopanj, brez tupiranj, brez kilogramov pudra in brez neskončnih stanj na mizi za lepotičenje, ne rabijo pit iz napajalnikov, da si ne bi pobarvali dlak okoli gobca, ja pa ljudje božji, saj psi ja jedo in pijejo, skačejo po blatu, vejevju , podrasti (vsaj upam, no) in normalno je, da se dlaka umaže, uniči, potrga  >:(

In če imajo nekateri takšno prakso, in vem, da je celo pogosta, to ne pomeni, da je to v redu. Kaj, če je v nekaterih predelih  sveta praksa, da otroci delajo, potem je to ok????Splošna praksa na tem svetu pa ja naj ne bi bila merilo za naše delovanje, ker splošna praksa je ponavadi zelo daleč od moralnih vrednot, ki se za človeško bitje spodobijo  >:(

Pa ne da mešam ljudi in pse, ampak oboji imajo čustva in sploh pri psih, ki so navezani na svoj doma in lastnike je to svinjarija, da se jih posoja okoli....in kaj na koncu vsa ta ceremonija prinese pasmi???? Na razstavah čist nič dobrega, ker čista razstavna vzreja prinese samo "lepoto" in nič drugega in vsakemu dobremu potencialnemu kupcu bi to mogla biti zadnja skrb koliko je lepotnih šampionatov.....prvo je zdravje, karakter, odnos vzreditelja do psa in takšni ljudje, ki posojajo pse po svetu so zame neprimerni vzreditelji in jih ne bi niti povohala in vsem bi svetopvala isto...v bistvu, preziram takšno početje z vsem bitom. Da o oddajanju psov na stara leta sploh ne začnem, ker lahko dobim čir na želodcu, že sama misel na to mi ustvari gnus nad takšnimi ljudmi. Namesto, da bi dali pokoj takšnemu psu kot mu pritiče, se ga je treba hitro odkrižat  :-X

Sama bom vedno kupila v prvi vrsti pri človeku, ki je pravi ljubitelj pasme, ki ve kaj ima doma, ki nekaj z njimi počne, ki do del njegove družine, del njegovega življenja, ne v prvi vrsti del razstavnih šovov v bistvu tudi ne samo delovno orodje. Ker če imam nekaj sama tako rada, potem bom vzela od človeka, ki čuti isto in mu je izkoriščanje za svoj napuh tuje.

In žalostno je, da vzreditelji niso več pesjanarji, malo srca bi pa lahko obdržali in vem, da je veliko vzrediteljev še v prvi vrsti pesjanarjev  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5483 : 04 December 2009, 18:26:12
GG prav imas, nikoli ga nebi dala nekomu, da mi ga vodi po razstavah, da gre na paritev ne vem kam brez mene, za ne vem koliko casa.. Pa ni se nikoli paril, pa ce bi recimo dobila to moznost, ni sans, ker pac mi ni toliko do denarja kot mi je do njega. In dejstvo je, da brez njega ne morem. Tok sem se ga navadila, da ze ce grem s kolegi ven mi vedno nekaj manjka, ker je drugace ves cas z mano (razen ko sem v sluzbi)  :P

Sama bom vedno kupila v prvi vrsti pri človeku, ki je pravi ljubitelj pasme, ki ve kaj ima doma, ki nekaj z njimi počne, ki do del njegove družine, del njegovega življenja, ne v prvi vrsti del razstavnih šovov v bistvu tudi ne samo delovno orodje. Ker če imam nekaj sama tako rada, potem bom vzela od človeka, ki čuti isto in mu je izkoriščanje za svoj napuh tuje.

Se podpisem... ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5484 : 05 December 2009, 14:07:52
Naša Dolly-ka stara sedaj 22 mesecev..ki najbolj uživa v blatni kopeli  ;D GG









GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5485 : 06 December 2009, 09:44:41
In še tetka Layla  ;D :D GG







GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5486 : 06 December 2009, 14:26:31
In še Frosty








in njegova ljubezen Aisha  ;) GG


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #5487 : 06 December 2009, 14:43:50
In vsi ti psi se bodo odselili nekam drugam čez nekaj let? Čigav vrt bodo okrasili?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5488 : 06 December 2009, 15:22:54
Jean! Kaj tebe "žuli"  glede mojih psov ??? GG


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #5489 : 06 December 2009, 15:47:07
Krasni so vsi po vrsti.  :-* :-*
Aisha ima zelo lepo črno dlako na zadnji slikici.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...