Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325590

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6150 : 22 Marec 2010, 20:17:40
otalež36 ... vzreja temelji na povpraševanju in ponudbi... vi ste edini, ki je želel škota s pašnim nagonom od vseh, ki me kličejo za mladiče in jih ni malo... tudi vzreditelji iz tujine ne želijo škota s pašnim nagonom..vsi želijo razstavno prespektivne pse ....  :'( to je današnja smer vzreje škotov... in nisem prepričana, da se bo to obrnilo..v Franciji je opravljen test na ovac + pri pridobitvi vzrejnega dovoljenja..ampak francozi so šli v to smer, kar naj bi pes z dobrim pašnim nagonom imel bolj stabilen karakter in s takim psom je lažje živeti tudi "v normalnem" življenju  ;) GG


otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6151 : 22 Marec 2010, 20:38:29
Ja, prav to sem hotel povdariti,da bi  psi s pašnim nagonom mnogo lažje shajali v urbanem okolju.Je pa vseeno en problem, da taki psi radi pasejo tudi kolesarje,avtomobile, skratka vse kar se premika,a z dosledno vzgojo se da pašni nagon  omiliti.

L.P.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6152 : 22 Marec 2010, 20:50:08
Ja, prav to sem hotel povdariti,da bi  psi s pašnim nagonom mnogo lažje shajali v urbanem okolju.Je pa vseeno en problem, da taki psi radi pasejo tudi kolesarje,avtomobile, skratka vse kar se premika,a z dosledno vzgojo se da pašni nagon  omiliti.

L.P.


??????????

Torej bi si želel psa s pašnim nagonom, da bi ga potem lahko omilil?

Pa ne me narobe razumet,.......sem ful za to, da psi ostanejo, za kar so bili namenjeni.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6153 : 22 Marec 2010, 21:33:19
RE,SKY ;)
Jaz takega psa rabim in nagona niti slučajno ne nameravam omiliti,SAJ SEM TAKEGA PSA ISKAL.Bi pa to storil,če bi psa imel v stanovanju za družabnika,prijatelja itd.Vedi pa, da je obratna pot mnogo težja,čene nemogoča. Upam,da sva se razumela,presodi pa kaj je bolj prav ?

L.P E..



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6154 : 22 Marec 2010, 22:13:15
RE,SKY ;)
Jaz takega psa rabim in nagona niti slučajno ne nameravam omiliti,SAJ SEM TAKEGA PSA ISKAL.Bi pa to storil,če bi psa imel v stanovanju za družabnika,prijatelja itd.Vedi pa, da je obratna pot mnogo težja,čene nemogoča. Upam,da sva se razumela,presodi pa kaj je bolj prav ?

L.P E..

Ampak potem je škot res zeloooo slaba izbira.  ;)

Je pa ja precej, veliko bolj primernih pasem.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6155 : 22 Marec 2010, 22:48:41
Vidim,da imaš veliko kilometrine na tem spletu in si že vajena postavljati provokativna vprašanja,tudi prav,a jaz odgovarjam le resnim.Psa sem kupil in izbiral sam in menim, da sem  izbral odlično.Kaj pa tebi paše ali ne paše me ne zanima.

Lepo se imej in vedi,da je moja Lily zakon,ko jo vidiš boš sigurno zardela.



otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6156 : 22 Marec 2010, 23:09:53
Se opravičujem,sem napačno naslavljal,vidim,da si moškega spola.
L.P.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6157 : 23 Marec 2010, 00:19:37
Oj

Jz mislm da se je ubistvu nesmiselno kregat kakšni so škoti in kakšen je njihov karaker. Eno je kar piše v standardu, ampak to je tako ohlapno, da skoraj nima veze pri vsem skupaj. Zgodovina pasme je kar precej pestra in posledično se je razvilo veliko različnih tipov in linij, starejše se ohranjajo, nove nastajajo, pa še mešajo se vse med sabo. In prav tako kot škoti med sabo so si različni tudi vzreditelji škotov - od starejših gospa, ki imajo svoje najnežnejše psičke najraje na svetu do razstavnih ekstremistov, pa tudi kar nekaj športno (delavno) usmerjenih se najde. Logično, da se potem škoti tako razlikujejo med sabo. In vsak lastnik ima drugačne izkušnje, še posebej če ima oz je imel samo enega škota. In tudi lastniki so različni, vsak ima svoje predstave o idealnem psu/škotu in za nekaterim so bolj všeč taki, drugim taki... Kakšen je pa idealen se itak nikol ne bomo zmenili.

Pa ko smo že pri ovčarski tematiki, mam jz eno fensi slikico na zalogi. Val in njegovih 12 ovčk :P

Los je car!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6158 : 23 Marec 2010, 05:46:54
Val je to podededoval po mami Brook ki je odlična pastirica  ;)



ali po starem očetu Zorrotu



ki je eden od prvih škotov ki je opravil CANT (test of Sheepdog Natural Aptitudes) v Franciji in veliko njegovih potomcev je podedovalo pašni nagom po njemu... enden od teh je moj Paris



oče od naše Lily  :D ...

in je krog sklenjen  ::)

otalež36 ..če boš sodeloval na forumu se moreš navaditi na provokativnost lastnikov/vzrediteljev borderjev... podcenjevati škote je nihov "konjiček" ali pa marketinška poteza  :o GG


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6159 : 23 Marec 2010, 06:49:44
otalež36 ..če boš sodeloval na forumu se moreš navaditi na provokativnost lastnikov/vzrediteljev borderjev... podcenjevati škote je nihov "konjiček" ali pa marketinška poteza  :o GG

Haha, GG ti si res faca. Naj ti samo povem, da od opravljenega CANTa do tega, da je pes odličen pastirski pes, je še ogrooomeeeen korak ::) in če imaš kot vzreditelja v mislih mene... moje psičke (žal) že kar nekaj časa ni več ;)



DewerlyMag

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #6160 : 23 Marec 2010, 08:02:24
Ampak potem je škot res zeloooo slaba izbira.  ;)

Je pa ja precej, veliko bolj primernih pasem.  ;)


Lp Z.



Katere pasme so pa pol bolj primerne za pašo?


Lp

Mag



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6161 : 23 Marec 2010, 08:31:55
Otalež,
seveda se zavedam, da se psi in zveri ne spopadejo vsakič ko se srečajo, pa vendar škot vsekakor ni prva izbira kar se tiče paše in ne kar se tiče varovanja črede (govorim, če se človek odloča izključno glede na naravne sposobnosti in zmožnosti). Seveda je tudi škot primeren za tiste kmete, ki so čez dan v službi, popoldne pa morajo v hlev pospraviti tistih nekaj glav ovac ali koz in še te so toliko navajene, da gredo že skoraj same v hlev. Za premikanje 100 glav ali še kaj več pa me zanima koliko je škotov, ki so tega sposobni. Verjamem, da se lahko dobi nekaj takih psov, ampak je to prej izjema kot pravilo.

Mag,
po mojem so kar se pašnje tiče veliko "boljši" borderji in avstralski kelpiji, seveda pa najdeš predstavnike obeh omenjenih pasem, ki so za delo manj sposobni kot najbolj sposobni škoti, če pa gledamo povprečje mislim, da ni primerjave. Pišem samo glede na delo z drobnico in NE katera pasma je boljša za vsakdanjo uporabo.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6162 : 23 Marec 2010, 08:58:43
Meni eno zeloooo ne gre skupaj ...zemlja v kateri je temelj vzreje, čim bolj kompaktern, čim večji stop, dlaka kot za dva, cela zgradba psov (veliko, res veliko in da to ni tako me nihče na tem svetu ne bo prepričal) je groza...kako za boga, se taki psi lahko lahkotno, brez napora gibajo? Ja, ok 5 min se lahko ali malo več ...kaj pa bi, če bi rabili past cel dan in večje št. psov...kako, če jim anatomska zgradba že pride navzkriž??

To sem morala enkrat napisat...ker imam oči in vidim kako se večina teh psov giba in si zares ne morem predstavljat...bling bling gre dlaka, rednega izkoraka nimajo, dolžina telesa kje? 

Za Zorrotota nimam komentarja...sem videla video posnetek... :-X






otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6163 : 23 Marec 2010, 09:21:29
Borderji so res odlični pastirski psi, a tudi pri tej pasmi se že delijo na pašne in razstavne pse.To se je včasih dogajalo tudi pri škotih in zato so pašne lastnosti počasi izginjale,danes so taki škoti v manjšini.Moja Lily je ena od teh ima močan pašni nagon.Da morajo biti ovce,koze vajene psa in obratno je dejstvo.Pripelji svojega borderja v čredo ovac,katere psa nikoli niso videle,pa boš videl kaj se bo zgodilo.
Sicer pa koliko borderjev pase ovce v Sloveniji ,zelo,zelo malo.Največ jih imajo-te po stanovanjih in to mi ni všeč. To je pes za v naravo,kmetije in v stanovanjih se počuti omejeno.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #6164 : 23 Marec 2010, 09:26:41
Tole sicer res ni tema o borderjih in kako vzrejate škote me pravzaprav ne zanima, ampak moram povedat, da imajo borderji še vedno ogromno pašnega nagona, tako razstavni kot delavni. Pravzaprav pri nas delavne linije kupujejo bolj agilitaši, pasejo pa uglavnem tisti psi, ki izhajajo iz razstavnih linij.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6165 : 23 Marec 2010, 09:35:08
GG, Val s tistimi ovčkami počne (zaenkrat) izključno to, kar je videt na sliki. Tut mopsa bi lahko dala sedet zraven ograje. Tko da tista slika je samo fensi, o pašnih sposobnostih ne pove prav nič.

DewerlyMag, predvidevam, da iščeš psa predvsem zase, za svojo družbo in ne prvenstveno za delo z živino. Če je to res, bi bila s škotom pomoje čist zadovoljna, glede na to, da ti je pasma drugače všeč. Pa prav totalno nesposobni pa tudi niso, tko da verjetno bi ti tudi pomagal pri delu. Če pa iščeš psa za delo in so ti pašne sposobnosti ključnega pomena, potem pa je to drugo... Jz nimam izkušenj s pašo, tko da bodo drugi povedal kakšni psi so najboljši za kakšno delo.
Je pa pametno spoznat starše legla, ne glede na to za katero pasmo se boš odločila.

Los je car!


otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6166 : 23 Marec 2010, 09:47:07
Alma pridi na moj ranč,videla boš,da je vse res kar pišem. Pa še Lily bi te tako omrežila,da bi vzljubila tudi dolgodlake škote.

L.P. E



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #6167 : 23 Marec 2010, 09:55:05
Borderji so res odlični pastirski psi, a tudi pri tej pasmi se že delijo na pašne in razstavne pse.To se je včasih dogajalo tudi pri škotih in zato so pašne lastnosti počasi izginjale,danes so taki škoti v manjšini.

Ampak škot kot tak je bil vedno razstavni pes! Kolikor vem jaz so iz svojih collijev izpeljali 'linijo' ali pasmo, ki je bila izključno razstavna in jo
poznamo kot škota. O paši in tem pa raje ne bom komentirala, ker nimam dovolj izkušenj s tem.

Le to še, pes, ki skače ljudem v noge, jih zganja, pase avtomobile, kolesarje, itd. še ni merilo za dobrega pašnega psa. Ovce so čisto nekaj drugega.
Mišljeno za vse ovčarske pasme.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6168 : 23 Marec 2010, 09:56:59
Otalež,
kot sem malo prej napisal psičke nimam več, je mrtva ;) Sicer ne vem kaj si mislil povedat s tem da jo pripeljem k ovcam, ki niso vajene psov ali da je (bila) moja nesposobna ali da borderji ne morejo delati z ovcami, ki niso vajene psov? Če drugo, se motiš in to pošteno, vsekakor pa ne gre delati s psom, ki je nekajkrat videl ovce. Moja je opravila delovni izpit za borderje (ni sicer nič posebnega, je pa veliko več kot npr. CANT), pa še vedno pravim, da ni bila za na tiste "prave" kmetije oz. za tisto "pravo" delo, vi tukaj pa pišete kakšni vrhunski delovni psi so vaši škoti in v to prepričujete ljudi, ker so nekajkrat zaokrožili okrog ovac z repom na hrbtu, poskočno (vaše sicer nisem videl)... Malo realnosti ne škodi.

Otalež, pridi na preizkus pašnih zasnov na Ronchi, pa boš videl borderje "razstavnih" linij kako pasejo, potem pa jih boš primerjal s škoti, če bo kateri prišel. Ne govorim pa, da so to psi sposobni delati v najtežjih okoliščinah.

In še 1x napišem: sedaj govorimo izključno o delovnih (pašnih) sposobnostih in ničemer drugem!



otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #6169 : 23 Marec 2010, 10:22:06
Bay,nočeš razumeti ! Ovce so zelo plahe živali in,ko prvič vidijo psa podivjajo,za njih je to plenilec.Ko pa se medsebojno navadijo je delo psov mnogo lažje. To ne velja samo za borderje,ampak za vse pse.Vidim,da si veliko napravil s svojim psom, vse pohvale,a pravi pastirski pes mora živeti pri drobnici in svoje znanje obnavljati vsakodnevno,le tako ostane v kondiciji.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #6170 : 23 Marec 2010, 10:28:21
Bay,nočeš razumeti ! Ovce so zelo plahe živali in,ko prvič vidijo psa podivjajo,za njih je to plenilec.Ko pa se medsebojno navadijo je delo psov mnogo lažje. To ne velja samo za borderje,ampak za vse pse.Vidim,da si veliko napravil s svojim psom, vse pohvale,a pravi pastirski pes mora živeti pri drobnici in svoje znanje obnavljati vsakodnevno,le tako ostane v kondiciji.

Strinjam se z delom v katerem praviš, da mora biti pes vsakodnevno v kontaktu z drobnico, če se greš resno delo. Nikakor pa se ne strinjam z delom, da mora pes pri drobnici živeti, saj pastirski pes deljuje v sodelovanju z človekom in je popolnoma vseeno če spi na postelji z svojim skrbnikom.
Drugače pa borderji ne pozabijo ovc, tudi če jih vidijo prvič pri 3-4 letih ali pa če imajo vmes par mesečne pauze brez stika z ovcami. Tukaj se najbrž razlikujeta te dve psami, border ima še vedno močno izražen nagon, medtem ko mora škot biti očitno z ovcami 24/7 če hočeš imeti kaj od njega.
Lepo je da uživaš v delu z svojo psičko in ti tudi čisto vrjamem, da izpoljnjuje vsa tvoja pričakovanja.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6171 : 23 Marec 2010, 10:50:16
Ovce so zelo plahe živali in,ko prvič vidijo psa podivjajo,za njih je to plenilec.

Ravno zato pa je pomembno oddaljenost na kateri pes dela, da se ne približa preveč in gre daaaaleeeč naokrog po njih, nato pa se čisto počasi približuje čredi. Za doseči to pa je kar nekaj let trdega in konstantnega dela. Se pa znajo ovce tudi zelo dobro postaviti po robu, še hujše so koze kot si že povedal.

Bi mi pa vsekakor bilo v veselje videti škota kako pase, žal ga še nisem razen na preizkusih, ki jih organizira SKBOP, to pa ni to.



DewerlyMag

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #6172 : 23 Marec 2010, 11:08:39
@Rina: Ne, ne iščem pašnega psa, vendar sem doma na ogromni kmetiji, ker imamo več glav govedi, več ovc, koz in konje, in me je samo zanimal glede pašnega nagona, ker bi rada videla, da bodo škoti šli z mano na pašnik in me spremljali, in da jih tudi lahko same putim z živino ko bom v službi, vendar vme da jih bom to seveda morala smaa naučiti, ampak mislim da je tudi pametno vedeti, kakšni so po karakterju in kakšne nagoen imajo, da pol veš kako z kužom delati, je pa tako kot si sama napisala svoje ugotovitve, da iščem ga predvsem za svojo družbo in kot družinskega psa. Ampak toliko različnih mnenj prebiram, da sem postala že rahlo zmedena. Mislim da je najboljše, da se držim svojih načel, in delam svoje izkušnje. Sej ne moremo vedno vse prav ugotoviti in delati. Tako kot bom jaz psa učila, sme bom jaz učila od njega.




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6173 : 23 Marec 2010, 11:08:52
veš kaj otalež36 mene ni treba omrežit, pri nas imamo škote (partner je imel prej) od leta 1985...
v tem času sem spoznala veliko pozitivnih in tudi negativnih lastnosti te pasme...in na koncu ugotovila, da obstaja
boljša varianta in to je smooth...povprečno je:
- značaj boljši
- zdravje boljše
- videz tudi- zgradba telesa, tudi glava je taka kot mora glava škota bit
- manj nege, ...
torej? objektovno gledano je v vseh pogledih zame boljša izbira...mi je pa dolgodlaki tudi še vedno všeč in bo vedno, ampak ne večina teh psov ki jih dan danes videvam...ki eni več blizu ne hodijo pravemu škotu...nazadnje smo se o tem lahko prepričali s posnetkov in slik iz Cruftsa

pa da ti razjasnim nekaj o Lily...malo poglej njen rodovnik in poglej na mojo stran, pa boš mogoče kaj opazil...
babica tvoje Lily je moja Aurora njena mama moja psička Unique, itd....drugi dedki in babice pa so ponovno druge vzreje...
;) pa če njen izraz bolj natančno pogledaš nima kaj dosti po fr pseh...nima osnove da se reče, da je sposobnost za delo podedovala od fr psov, ker ni prava fr psička  ;)
to je vse en velik ...od marketinga, nič drugo...na tej osnovi prodajo fr veliko število psov...

to je isto ...kot delajo Poljaki, Čehi, itd. s smoothi...kao češ naši psi niso samo lepi, oni tudi delajo...jah, delajo pa recimo obrambo...od kdaj sme škot skakat na merkerja?, meni osebno to ni dopustno, s tem bodo spremenjili značaj...
in zakaj, zato ker vedo da tako prodajo veliko psov  ::) delajo pa škodo pasmi



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6174 : 23 Marec 2010, 11:09:38
Bay..CANT ali test na pašni nagon v Ronchi ima samo namen, da pes pokaže či ima sploh ta osnovni nagon v sebi... da je test "realen" mora bitu pes dokaj mlad.. idelano je tam od 9 mesecev do 1 leta... da se vidi prava reakcija... če ima pes to v sebi je prva stopnička..da postane pravi pastirski pes je pa vskakodnevno, večletno delo... isto kot če psa treniraš poslušnost, agility itd... amapk pri vsaki disciplini, pri vsakem delu mora imeti pes tisto osnovo v sebi... če nima nagona nima smisla se usmeriti v pašno, če je počasen je agility nesmiselen, če je trmast, je poslušnost veliko bolj otežena  ;) ...

Alma, če škot živi in dela na kmatiji od 3 meseca starosti sem prepričana, da ne bo izgledal tak kot ga ti opisuješ, oziroma kot tisti, ki leži cel dan v stanovanju na kavču in je samo česan in kopan za razstave   ;)

In tudi Crufts ni merodajen... to je samo politika..vsako leto se mora nagraditi enega vzreditelja..zasluge za narod..in vsi vedo da na Crufts zmaga ne pes ampak tisti, ki je na drugi strani povodca  ::)

Glede Zorrota.. tisti video je dolg 5 sekund... na njem se vidi psa ki se 5 sekund sprehaja po vrtu.. če si objektiven, je na takem filmču zelo težko presoditi gibalne sposobnosti psa  ;)

tukaj je link http://www.borntobe.hu/magyar/zorro.htm

Kar se pa tiče rodovnika od Lily se ne bi preveč poglabljala, ker imam sestro od njenje stare mame, poznam staro mamo in mamo in še 1 sestro iz istega legla... in se mi Lily ne zdi iz"istega testa"

 ;DGG



 


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6175 : 23 Marec 2010, 11:24:09

Alma, če škot živi in dela na kmatiji od 3 meseca starosti sem prepričana, da ne bo izgledal tak kot ga ti opisuješ, oziroma kot tisti, ki leži cel dan v stanovanju na kavču in je samo česan in kopan za razstave   ;)
 

anatomska zgradba bo drugačna?  Glava bo drugačna? eh...če ima pes kratko telo ima kratko telo, prekratek ledveni del, vrat, preveč stopa, itd. to se ne bo spremenilo, to je podedoval in noben "trening" tega ne spremeni

jaz tudi ne bom šprinterka, manekenka itd. s svojimi kratkimi nogami, ker že anatomsko zato nisem sposobna...
lahko pa gradim svoje mišice, zrasle mi noge pa od tega ne bodo

Zorro...še dalje isto mnenje  ::)

btw. Crufts sem napisala, ker se mi je zdelo bolj prijazno komentirat pse tujih lastnikov...in ne pse, ki sem jih videla v živo ...

GG ti psi kar imajo (mogoče imajo samo pozitivno točno, vseeno ...ampak to imajo) eno od dobrih lastnosti je definitivno dovolj dolgo in dokaj dobro grajeno telo in to je osnova za lahkotno gibanje ...verjetno je Lily od vseh pobrala najboljše lastnosti, če je lastnik s njo tako zelo zadovoljen...hvala bogu...me veseli, samo bučk mi pa ne rabi nihče prodajat...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6176 : 23 Marec 2010, 11:36:39
Alma... mogoče bo pa tvoja hčerka športnica ali manekenka.. samo pravega "plemenjaka" moraš izbrat... to je isto pri vzreji  ;) ...

Zanimivo pri leglu Layla & Paris so skoraj vsi mladiči fotokopja od mame... škoda, ker bi par stvari lahko pobrali po očetu   ;)

Kdo bi si misli, da je Osty sin od Parisa ... kje so "francoske napake"
Citiraj
eh...če ima pes kratko telo ima kratko telo, prekratek ledveni del, vrat, preveč stopa, itd.






tukaj pa da malo smetim temo..naš včerajšnji čudež Arnold-Arny za prijetelje  ;)









Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6177 : 23 Marec 2010, 11:46:00
Javno komentirat psa vzreditelja na forumu...niti nikoli osebno tega ne bi delala

btw. videla sem ga v LJ pa v Celju, pretipala ga pa nisem...niti časa nisem imela niti ne poznam lastnike, niti toliko zanimalo me ni...
kako bi potem naj sploh komentirala? bi bilo neobjektivno in krivice ne delam rada nikomur...pa razen iiiii, oooo kako je lep pa ja ne bi javno pisala...kje bi bil potem smisel



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6178 : 23 Marec 2010, 12:01:23
Tukaj ni nobene žalitve... pogovarjamo se kako pariti komplementarne pse, da se popravi napake..in da so mladiči boljši od staršev.. Osty-jeva "edina" napaka in to ista s strani 2 sodnikov je kravja stoja in posledično nepravilno gibanje, ampak to lahko opazi vsak laik ... in zanimivo to napako nimata ne oče ne mama... iz tega se ugotovi da je genetika nepredvidljiva  :) 

Tukaj pa Wisky




in Lily




in tukaj skupaj 2 meseca stare...kdo je komu podoben  ;D
Edina razlika je da ima Lily dve beli tački in da je bila že v leglu najbolj pogumna in sem jo izbrala točno zaradi tega  ;)GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6179 : 23 Marec 2010, 12:18:19
ne bi o edini napaki...ne vem sedaj koga bi napisala za primer eksta psa, sam niti ti/ta nima samo eno napako...

oh, sem imela Zorrota boljšega v mislih...čisto sem pozabila kako je prav on sinonimka za fr moderne collieje...
težko najdem kaj lepega, pa vedno poskušam iskat + točke
http://www.borntobe.hu/pics/zorro/zorro04.jpg  :-X

naj me kdo odreši in pove, da se mi ne blede...