Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325749

*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #6030 : 10 Marec 2010, 14:16:42
Pa ravno zate bi mislila, da boš razumela oddajo psa zaradi časovne stiske, ker si sama prav pri Nerotu storila enako.  Ali si ga oddala tako pozno, ker ga prej nisi mogla?

LP  :)



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #6031 : 10 Marec 2010, 14:31:11
No no z otroci se pa res ne bom pogovarjala o resnih zivljenjskih temah ;)
Ti, tvoja sestra, vajina druzina in vsi, ki so bili takrat prisotni, vedo kaj in kako. In tudi vedo, da tole tvoje provociranje nima osnove  ;)
Ce pa kdo od bralcev tu raje misli kaka posast je Cmera in kako neodgovorna sem jaz, potem pa kar. Njihov oziroma vas problem ne moj  ;)



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #6032 : 10 Marec 2010, 14:36:28
tudi otroci, si zaslužimo resn ter odkrit pogovor  :P
Ne vem pa kdo je rekel, da je Nero taka "grozna" pošast. Imeli smo ga radi in ga še zdaj pogrešamo.

lp  :)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6033 : 10 Marec 2010, 14:51:56
sploh ne poznam "vaše" zgodbe... apamk imam občutek, da še iščete idelano pasmo za vas.. *star* nisi ti dolgo časa hrepenela po škotu in sedaj imaš beardy-ja? GG


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #6034 : 10 Marec 2010, 15:24:48
Ja, po škotu "sem hrepenela", ker sem brala tukaj na forumu kako si živahni, hiperaktivni uglavnem kako so oh in sploh super. Nikjer pa nisem zasledila kakšne negativne lastnosti. Zdaj, pa ko sem spoznala Foxy,( sem pa kar nekako "vesela", da nimam te pasme. In da sta se starša odločila za bradico, ki pa je zame super pes in mi čisto popolnoma ni žal. Tako, da bi se lahko reklo, da imam jaz doma "idealnega psa" ZAME.  "popolnega" psa pa mislim, da ni. Vsak ima svoje pomankljivosti.  ;)
Drugače, pa nimam nič proti škotom ;) -> so luštni vsi ;D

Lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6035 : 10 Marec 2010, 15:57:51
Zame so škoti idealni.. in tudi njihove "pomanjkljivosti" so del njihovega čara  ;) ... Če se pa primerja karakter škotov in beardy-jev... sem tudi ogromno beardy-jev videla na razstavah, ki niso hoteli v ring ali ko jih je sodnik potipal jih je skor zadela kap... torej nisem prepričan, da je to neka 
Citiraj
živahni, hiperaktivni
  ;) ...pasma  ;)

Poleg tega škot ni/ne sme biti hiperaktiven ali posebno živahen.. standard pravi "ZNAČAJ: Prijazen značaj, brez znakov nervoze ali agresivnosti." .. torej ne vem, kje ste vi našli, da naj bi bil škot nek hiperaktiven, delavni pes...  ;D

*Star* škoda je da si ti spoznala pasmo na osnovi enega psa  :'( GG


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #6036 : 10 Marec 2010, 16:11:36
Uh, za bradice bi se pa lahko reklo, da so noro živahne ;P 
Sicer, pa jaz ne mislim več tukaj "smetiti" teme in pustim, da ta tema ostane od škotov ;D

lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6037 : 10 Marec 2010, 16:32:55
mogoče tvoja... jaz sem videla kar dosti drugačnih primerov   ;) isto kot foxy in drugi škoti  :P GG


Melody

  • Gost
Odgovori #6038 : 10 Marec 2010, 16:41:40
Sana, me sploh ne skrbi... delate pac tako, kot se vam zdi prav
A tudi pred leti nisi poslusala nasvetov, nisi se mogla odrect novemu, boljsemu psu...
pac zgodba je od dalec zelo podobna... Zato moj komentar. Sploh, ce tolikokrat povdaris, da je starejsii mladic tako potreben posebnega truda, da bi se lazje vklucil v zivljenje. O tem sama pises in ne mi...
In takrat mi, kot cloveku, ki dela in zivi z vecimi psi, pride na misel le to, da je ta mladic pac potreben posebne pozornosti... seveda drugacne kot z aktivnimi razturaci...

Blumina



Blumina ti si faca... in definitivno če bi kdaj potrebovala nasvet bi se obrnila nate, ker vem, da obvladaš kar se psov tiče... in čedali bolj premišlujeva z Melly da bi se ti pridružle v šoli
;D

drugače pa Foxy je bila zelo dominantna v leglu povna energije...
ko sta Melly in Iron že zdavni dol padla je ona še kar letala na okol... skratka super psička... in mi je blo zelo hudo ker nisem mogla vzet obeh...
za Melly pa morem rečt... čisto preveč energična... energije res na pretek in delam na tem da jo čedali bolj izkoristem :)
je ne menjam za nič na svetu... je pa res da sem v Grazu vidla prelepega škota... res pravega Lessia :)


no je pa res da odvisno od okusa človeka...mojo pozornost je dobil, ker je izstopu :)
je pa res da škoti so zakon... ne glede na videz... :)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6039 : 10 Marec 2010, 17:09:18
Ta samec zgleda ful visok..mi je tudi meni simpatičen ;).
Še eno vprašanje glede podlage...na tej sliki ne zgleda nič posebnega, oz. drugačnega kot na drugih razstavah, oz. še boljša kot naprimer v glavni hali v Vrtojbi...ali pač?

Uživejte,
Sara

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Melody

  • Gost
Odgovori #6040 : 10 Marec 2010, 17:11:44
biu je tak bol fin gladek tepih... men nič kej dost simpatičen pot do te hale pa je bila katastrofalna pri nemških dogah so tace kar na okol letele res jim je drselo...



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6041 : 10 Marec 2010, 17:20:13
Joj joj kaj berem :(
Sem že mislila natipkat kakšen roman, pa bom napisala samo to: radi imejte svoje pse, pa ne glede na to katere pasme ali linije oz tipa so. Vsak pes je poseben in edinstven in za njim ne bo enakega. Zato uživajte, dokler jih imate. :)


Pa čestitke Moon, vidim da raztura! :o ;D

Los je car!


Melody

  • Gost
Odgovori #6042 : 10 Marec 2010, 17:33:06
jaz imam mojo Mellyko najraje in za nič nasvetu je ne nadomestim s kakšnim drugim psom :) zame je itak najlepša in je kar moja mala hiperaktivka :)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6043 : 10 Marec 2010, 18:22:19
melody..zdi se mi da je bil ta samec (bil je v razredu z Danyjem ), zadnji in PD, .. ker iz poročanja (nisem bila zraven), je bil edini "realno" plašen in se izmikal dotik sodnika... drugače če se pa ne motim v avstriji imaš še dovoljene paritve smooth in rough... mogoče ima ta samec kakšnega smootha v rdovniku  ;) ..podlaga... baje da je pse motili tisti srebrni trakovi... pač škot fora  ;D GG


Melody

  • Gost
Odgovori #6044 : 10 Marec 2010, 18:43:55
ja vem sem se pogovarjala z lastniki tega samčka :)
drugače ima pa krasen karakter...

ja sem porajtala pri moji da jo moti trak... ker je puzala v teku samo na cajte... pa sem si rekla brezveze da greva v ring če mi ne bo delala tko k je treba...



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6045 : 10 Marec 2010, 19:15:36
Joj joj kaj berem :(
Sem že mislila natipkat kakšen roman, pa bom napisala samo to: radi imejte svoje pse, pa ne glede na to katere pasme ali linije oz tipa so. Vsak pes je poseben in edinstven in za njim ne bo enakega. Zato uživajte, dokler jih imate. :)


Se podpišem pod tole Rina! :)





JigSaw

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6046 : 10 Marec 2010, 19:37:07
Lepo pozdravljeni vsi sodelujoči na forumu. Že nekaj časa spremljam to temo, sedaj pa sem se odločil, da tudi sam aktivno sodelujem v njej. Za začetek prilagam nekaj današnjih slik zimskega veselja.... da ne bo samo slabo slišat o vremenu :P

Obe psici pa vas večina že najbrž pozna  :)













Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6047 : 10 Marec 2010, 19:53:11
Dobrodošla JigSaw, sem vesela da si se končno odločila za sodelovanje ;D
Vidim da pri vas uživate v zimi...in da sta punci postali res najboljši prijateljici ;)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6048 : 10 Marec 2010, 20:00:29
Super, da nas je še več... dobrodošel na forumu  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6049 : 10 Marec 2010, 20:09:53
Dobrodošel!

Jao, vi pa ste šli danes ven ...ooooooooooooo, mi (bolj jaz) sem že ledena kocka postala samo zaradi norenja po dvorišču (kjer je zaledje).


JigSaw

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6050 : 10 Marec 2010, 20:15:50
Hvala

Hehe, naše 2 neznasko uživajo v snegu, Jazzy se kar zgubi v tko visokem snegu :D. Okolje je pa tudi lepo za pogledat, pa malo svežega zraka tud ne škodi :P



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6051 : 10 Marec 2010, 21:32:46
Dobrodošla JigSaw, sem vesela da si se končno odločila za sodelovanje ;D
Vidim da pri vas uživate v zimi...in da sta punci postali res najboljši prijateljici ;)

Ups, dobrodoŠEL, sem malo zamešala vaše družinske člane, zdaj pa vem, kdo je kdo;) Upam da nam kmalu uspe prit na obisk, da spet vidim malo Jazziko! In da se Sky nauživa sestrine družbe:)


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #6052 : 10 Marec 2010, 22:01:03







Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6053 : 11 Marec 2010, 09:09:04
nezzek.. te dva na slikah se mi zdita pa znana  :o GG


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #6054 : 11 Marec 2010, 09:20:22
Jap res ti morata bit znana, ker ti krajšata dneve doma ;)
Sicer ju ne ločim, kdo je kdo sta pa Dandy in Moon :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6055 : 11 Marec 2010, 09:35:06
Meni se pa zdita različna kot noč in dan  :P ... prva in tretja je Dandy... druga je Moon ... Drugač jih pa lahko ločih po tačkah.. Dandy ima obe beli..Moon pa eno belo eno pa rjavo  :D GG



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6056 : 11 Marec 2010, 10:53:10
Danes so na Crufts na vrsti škoti  :o ..tukaj bodo rezultati...

http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2010&GroupID=PAS&ScheduleID=34


Sestra od Moon bo tudi tam  :o  ..držim pesti  ;D GG



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6057 : 11 Marec 2010, 13:29:58
Super so, vsi po vrsti.  :-*
JigSaw, dobrodošel na forumu :)

Tukej pa urnik Crufts prenosa, za tiste, ki spremljamo ;) http://www.crufts.org.uk/whats-on/day1 od 18.15 naprej torej group judging, tudi pastoral


...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6058 : 11 Marec 2010, 16:16:40
BOB na Crafts med 263 škoti je CH JOPIUM TOUCH OF SOUL FOR TRIBURLE JW  :) GG



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #6059 : 11 Marec 2010, 17:53:07
Meni osebno je ta pes zelo vsec samo na sprednjem delu (ovratnik) semizdi da je malo kosat drugace pa  :-*