Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325553

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6360 : 10 Maj 2010, 18:55:45
Čestitke, super ste  8) , prav tako čestitke Andromi za 2. BIS vzrejno skupino  8)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6361 : 10 Maj 2010, 19:15:46
Še kratek ''report'' od Andromčkov  :)

mali Lord, Androma Lord Of The Rings na svoji prvi razstavi zelo perspektiven
Ruby v mladih odl. 2, Melly odl. 3
Sherry v vmesnih odl. 2
Jenny v zrelih odl. 1, CAC
Luna v prvakih odl. 1, CAC

In kot je že kala,runo,bella povedala.. za zaključek v BIS-u, 2. vzrejna skupina 8)
Še slikica punc by Mojca:



In ker je bil tudi naš ati Valjar na razstavi... z rino sta bila super v predstavitvi rally obedienca  ;) .. smo naredili še ''družinsko'' fotko  :)



Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6362 : 10 Maj 2010, 19:18:41
Še kratek ''report'' od Andromčkov  :)

mali Lord, Androma Lord Of The Rings na svoji prvi razstavi zelo perspektiven
Ruby v mladih odl. 2, Melly odl. 3
Sherry v vmesnih odl. 2
Jenny v zrelih odl. 1, CAC
Luna v prvakih odl. 1, CAC

Čestitke tudi za tele uspehe  8)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6363 : 10 Maj 2010, 21:20:37
Čestitke vsem..Sedaj pa lahko rečemo "Collies rule"  :o ;) GG


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6364 : 10 Maj 2010, 22:45:01
Res je bil fantastičen dan...vsi škoti izredno uspešni in visoko na stopničkah:) Čestitke!!!!
S Sky se že dolgo nisva imeli tko fino na razstavi, nobenih živčkov, ker pač nisva razstavljali hehe :P

Še par fotk, več pa v mojem albumu http://www.mojalbum.com/mojcafurlan/cac-barje-2010

sky fantastično dela, ko ve, da se ne gre zares 8) čisto nasmejana ;D


(c) Nika Ametaj Vodnik



tudi nova handlerka ji je všeč :)


super simpatična Jazzy


najlepša fanta razstave (po mojem okusu ;) )


krasni andromčki


uživali smo tudi v ogledu akrobatskega frizbija



dandy in sky ki opazujeta lexy in niko v ringu ;D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6365 : 11 Maj 2010, 09:18:19
Važni na kubik...  ::)



Krasna fotka,... pa Habibi se super drži  :-*


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6367 : 12 Maj 2010, 10:30:37
Res luškana fotka, Yo. Kako je drugače kaj Habibček?

Ma, Habibček je en tak tipičen starček. Vedno bolj dementen, občasno nekaj poskuša opere pet - ko se kaj dogaja okoli njega (beri: ko tamalidve ali mački zganjajo kažin okoli njega). To pripisujem temu, da ne vidi in ne sliši, pol je pa tako... Zdaj sem mu začela dodajat še B vitamin in je včeraj celo malo več pojedel kot običajno - bi bilo fajn, če bi se malo poredil namreč. Drugače je pa ena taka tečnoba. Trmast, pozabljiv, nič se mu ne da. Občasno se odloči, da živi v stanovanju pod našim in ga nikakor ne moreš prepričat, da to ni res  ::) Habibček pač  ;)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #6368 : 12 Maj 2010, 20:32:32
Za tiste, ki bi želeli preizkusiti pašni nagon, se lahko pridružite v nedeljo. Več info http://www.britanci.com/aktualno_pasnja.htm



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6369 : 12 Maj 2010, 21:34:34
Za tiste, ki bi želeli preizkusiti pašni nagon, se lahko pridružite v nedeljo. Več info http://www.britanci.com/aktualno_pasnja.htm
Se bomo, komaj čakam ;D

Yo, Habibi ima neverjetno srečo da je na stara leta našel takšno dobro družbi in družino!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6370 : 13 Maj 2010, 09:52:09
Bay.. mi smo prijavili.. 3 komade  :D GG


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6371 : 14 Maj 2010, 18:37:43
http://www.youtube.com/watch?v=ExquCK7Dw6w&feature=PlayList&p=52C7A650F760250C&playnext_from=PL&index=0


Evo, da nebo izgledalo, da Jaya zanemarjam, en njegov lep tek na tekmi :) Ponosna nanj :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6372 : 14 Maj 2010, 19:21:39
Pridna oba!!!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6374 : 14 Maj 2010, 21:01:34
V bistvu dvojkica mi je bila v obeh primerih kar ok, tudi po težavnosti na mestu, dokler nisem videla kolk je bil našpanan čas...v bistvu sem ga prekoračila za 3,79 s, to je full, glede na to, da sva naredila brez napak in zatikanj :P   Sem pa ravno gledala rezultate in v bistvu med vsemi uvrščenimi , razen enega, ni nihče prišel pod čas....za vse te zavoje je bilo časa samo 32 sekund :P

To je bila najina prva tekma letos.....je šepal nekaj časa (malo se je spet hotela erlihija pojavit in smo jo zatrli) in sem mislila, da ga ne bo več na tekmah. Tukaj pa je še agi del, ko sem prvi del sama po neumnosti zamuštrlal ker sem pozabila, da nisva že dolgo delal gume iz čakajoče pozicije :)...sem pa vseeno z njim zelo zadovoljna, saj ej delal z veseljem in ga je bilo slišat, t ej to kar šteje pri nama :D   

http://www.youtube.com/watch?v=nt_5I9qfJnk&feature=PlayList&p=52C7A650F760250C&playnext_from=PL&index=1

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6375 : 14 Maj 2010, 21:04:53
 :o Tina super sta  8) .. kdaj pripelješ spet Jaya, da bo pasel Maršija  :P :P ;)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6376 : 14 Maj 2010, 21:09:23
:o Tina super sta  8) .. kdaj pripelješ spet Jaya, da bo pasel Maršija  :P :P ;)

Mah, z Aljošo se k vam odpravljava že odkar smo tja Švigo Ahilo odložili, pa vedno znova se nekaj zgodi in nama prepreči...jaz bi tudi prišla....on Maršija ne bi pasel, bi ga najraje pojedel :D  Sedaj se spet dogovarjava, da prideva jeseni, upam, da plaln tokrat rata  :-\

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6377 : 14 Maj 2010, 21:19:34
Mah, z Aljošo se k vam odpravljava že odkar smo tja Švigo Ahilo odložili, pa vedno znova se nekaj zgodi in nama prepreči...jaz bi tudi prišla....on Maršija ne bi pasel, bi ga najraje pojedel :D  Sedaj se spet dogovarjava, da prideva jeseni, upam, da plaln tokrat rata  :-\

A veš da bo od tega že dve leti  ::) :P .... oooo jeseni, super, držim pesti, da vama pa tokrat rata, pa še jaz bom takrat bolj frai kot takrat, ko sta Švigca pripeljala  ;)

A misliš, da bi Jay takole spet pojedel Maršija  :D :D


najlepša trojica  :-*



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6378 : 14 Maj 2010, 21:25:39
Ja, ja, ja...pa tudi na drugi fotki, kar se Jaya tiče, sta onadva  čist preveč blizu, se že kremži in bi rad nos vihal....kreten  ::) Onadva pa tako neprizadeto ležita.   Joj, krasni so tile trije  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6379 : 14 Maj 2010, 21:29:25
Veš kaj, na drugi fotki se pa čist nič ne kremži prav lepo se smeji, kar poglej kako se mu učke lepo svetijo  :-* :-* ... super so ja, škoda ker Runčija ni več z nami  :(


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6380 : 14 Maj 2010, 21:41:42
Se, se...tako malo pokaže jezik, preden gobec zašvrkne (ušeska in okice se svetijo iz čistega navdušenja, da se bo mogoče lahko mlatil), če še to ne pomaga, pa pohlasta proti psu po zraku, če še vedno ne pomaga, jih tisti drugi faše s kakšno klofuto.....velikokrat preverjena metoda pri Ai-ju, vendar žal ne pomaga in Jay že obupuje nad možnostjo socializacije Ai-ja  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6381 : 14 Maj 2010, 21:44:56
 :D :D a opisuješ Kalo  :D :D ... ona tud šavsa po luftu, pol če ne zaleže pa še sklofuta  ::)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6382 : 15 Maj 2010, 13:45:17
Felina, super sta z Jayem!  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6383 : 17 Maj 2010, 15:42:19
Iiii Habibi, škotski starčki so zakon :-*

Kako ste se imeli na pašnji? Upam da so kšne fotke in filmčki :P Z Valom sva bla pa na RO tekmi, ki je bila sicer prov fajn, ampak midva oba sva bla pa katastrofa, tko da... Dejte rajš čimprej kšne slikce pokazat :)

Los je car!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6384 : 17 Maj 2010, 16:32:14
Rina..vroče poročanje iz SheepDog Isontino...

Preizkus pašnih zasnov je temeljiv na 5 kriterjih, ki so ocenjeni od 1-10
1. zanimanje, 2.pogled, 3. stil, 4. poslušnost, 5. perspektivnost.

Lexy je bila neverjetna in me je čisto presenetila. Bila je 1. med vsemi prisotnimi in bila ocenjena z 49/50...
(vse slike @ Melly... hvala  ;D)






Moon je bila tudi super s 46/50 točkam... šibka točka..poslušnost ... ni hotela zapustiti ovc  ::)





Dandy ni bil slab in sicer ima potencial amapk od začetka bi se raje igral z inštruktorico kot lovil ovce  :oGG




Moji trije ovčarji...


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6385 : 17 Maj 2010, 19:44:17
Super dan je bil!
Večina škotov je pokazala krasen nagon. Ovce so bile pa malo boge, proti koncu ko smo bili mi na vrsti so bile že vsega naveličane in niso hotele več sodelovat. Tudi naše punce so se odlično odrezale, Glory je bila z 49/50 točkami druga (njej so se ovce najbolj upirale), Sky pa z 48/50 točkami četrta.

Glory



Sky


(c) Katarina

Kako smo ponosni:)


Super se je odrezal tudi Iron


Melly


Viivi


Perle, mamica od male Jazzy


Sestra od Lily, pol sestra od Sky tudi izraža nekaj skupnih genov:)


Tosca, ki je že prava profesionalka


Uboga Ruby je imela malo trebušnih težav in se ni mogla prav posvetit ovcam, je pa vseeno pokazala nekaj nagona



Več fotografij tule (nekatere so od Urše ter od Katie)
http://www.mojalbum.com/mojcafurlan/sheepdog-isontino-trieste


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6387 : 18 Maj 2010, 08:18:20
Upam, da zdaj to moje vprašanje ne bo narobe razumljeno, ampak resnično me zanima, kje so tiste razlike med tem, da nečemu rečemo pašnja, nečemu pa pač pes se zaganja v živali oziroma jih pač dreza (eni bolj drugi manj) in nekaj hoče od njih in ko pač stečejo jih pa preganja. Že dolgo me to zelo daje in zanima, ker ko sem imela enkrat v preteklosti za trenutek stik z ovcami ( hvala Ana  :) )  oz. sta jih imela Jay (škotski ovčar) in Žepek (shih-tzu)  med njima v odnosu do ovc nisem videla razlike.....zalaufala sta se proti ovcam, one so zalaufale, ko so se v hlevu ustavile, sta jih drezala...oba, pa je en ovčar, drugi shih-tzu, no razlika je bila samo ta, da se je Žepek zagnal direkt v trop ovc, Jay pa v stranske, rezultat je bil na koncu isti, oba sta bila nadvse navdušena, da je to bežalo pred njima in bi onadva še. V Jayu nisem videla niti trohice razlike med tem, ko preganja ovco, mačko ali srno in me zanima, v čem je to, kar ste delali tam drugače v njihovem vedenju, kot bi se obnašali do drugih živali, recimo srn, in bi tisto pa označili s preganjanjem ali tudi pašnjo? pa recimo, da srna nima izhoda iz ograde? Je potem to tudi pašnja?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Melody

  • Gost
Odgovori #6388 : 18 Maj 2010, 10:25:21
Felina morala bi biti tam in bi videla da so pasli... ker tudi če je šla kakšna ovca ven iz črede so se obrnili in šli za njo in jo pregnali nazaj... mislem da se temu reče pašnja....



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6389 : 18 Maj 2010, 10:54:25
no, saj to me zanima, tisti detajli, ker pri borderjih jih opazim (ker so res očitni), pri drugih pasmah pa ne. Enostavno ne vidim teh detajlov in me zato zanima in sem tudi opisala situacije kako jih jaz vidim in bi rada obrazložitev kako in kaj :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)