Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325710

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6450 : 25 Maj 2010, 10:51:12
Čestitke za rezultate in ko vidim slike mi je še dodatno žal da nismo šli zrave  ;D ..

Senjorka se pa super drži... gasilska je pa itak zakon  ;) GG


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6451 : 26 Maj 2010, 18:45:59
Sami krasni škoti!  :o  :-*  :-*  :-*

In še naša scrkljanka  :-* :-* :-* ;):


Mojca, krasne slikce! Zdaj je pa že skrajni čas tudi zame, da poiščem enega fajn fotografa, da bom imela vsaj kakšno fotko skupaj z mojo babnico (o poskusih slikanja s samosprožilcem pa raje ne bi  >:D).  :P ;)

Aja, čestitke vsem za vse razstavne uspehe in veliko uspehov in zadovoljstva ob vseh aktivnostih z vašimi škoti še naprej!  :)



Melody

  • Gost
Odgovori #6452 : 26 Maj 2010, 21:29:33
Maja3000 zelo je lepa tale tvoja gospodična....  ;)



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6453 : 31 Maj 2010, 16:03:34
Z uspehi v Portorožu imamo 2 nova mladinska prvaka Slovenije :)

V soboto v mladih Billy odl. 1, PRM, Melly odl. 3, v vmesnih Ruby odl. 1, CAC, r.CACIB, nova Slovenska mladinska prvakinja
& v nedeljo Melly odl. 2, Ruby odl. 1, CAC, r.CACIB in Billy v mladih odl. 1, PRM, novi Slovenski mladinski prvak in za zaključek še BOB!!  ;D



Ruby


& lepotec Billy


 :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6454 : 31 Maj 2010, 18:41:07
Ana in Maja, nisem še uspela komentirat vajinih fotk. Ana tam s Kalo ko se stiskata sta prekrasni* Maja tvoja slika pa je tudi čudovita, lepotična na prekrasnem travniku! :-*

Katie, vi ste pa čist razturali!:) Billy je res zasluženo dobil BOB, na teh slikah sta oba fantastična in se mi zdi da ful pašata skupaj:) Čestitke!!!


Melody

  • Gost
Odgovori #6455 : 04 Junij 2010, 15:44:51


Tkole pa moja frajla DAMO špila ;D



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6456 : 04 Junij 2010, 18:35:13
Melody, vidim, da ni le v živo krasna, ampak je tudi fotogenična tale tvoja frajla. :) Njen obrazček pa me spominja na Lesi v mladih letih.  :-*

se mi zdi da ful pašata skupaj :) Čestitke!!!
Ravno to mi je prišlo na misel, ko sem zagledala njuno (Rubby in Billy a ne?) skupno slikco. ;)



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6457 : 08 Junij 2010, 17:58:23
Nekaj utrinkov s piknika SKBOP, ki je bil v nedeljo:


Sky & Glory


Sky & Ruby


Jazzy


Perle & Tosca


bratec od Naye, As










Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #6459 : 16 Junij 2010, 09:13:06
Lepe slike  :) še je mogoče kaj slik od As-a?  :-[

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #6460 : 17 Junij 2010, 10:00:15
Hej, se javljam po res dolgem času, nažalost je tako, če si zasut z veliko drugimi stvarmi :D
Slikice so res lepe, če bi prej videla sporočila, da bo piknik, bi verjetno tudi midve z Lady prišle...no se priporočava kdaj drugič.

Sicer pa sporočam žalostno novico, da je pred 2 dnevoma psička (sestrična od Lady) naše vzrejditeljice podlegla Iverktinu (vsebuje ivermectin). Lastnica ji ga je nevedoč z dobrim namenom dala, nakar je čez 2 uri našla psičko na tleh, "sesuto", brez življenja, jo na hitro "pobasala" in direkt k veterinarju, kjer pa so ugotovili, da se je "strup" (ivermectin) preveč absorbiral v njene organe... (takoj je dobila infuzijo,vitamine za jetra, pospeševalec srčka, kisik) pa kljub prizadevanju veterinarjev psički ni uspelo premagati strupa.  :(

Pri vsem tem me pa res čudi, da veterinar, ki je izdal ta preparat, ni opozoril lastnice o"močni" substanci ivermectin, ki je za večino collijev škodljiv.. :'( se sprašujem, ali nekateri veterinarji sploh ne vedo o MDR1 testu in o teh pomembnih stvareh za collije.. Grozno v glavnem! :-\

Pazite na svoje kosmatince in na to, kaj jim boste "vbrizgali" v telo. Nenazadnje jim želimo dobro, pa se na koncu izkaže za katastrofo!

Lady M.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6461 : 17 Junij 2010, 10:48:09
Kakšna žalostna zgodba  :'( ..ampak mislim, da je vloga vsakega vzreditelja, da opozori kupca na to nevarnost... tudi če psi niso testirani je bolje se tem zdravilu izogniti! Jaz tudi tistem ki so MDR +/+ ne bi tega preparata dala! GG


Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #6462 : 17 Junij 2010, 13:39:13
GG, to se je zgodilo vzrediteljici in ne kupcu.. me je v torek klicala po telefonu, da psičko urgentno pelje k veterinarju in mi med vožnjo obupana pove, da je najverjetneje naredila VELIKO napako-ji dala ta preparat. Spomnila se je name, ker sem lani omenjala to substanco ivermectin in kako nevaren je za collije...in sva bili med potjo ves čas v pogovoru, medtem pa sem na netu preverila, da Iverktin vsebuje ivermectin, tako da je bilo vse jasno in na žalost usodno za psičko..

Lady M.


Melody

  • Gost
Odgovori #6463 : 17 Junij 2010, 14:01:45
Midnight Lady jaz sem že dobila veterinarja k ni vedu kaj je MDR1 in marsi kater ne ve...
sploh pa te substance nebi jaz dala nikol colliu zato je dober vsako zdravilo še sam prevert kaj vsevuje... to je res zadnji izhod iz težav oz. zadnje na svetu da bi dala colliu ta zdravilo... tako kot je rekla GG.



Melody

  • Gost
Odgovori #6464 : 17 Junij 2010, 14:02:35
Je pa škoda za psičko....
joj te veterinarji >:(.... zelo mal jih je dobrih :-\



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6465 : 17 Junij 2010, 15:00:51
Grozno :'( in grozno, da je to veterinar predpisal...
Me pa cudi, da nekdo, ki vzreja skote, ne ve nic o MDR1 :-X

battito animale


Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #6466 : 17 Junij 2010, 15:21:32
Lilit, mislim da smo edini ljudje kot laiki (v Sloveniji), ki vemo o tem MDR1, le mi tukaj na tem forumu in naši znanci... vzrediteljica je lani sicer slišala o MDR1 in prepovedanem ivermectinu med debato, vendar se je mimogrede in nevede spotaknila prav ob ta kamen! Saj pa, če zaupaš veterinarju, potem ne boš kaj preveč razmišljal o tem, da je predpisan preparat nevaren, saj se od veterinarjev pričakuje strokovnost in zanesljivost! Pa zgleda ni tako pri vseh veterinarjih... mutacija MDR1 je relativno na novo "odkrita", le nekaj let nazaj.
Najhuje pa je to, da marsikateri strokovnjaki na tem področju (veterinarji) ne vedo, kaj MDR1 sploh je, kot je že potrdila Melody!

Lady M.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6467 : 17 Junij 2010, 15:29:41
LadyLia še to imam:


Zelo žalostna novica  :( Sicer imam tudi jaz podobne izkušnje z MDR1, da marsikateri veterinar ni vedel kaj to je  :-X Mislim pa, da če že vzrejaš pasmo, ki je občutljiva na določena zdravila, je to informacija ki jo je treba vedet in tudi posredovati bodočim lastnikom.

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Melody

  • Gost
Odgovori #6468 : 17 Junij 2010, 16:36:17
kot bodoča vzrejnica škotov sem njenja oz. bojo moji mladiči vsi testirani za MDR1 in tudi lastnikom objasneno in pojasneno glede te zadeve...mislem da kot vzrejnik oz. kot lastnik živali ne smeš 100% zaupat nobenemu veterinarju bolše je še mal sam pobrskat in jet še po kakšno mnenje k drugemu...
samo vrjetno v tem primeru je vrjetno kazala kakšne znake bolezni(prehlad, virusne ali bakterijske bolezni) pa se je veterinar narobe odločiu glede zdravil...
v tem primeru bi jaz bolj krivila veterinarja... ker dost slabo da so tako malo podučeni in nimajo pojma o MDR1, ker se mi zdi to le nekaj kar je potrebno vedet in bi moral biti podučeni...



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #6469 : 17 Junij 2010, 21:45:09
Groza.. res je težko najt dobrega veterinarja ...

Katie hvala  :-*

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #6470 : 17 Junij 2010, 22:21:07
kot bodoča vzrejnica škotov sem njenja oz. bojo moji mladiči vsi testirani za MDR1 in tudi lastnikom objasneno in pojasneno glede te zadeve...mislem da kot vzrejnik oz. kot lastnik živali ne smeš 100% zaupat nobenemu veterinarju bolše je še mal sam pobrskat in jet še po kakšno mnenje k drugemu...
samo vrjetno v tem primeru je vrjetno kazala kakšne znake bolezni(prehlad, virusne ali bakterijske bolezni) pa se je veterinar narobe odločiu glede zdravil...
v tem primeru bi jaz bolj krivila veterinarja... ker dost slabo da so tako malo podučeni in nimajo pojma o MDR1, ker se mi zdi to le nekaj kar je potrebno vedet in bi moral biti podučeni...
Upam, da jim boš še razložila, da je mama CEA affected in kakšne so lahko posledice, če seveda misliš na vzrejo s sedanjo psičko  :-X


Melody

  • Gost
Odgovori #6471 : 18 Junij 2010, 00:21:55
Upam, da jim boš še razložila, da je mama CEA affected in kakšne so lahko posledice, če seveda misliš na vzrejo s sedanjo psičko  :-X

lejca me zanima kok škotov je k ni affected z narejenim testom DNK...
mislem da ne boš najdla k bi biu free k si že tok pametna...

Pa tuki ni samo na CEA za gledat ampak tud na karakter v prvi vrsti in kolke pa še kej se najde med tem CEA in MDR1.
Se zavedam napak od Melly k jih je pa relativno mal če pogledam škote iz kakšnih drugih vzrej...pa tudi zbiram samca k bo te napake popravu pri mladičih...
Tuki je skos govora o tem CEA na vse drugo pri škotih se pa pozablja... potem pa pride do agresivnih škotov in marsi katerega slišeš k reče da je ta pasma nevarna... haha..!!!



Melody

  • Gost
Odgovori #6472 : 18 Junij 2010, 00:26:09
a ja pa še to vsi mladiči bojo z lučko pregledani pri točno 7h tednih kar mi po pravilih vzreje tega NEBI bilo treba narediti!
tko da to kar vzrejniki delajo teste pri mladičih in svojih psih je samo en velik plus! in Melly ima MDR1 in DNK CEA in kolke... če bom zvedela še kaj bom tudi testerala
glede karakterja pa mislem da najino delo kjer sva aktivne dokazuje da je super psička in bom vesela marsi katerega škota če se nam bo pri terapiji pridružu....



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6473 : 18 Junij 2010, 06:40:35
a ja pa še to vsi mladiči bojo z lučko pregledani pri točno 7h tednih kar mi po pravilih vzreje tega NEBI bilo treba narediti!
tko da to kar vzrejniki delajo teste pri mladičih in svojih psih je samo en velik plus! in Melly ima MDR1 in DNK CEA in kolke... če bom zvedela še kaj bom tudi testerala
glede karakterja pa mislem da najino delo kjer sva aktivne dokazuje da je super psička in bom vesela marsi katerega škota če se nam bo pri terapiji pridružu....

Ali lahko prosim začneš pisat slovensko in uporabljat ločila, ker te je nemogoče brat?! Hvala.

Lp, nina



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #6474 : 18 Junij 2010, 08:43:39
Sorry, ampak ne morem, da ne bi komentirala...

lejca me zanima kok škotov je k ni affected z narejenim testom DNK...
mislem da ne boš najdla k bi biu free k si že tok pametna...


To ni noben izgovor. Kako bo v vzreji škotov kdaj kaj bolje, če se vsi izgovarjate na vse ostale, ki delajo slabše? Boš vsaj izbrala DNK clear samca? Ne rabiš bit takoj žaljiva, kot bodoči vzreditelj se lahko začneš obnašat bolj odgovorno in argumente drugih vsaj pretehtaš, če že ne misliš upoštevat nobenih nasvetov.

a ja pa še to vsi mladiči bojo z lučko pregledani pri točno 7h tednih kar mi po pravilih vzreje tega NEBI bilo treba narediti!
tko da to kar vzrejniki delajo teste pri mladičih in svojih psih je samo en velik plus!
in Melly ima MDR1 in DNK CEA in kolke... če bom zvedela še kaj bom tudi testerala
glede karakterja pa mislem da najino delo kjer sva aktivne dokazuje da je super psička in bom vesela marsi katerega škota če se nam bo pri terapiji pridružu....

To ni noben velik plus, to bi moralo biti za vzreditelje samoumevno!
Kot tudi poznavanje vseh zdravil, ki vsebujejo ivermektin. Sicer res žalostno, da veterinarji o tem niso poučeni, ampak meni bi ime zdravila Iverktin takoj prižgalo luč za alarm in bi prebrala sestavine...Mi je žal za psičko. Ve kdo ali je reakcija na ivermektin vedno tako huda? Mislim, pogin v parih urah.

Saj ne vem pravzaprav zakaj se oglašam, ker boste itak spet vsi užaljeni in šli v obrambo. Ampak mogoče bo pa kak novinec prebral o teh stvareh in se zamislil.




Melody

  • Gost
Odgovori #6475 : 18 Junij 2010, 08:53:56
Roxy samec, ki ga imam ogledanega je clear. Velik plus pri tem samcu pa je, da se bo kri fino premešala.(oče iz Amerike in mama iz Anglije)



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #6476 : 21 Junij 2010, 14:47:17
Čestitam Melody in Melly za odlično opravljen izpit B-BH!!!!! ;D ;) :-*

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

Melody

  • Gost
Odgovori #6478 : 21 Junij 2010, 19:32:29
Donnatela...  :-[

Hvala Blue Pearel ;)

Že razmišljava za naprej. ;D



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6479 : 23 Junij 2010, 14:49:01
Vedno moraš imeti visoke cilje  ;)

Sem pa zelo vesela in ponosna
Moon je postla Slovenska Mladinska Prvakinja v Lepoti-CH.J-SLO  :o



in v soboto na CACIB Varaždin (Hrvaška) je bila Moon 1. odlična, CAC in R-CACIB. Dandy je bil 1. odličen, PRM. S tem nazivom sta oba izpolnila pogoje za pridobitev naziva »Hrvaški Mladinski Prvak« /Ch. J.-Hr!

Moon





In moj Dandek čisto brez dlake  :'(




 :D GG