Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325735

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5790 : 01 Februar 2010, 05:35:59
BP, res je, ena dva blujčka manjkata  ;) :P...
izkušeni vzreditelji priporočajo zgodnje materinstvo/paterinstvo..tako pri pičkah, ki po mladičih dobijo lepšo, bolj bujno dlako (super za razstave  ;) )... in samci, da se naučijo skakati...če samec ni paril samice do 2-3 let starosti bo zlasti pri škotih ki nimajo močan nagon in so bolj nerodni velik problem..pol ostane umetna opoditev  ::) Dandy bo začel takoj ko bo "polnoleten"  :P ;) GG


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5791 : 01 Februar 2010, 07:53:23
Foxy se je pa res čisto umirila. Saj je fina za crkljanje pa zelo prijetna in čisto nezapletena članica družine-zelo primerna za družine katerim bi bila prvi pes, res je ''nekomplicirana'' glede vzgoje :) sem navajena večjih izzivov...
je pa zame kar premalo energična, jaz bom ostala kar pri avstralcih ;) drugače je pa krasna psička in res ti zleze pod kožo

Kot jaz vem, izkušeni vzreditelji pravijo, da naj bi imela samička prvič mladiče po drugem letu starosti, tudi samci naj ne bi preveč hiteli. Če je ima nagon ga ima tudi pri štirih letih :P Mike je star štiri leta, še nikoli ni imel mladičev pa že precej pred gonitvijo točno ve kaj se dogaja. Mislim, da je bolje malo počakat, da čisto dozorijo, se dokončno pokaže karakter, se vidi kaj je s kolki, komolci, določene dedne bolezni,... predvsem pa da dozorijo, ker psička pri 18-ih mesecih še ne more biti odrasla. Seveda pa mora biti med legli vsaj dve leti pavze pa naj ne bi imela več kot tri legla v življenju.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #5792 : 01 Februar 2010, 10:45:17
Tudi mene je Resa očarala :-* Od nekdaj sem velik ljubitelj škotov, odkar sem bila majhna si obljubljam, da ga bom en dan tudi jaz imela ::) Nekoč...
Vzreja sploh še kdo kje take "starinske" škote?

Mene tudi zanima, če kdo še vzreja take škote, manj odlakane...



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5793 : 01 Februar 2010, 11:02:04
Ja meni so tudi tako zelo všeč. Jaz sem jih prav zaradi teh predstavnikov vzljubila. Prejšnji škot je bil tak, bolj lahke konstitucije, ne preveč odlakan, pa toliko energije... Res je bil značajsko kot danes avstralci, če lahko malo primerjamo, ker sem ravno obe pasmi uspela spoznat. Energičen, aktiven, neutruden, trmast, vztrajen, zadržan do tujcev,... napako je imel edino to, da je na svojem teritoriju ugriznil tujca, če se mu je ta preveč približal in ni bilo domačih blizu. Ampak drugače je bil super in takega škota mislim da težko še vidiš. To je bilo že nekako 17 let nazaj. Zdaj so drugačni, bolj kavč psi pa če to želimo priznati ali pa ne.


lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5794 : 01 Februar 2010, 11:14:04
sana... meni je pa pri škotih točno njihova neproblematičnost všeč... prej sem imela NO (oziroma mož ga še ima)... in mi je bila njihova dominatnost (pri samcih) problematična in mi je grenila užitek... tega pri škotih nimam in prav uživam vsak trenutek z njimi... glede umirjenosti, je pa stvar posameznika in ne pasme... naša "starešina" Aisha je najbolj aktivna in živahna od vseh ne glede njenih 6 let... ko je sneg je najbolj "otročja"... ker nori in se valja kot mladiček cele ure...Tudi Layla..ko je sneg ali ko zagleda žogo lahko nori cele ure in je stara 5 let... Dolly na primer je pa že kot mladič se najraje božala in poležavala...

Glede izkušenih vzrediteljev ne vem na katere se zgleduješ... pri škotih v Franciji in Angliji imajo psice mladiče pred 2 letom starosti. VP v Franciji se naredi pri 12 mesecih starosti... Samci pa pričnejo plemeniti pri 1 letu starosti naprej...

Kar se tiče tvojega Mike... to da pes ve, da se bo psica začela goniti, je ena stvar... moji že "vedo" skoraj 1 mesec prej... amapk od tega da zavohajo goneču psico, da jo naskakujejo po celem telesu... po navadi v glavo  ;) , in da je oplodijo, je pa kar nekaj kilometrov razdalje  ::) ...

Malo se pozanimaj pri vzrediteljih škotov ali lastnikov psic kakšna izkušnje imajo s parjenjem...  8) To ni mačji kašelj in vsi ti bodo povedali, da moraš psa naučiti skakati..to pomeni, da mora tudi pustiti, da mu pomagaš... in to je najbolje ko je mlad... ne pri 4-5 letih starosti ! GG    


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5795 : 01 Februar 2010, 11:37:51
Ja saj za škote res ne vem mogoče je drugače. Jaz sem se z vzreditelji avstralcev pogovarjala. Nekateri niti nočejo samca, če je premlad in raje počakajo ali iščejo drugega. Tudi ne vsi, da ne bo pomote. Za psičke so mi pa vsi rekli, da je najbolje po drugem letu pa spet ne prestare, tam okrog dve, tri leta. Nisem pa vzreditelj tako da tukaj ne morem biti pametna. Samo povem kaj pravijo pa meni je tudi bolj logično, da ni premlada ker se karakter in nekatere druge stvari pokažejo kasneje.

Mike sploh ne vem kako bi reagiral, kolikor zdaj vidim še predobro ve kam mora skočit-na mojo žalost :)

glede živahnosti...jaz malo drugače pojmujem živahnost in pripravljenost na delo :) če želiš delati s psom mora biti malo dominanten in predvsem trmast ter vztrajen. To so zelo dobre lastnosti, če jih znaš pravilno vodti. Sem imela pa tudi jaz enkrat zelo, zelo dominantnega psa, super trmastega, vztrajnega do konca... pa teh lastnosti nisem znala izkoristit (premalo izkušenj) in je bilo precej težko živeti z njim. Ampak če jih znaš pravilno usmerit so taki psi krasni delovci in so ob enem lahko tudi krasni družinski psi, ampak potrebujejo stalno zaposlitev. Živeti s takim psom je pa izziv in ni nikoli dolgčas :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5796 : 01 Februar 2010, 12:11:43
Jaz imam ponovno enga seksoholika doma  :-X za v isti koš, kot naš starček Hektor.

Za Arnija govorim, on je kot mu tip reče pravi MUŠKI!! S takim samcem je življenje
lahko težko, če imaš doma samo sorodstvo ali drugo pasmo... :D
tako, da očitno v nobenem primeru ni dobro. Moškim nagajajo j... to je fakt.  :P
Sana, jaz ga imam  :P sam ne vem, če bi bila
tudi s takim zadovoljna, kljub temu da ima vse to kar si navedla...ker včasih imam
občutek, da nisi nikoli zadovoljna. Moraš na svojih pseh videt pozitivne, lepe
točke, vedno je potrebno izhajat iz tega. Tudi jaz vedno gledam na svoje pse
bolj kritično kot na tuje, to je napaka (dobro za vzrejo), ker na koncu celo ne
ugotoviš kako super psa v bistvu imaš. Drugi pa "slabše" prodajo za zlato in
lastniki so zadovoljni, ker vidijo le pozitivne točke, saj jih imajo radi - logično
in tudi prav.





Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5797 : 01 Februar 2010, 12:26:09
Mene tudi zanima, če kdo še vzreja take škote, manj odlakane...

JAZ  :D :o :o :D :P :P samo nažalost vsi hočejo to vražjo dlako  :P


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5798 : 01 Februar 2010, 14:59:12
Alma..saj veliki del čara škota je dolgaaaa dlaka  ;) 

Sana...meni s škotom ni nikoli dolgčas  ;) ...

tukaj naša Glory in njena žoga  ;D GG









kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5799 : 01 Februar 2010, 15:47:57
Kala komaj čaka, da bo spet pomlad, saj ji zima ni ravno njen najljubši čas  ;)




LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #5800 : 01 Februar 2010, 15:55:09
BP ja res . Ko se spomnim kake dirke sta meli po parku. Naya je od sile kar v tisti vsrani potok padla  :D pa še obe sta mali trmici!
Me pa prav zanima kak jo bom v Celju uspela spravit v halo.  :)

Evo pa še slikici od moje čisto prve škotinje Lady. Lady je bila za razliko od naye bolj mirna in manj tramsta je bla bolj cartaste sorte.  :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5801 : 01 Februar 2010, 17:07:29
Alma..saj veliki del čara škota je dolgaaaa dlaka  ;) 

Zame ne. Tudi druge pasme imajo faj dlako, takšen značaj pa ima le ena.
Razen, da ti smooth nudi še + nekaj ekstra, kar bom težko razložila...je pač tako, da ne
veš dokler nimaš enga. Dva tedna sem imela Seno pri sebi in sem vedela...to je to, škot plus pika
na i.
Ima to kar mora imet škot, ima doooolgo lepo surno, lepo dolg rep, pravilno glavo, lepo dolgo telo, povprečno boljše
zdravlje, super značaj, itd. pač škot plus pika na i. Zame bolj perfekten collie, dlaka gor ali dol.
In ne kot večina škotov dan danes, kup dlake in to je več ali manj vse. Razen teh nekaj izjem.

Veliko oseb, vzreditelj je imelo za prvo ljubezen dolgodlakega, vendar ko so enkrat prešli na
kratkodlakega se je redko kdo vrnil nazaj na dolgodlakega. Jaz to vidim kot en proces, naučiti se videt bistvo
in bistvo je seveda značaj in zdravlje- torej ne zunajost.
Če v "isti" pasmi lahko najdeš nekaj bolj perfektnega gledano na več točk, zakaj ne bi. Kadar pa enkrat vzljubiš
notranjost, tudi vzljubiš zunanjost. Če že nisi to prej, meni osebno so trenutno dosti bolj privlačni kot dolgodlaki.
To opažam predvsem na razstavah, prej sem navijala za kakšnega, upala da moj favorit tudi zmaga...sedaj
me kar hladno pusti.

Le zakaj imajo lepe ženske (in obratno) tudi včasih manj lepe moške- ne da bi kdo pomislil na debelo denarnico.  >:D





Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5802 : 01 Februar 2010, 18:24:24
Prejšnji škot je bil tak, bolj lahke konstitucije, ne preveč odlakan, pa toliko energije... Res je bil značajsko kot danes avstralci, če lahko malo primerjamo, ker sem ravno obe pasmi uspela spoznat. Energičen, aktiven, neutruden, trmast, vztrajen, zadržan do tujcev...

Kot da bi Sky opisala! Pa ni tak lahko s takim psov, je res veelik izziv, ampak tudi neverjeten užitek, ko vidiš, da ti je uspelo tisto trmo spremenit v nekaj produktivnega in ko vidiš, da te kljub temu uboga, malo iz spoštovanja malo iz ljubezni...sicer ne vedno, ampak delamo na tem. In nama kar uspeva, razen na razstavah, to še ne najdem rešitve, kaj bi naredila, da bi ji vsaj malo postale všeč...mogoče če bi ji lah v ringu frizbi metala;)

Ljubitelji manj odlakanih škotov...kaj pa tale, sin dveh smoothov z rough genom?;) Artemis Arion du Clos des Castagniers ("Arion")


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #5803 : 01 Februar 2010, 18:32:51
Ljubitelji manj odlakanih škotov...kaj pa tale, sin dveh smoothov z rough genom?;) Artemis Arion du Clos des Castagniers ("Arion")

Evo, to je nekaj zame (sta mi dolgodlaki in kratkodlaki oba všeč, dolgodlaki raje z malo manj dlake zame)! :) Brez razmišljanja bi bil moj!  :P :) Naravnost čudovito!  :o Presneto, skoraj me je s stola vrglo od šoka (pozitivnega seveda).  :)  :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5804 : 01 Februar 2010, 18:37:07
Temu lepotcu, bi pa lahko še moja Kala se postavila ob bok, ima tudi en tolk dlake kot ta črnuh, mogoče ima okoli vratu malo bolj bujno, pa še to ne velik  ;D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5805 : 01 Februar 2010, 18:51:38
Maja, v ZDA stalno parijo smoothe in roughe, je dovoljeno, ampak na žalost se s tem smoothi kvarijo (postajajo bolj leni itd), namesto da bi se roughe trudili izboljšat...bi blo zanimivo, da bi kakšen vzreditelj začel načrtno paritev z namenom izboljšave zdravja, karakterja in tudi telesa roughov. Ker zdravje kot opažamo je bolj tako (no vsaj tej mdrji in cea, kar osebno mislim da zaradi tega pasma na splošno še ni ne-zdrava, ampak o tem je blo že ful debate, tko da pustimo stat), karakter kot pišete je kar precej dolgodlakih bolj za kavč in cartanje, telesa pa, vsaj kar je videt na razstavah, so kriza... nekateri se trudijo vse to izboljšat z mešanjem z ameriškimi škoti, kar mogoče tudi ni slaba ideja, ker tile niso tako 'pokvarjeni', samo glave imajo grde :P


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #5806 : 01 Februar 2010, 19:43:53
Meni je tale kombinacija res super na pogled, ampak tega, da se zaradi izgleda kvarijo karakterne lastnosti smoothom, pa ne odobravam. Če bi kdaj naletela na kakšnega takega škota (da sta parjena dva smootha, pa zaradi rough gena rata tudi kakšen tak mladič), se ga ne bi nič branila, sploh ker ne nameravam vzrejati. In kot je Alma že napisala, ni vse v izgledu oz. lepoti (kar je že samo po sebi relativen pojem).  ;)
Aja, a je tu odprta kakšna tema o mdr in cea? Jaz se še učim in še ne vem, kaj to je.  :-[
Če sem kje kaj mimo usekala, me pa kar popravite. Kot pravim, se še učim in se imam še veeeliko za naučiti. ;)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5807 : 01 Februar 2010, 19:58:44
Jaz če bi takšnega psa srečala na cesti bi mislila, da je mešanec  :-[... da je en škot šel mimo  ;) in da je to rezultat...
Alma mene pa glede smoothov ne boš nikoli prepričala... jih vidim na razstavih..sedaj v Ljubljani jih je bilo nekaj... zame osebno nič privlačnega.. ne glava, ne izraz, ne ušesa, ne telo... nobene elegance v gibanju ..tale pes je bil CAC, CACIB,BOB....

http://www.collie-online.com/pedigree/genealogie_utf.php?parametre=OneWay*s Private Pluto

Jaz tukaj na žalost ne vidim, kar vidiš ti  ;)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #5808 : 01 Februar 2010, 20:15:53
Jaz če bi takšnega psa srečala na cesti bi mislila, da je mešanec  :-[... da je en škot šel mimo  ;) in da je to rezultat...
Saj jaz verjetno tudi, ampak vseeno mi je zelooo simpatičen. :)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5809 : 01 Februar 2010, 20:26:03
saj ne rečem nič glede prepričanja, to je pač proces...mogoče pa kdaj boš ....ali pa tudi ne...

si izbrala slab primer, so bili oz je bila tam boljši smooth  ;)

ena pripomba...a preveč odlakan in drugo preveč, pre malo, pre kratko, itd. kaj je dan danes collie je še collie?
bi tudi lahko rekli, da je že mešanec  ;) ker eni ekstremni primerki tudi več nimajo veliko veze s škotom.
pa ne da bi videla nekaj slabega v besedi mešanec...saj sem ponosna na svoje lepe mešance.




resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #5810 : 01 Februar 2010, 21:02:43
Me veseli, da vam je Resa všeč   :)
Takrat res niso bili tako odlakani in večina je imela pokončne uhlje, rojena je bila leta 69, bila je bistra, nastopali sva v propagandni ekipi Ljubljana, bila je "sošolka"   :P slavnega Rona, ki je igral v "sreči na vrvici", skupaj smo se veselili uspeha filma, ki je še danes naj, naj ...

z mano je hodila v hribe, bila je - super kuža ...  :-X in moj "učitelj" spoznavanja pasje govorice  ::)

ne vem, meni so tudi teli zdaj enkratni, vsi, moti me edino večkrat precej slabo gibanje prednjih ali zadnjih nog   :-\



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #5811 : 01 Februar 2010, 23:13:25
ena pripomba...a preveč odlakan in drugo preveč, pre malo, pre kratko, itd. kaj je dan danes collie je še collie?
bi tudi lahko rekli, da je že mešanec  ;) ker eni ekstremni primerki tudi več nimajo veliko veze s škotom.
pa ne da bi videla nekaj slabega v besedi mešanec...saj sem ponosna na svoje lepe mešance.
To se tudi jaz sprašujem...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5812 : 02 Februar 2010, 02:37:06
Mešanec ni nič slabega..pomeni ne pasemsko značilen... nerodovniški...

Rodovniške pse vpiše standard...standard za škota pravi : "SPLOŠNI VTIS: Zelo lep pes, ki stoji z impresivnim dostojanstvom, tako da noben del telesa ni v nesorazmerju s celoto. "

in ko gledam tega psa na sliki ne vidim opis iz standarda za škota! GG





Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5813 : 02 Februar 2010, 08:51:33
in ko gledam tega psa na sliki ne vidim opis iz standarda za škota! GG

tudi številni dolgodlaki tega več nimajo...
ne bom limala slik, ker ne želim nobenga prizadet, vsak ima svoje predstave in seveda psi niso krivi zato, da
njihovi vzreditelji določene stvari vidijo drugače

smooth collie odgovarja svojemu stvandardu, eni roughi pa več ne...če se že o tem menimo potem je vprašljivo kdo je "mešanec"?

resa...uh, daljnega leta 69, super...
zelo so mi všeč fotke, najbolj pa da ljubezen do pasme še vedno traja  :-*


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5814 : 02 Februar 2010, 08:56:15
Rodovniške pse vpiše standard...standard za škota pravi : "SPLOŠNI VTIS: Zelo lep pes, ki stoji z impresivnim dostojanstvom, tako da noben del telesa ni v nesorazmerju s celoto. "

in ko gledam tega psa na sliki ne vidim opis iz standarda za škota! GG



jaz pa  :P. res pa je da ne stoji razstavno in da je zato treba znat gledat,da ga vidiš kakršen bi bil, če bi bil postavljen  ;).
In nikjer v tem izpisku standarda ne piše-kepa dlake, ki se je razvila iz vrste canis domesticus  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #5815 : 02 Februar 2010, 09:19:03
No meni osebno so tudi bolj všeč manj odlakani škotki  ;). Kar se pa aktivnosti tiče pa je moje mnenje tako, da je pes tudi slika lastnika. Moj Nik je zdaj pač bolj nižinski pes, čeprav bo aprila dopolnil šele 11-to leto. Včasih pa ni minil vikend, da ne bi bil kje v visokogorju  ::). Zdravstvene težave, kot so občasne bolečine v sklepih, so pač posledica klopne bolezni erlihije, in mu pač onemogočajo gibanje v hribih. Kot dokaz njegovih uspehov pa prilagam par fotk.  :P











GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5816 : 02 Februar 2010, 09:22:57
Alma! Res je vsak ima svoj okus...
Citiraj
vsak ima svoje predstave in seveda psi niso krivi zato, da njihovi vzreditelji določene stvari vidijo drugače

Vsak vzreditelj ima predstavo "idealnega" psa, oziroma kako naj bi izgledala njegova linija... Njegova predstava pasme ustreza standardu ali ne (tudi to je stvar presoje) ... noben ni prisiljen kupiti psa, oziroma tip psa, ki mu ni všeč... če vzreditelj vzreja takšne pse k noben noče kupiti..bo brez dvoma prej ali slej nehal... psi so lahko idelani psi po standardu..ampak imaš osebne okuse, modne muhe... in pač če ne slediš trendu..težko prodaš mladiče, ker ljudje sledijo svojim okusom!

In dlaka gor ali dol, izgled gor ali dol... dokler je pes zdrav... mu več ali manj dlake ne bo škodovalo...tudi odprta ušesa, krajši rep, slabša spodnja čeljust, krajši vrat, "slaba" barva... to je vse stvar presoje sodnikov in vzrejnih komisij...  poleg tega neben ni popolen  ;) ...

Meni Lassie nikoli ni bila všeč in, če bi današnji škoti bili podobni Lassie, jih ne bi imela in tudi vzrejala jih nebi... Meni je všeč "modern" tip škota... poleg tega ker so mi pri srcu zlasti tricolor in blue..tudi tukaj tip Lassie ne pride v poštev, ker večinoma ljudi, ki jih srečam sploh ne vedo, da je to škotski ovčar  ::) GG

 


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #5817 : 02 Februar 2010, 09:41:56
Nik je pa res pravi pohodnik! Sodeč po slikah se glede na osvojene vrhove sploh ne morem primerjati znjim.  :D  :D Zadnja slikca je čudovita!  :-*



Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #5818 : 02 Februar 2010, 09:51:39
Nik je pa res pravi pohodnik! Sodeč po slikah se glede na osvojene vrhove sploh ne morem primerjati znjim.  :D  :D Zadnja slikca je čudovita!  :-*

Res je bil pravi pohodnik. Osvojenih ima precej 2000-čakov. Ta zadnja slika je pa gora Kladivo na Košuti v Karavankah. zdaj pa je nažalost le ravninski kuža, vendar dnevno opravi še vedno tri enourne sprehode. :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5819 : 02 Februar 2010, 10:04:40
Alma! Res je vsak ima svoj okus...
ampak imaš osebne okuse, modne muhe... in pač če ne slediš trendu..težko prodaš mladiče, ker ljudje sledijo svojim okusom!


Vidiš, jaz pa si stvar predstavljam čisto dugače. Vzreditelji ne bi smeli slediti modnim muham zafnanih in neukih kupcev, z glavnim motiovom, da prodajo čim več mladičev in si s tem bogatijo prorčaun, ampak je njihova naloga da ustvarjajo pravi trend oz da kupce poučujejo , informirajo kaj je pomambno in kaj ni pomembno in v končni fazi, da ljubiteljem mode sploh ne prodajo psov, ker si jih ne zaslužijo in iz tega modnega afnanja modnen zunaje podobe v stilu modnih revij izvirajo razno razne anomalije, ki smo jim priča v današnjih časih.

Sledeneje modnim muham z namenom čim večje prodaje ni nič drugega kot šteparija, pa čeprav zapakirana v ch naslove, ki so jih podelili enako zafnani in nekritični sodniki v okviru zaslužkarskega cirkusa,ki se mu reče razstave.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!