Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325647

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5970 : 01 Marec 2010, 10:31:45
Tukaj pa nekj slik in posnetkov iz Zagreba...

Moj baby Dandy 2x 1.od-PRM





In Moon







et 2 videa iz BIS Junior...

najprej vstop 47 psov bogi sodnik  ::) 8)

http://www.youtube.com/watch?v=2koJwPmYfpk

ožji izbor 15


http://www.youtube.com/watch?v=shySjXOS4UI


in Moon izbrana za 2.BIS Junior   :o GG

http://www.youtube.com/watch?v=bgwG7R-Vk5I



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5971 : 01 Marec 2010, 15:11:19
Uradna slika iz BOG



in BIS Junior  :D GG





Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5972 : 01 Marec 2010, 15:20:19
Čestitke, zelo lep uspeh.

Očitno ni bilo kratkodlakega, škoda.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #5973 : 01 Marec 2010, 15:23:27
Waaaw GG čestitke za te odlične uspehe tvojih lepotcev!! Kar tako naprej! ;) ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5974 : 01 Marec 2010, 15:28:56
Ne soboto, ne nedeljo ni bilo smoothov.. v Celju tudi ni bilo nobenega.. pri ovčarskih pasmah so trenutno popularni sheltiji... corgiji, borderji, bradati ovčarji, bobtaili... in vedno več je rough collie-jev..sem izjemno vesela in tak uspeh, da škot pride na stopničke med 47 pasmami je nekaj najboljšega za pasmo  ;D in kar sem najbolj ponosna, je ocena vseh 3 sodnikov včeraj... Moon jih je navdušila s svojim gibanjem..rekli so "she is a mover"... kaj si lahko želiš več  ;D GG    


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #5975 : 07 Marec 2010, 09:34:05
Naš Billy star 7,5 mesecev







in Sherry 17 mesecev




papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #5976 : 07 Marec 2010, 11:37:33
Sherry  :-*  :-*
Pa Billy tut nic ne zaostaja  :-*


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5977 : 07 Marec 2010, 12:47:43
Billy je fantastičen!!! Ful mi je všeč! Sherry pa zgleda že prava odrasla dama! Samo Lucly7, kaj ne bo imela 17 mesecev konec marca, tako kot Sky?

Imam pa novice iz Graza, Moon je spet 'razturala' in premagala 31 škotov ter osvojila BOB!!!! Srečno še v BISU, Moon in Lana!


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #5978 : 07 Marec 2010, 14:17:21
Billy je zakon  :-*

Ooo... bravo Moon!  :o Držimo pesti še za BIS  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #5979 : 07 Marec 2010, 18:15:15
Moon res raztura! Neverjetno krasna!  :-* :-*

Moon - 1ex.J-CAC,J-BOB,BOB(31 škotov).
Dandy - odl 2.
V parih - Moon in Dandy 2nd BIS.
 
Bravooooo!  :-* :-*  :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5980 : 07 Marec 2010, 20:33:52
Moon in Dandy končno doma  ;D



Pogoji so pa bili zelo slabi... veliko škotov se sploh ni hotelo gibati... Iron in Melly nista šla sploh v ring... kakšna škoda... GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5981 : 07 Marec 2010, 23:05:20
Čestitke lepotca!!!!!

Škoda za Melly in Irona! To res ni fer da organizator ne poskrbi za dobre pogoje. Ti plačaš toliko denarja potem pa vse izgubiš za brezveze.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5982 : 07 Marec 2010, 23:16:55
Kaki so pa bili ti pogoji?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5983 : 08 Marec 2010, 06:40:37
Nika..tukaj rezultati... in pogoji takšni da od 33 psov 11 brez ocene  ::) GG

COLLIE LANGHAAR (ROUGH)

Rüde-Males

    Jüngstenklasse, gem.u.gest. 1 (Puppies)
    VV, Kisalagi Adonis, Bes.: Szigeti Babett, H

    Jugendklasse, gem.5, gest. 4 (Junior)
    V1, JB, Koakoi Zorro, Bes.: Szekely Istvan, H
    V2, Essanjay Encore, Bes.: Starman Neda, Slo
    V3, Total Eclipse von der Ischlerbahn, Bes.: Wippel Claudia, A
    s.g.4, Lines the Pride of Rough's, Bes.: Töscher-Urban Gabriele, A
    n.A. Androma Iron Sir Lancelot, Bes.: Panigaz C., Slo

    Zwischenklasse, gem.3, gest. 1 (intermediate)
    V1, CACA, Res.CACIB, Holiday Black Prince, Bes.: Hamori Ildiko, H
    V2, Res.CACA, Duran Duran from the Stirling Castle, Bes.: Merten Christiana, D
    n.A., Your Silver Sunshine vom Haus Rosenpracht, Bes.: Schneider Fam., D

    Offene Klasse, gem.3, gest. 2 (open)
    V1, CACA, CACIB, Isokrates von Rottenstein, Bes.: Modl Karolina, A
    V2, Res.CACA, Sunresc Lace Celtic Romance, Bes.: Fekete Magdolna, H
    n.A. Chalimero, Bes.: Karner Helga, A

    Championklasse, gem.u.gest. 0 (champions)
    n.A. Jolly Joker vom Old Tom, Bes.: Schneider Fam., D
    n.A. Brigoree Harry Potter, Bes.: Dorninger Karl, A

    Veteranenklasse, gem.u.gest. 1 (veterans)
    V1, Vet.Sieger, Double Scotch Gold Universe, Bes.: Cuban Friederike, A

Hündinnen

    Jugendklasse, gem.7, gest. 5 (junior)
    V1, JB, BOB, Wicani Touched By a Dream, Bes.: Starman Neda, Slo
    V2, Nyitramenti Blanche of Castile, Bes.: Harsanyi Peter, H
    V3, Kaparta-Szepe Amanda, Bes.: Somine Balough Emilia, H
    V4, Hera von den Nibelungen-Aristos, Bes.: Steiger Justine, A
    V, Lindsay the Pride of Rough's, Bes.: Fida Sandra, A
    n.A. Empress Ejmi Ronna Bohemia, A
    n.A. Androma Ice Melody, Bes.: Prasnikar Ursa, Slo

    Zwischenklassem gem.3, gest. 2 (intermedate)
    V1, CACA, Jolly-Girl von Rottenstein, Bes.: Hawranek Christine Mag., A
    V2, Res.CACA, Holiday Black Princess, Bes.: Somine Balogh Emilia, H
    n.A. Querida von der Ischlerbahn, Bes.: Wippel Claudia, A

    Offene Klasse, gem.6, gest. 3 (open)
    V1, CACA, Res.CACIB, Koakói Titánia, Bes.: Szekely Istvan, H
    V2, Res.CACA, Blue Bell vom Hamberg, Bes.: Brugger Walter, A
    V3, Aida-Dark of Irish Home, Bes.: Wolf Hermine, A
    n.A. Chantall, Bes.: Karner Helga, A
    n.A. Haeven von Rottenstein, Bes.: Dorninger Karl, A
    n.A. Holiday Orlenda, Bes.: Szelenyi Szabolcs, H

    Championklasse, gem.u.gest. 1 (champions)
    V1, CACA, CACIB, Blind Date Ever After, Bes.: Novakova Lucia, CZ

    Veteranenklasse, gem.u.gest. 1 (veterans)
    V1, Vet.Sieger, Daisy von Rottenstein, Bes.: Modl Karolina, A


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5984 : 08 Marec 2010, 10:46:22
Tak da si 11 od 33 škotov ni upalo it v ring al kaj? So pri drugih pasmah tud mel take probleme al so sam škoti tako mehkužni?  :)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5985 : 08 Marec 2010, 11:26:42
Tak da si 11 od 33 škotov ni upalo it v ring al kaj? So pri drugih pasmah tud mel take probleme al so sam škoti tako mehkužni?  :)
mmmmm, bodi natančna, dolgodlaki če že ...nisem pa videla kaj se je dogajalo niti pri smoothih niti pri roughih...
ring je res bil prec na slabem mestu, totalno nič mesta za mimo hodit...gorza, tako smo se stiskali, da je mene volja minila in sploh nisem pogledala sojenja...okoli drugih ringov je bilo veliko več mesta ...če je to mišljeno...

mi je bilo pa fajn ker je Zita spoznala en kup novih stvari... v katere je zijala kot tele v ...  :D je pa vse super sprejela, brez strahu, samo začudenje pa je bilo veliko teh prvih pol ure  :D ...ne razumem zakaj moji ljubčki očitno obožujejo argentinske doge, že Sena je kot mladiček plezala prko enga na svetovni (me je skoraj kap) in tudi Ziti je en "beli princ" bil precej všeč  ::) meni pa se kar dlaka gor postavi, mogoče predsodki

Povzetek razstave, veliko število psov še ne pomeni visoko kvaliteto...gledano na vse pasme...npr. sheltiji so bili oooooh, od podobnosti borderjem do xxl, velična škota vse je bilo na razpolago...moram pa rečt, da je to razstavišče res super, naslednje leto gremo 100%

aja, čestitke...očitno je Lana ponovno dobro naredila svoje delo ...ej, samo škrti so...kakšen majhen pokal  :(


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5986 : 08 Marec 2010, 15:00:01
Lana je super profesionalka in enkratna handlerka...ampka Moon in Lana sta naredili dobro delo... brez "dobrega" psa žal ne gre  ;)...
To je bil pokal za 2. BIS Par..revščina...  in je prijavnina za par 18€... na ogormno razstav so vzrejne skupine in pari brezplačno in še super špokali so  ::).. na primer v Zagrebu so pakali za dol past  :o... za BOB ni bilo nič..tudi rozete ne... res te Avstrijci  8)..

Nika.. ali niso hoteli v ring ali se niso lepo gibali tako da so bili brez ocene ... pač roughi so nekateri taki..občutljivi na podlago in okolico.. nobody is perfect... Na primer Dandy ni hotel lepo teči samo polovico kroga..druga polovica je bila super...    torej ocena "moves with enough drive… today didn't want to show himself" :P

In to je lahko vezano na starostno obdobje..Dandy je bil kot profi med 4-9 mesecem..sedaj ga pa že 1 mesec daje poberteta..in ma take fore..al ni pozoren, vse drugo ga zanima samo pri miru ne..teče samo en del ringa..drug del je kar "poševen"... kakor da bi bilo nekaj groznega na tisti strani...itd...  :) GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #5987 : 08 Marec 2010, 16:46:52
Joj ti škoti, neverjetno koliko jih ima take fintke, da malo bi tekli, pol se jim več ne da...Sky je itak prva v nevzornem obnašanju, ampak kakor se pogovarjam z drugi lastniki psov tudi najbolj skulirani psi so polni fint in včasih nočejo tečt ali stat na mestu. Še celo sodnica Kremžerjeva je rekla, da po njenem opažanju je škote najtežje razstavljat. Zato ker so izredno občutljivi na okolico in ker se jim ne da enostavno možganov sprat da bi naredili vse kar jim ukažeš, tako kot veliko drugim pasmam. In dober sodnik bi to njihovo tipično lastnost moral malo tudi upoštevat predvsem pa organizatorji bi morali malo bolje poskrbet za pogoje na razstavah. Ker itak da se psom zameri, če jih vlačimo v zaprte, prenatrpane prostore, kjer nimaš kje stat, potem jim po možnosti še na podlagi zdrsne ali jih kakšen pes napade.
Še sreča da se začenja sezona razstav na odprtem, ti so veliko bolj prijetne in zrelaksirane:)

Po vsem povedem pa še toliko večje čestitke Moon, ki ni samo lepa ampak ima tudi resnično fantastičen karakter in je nič ne spravi iz tira:)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #5988 : 08 Marec 2010, 22:38:35
Nekaj mi ni jasno... pa ne da bi se rada kaj preveč vtikala v vse skupaj, ampak me to dejansko resnično zanima...
glede na to, da gre za ovčarske pse... a naj nebi bil point karakterja ovčarskih psov (škoti, borderji, avstralci...), da so pripravljeni za svojega lastnika/vodnika narediti vse, ne pa da se sami zmišljujejo, a se jim da "delati" ali ne?   :-\
Ali se je pri škotskih ovčarjih enostavno ta lastnost z neprimerno vzrejo brez poudarka na karakterju izgubila in so ostali samo še lepi primerki brez karizme?  ???


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5989 : 08 Marec 2010, 22:59:34
Prvo čestitke še tukaj! :o

Dandy :)










za konec pa še en trojček :)


Moon sledi enrkat v prihodnjih dnevih :-[

lp


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5990 : 09 Marec 2010, 05:42:31
Oh...my Dadny boy  :-|~ :-|~ GG


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5991 : 09 Marec 2010, 07:27:38
n+n verjetno velja tisto zadnje :P sem imela možnost spoznat že kar nekaj ovčarskih pasem, s štirimi pasmami sem tudi živela in lahko rečem, da je Foxy daleč najbolj plašna od vseh, na čase je zaradi te lastnosti kar težko in ima svoje fore... včasih sploh noče ven pa po kakšni poti ne, pa ne v avto... to pri drugih nisem doživela. Se je z veliko truda in socializacije izboljšalo, še vedno pa ne čisto. Sploh ne pri avstralcih, oni grejo povsod samo da gre skrbnik :) Imam zdaj majhno avstralkico, že prvi dan je šla povsod z mano, na postajališčih na poti je hodila na vrvici kot velika, 12-urno vožnjo normalno prenesla. Včeraj bi dala glavo pujsu v usta, če bi ji pustila :) Foxy za primerjavo še zdaj ne upa niti blizu pujsom pa sem delala z njo isto, enak način socializacije.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5992 : 09 Marec 2010, 09:02:18
Citiraj
Ali se je pri škotskih ovčarjih enostavno ta lastnost z neprimerno vzrejo brez poudarka na karakterju izgubila in so ostali samo še lepi primerki brez karizme? 

Kot vsi dobro veste so ovčarski psi, psi, ki so bili vzrejeni, da živijo v naravi... in zlasti škot pokaže vso svojo lepoto in veličino samo zunaj ... razstave, gneča, hale..to ni za pse.. to je dejansko neka prisila.. neka želja lastnika, neke zahteve vzreje.. in to je to... na primer moji so vsi več ali manj "pogumni"... nimajo težav ne z ljudmi, ne z živalmi... obožujejo konje, ovce, race... ampak vsak ima svoj karakter (kot ljude  :o) in nekateri so bolj odprti kot drugi ...samo nekateri ne marajo razstav... nekateri so pa bolj občutljivi na pogoje kadar so razstave notri... Dandy je zanimiv primer.. ker do 9 meseca ni imel nobene težave s podlago na razstavi sedaj ga pa daje puberteta in malo trmari... ampak te zadeve minejo... drugače so pa zvesti in pogumni in n.p. me moj Paris, ki je šef rancha bolj brani če pride kak čudak kot na primer naš NO... ki nima nobene težave s podlagami.. sploh tega opazi ne... poljubčkal bi pa vsakega vsiljivca...  ;) ... in ni oben pogumen čuvaj!

Torej "čudno" obnašanje na razstavah in občutljivost na podlage in pogoje na razstavh nima nobene veze ne s plašnostjo, ne z ovčarskim temperamentom... ker pes, ki je dober na razstavah ne pomeni, da je najbolši predstavnik svoje pasme... pomeni samo, da nima očitnih napak in, da se rad, oziroma nima nič proti, da se  kaže  :D GG
     


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5993 : 09 Marec 2010, 09:28:33
včasih sploh noče ven pa po kakšni poti ne, pa ne v avto...  Foxy za primerjavo še zdaj ne upa niti blizu pujsom pa sem delala z njo isto, enak način socializacije.

A to so torej razstave in nenaravne situacije za pogumnega ovcarskega psa? :P

battito animale


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5994 : 09 Marec 2010, 09:32:16
Lilit... škot je toliko trmast in izkorišča kot ga gospodar pusti  :P .. poleg tega poznam škote ki se bojijo ovc  :o ... po drugi strani so pa čisto cool psi  :D


Poleg tega soditi vse škote na podlagi enega... je malo  O0 GG


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5995 : 09 Marec 2010, 09:43:08
Lilit... škot je toliko trmast in izkorišča kot ga gospodar pusti  :P .. poleg tega poznam škote ki se bojijo ovc  :o ... po drugi strani so pa čisto cool psi  :D


Poleg tega soditi vse škote na podlagi enega... je malo  O0 GG

Na podlagi 11ih od 33ih, kar niti ni tako zanemarljiv % ;)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #5996 : 09 Marec 2010, 10:00:02
Lilit je komentirala post od sane  ;)... ki je dala svojo Foxy kot primer "tipičnega" škota  ;)

ninci... obnšanje na razstavah zame absolutno ni merodajen glede dejanskega karaktera psa... in to sem želela napisati v mojem postu.. mogoče nisem bila dovolj jasna  ;D GG


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #5997 : 09 Marec 2010, 10:52:52
Lilit, priznam da ne razumem kaj si mislila :-\

V bistvu ne vem ali je Foxy tipična ali ni, me niti ne zanima...
Je pa dejstvo, da je večina škotov takih kot je ona, tudi Sky pa nikogar ne kritiziram, sem že večkrat rekla, da mi je Sky všeč in njena skrbnica je res naredila ogromno za njeno socializacijo, se pravi krivda gotovo ni na njeni strani :)

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #5998 : 09 Marec 2010, 10:55:19


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5999 : 09 Marec 2010, 11:22:49
Saj pa Lilit ni pisala v Kitajščini.  ;)

Sana, ti si napisala, kaj vse spravi tvojo s tira, medtem, ko je GG pisala, da razstave in podobno pač niso relavanten test karakterja, na vajino pisanje je pač Lilit sarkastično vprašala, če so situacije, ki si jih ti napisala, enake tistim, ki jih opisuje GG.

Kar seveda ni niti približno isto. Eno so situacije z razstav, kjer je specifična situacija, drugo pa življenske situacije, kjer bi psi morali pokazati dosti večjo trdnost karakterja.
Sam sicer menim, da pes, trden in stabilen po karakterju tudi na razstavi ne bo "pzual" kot kakšna driska.
In če vzamemo št. 33 kot merodajni vzorec, potem je kar tretjina dolgodlakih škotov karakterno zanič. Škoda!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!