Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325684

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6570 : 16 Avgust 2010, 19:56:00
Blue Pearl, Niky*Nika*Pika in šeli, hvala. Tako zelo prazno je vse brez nje...  :'(

Super slike vaših škotov, vsi so lepi s temi svojimi dolgimi šnofljami.  :-* Vsem, čisto vsem želim še veliko zdravih, srečnih let!  ;)

Melody, a Iron je tudi tvoj?



Melody

  • Gost
Odgovori #6571 : 16 Avgust 2010, 20:26:29
Blue Pearl, Niky*Nika*Pika in šeli, hvala. Tako zelo prazno je vse brez nje...  :'(

Super slike vaših škotov, vsi so lepi s temi svojimi dolgimi šnofljami.  :-* Vsem, čisto vsem želim še veliko zdravih, srečnih let!  ;)

Melody, a Iron je tudi tvoj?

Iron ni moj smo pa v zelo dobrih odnosih in tudi Melly in Iron sta zelo navezana pa smo velik časa skupi ;)
vrjamem da je zelo prazen samo leta z našimi škoti pa so neprecenljiva...sej bo lepše... vsaj lepi spomini ostanejo...



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6572 : 17 Avgust 2010, 13:56:59
Levčiju in ostalim iz L - legla želimo vse naj naj za njihov 1. rojstni dan  :-* :-*


Melody

  • Gost
Odgovori #6573 : 17 Avgust 2010, 14:23:57
Levči vse naj naj naj :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6574 : 17 Avgust 2010, 14:45:24
Vse najboljše vsem 7 L-jevčkom!!  :-*

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6575 : 17 Avgust 2010, 23:21:15
Blue Pearl, Niky*Nika*Pika in šeli, hvala. Tako zelo prazno je vse brez nje...  :'(


Maja, se še zdaj spomnim, kako je bilo, ko je odšla moja Gaja....grozljiv občutek praznine:( Upam da ti bo s časom malo lažje, čeprav je ne boš nikoli pozabila. A razmišljaš o novem članu ali je še prezgodaj? Kaj pa je bilo, starost ali kaj drugega?

Levčiju in ostalim iz L - legla želimo vse naj naj za njihov 1. rojstni dan  :-* :-*

Vse naj naj lepotec!



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6576 : 18 Avgust 2010, 09:20:39
Iron ni moj smo pa v zelo dobrih odnosih in tudi Melly in Iron sta zelo navezana pa smo velik časa skupi ;)
Aha tako. Lepo, da se fajn razumeta. Pa se mi zdi da kar pašeta skupaj - tako po izgledu mislim. ;)

A razmišljaš o novem članu ali je še prezgodaj? Kaj pa je bilo, starost ali kaj drugega?
Razmišljam ja, in to kar precej. Strašansko mi fali pasja družba. Ampak vseeno je še prezgodaj. Ah ne vem, bomo videli, kaj bo prinesel čas...
Kaj je bilo? Že po telefonskem razgovoru (je bila pač sobota in sem klicala dežurno) je veterinarka glede na vse povedano sklepala, da gre za kakšen tumor na vranici, ki je počil in se razlil v okolico - ultrazvok je pokazal, da je trebušna votlina res zalita s tekočino in organi plavajo v njej... Dopoldan je bilo vse še v najlepšem redu, potem pa se je v trenutku (točno vem, kdaj) vse postavilo na glavo in je bilo iz ure v uro samo še slabše. Najprej sem mislila, da je kaj takega pojedla in da bo kmalu bolje, pa ni bilo...


Levči, še tule: vse najboljše! :-*



Melody

  • Gost
Odgovori #6577 : 18 Avgust 2010, 10:33:29
Aha tako. Lepo, da se fajn razumeta. Pa se mi zdi da kar pašeta skupaj - tako po izgledu mislim. ;)


Ja Maja3000 res sta lušna. Upam, da bosta kmalu tudi kaj skupja sodelovala pri Tačkah pomagačkah ;D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6578 : 18 Avgust 2010, 13:46:39
Maja, enaka stvar je bila pri Gaji. Čez dan čisto ok, tekala naokrog, pri 15,5 letih super živahna še...zvečer pa kar padla dol in naslednji dan je ni bilo več:( Očitno je zelo veliko raka pri starejših kužkih:(
Ko bo čas za novega člana pa boš že začutila, do takrat pa se nam pridruži na kakšen pasjem srečanju!


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #6579 : 27 Avgust 2010, 17:14:11
…par slikic od Viivike :)








Melody

  • Gost
Odgovori #6580 : 27 Avgust 2010, 22:00:51
oooo videm da Vivi uporablja dolgi štrik... super super ;D



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #6581 : 27 Avgust 2010, 22:18:58
Štrik uporabljava samo doma (dokler ne zagradimo), ker se bojim, da mi slučajno ne zbeži na cesto... na sprehodih pa je spuščena :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6582 : 27 Avgust 2010, 22:24:31
Lepotička  :-*


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6583 : 28 Avgust 2010, 11:09:24
Od kje pa prihaja Vivika, sploh nisem zasledila :-[ ima lepo glavo, pa telo verjetno tudi, se ne vidi dobro :)

Sem tudi takoj opazila dolgi štrik, v naši šoli ga res priporočajo. Čeprav kaj pa vem, nekateri psi ga enostavno ne potrebujejo. Za Foxy sem ga rabila, ker je bila precej negotova, ji nisem takoj zaupala, pri Ambi pa do zdaj še nisem opazila, da bi ga potrebovala. Odvisno od psa...

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6584 : 28 Avgust 2010, 12:12:27
Arni in Jazzy trenirata v kampu za pse reševalce!!


Arni kot delovni pes med prevozom.super trening!

Retriverji v vodi,skotka samo z nogicami

Skotka na privezu

utrujen!


Arni in Tadeja  :-*  super uživata...ko prideta domov bom dobila bolj obširno poročilo  :)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6585 : 28 Avgust 2010, 14:59:08
Zakon! Super pridna Arni in Jazzy  8)

Od Viivi rodovniško ime je če se ne motim, Arsiada Miss Daisy.. psarna na Hrvaškem. Zelo lepe fotke Kirsikka, a se mi samo zdi a je malček potemnela odkar sem jo nazadnje videla? Sem pozabila kdo sta starša, je kateri dark sable ali tricolor?

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6586 : 28 Avgust 2010, 17:09:28
Hvala katie sem pogledala psarno.

Super da so škoti v reševanju, zgleda da se imata fino. Kje pa poteka tabor, a to so šli za več dni, tudi začetniki?

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6587 : 28 Avgust 2010, 17:12:15
Hvala katie sem pogledala psarno.

Super da so škoti v reševanju, zgleda da se imata fino. Kje pa poteka tabor, a to so šli za več dni, tudi začetniki?

Tabor poteka v Varpoljah v Zgornjesavinjski dolini, v organizaciji tamkajšnjega društva.
Poteka od srede popoldan, do jutri popoldan in je namenjen vsem, tako začetnikom, kot starim, prekaljenim reševalskim mačkom.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6588 : 28 Avgust 2010, 17:18:48
Hvala katie sem pogledala psarno.

Super da so škoti v reševanju, zgleda da se imata fino. Kje pa poteka tabor, a to so šli za več dni, tudi začetniki?

oba že spoznavata, delata nekaj mescev kljub temu je verjetno utrudljivo ...vsaj na oni fotki je Arni KO  ;D


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #6589 : 28 Avgust 2010, 17:34:14
Super! Arni in Jazzy, kar tako naprej ;)

Od kje pa prihaja Vivika, sploh nisem zasledila :-[ ima lepo glavo, pa telo verjetno tudi, se ne vidi dobro :)

Sem tudi takoj opazila dolgi štrik, v naši šoli ga res priporočajo. Čeprav kaj pa vem, nekateri psi ga enostavno ne potrebujejo. Za Foxy sem ga rabila, ker je bila precej negotova, ji nisem takoj zaupala, pri Ambi pa do zdaj še nisem opazila, da bi ga potrebovala. Odvisno od psa...

Meni je tudi zelo lepa njena glavica :) Nekatere sodnike pa moti ravno glava... ma sej na razstave ne bova prav dosti hodili…

Pri nas pride štrik prav, ker sem tako jaz brez skrbi :). Viivi se veliko uči (tako dobrih kot tudi slabih stvari) od naše kraške ovčarke Roni, ki pa se zelo razburja, ko je kakšen človek tam kjer po njeno ne bi smel biti in tega se je naučila tudi Viivi, ki si je prisvojila tudi teritorij, ki ni njen… če pa zagleda kakšnega psa, je pa takoj za igro… sicer zadevo odpravljava, ampak ni še 100 %.

Od Viivi rodovniško ime je če se ne motim, Arsiada Miss Daisy.. psarna na Hrvaškem. Zelo lepe fotke Kirsikka, a se mi samo zdi a je malček potemnela odkar sem jo nazadnje videla? Sem pozabila kdo sta starša, je kateri dark sable ali tricolor?

Ja, Viivi prihaja iz hrvaške psarne Arsiada. Starša pa sta Brooklynson Alexander in Arsiada Avantgarde. Mamica je tricolor, je pa plod dveh sablov.
Katie, imaš kar prav počasi postaja bolj temna :)



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6590 : 28 Avgust 2010, 17:56:37
Aha hvala, to je pa kar dolga bodo čisto zmatrani prišli nazaj :) Sky a vi pa niste šli ;)

Na zadnji fotki sta pa samo še škota glasna

Za sodnike se pa ne sekirat vsak ima svoje predstave.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6591 : 28 Avgust 2010, 18:08:14
Aha hvala, to je pa kar dolga bodo čisto zmatrani prišli nazaj :) Sky a vi pa niste šli ;)

Na zadnji fotki sta pa samo še škota glasna

Za sodnike se pa ne sekirat vsak ima svoje predstave.

Letos ne. Sva bila z Lokom zadnjih 14 dni, kar 8 dni odsotna zaradi avstrijskega državnega prvenstva in svetovnega prvenstva in smo se odločili, da bomo še mal doma.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6593 : 28 Avgust 2010, 18:15:53
to so prvenstva v  ??? reševanju?

Ja.  ;)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6595 : 28 Avgust 2010, 18:35:48

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6597 : 28 Avgust 2010, 18:48:15
super  :) hvala

Ni kaj!  ;)

S takim uspehom se vedno rad pohvalim.   8)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6598 : 28 Avgust 2010, 18:56:31
pravilno pravilno  ;) delovnost, pridnost je treba  :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6599 : 30 Avgust 2010, 14:21:59
Nekaj fotk iz Trbovelj  ;)

Ruby :-*

Melly :-*

Steadwyn Pearlbarley :-*

Melly in Urša pri Tačkah pomagačkah

Kalčk v Mellynem boksu  ;D

pa še Levček  :-*