Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325562

Melody

  • Gost
Odgovori #6600 : 30 Avgust 2010, 22:00:10
Levči itak največji pozer... pa največja legenda!!! :-* :-* :-* ;D



kris

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6601 : 01 September 2010, 10:07:28
…par slikic od Viivike :)







Wowza, tale je pa res  :-[

Ne se sekirat kaj pravijo sodniki glede glave, moje (osebno!! dont flame me..) mnenje je itak, da bojo ti isti sodniki to pasmo počasi spravili čisto na kant, ker če malo gledam te "novodobne" škote ki pobirajo nagrade in kakšni so bili včasih.. Oh boy.  :-\ Skratka, super lepo psičko imaš tle, si lahko zelo ponosna! ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6602 : 01 September 2010, 10:27:27
Kirsikka.....Viivika je meni, vsaj po slikah sodeč, krasna, krasna, krasna psička   :-*  Jaz bi tako takoj mela, ba še svetel sable  :-*  Čist s,m navdušena :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #6603 : 01 September 2010, 12:26:49
 :-[ :-[ :-[
Jaz sem zelo ponosna na oba psički, ki sta zame itak najboljši in najlepši na svetu, tako kot je za vsakega svoj pes ;) Moti pa me, če plačam 50 eurov za neko razstavo in dobi psička v opisu navedene napake, ki jih nima, ter komentar, pri eno leto stari psički v razredu mladih, da ni še dovolj razvita… no ja, se vidi, da sem čisto neizkušena na tem področju, sem pa hitro pristala na realna tla… Sicer pa so kritike zmeraj dobrodošle, nihče ni popoln.

Felina, jaz pa se ob prebiranju foruma vedno bolj navdušujem za bradice :o Z Viivi bi bile super par ;D moja damica se npr. luž in blata strogo izogiba in pes, ki tako uživa v blatni kopeli prav paše zraven :o ne smem več prebirat vašega foruma, ker ne vem kakšne bodo posledice  :-[



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6604 : 01 September 2010, 12:48:32
Za sodnike, se ne sekirat kot sem že rekla :) Jaz sem bila tudi na veliko razstavah razočarana (sicer ne pri škotih), ampak sem opazila, da sodnik enostavno ni poznal moje pasme. Sem vedela jaz več, to pa tudi ne gre ::) Lahko povem primer, ko je drug pes premagal mojega pa je bil moj res boljši-ne da se hvalim, čisto objektivno gledano je imel tisti veliko več napak. Seveda tudi moj ni bil popoln, nihče ni, bil pa je res boljši od zmagovalca. Sem šla prav vprašat na koncu, če lahko obrazloži odločitev in je rekel, da moj nima škarjastega ugriza-halo, tako lepega škarjastega ugriza že dolgo časa nisem videla ;) Tako da vidiš, se ne splača s tem ukvarjat :) Drugo je, če greš res nekam na specialko, kjer sodijo strokovnjaki za pasmo, po možnosti dobri vzreditelji pasme, ki točno vejo kaj gledati-take ocene so pa druga pesem in imajo tudi večjo vrednost. Zato mene razni lepotni nazivi nikoli preveč ne impresionirajo, raje vidim, če pes kaj ''dela''. Tvoja mi je všeč, kot sem že rekla, če ima še značaj fajn, potem pa sploh. Bi jo morala še v živo spoznat pa tisto, ki trenira reševanje bi tudi rada enkrat spoznala. 

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6605 : 01 September 2010, 12:50:06
Aja birdiji so pa prav fajn ja, taki klovni :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6606 : 01 September 2010, 14:01:18
Birdiji so zame itak ultimativna pasma, pod pogojem, da te ne moti, da se občasno spremenijo v tank, prasce, alge, vidre, torpede in še bi se našlo. Vse našteto pa pušča ali zelo očitne umazane/dlakave sledi ali pa razbolele in modre dele telesa na najbližjem človeku :D Elegantni škoti so milina proti njim :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6607 : 01 September 2010, 15:16:30
Vivika je super simpatična psička s super karakterjem, zelo odprta do ljudi in živahna, igriva, šteka se s kužki, ni boječa...z razstavami pa si imela smolo, ker si naletela na take sodnike, ki jim pač ni bila všeč, pa še to so napisali bolj da še ni razvita, kot da bi res imela kakšne napake. Saj si videla že pri Lexy, je dobila oceno manj v Splitu samo ker je bila v neodlakani sezoni, kar je meni čisto mimo, saj naj bi se ocenjevalo telo, gibanje, glava...ne pa količina dlake.
Eni psi pač rabijo več časa, da dosežejo željen videz, eni pa manj. Jaz bi rekla da še poskusi pri kakšnem sodniku, ki je ljubitelj klasike, in ko bo starejša in dokončno razvita. Predvsem pa obvezno agility trenirat!:) Še vedno si dobrodošla na obisk, zdaj imam že vse ovire doma:):):)

Sana, kako pa kaj Foxy, nič več je ne pokažeš....


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6608 : 01 September 2010, 19:37:38
Kako pa je z ocenjevanjem na vzrejnih pregledih? So tam ocenjevalci bolj realni?

Viivi je pa res izredno lepa.  :)



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6609 : 01 September 2010, 19:48:03
Pri vzrejnem je isto ''šmorn'' kot na razstavah, v bistvu ga kar vsak dobi, potem moraš pa postopat po svoji vesti in bolj objektivno pogledat na svojega psa, ko se gre za tako odgovorno stvar kot je vzreja. Vsak kuža, ki je samo lušten pač ni za vzrejo, to sem že tudi govorila :)

Moram res malo poslikat Foxy, jaz sem bolj lena kar se fotoaparata tiče... Drugače je vse po starem, je pa preveč debela, imate kakšno idejo kako naj shujša? Avstralca sta oba presuha, ona se pa redi. Ker poje malo, ima ''odmerjene'' vse kalorije, celo pri priboljških pa nič ne pomaga. Problem je v tem, ker je res postala lena in se ji ne da migat ::) na sprehodu itak samo hodi, če se gre tečt počasi teče zadaj, se ji nič ne mudi ;) Jo bo treba nekako v pogon spravit, drugače ne bo ok.

Lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6610 : 01 September 2010, 20:04:49
Če ima odmerjene kalorije pa se vseeno redi, potem jih ima mogoče napačno odmerjene? Ali pa ji daj kakšne dietne brikete.

Prejšnji vikend je bil na agility tekmi na Madžarskem celo en škotek. Po postavi podobem Felininem z ravno prav dlake.  :-*


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6611 : 01 September 2010, 21:14:43
Pri vzrejnem je isto ''šmorn'' kot na razstavah, v bistvu ga kar vsak dobi, potem moraš pa postopat po svoji vesti in bolj objektivno pogledat na svojega psa, ko se gre za tako odgovorno stvar kot je vzreja. Vsak kuža, ki je samo lušten pač ni za vzrejo, to sem že tudi govorila :)
Hvala za odgovor. Sem mislila, da je tam pa kaj boljše...

Drugače je vse po starem, je pa preveč debela, imate kakšno idejo kako naj shujša?
Klasika: komninacija ustrezne količine kalorij + zadosti gibanja (velja tudi za nas dvonožce  :P). Drugih idej nimam.



JigSaw

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6612 : 01 September 2010, 23:19:10
Par dni nazaj je Alma objavila slike, zdej pa mal poročila  iz tabora reševalnih psov v Varpolju, kjer sta se po 14 letih udeležila dva škota: Jazzy in Arni. Z Jazzy sva uživala, bilo je delavno. Vsak dan smo bili na drugem delovišču, naša skupina je imela predvsem ruševine, samo zadnji dan IPO. jazzy se je zelo dobro izkazala pri delu za tko mladega psa, seveda sva imela že veliko podlage od domačih treningov :) imela je veliko motivacije za delo, nobenega straha(no razen plavat se pa ne spravi hehe), inštruktor je bil zelo presenečen nad njo in kaj se vse da s škotom narediti...to bi bilo na kratko vse, če pa koga še kaj zanima pa lahko vpraša, slike pa še pridejo :)



Melody

  • Gost
Odgovori #6613 : 02 September 2010, 01:25:27
Par dni nazaj je Alma objavila slike, zdej pa mal poročila  iz tabora reševalnih psov v Varpolju, kjer sta se po 14 letih udeležila dva škota: Jazzy in Arni. Z Jazzy sva uživala, bilo je delavno. Vsak dan smo bili na drugem delovišču, naša skupina je imela predvsem ruševine, samo zadnji dan IPO. jazzy se je zelo dobro izkazala pri delu za tko mladega psa, seveda sva imela že veliko podlage od domačih treningov :) imela je veliko motivacije za delo, nobenega straha(no razen plavat se pa ne spravi hehe), inštruktor je bil zelo presenečen nad njo in kaj se vse da s škotom narediti...to bi bilo na kratko vse, če pa koga še kaj zanima pa lahko vpraša, slike pa še pridejo :)

Bravo Jazzy! Čestitke ;)
Lepo slišat, da so škoti tudi na tem področju uspešni :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6614 : 02 September 2010, 07:48:28
Par dni nazaj je Alma objavila slike, zdej pa mal poročila  iz tabora reševalnih psov v Varpolju, kjer sta se po 14 letih udeležila dva škota: Jazzy in Arni. Z Jazzy sva uživala, bilo je delavno. Vsak dan smo bili na drugem delovišču, naša skupina je imela predvsem ruševine, samo zadnji dan IPO. jazzy se je zelo dobro izkazala pri delu za tko mladega psa, seveda sva imela že veliko podlage od domačih treningov :) imela je veliko motivacije za delo, nobenega straha(no razen plavat se pa ne spravi hehe), inštruktor je bil zelo presenečen nad njo in kaj se vse da s škotom narediti...to bi bilo na kratko vse, če pa koga še kaj zanima pa lahko vpraša, slike pa še pridejo :)

super, čestitke vsem vam :D
Ja, saj počasi bodo spoznali, da se da delat z marsikatero pasmo :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6615 : 02 September 2010, 09:33:19
Maja, se čisto strinjam, ampak včasih je dvonožce lažje prepričat v rekreacijo kot štirinožce (vsaj v našem primeru :)). Je tudi že dietno hrano, saj po moje je problem res v gibanju, če bi migala vsaj pol toliko kot avstralca in njeni dvonožci ne bi bilo problemov :P Ona pa raje igra fino damo na kavču in bog ne daj da je malo premrzlo zjutraj, ali deževno, samo nos pomoli ven in se obrne nazaj v hišo ::)
Maja, glede vzrejnih in vsega, ko boš izbirala novo kužko res skrbno premisli, sprašuj in še enkrat sprašuj ter pridobi vse podatke o prednikih, kar je le mogoče. To je moj čisto dobronameren nasvet :)

Je res vse več različnih pasem tudi v reševanju ane. Fino, da tudi nekateri škoti še dokazujejo iz kakšnega testa so in naj bi bili.
A potem Jazzy zna razmišljat s svojo glavo in se ne boji oddaljit od tebe?

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #6616 : 02 September 2010, 10:17:30
Malo OT glede lenobe, bi rekla, da je povezana s preveliko težo. Na mojem psu se je tudi 1 ali 2 kg več (od 21kg) poznalo, da je imel manj energije pri teku in v hribih. Jaz sem mu odmerjala vedno manjše obroke. Posledica je bila, da je bil lačen, na teži se pa ni poznalo. Nato je prišla v Slovenijo canidae in od takrat ima vsa ta leta idealno postavo, večje obroke in po energiji ne kaže svojih 10 let. Ko so prišle na trg grain free hrane se je vse skupaj še izboljšalo, obroke pa ima dosti večje kot piše za orientacijo na tabeli. Jaz bi ti svetovala zraven še veliko hoje v hrib, tudi če hodi počasi. Če noče na sprehod, pa na vrvico. Hoja je tudi super, ni treba, da pes nori.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6617 : 02 September 2010, 11:10:38
Ja, pri Jayu se tudi pozna vsak kilogram. Idealna teža mu je 22 kg, takrat je srečen, takrat dela agility na polno, frizbi na polno,poslušnost,  igra in dirkanje na polno (pa ima približno 62 cm) in to težo vedno dobimo po morju in je najsrečnejše bitje na svetu, ne glede na vreme in temperature. Sedaj sem se določila, da ga bom tudi skozi zimo držala na tej teži, ker pozimi se ponavadi zredi za 2kg in je takoj celi zakrnel, da bo tako srečen cel čas :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Melody

  • Gost
Odgovori #6618 : 02 September 2010, 12:09:27
Pri Melly lahko rečem, da nimava nobenih problemov z prekomerno težo. Od kar je zrasla, do te višine, ki je sedaj se ji vedno niha med 19 in 20kg, nikoli ni imela čez 20kg. Hranim pa jo z hrano AG in Origen od acane in morem pohvalt da je super hrana.



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #6619 : 02 September 2010, 12:22:17
Vivika je super simpatična psička s super karakterjem, zelo odprta do ljudi in živahna, igriva, šteka se s kužki, ni boječa...z razstavami pa si imela smolo, ker si naletela na take sodnike, ki jim pač ni bila všeč, pa še to so napisali bolj da še ni razvita, kot da bi res imela kakšne napake. Saj si videla že pri Lexy, je dobila oceno manj v Splitu samo ker je bila v neodlakani sezoni, kar je meni čisto mimo, saj naj bi se ocenjevalo telo, gibanje, glava...ne pa količina dlake.
Eni psi pač rabijo več časa, da dosežejo željen videz, eni pa manj. Jaz bi rekla da še poskusi pri kakšnem sodniku, ki je ljubitelj klasike, in ko bo starejša in dokončno razvita. Predvsem pa obvezno agility trenirat!:) Še vedno si dobrodošla na obisk, zdaj imam že vse ovire doma:):):)

BP hvala  :-[
Jaz ravno tega ne morem razumet, da kao ni bila dovolj razvita ??? Pa sej zato imamo različne razrede, ali si mogoče stvari jaz razlagam narobe? :-\ Dejstvo je, da je bila v razredu mladih in ne zrelih in nad tem komentarjem je bila zgrožena tudi vzrediteljica, ki je tudi mednarodna sodnica… Imaš pa prav, sem pač naletela na takega sodnika… tako da bova še enkrat poskusili v Vrtojbi :)

Maja, jaz ti tudi svetujem, da si pri izbiri naslednjega psa zelo, zelo previdna. Dandanes je mogoče veliko zdravstvenih težav preprečit… Če bi jaz še enkrat zbirala vzreditelja, bi se obrnila na kakšnega v tujini, ki mu je mar za zdravje svojih psov, jih testira in nato rezultate testov tudi upošteva pri vzreji. Seveda jih ni ravni veliko, ampak na srečo se jih najde!

Glede prevelike teže… naša Roni se je lansko poletje precej zredila, ker v njenih letih zelo težko prenaša vročino in celo poletje poležava. Po hranjenju z Orijen Senior in več krajših sprehodih dnevno, je jeseni kar hitro prišla spet na idealno težo. Te grain free hrane so res super!

Bravo Jazzy in Arni!  :o
Sem pa mnenja, da se škote preveč podcenjuje…

A potem Jazzy zna razmišljat s svojo glavo in se ne boji oddaljit od tebe?
Viivi se tudi ne boji oddaljit  ::). Pri 8. mesecih je zbežala na enourni potep z dvema pičkoma  >:(



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6620 : 02 September 2010, 12:26:18
Ja to je verjetno res tak začaran krog-premalo gibanja-debelost-posledično se noče toliko gibat... Mogoče bi res probali še to hrano Canidae. A je za zredit tudi :P Imam dva, ki bi jih rada malo poredila, ampak dokler bosta tako aktivna ne vem če bo kaj iz tega :) Je pa vseeno bolje, da so malo presuhi kot predebeli.

Melly ima 20 uf, to se mi zdi kar preveč glede na njeno velikost. Foxy jih ima 21/22kg pa je precej preveč-okrog 17 bi bilo ok glede na njene krhke kosti in njeno velikost. Jay je vsaj 10 cm višji od Melly pa ima samo 2 kg več pri idealni teži.  

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6621 : 02 September 2010, 12:36:28
Kirsikka imaš čisto prav glede tega. Kaj pa vzrediteljica od Viivi, ne poznam te psarne, a odgovorno vzrejajo? Zdaj nekaj časa, ko se bolj zanimam za vzrejo in se pogovarjam z vzreditelji vidim koliko dela imaš, da resnično izbereš pravo kombinacijo. In koliko časa je potrebno, da dobiš pravo psičko za vzrejo, tudi to ni lahko pa še potem ne veš dokler ne narediš vseh testov, ki so smiselni in so na voljo.
Škote se podcenjuje, ker so pokazali tak ''sloves'' :) večina res ne verjame, da se da s škotom kaj konkretnega delat pa smo spet pri vzreji... Saj če bo šlo tako naprej bo pri aussiejih v nekaj letih ista pesem, tega se bojim pa še pri kateri pasmi, ampak drugih ne poznam dobro. Res potrebujemo več takih kot je Jazzy in še kdo pa če je še zdravstveno ok, taki naj gredo naprej v vzrejo, seveda spet s primerno kombinacijo...

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #6622 : 02 September 2010, 12:46:16
Ja, pri grain free hrani mi je zanimivo, da se moj drugi pes, ki je tak suhec, celo malo "naredil". Meni so na splošno všeč suhi psi. Jaz malo menjavam med canidaem grain free in orijenom 6 fish. Počasi jo spravljaj na idealno težo. Več gibanja, in ne preveč zmanjševat hrane. Jaz sploh ne tehtam (razen pri vetu), ampak tipam psa in mi je to merilo. Drugače je o pasji prehrani zelo dobro razloženo v temi surova prehrana.
Super, da so tudi taki škoti kot Jazzy.


Melody

  • Gost
Odgovori #6623 : 02 September 2010, 12:50:09
Ja to je verjetno res tak začaran krog-premalo gibanja-debelost-posledično se noče toliko gibat... Mogoče bi res probali še to hrano Canidae. A je za zredit tudi :P Imam dva, ki bi jih rada malo poredila, ampak dokler bosta tako aktivna ne vem če bo kaj iz tega :) Je pa vseeno bolje, da so malo presuhi kot predebeli.

Melly ima 20 uf, to se mi zdi kar preveč glede na njeno velikost. Foxy jih ima 21/22kg pa je precej preveč-okrog 17 bi bilo ok glede na njene krhke kosti in njeno velikost. Jay je vsaj 10 cm višji od Melly pa ima samo 2 kg več pri idealni teži.  

Veterinarka je rekla, da ima glih pravšno težo. In tudi na razstavah ji ni še noben od sodnikov napisu, da bi bila predebela...
Vsi pravijo, da ima idealno težo za svojo postavo.



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #6624 : 02 September 2010, 13:11:14
Kirsikka imaš čisto prav glede tega. Kaj pa vzrediteljica od Viivi, ne poznam te psarne, a odgovorno vzrejajo? Zdaj nekaj časa, ko se bolj zanimam za vzrejo in se pogovarjam z vzreditelji vidim koliko dela imaš, da resnično izbereš pravo kombinacijo. In koliko časa je potrebno, da dobiš pravo psičko za vzrejo, tudi to ni lahko pa še potem ne veš dokler ne narediš vseh testov, ki so smiselni in so na voljo.
Škote se podcenjuje, ker so pokazali tak ''sloves'' :) večina res ne verjame, da se da s škotom kaj konkretnega delat pa smo spet pri vzreji... Saj če bo šlo tako naprej bo pri aussiejih v nekaj letih ista pesem, tega se bojim pa še pri kateri pasmi, ampak drugih ne poznam dobro. Res potrebujemo več takih kot je Jazzy in še kdo pa če je še zdravstveno ok, taki naj gredo naprej v vzrejo, seveda spet s primerno kombinacijo...

Starši od Viivi imajo slikane kolke in pregledane oči. Je pa tako, da so skoraj vsi škoti CEA DNK affected, ne glede na to ali dajo vzreditelji mladičkom pregledat oči ali ne. Žal…

Moje mnenje je, da bi se vzreditelji morali aktivneje ukvarjati s svojimi škoti, pa bi bili rezultati pri vzreji zagotovo boljši. Jaz sem imela do zdaj od slovenskih škotov priložnost boljše spoznat le Sky in morem priznat, da je res super aktivna psička, sicer na začetku zadržana do ljudi, BP pa se z njo zelo veliko ukvarja in mislim, da lahko k slovenski vzreji doprinese veliko. Pa na ovcah je bila res super, že kot mladiček!

Morda bi lahko uvedi kakšne karakterne teste, kot jih imajo v Skandinaviji...

Koliko pa so vaši škoti visoki in koliko tehtajo? Viivi je stara 16 mesecev, visoka 52 cm in ima 17 kg.



Melody

  • Gost
Odgovori #6625 : 02 September 2010, 13:17:56
Našo so na vzrejnem namerili 53cm in ima od 19-20kg oz. bolj 19kga :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6626 : 02 September 2010, 13:47:13
Maja, jaz ti tudi svetujem, da si pri izbiri naslednjega psa zelo, zelo previdna. Dandanes je mogoče veliko zdravstvenih težav preprečit… Če bi jaz še enkrat zbirala vzreditelja, bi se obrnila na kakšnega v tujini, ki mu je mar za zdravje svojih psov, jih testira in nato rezultate testov tudi upošteva pri vzreji. Seveda jih ni ravni veliko, ampak na srečo se jih najde!
Ja, seveda. Se zavedam pomena pravilne izbire vzreditelja, ki da veliko na zdravje in karakter mladičev. Bom morala pa sigurno (pač ko se bom podrobneje lotila iskanja) 'najeti' nekoga, ki se na te stvari spozna. S svojim znanjem (ja, tudi tega bo treba še krepko dopolniti) in izkušnjami dvomim, da bom prišla daleč.

Pa ko smo že pri teži... A velja tista predpostavka, da je pes predebel, če se mu ne zatipa reber (in obratno - ima normalno težo, če mu lahko zatipaš rebra)?

Bravo Jazzy in Arni!  :D



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6627 : 02 September 2010, 13:52:33
A sta že vzrejnega naredile, a Iron tudi? Potem boste res vzrejali? Sploh se ne spomnim, se opravičujem če je bilo že kje napisano...

Karakterni testi so res zanimivi ja, saj lahko jih v ''lastni režiji'' delaš, ni potrebno da so kje predpisani :)
Sky je v redu psička, ima pa kar nekaj čisto modernih linij v rodovniku, če prav vem, taki pa meni ne potegnejo (ne samo po izgledu so še druge stvari).

Rebra se morajo pa sigurno zelo dobro otipat, brez da jih iščeš :), ne smejo pa prav ven izstopat.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Melody

  • Gost
Odgovori #6628 : 02 September 2010, 14:09:29
A sta že vzrejnega naredile, a Iron tudi? Potem boste res vzrejali? Sploh se ne spomnim, se opravičujem če je bilo že kje napisano...

Karakterni testi so res zanimivi ja, saj lahko jih v ''lastni režiji'' delaš, ni potrebno da so kje predpisani :)
Sky je v redu psička, ima pa kar nekaj čisto modernih linij v rodovniku, če prav vem, taki pa meni ne potegnejo (ne samo po izgledu so še druge stvari).

Rebra se morajo pa sigurno zelo dobro otipat, brez da jih iščeš :), ne smejo pa prav ven izstopat.

Ja oba sta naredila vzrejnega in oba DNK teste za CEA(poslani v Ameriko).
Če bo vse po sreči grem drugo leto parit Melly in eno obdržim če rata:)

Ja rebra se morajo dobro tipati.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6629 : 02 September 2010, 15:18:12
Je res vse več različnih pasem tudi v reševanju ane. Fino, da tudi nekateri škoti še dokazujejo iz kakšnega testa so in naj bi bili.
A potem Jazzy zna razmišljat s svojo glavo in se ne boji oddaljit od tebe?


Razmišljat s svojo glavo? Kaj bi naj to pomenilo? Kaj tvoj ne?
No, za Arnija vem, da nima probleme z oddaljevanjem...Jezzy pa sigurno tudi ne. Le kako bi drugače naj trenirala.