Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325655

Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #6300 : 14 April 2010, 10:35:37
Felina, meni je tudi izredno všeč tale tvoja živalska družinica  :-*
Super ste  :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6301 : 14 April 2010, 10:40:15

Felina, kaj agility bosta predstavljala v nedeljo? Pol bi pa bilo najboljše, da prideva tudi me z Viivi v nedeljo, tako da vidi še kakšnega psa, ki se na razstavi zabava :) Aja, pa res lepo družinco imaš  ;)


Mogoče oba dneva, ne vem še kakšen je plan, samo prosili so me kot inštruktorico, če bi lahko tečajniki predstavili agility, pa sem rekla, da bom tudi z mojim mladostnikom, da se navadi na gužvo :) Zato tudi grem na razstavo, drugače ne razstavljam, ampak je pa ni preko socializacije :)  Bi pa vaju bilo zelo fajn spoznat, imaš pa za moj okus prekrasno psičko. Iz katere psarne je?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6302 : 14 April 2010, 10:44:56
Felina, meni je tudi izredno všeč tale tvoja živalska družinica  :-*
Super ste  :)
Hvala  ;)   Zapolnjujejo moj vsakdan, pa če hočem ali nočem  :o  Bi jih včasih dala malo na dopust kam, pa kaj ko ne zdržim brez njih več kot pol dneva  :-[ 

Zdaj pa pustimo temo škotom  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6303 : 14 April 2010, 10:54:31
Felina, res maš super družinico. Pa kakšna škoda za Jaya, tako hiter je v Agilityju, super perspektiven, pa ta bedasta erhalija...bošček:( Z Ai-jem boš pa verjetno tekmovala? Koliko je zdaj star? Jaz sem ful vesela, ker je Sky končno začela preskakovat predpisano višino jumpov, prej je kar spodaj tekla, si je mislila da je tko hitreje :P

Ana, Kala je res taka simpatična škotinja, upam da jo kmalu končno spoznam!

Se vidimo vsi v Mariboru, juhu ;D


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6304 : 14 April 2010, 11:05:30
Felina, res maš super družinico. Pa kakšna škoda za Jaya, tako hiter je v Agilityju, super perspektiven, pa ta bedasta erhalija...bošček:( Z Ai-jem boš pa verjetno tekmovala? Koliko je zdaj star? Jaz sem ful vesela, ker je Sky končno začela preskakovat predpisano višino jumpov, prej je kar spodaj tekla, si je mislila da je tko hitreje :P

Ana, Kala je res taka simpatična škotinja, upam da jo kmalu končno spoznam!

Se vidimo vsi v Mariboru, juhu ;D

Ja, za škota je bil kar ok, pač nazaj ga je vedno držala njegova previdnost, ker na treningih je bil resnično hiter, na tekmah, na novi podlagi in ovirah pa je vedno znova zaštopal. Ampak, to je pač njihova vrlina po drugi strani, tako da se ne pritožujem, res je krasen pes :)  Saj bova videla kako bo šlo dalje, verjetno je samo prehodnega značaja in bo potem šel k veteranom ali kaj takšnega, kjer so ovire  nizke za large, ker res uživa v tem in sedaj je v najlepše zagonui in povezanosti z mano in bi mi ga bilo žal, da ne dela nič.

Pa saj sem ti rekla, da bo začela preskakovat normalno višino, to je samo vprašanje časa, se je mogla zazihrat, da tudi s to višino vse štima :D

Ja, Ai pa je namenjen tudi za tekme, ja...sedaj ima eno leto. Imava še čas, ker ko bi lahko začel tekmovat, bo ravno poletni odmor, tako da jeseni, če bo napredek takšen kot je bil do sedaj in bova imela izdelan slalom, začneva. Je pa čist nor na ovire, preskakoval bi še višje od predpisanega, če vidi nizko in visoko oviro, se raje zažene preko visoke in laufa kot traktor, zemlja pod njim kar topota...ga bom mogla še malo izdelat v tem, da ne bo vsakih toliko poblaznel :)  Kdaj pa se bosta vidve kje pokazali?

Vidim, da boste vsi v Mariboru  :o, pa še v sobot in nedeljo smo v istem ringu, a ne?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6305 : 14 April 2010, 11:08:05
Kirsikka : Kala bo septembra praznovala 13 let  ;D ... vračamo  :-* vsem nazaj  ;)



Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #6306 : 14 April 2010, 11:59:12
Viivi je res krasna. Iz katere psarne pa je?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6307 : 14 April 2010, 17:01:46
Kirsikka upam da z Viivi prideta na nedeljo v Mb, da še jaz spoznam tole lepotičko, namreč sedaj je 99,9 % da vas pridem pogledat, žal pa brez mojih pasjih spremljevalcev. Bo pa tako več časa za fotkanje vaših lepotcev in seveda čaohanje  :D


JigSaw

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6308 : 14 April 2010, 21:12:01
Kirsikka dobrodošla na forumu :)

Zelo lepa psička Viivi, prava klasika. Me spominja na mojega prejšnega škota Skara, ki je tudi bil dark sable :)



Melody

  • Gost
Odgovori #6309 : 15 April 2010, 09:54:28
Krisikka dobrodošla med nami...
psičko Vivi imaš pa enkratno lepo... prava princeska je...



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6310 : 15 April 2010, 11:38:28
Super da bosta delala reševanje-a ima vaša psička kaj poguma za posodit ;)
Je še kakšen škot v reševanju? Takrat ko sem jaz hodila mislim da ni bilo nobenega.

Viivi je pa meni tudi všeč :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #6311 : 15 April 2010, 21:57:04
Hvala vsem ;)

Viivi je iz hrvaške psarne Arsiada.

Melody, včeraj se je moja princeska spremenila v Pepelko   :-\
Viivi zadnji mesec ful razganja, puberteta, me pogosto ignorira in ko zagleda kakšnega človeka/psa, mi kar zbeži, od navdušenja ne uboga več >:( Včeraj, ko sva se igrali, je zagledala enega psa, zbežala in kar nekaj časa ni hotela nazaj… No, vse lepo in prav, če gospodična ne bi skočila v grm z »ježki« in ko je prišla nazaj k meni… me je dobesedno vrglo na rit, saj jih je bila za uhlji polna, dve pesti za vsakim uhljem :( Groza! Za to razčesat sem porabila dve uri, rezultat pa je scufana, razcefrana dlaka :'( Imate kakšen nasvet, kako vsaj malo izboljšat stanje dlake?
No, mogoče se je pa Viivi odločila, da noče na razstave :)

Jaz sem ful vesela, ker je Sky končno začela preskakovat predpisano višino jumpov, prej je kar spodaj tekla, si je mislila da je tko hitreje :P
Bravo Sky :o Morava priti na inštrukcije ;)

Kirsikka : Kala bo septembra praznovala 13 let  ;D ... vračamo  :-* vsem nazaj  ;)
Kala se pa res super drži :-* je pa pol leta starejša od naše kraške ovčarke, ki je marca dopolnila 12 let.

Pa še dve slikci… mi se mamo radi  :-* :-*





kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6312 : 15 April 2010, 22:05:14
Oooo keri lušni fotki  :-* ... na trenutke me Viivi spominja na Kalo, sploh v glavo, če gledam iz profila  ;)
Hehe tile pubertetniki so res najhujši, tudi pri nas imamo enega pubertetnika, no on se nikakor ne more spraviti iz te pubertetniške dobe  ::) ( je pa to tisti črnuh na spodnji fotki  ;) ).

Kalči se res super drži, sicer imamo nekaj težav, ampak midve se ne dava kar tako  ;D
te fotke so pa čist frišne  :D


pa še s celotno klapo  8)



Nikec

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Nik in Griff
Odgovori #6313 : 16 April 2010, 09:49:14
Res je prelepa ta Viivi. Klasični škoti so zakon!



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6314 : 19 April 2010, 15:42:52
Čestitke vsem za uspešno vikend razstavljanje  :)
Žal sem vas v nedeljo v ringu zamudila  :(

še tri fotke lepotičke Sky





lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #6315 : 19 April 2010, 23:01:08
Naša Luna je oba dneva v Mariboru dosegla CAC,CACIB in BOB



 :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6316 : 20 April 2010, 11:04:43
Andreja čestitke... Luna se je krasno gibala v ringu! Bravo! Sedaj je CH SLO ne ?

Da se še jaz malo pohvalim...

Mi smo bili v Mariboru samo v soboto in Moon je bila 1. odl. PRM in J-BOB in v ožjem izboru za BIS Junior med 68 psi vseh pasem  :D ... s tem nazivom je sedaj Moon CH.J-SLO   :)




Dadny je bil 1 odl. PRM...ampak njega še ful puberteta daje  :o v ringu je naspidiran...tako se mu mudi, kot da bo zamudil vlak in ga boga Lana komaj lovi  ;D




Na koncu sta pa bila še 2. BIS par... vedno je užitek videti škote na stopničkah... hvala Jasna&Mojca za krasne slike  ;) GG








nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #6317 : 20 April 2010, 12:21:40
Čestitke GoldenGirl za vse uspehe na razstavi! Zame sta najlepši par.. :-*





Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6318 : 20 April 2010, 13:05:10
nezzek hvala  :o prekrasne fotke... Dadny vedno šarmer, ki zna z damami  ;) daj mi jih pošlji na mail.. ti pošljem PM  :o GG


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #6319 : 20 April 2010, 13:23:35
Ni problema GG ;)
Imaš na mailu (jih je malo več..  :-[ :-[  ko sta pa taka cukra!!  :-*)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6320 : 20 April 2010, 13:34:07
 :o Hvala sem vidla... krasne slike  ;D GG


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6321 : 20 April 2010, 13:38:01
Čestitke vsem udeležencem razstave! :)

Vidim, da je razstava potekala na prostem. A so vse razstave v pomladnem/poletnem času na prostem ali je to odvisno od organizatorja, vremena ipd.? Kaj če je razstava npr. na prostem in sredi razstave začne nepričakovano deževati? Kaj se zgodi v tem primeru? So vedno kot rezervna možnost na voljo pokriti prostori ali pa se razstava kljub dežju nadaljuje na prostem?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #6322 : 20 April 2010, 15:13:50
Čestitke vsem udeležencem razstave! :)

Vidim, da je razstava potekala na prostem. A so vse razstave v pomladnem/poletnem času na prostem ali je to odvisno od organizatorja, vremena ipd.? Kaj če je razstava npr. na prostem in sredi razstave začne nepričakovano deževati? Kaj se zgodi v tem primeru? So vedno kot rezervna možnost na voljo pokriti prostori ali pa se razstava kljub dežju nadaljuje na prostem?

Jap, kljub dežju se nadaljuje. Ravno pri nas je začelo kar fajn padati, smo pač na dežju stali, med posameznim ocenjevanjem pa smo stopili pod sodničin šotor.
Drugače pa predvidevam, da pač vzameš dežnik v ring, če bi ravno noro lilo.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6323 : 20 April 2010, 15:22:37
Jap, kljub dežju se nadaljuje. Ravno pri nas je začelo kar fajn padati, smo pač na dežju stali, med posameznim ocenjevanjem pa smo stopili pod sodničin šotor.
Drugače pa predvidevam, da pač vzameš dežnik v ring, če bi ravno noro lilo.
Verjetno pa poskrbite, da pes vsaj dokler ni na vrsti ostane suh? Se sprašujem, če je lahko ocena sodnika lahko kaj drugačna, če je pes moker (glede na to, da se nekateri precej trudijo urediti 'frizuro' psa, 'natopirajo' dlako ipd.).
Hvala za odgovor!



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6324 : 20 April 2010, 15:37:21
Sky je bila pa odl1 in Cac v soboto ;D


Maja, seveda lih premočen ne more v ring, ampak snežno belih tačk pa tudi ne morejo pričakovat v takem vremenu. Mi smo imeli na srečo tendo pa smo se malo stisnili spodaj, ko je bil dež.

Še nekaj me zanima - kaj ni kakšnega pravila da se napadalne pse diskvalificira na razstavi?


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #6325 : 20 April 2010, 19:03:40
Verjetno pa poskrbite, da pes vsaj dokler ni na vrsti ostane suh? Se sprašujem, če je lahko ocena sodnika lahko kaj drugačna, če je pes moker (glede na to, da se nekateri precej trudijo urediti 'frizuro' psa, 'natopirajo' dlako ipd.).
Hvala za odgovor!

Ja, ja, to pa ja. Pač stojiš pod tendo ali pod dežnikom.
Pa psu se dlaka tako hitro tudi ne zmoči, vsaj pri Mimi je tako, mora pol res kar fajn liti, da bi bila čisto mokra. Imajo pa pač blatne tačke, kot je že BP rekla.  :)

BP, jaz vem za dva primera, ko sta se psa obnašala rahlo agresivno v ringu, sodnica je oba poslala ven in diskvalificirala.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6326 : 20 April 2010, 19:22:24
Sibila, a mogoče veš katera sodnica je to bla?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6327 : 20 April 2010, 19:31:10
Hvala sibila in BP za odgovore. :)

Gledam slike, ki ste jih pripeli... krasne pse imate in videti je, da ste se imeli lepo na razstavi. :)




Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6329 : 20 April 2010, 21:33:24
Sky 17 mesecev - Aglitiy, Obedience, Ring traning:)
http://www.youtube.com/watch?v=mcF-ozPPpPA&feature=player_embedded
Super filmček!  :o Odlično vama gre!  :D