Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325565

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6780 : 22 September 2010, 16:12:18
Vidim da uživate na polno. :) Mi tudi in danes gremo prvič v šolo. Se mi zdi kar nujno, ker bo treba lepotički še marsikaj dopovedat. Dolgčas nama vsekakor ne bo. :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6781 : 22 September 2010, 21:59:51
Moja navihana princeska :-*:



Pozdrav od Neli, (z)mešanke.  :P  :)



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #6782 : 22 September 2010, 22:44:54
Ooooo kaj zamujam!
Čestitke vsem!!  :o

Neli je pa pravi sonček!  :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6783 : 23 September 2010, 07:43:14



Tukaj se pa vidi, da ji grejo neumnosti po glavi  :D  pse, ki nagajajo imam rada :-*



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6784 : 23 September 2010, 10:00:35
Tukaj se pa vidi, da ji grejo neumnosti po glavi  :D  pse, ki nagajajo imam rada :-*
A je tako očitno?  :o V primerjavi z Lesi smo hitro opazili, da je njen pogled drugačen, bolj navihan ali kako bi se reklo - prav po učkih lahko vidiš, da se nekaj pripravlja. Res je posrečena, glasna pa tudi.  ::) Pestro bo, pestro...  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6785 : 23 September 2010, 10:19:18
Se pa na tej sliki , ker je v gibanju vidi, da je tudi dlaka že čist druga. Kar plapola.
Značaj je slišat super po opisu. Daj podaj se na kakšen agility. Nekoč v davnih časih smo imeli eno supeer škotinjo. Pa Avstrijci so imeli pred 20 leti dve hitri ko strela. Zgleda da je tvoja prišla iz teh starih linij,ko so škoti še bili "pravi psi".
Veliko zabave in polno življenje se vama obeta

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6786 : 23 September 2010, 10:33:32
Prav zanimivo koliko psov, ki se oddajajo kot problematični, so ob rednem dnevnem ukvarjanju (recimo 2h gibanj dnevn, pa še igra vmes in kaj učenja) popolnoma neproblematični.

Da je pa pes živahen in navihan je pa super, s takimi je meni veselje delat.

Meni se za zavetiščarje zdi veliko boljši agility ali pa RO, kot pa klasična poslušnost.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6787 : 23 September 2010, 11:09:35
Bova sproti videli, kako bo... Najprej pa morava čez malo šolo in še kaj... Agility je zanimiv, vendar sem tu predvsem jaz problem - teka po travnikih se na veliko izogibam, ker si res hitro zvijem gleženj, še dokaj po ravnem mi rata... Kolikor sem brala, mi je pa tudi RO zanimiv (v praksi pa ne poznam ne enega ne drugega, samo kar sem pač prebrala in kakšen filmček videla). Po prvem vtisu pa mislim, da npr. za psa terapevta ne bi bila preveč dobra - je preveč navihana... Eh saj ni važno, zdaj nima smisla teoretizirati. Mogoče se motim, ampak verjetno bo trajalo vsaj kakšno leto, da se naučiva osnov, se res dobro spoznava, spoznava najrazličnejše situacije, omiliva določene težave... Pa saj imava čas. Počasi, pa bo. Samo da bova zdravi...



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6788 : 23 September 2010, 11:14:12
Aja pa izgleda, da rada teče. Tako da mogoče bo prišel v poštev tudi kakšen cani-cross po makadamskih poteh (seveda ko bo postala obvladljiva ;))...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6789 : 23 September 2010, 11:16:19
Najlžje se bosta spoznavali skozi kakšno delo. Ni bistveno kakšno. Trikce ni za zanemarjat. Tudi "odvihrala" se bo oz bo vihrala samo še v pravo smer. Ne podcenjuj koliko lahko en tempremaneten pes dela- v smislu učenja in podobno. Nč šparat, ti samo kliker v roko in gremo  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6790 : 23 September 2010, 11:35:21
Najlžje se bosta spoznavali skozi kakšno delo. Ni bistveno kakšno. Trikce ni za zanemarjat. Tudi "odvihrala" se bo oz bo vihrala samo še v pravo smer. Ne podcenjuj koliko lahko en tempremaneten pes dela- v smislu učenja in podobno. Nč šparat, ti samo kliker v roko in gremo  ;).
Že, že, ampak jaz nimam veliko izkušenj, s klikerjem pa sploh nič. Prebrala sem sicer marsikaj, ampak praksa je nekaj drugega. Ne bi pa rada že v štartu delala narobe... No saj zato sva pa šli v šolo, tam nama bodo znali svetovati in pokazati, kako in kaj.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #6791 : 23 September 2010, 21:15:01
Bova sproti videli, kako bo... Najprej pa morava čez malo šolo in še kaj... Agility je zanimiv, vendar sem tu predvsem jaz problem - teka po travnikih se na veliko izogibam, ker si res hitro zvijem gleženj, še dokaj po ravnem mi rata...

Maja3000, jaz imam podobne probleme in precej "sesut" gleženj pa vseeno tečem agility. Niti enkrat si še nisem poškodovala gležnja na agility-ju, na sprehodih mi pa to kar redno uspeva...tako da kar pogumno  ;) . Poligoni kinoloških društev so pa ponavadi lepo urejeni in brez lukenj.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6792 : 23 September 2010, 21:37:04
Maja3000, jaz imam podobne probleme in precej "sesut" gleženj pa vseeno tečem agility. Niti enkrat si še nisem poškodovala gležnja na agility-ju, na sprehodih mi pa to kar redno uspeva...tako da kar pogumno  ;) . Poligoni kinoloških društev so pa ponavadi lepo urejeni in brez lukenj.
Ja poskusim lahko, ampak res dvomim. Saj na sprehodih je vse ok, vedno si ga zvijem med tekom in se travnikov res na veliko izogibam (že leta in leta poskušam pa nič). Kolikokrat sem imela pa že zvite (ampak tako konkretno), pa sploh več ne štejem. Plus z enim gležnjem imam večne probleme - naenkrat zaboli in takrat se moram skoraj ustaviti (med tekom seveda). Ampak kar tako za hobi in brez obveznosti bi mogoče šlo. Če naju bo povleklo, bova seveda sprobali. Ampak do tega oz. česa drugega je še dolga pot. Bomo videli, kaj bo prinesel čas...



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6793 : 24 September 2010, 14:38:53
Mi smo pa danes prvič na travniku ispustili Makija. Do slej ga nisem upala in sem ga dala na fleksi povodec. No danes sva bile na sprehodu skupaj s hčerko in našo malo kužiko Zino, pa smo rekle kar bo bo. Maki je od sreče dobesedno ponorel. Predirjal je ves travnik in me od navdušenja skoraj spodnesel. Bomo sedaj to počeli vsak dan. Oddaljil se ni kaj preveč, tudi pride če ga pokličemo. Sicer pa mu je ful všeč, če ga pohvalim, pobožam.... Sem pa ugotovila, da se nekako boji stopnic , predvsem če lahko nekam skoči, pol se je treba pa spustit. Se nekako ne upa. Upam, da bomo tudi ta strah kmalu premagali. Mu pa v šali rečem kar senca, saj nam po dvorišču sledi kot kaka senca. Neli je ful luštna, upam da je zadovoljna v šoli.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6794 : 24 September 2010, 20:32:43
Uh dober je Maki, da ga lahko spustite. :) Neli spustim samo na ograjeni parceli (ona tudi čisto ponori ko jo spustim), pa še to sem ves čas zraven. Če samo zasluti kakšno žival, pozabi na ostalo in mislim, da bi jo bolj malo brigalo, ali jo kličem ali ne. Dokler ne zna odpoklica, delamo po formuli Neli+špagca. ;) Danes sva bili drugič v šoli in obe blazno uživava, pa tudi obema nama zelo koristi. Razlika od prejšnje ure je očitna in upam, da bo šlo le še na bolje. Če še nisem omenila, sem vsak dan bolj navdušena nad mojo Neli. :-*

Lepo je brat, da je tudi Makiju tako lepo. A je Maki tudi šolar? Upam, da vama še ta strahec uspe premagati. :)

Kje ste pa drugi? Ah sigurno je nastalo zatišje pred nevihto (beri: evropsko razstavo).  :P :D



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6795 : 25 September 2010, 08:00:03
Makija sem upala ispustiti samo zato, ker sva bili v dveh, drugače verjetno ne bi upala. Na žalost je najbližja pasja šola oddaljena 35 minut v eno smer. Tu v bližini ima ena punca igralne urice za male pse. Na srečo sem pred mnogimi leti (10), šolala nemško ovčarko in mi je nekaj ostalo. Sicer pa iščem koga bližje, da bi mi malo pomagal. Sem vesela zate in za Neli, upam, da bosta tudi vidve čimprej obvladali odpoklic. Maki blazno rad prinaša žogico in sva uspela že eno uničiti. Glavno da uživa. Mu pa naša gospodična Zina ( mešanka nič večja od muce) vsak dan vsaj enkrat pokaže svojo ljubosumnost in mu da vedeti da je ona glavna pri hiši... :D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #6796 : 25 September 2010, 11:17:45
Zelo me veseli, da sta Neli in Maki dobila super nove domove. Uživajte skupaj, super je brati, da se imata tako lepo. :)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6797 : 25 September 2010, 12:15:34
Res je lepo slišati, kako vam gre super. Maja, škoda da živiš na drugem koncu, če ne bi lahko prišla k nam malo probat agility, končno imamo vse ovire zrihtane:) Tudi vsi drugi lepo vabljeni na obisk:) Pa prav všeč mi je da je forum spet malo oživel s pomočjo Neli in Makija:):)

Evropska pa...joj joj se mi že tresejo kolena  :P

Pa še par fotk moje lepotičke ki uživa v sončnih jesenskih dneh:)









Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6798 : 25 September 2010, 13:08:58
Res je lepo slišati, kako vam gre super. Maja, škoda da živiš na drugem koncu, če ne bi lahko prišla k nam malo probat agility, končno imamo vse ovire zrihtane:)
No pa saj si lahko kdaj spomladi npr. vzameva kakšen dan frej in greva na izlet do vaju. :) Na srečo je naša državica kar priročna glede razdalj. Sicer pa grem vedno rada proti primorski... ;)

Čudovite slike (kot vedno) prelepe Sky!  :) :-* A jo kaj moti deževje? Neli se zaradi dežja očitno sploh ne obremenjuje, vsakih toliko se strese pa je... Sprehod ji je zakon v lepem in v dežju, samo jaz imam več dela v deževnih dneh  ::) (moram biti še bolj kot ponavadi skoncentrirana, da varno 'handlam' muhasto Neli s povodcem in dežnikom v roki in po možnosti še drekce pobiram...).

Aja, psov se Neli očitno ne boji, v bistvu je čisto nesrečna, če do koga ne more/sme (in se posluša njeno dretje), pa tudi podredila bi si rada kakšnega. Pa glede na zelo negotove začetke se božat pusti že skoraj vsem...



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6799 : 25 September 2010, 17:11:47
Mojca, midve sva se že pogovarjali o tem, da se morava srečati. Bom ob priliki prišla malo mimo tebe.Kdaj pa imate pri vas treninge? Prvi suh dan moram iskoristiti za vajo vožnje v avtu ( pri tem mislim na Makija).



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6800 : 25 September 2010, 18:38:23
Maja, tudi Makija dež ne moti, lužam pa se izogibamo v največjem možnem loku.... Tudi Zina vode ne obožuje in je prava umetnost ko jo je potrebno skopati. Danes sva šla zjutraj z Makijem sama na sprehod v dežju, po kosilu smo imeli samo na pol deževnega, sedaj pa oblačnega. Maki dobro ve kje je njegov povodec in ga vsakemu z največjim veseljem pokaže :o. Meni pa ti sprehodi ful koristijo, sem ugotovila, da me hrbtenica manj boli, pa tudi spim veliko bolje.... Nam delajo veselje ti naši  >:D.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6801 : 25 September 2010, 18:54:20
Neli pa tudi luže ne motijo, danes se je za sirček celo kar v lužo usedla.  :D Punca je očitno 'imuna' na dež, ji pa vseeno paše, ko jo po koncu sprehoda fajn zbrišem. ;) Me prav zanima, kako bo pozimi, ko bo sneg...

Oh ja, razgibajo nas pa kar konkretno ti naši kosmatinci. Neli se ves čas nekam mudi, tako da moram večinoma kar hitro hodit zraven - tako da izgleda da se nama mudi ali pa da se nama zelooo mudi.  ::)

Pa avtomobili so jo začeli zanimat, se kar zažene v avto ko pripelje mimo in zalaja nanj. Moram prav pazit, da jo pravi čas v kontra smer povlečem. Sicer je pa nora na vse kar leze in gre. Še statične stvari jo blazno zanimajo, v vse mora vtaknit svoj nos.  ::) Včeraj je celo nalajala ogromni pano z reklamo za volitve (no, ne bi o tem, da ga je očitno opazila šele po nekaj dneh  :P). Aja, spoznala je konje. So ji seveda všeč.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6802 : 25 September 2010, 18:59:40
Pa še eno vprašanje. Izčesavanje odmrle dlake iz spodnje plasti kožuha nama gre zelo počasi, pri Lesi je šlo hitreje. A je možno, da je to zato, ker prej dolgo očitno nihče ni skrbel za njeno dlako? Ali pa moram zamenjat krtačo? Se pa že od začetka češeva vsak dan. Saj po vrhu je že lepo razčesano, samo tisto odmrlo dlako od spodaj težko dobim ven.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6803 : 26 September 2010, 07:59:11
Pri česanju imamo tudi mi nekaj težav in je očitno, das moram kupit malo manj gosto krtačo. Če Neli niso negovali pa je pomojem res potreben čas, da se bodo stvari uredile. Saj veš potrpežljivost je mati modrosti. Meni so rekli, da Maki preganja avtomobile, pri nas tega ne počne, ni mu všeč edino če gremo z motorjem ven. Na sprehodu, ko smo srečali motoriste sem ga lepo obvladala. Tudi mi smo že srečali konje in ovohavali ovčke, s sestrimin kužkom pa sta kot dva klovna. Ugotavljam, da se Maki umika stvarem, ki jih ne pozna (luže, visoke ovire), meni tudi ravno ni do tega, da bi po lužah hodila, bom pa ob priliki gotovo preiskusila, če bi šel za mano v vodo.... Mu pa naša gospodična dovoli, da v dežju spi z njo v garaži. Seveda se ne sme dotikati njenih igrač, pa tudi kako njegovo mu z veseljem ukrade in odnese pod avto.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6804 : 26 September 2010, 22:23:17
Ste dobili potrditve za specialko??



MANDY

  • Gost
Odgovori #6805 : 27 September 2010, 10:10:06
Ja prejšen teden.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6806 : 27 September 2010, 10:22:12
Hehe, ko berem te osvojitve.  :)

Bina je na začetku bila brez problema prosta, tudi v gozdu, prišla na prvi klic, se je držala doma...Potem pa KONEC. Samo še mačke, srne, veverice, zajce, kure bi podila in takrat ne sliši in ne vidi ničesar drugega-ŠTRIK.
Saj vem kje sem ga polomila-preveč zadvoljna z obnašanjem in sem polenila nagrajevanje in zaposlitev,igro. ::)

Sem odkrila 3 lokacije v SG kjer jo lahko varno spustim na travniku, blizu je voda, daaaaaleč je gozd in blizu ni ceste. Ker blazno uživa ko šprinta, laufa za žogo, čofota po vodi.

Če je kje možnost varnega spusta je super, psa na flexu ali 10M štriku ne moreš toliko zdivjati. Še par novih pasjih prijatlov ma. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6807 : 27 September 2010, 11:29:20
Saj jaz sem Makija tudi spustila na enem takem varnem travniku. Ker tudi jaz opažam, da ko kaj sliši bi kar šel pogledat kaj se dogaja in kje se dogaja. Je pa res, da imamo nekaj preglednih travnikov, kjer ga spustim. Na srečo  že po njegovem obnašanju vem, kdaj je kaj zaslišal in takoj ukrepam. Je pa razlika ukaz Makiju ali prejšnji nemški ovčarki.... Ko sem ga danes malo bolj ostro poslala domov, ga je reveža kar prizemljilo.... Ukaz sedi, tačko, prostor pa itak izvajamo na tako nežen način, da se mu bi večina NO "smejala". Ful je nežen ta naš Maki.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6808 : 27 September 2010, 13:55:09
Škoti so bolj mehki, ja. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6809 : 27 September 2010, 15:02:46
Še sreča, da so taki kot so.... Je angel in vragec v enem telesu.... Mene osebno njegov karakter ful sprošča, ker točno vem kdaj moram biti pozorna, ker mi točno nakaže, da se nekaj dogaja. Uspešno sva začela premagovati strah pred ovirami in kakšne nižje zide že veselo preskočiva, tudi po stopnicah sva že šla.