Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325742

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6840 : 10 Oktober 2010, 13:37:39
Najprej čestitke vsem udeležencem razstave! :) (mi je žal, da me ni bilo)
Če prav vidim, je bila tam tudi Melly?

lejdy, jaz uporabljam 'navadno' ovratnico (široka približno 2 cm). Snemam jo za čez noč, podnevi pa jo pustim na njej po potrebi. Dlaka se malo poleže, ampak mene to ne moti. Se pa tistemu predelu pri česanju malo bolj posvetim in sproti razčešem. Sicer pa tudi mene zanima, kako to rešujete (če je to sploh problematično) lastniki razstavnih psov.

Danes sva jo spet mahnili na Trdinov vrh in dočakali sonce :) (v dolini je bila namreč zelo gosta megla):









lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6841 : 10 Oktober 2010, 15:22:14
Saj mene tudi zanima kako je to pri razstavnih psih, ker meni se zdi kar prav, da ima ovratnico. Mi smo se danes povzpeli na Stari Tabor pri Povirju. Na Krasu imamo burjo in zelo lepo vreme, tako da nam je sprehod prav pasal. Najhujši del naše poti je bil del, ki smo ga opravili z avtom, saj je bil Maki kar vznemirjen med vožnjo. Ko je pogruntal, da smo se vrnili domov, je bil ful srečen... Neli je ful lepa na fotkah



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6842 : 10 Oktober 2010, 16:40:10
Danes je res super dan za pohode in podobno... Krasno vreme (pri nas sicer šele po poldnevu). :D S sprehodom po krasu se pa itak težko kaj primerja, jaz imam kraški svet zelo rada.  :)

Je pa Neli zdaj divjala tako kot da danes sploh še ni nič počela. ::) Norc. Jah, Švistka pač. :P Najbolj jo znorim z žogico. Še sreča, da imamo kar veliko ograjeno parcelo. Na sprehodih žogica pač ni tako zanimiva, je preveč za prevohat. Sicer se zapodi za njo, ampak v gobček je pa ne vzame (pač takoj ko gre nos proti tlom, najde kaj zanimivega), kaj šele da bi jo nazaj prinesla.  >:D

Kakšne glavnike sicer uporabljate za izčesavanje odmrle (pod)dlake? Z vrtljivimi zobci ali ne (pri mojem zobci niso vrtljivi)? In približno koliko so dolgi zobci? Moj glavnik ima zobce dolge 15mm, s tem da je spodnjih 9mm vsakega zobca večje debeline od preostalih zgornjih 6mm zobca. Med posameznimi zobci pa je cca 2mm prostora (v spodnjem delu zobcev - med vrhovi zobcev pa je razmak cca 5mm). Mislite, da je tak glavnik ok? Nama še vedno ni uspelo izčesat vse odmrle dlake... Zdaj pa res ne vem, ali imam neprimeren glavnik ali pa je krivo to, da je bila dlaka v res groznem stanju.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6843 : 11 Oktober 2010, 11:26:15
Jaz sem zadnjič v Hoferju kupila ta komplet glavnikov za dolgo dlako, doma sem pa odkrila še enega s ful dolgimi zobci.  Mu je pa dlaka kar zrastla odkar je pri meni. Tudi pri Makiju je tako,. da je vedno pripravljen za sprehod in za igro z žogo. Večkrat mi jo kar prinese, da mu jo mečem po dvorišču ( ponavadi takrat, ko želim obesit perilo ali pomesti listje). Imam pa še eno malo žogico za v žep in to vzameva na sprehod, da mu jo mečem na travniku. Maja od kod si ti? Če boš kaj na našem koncu, bi se lahko srečali...



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6844 : 11 Oktober 2010, 17:03:41
Maja, jaz uporabljam tole in mi je ful v redu. Kar se ovratnic tiče, jaz uporabljam navadne najlonske in jih imata na sebi samo ko je potrebno, drugače sta brez.
Ful je lepo slišat vse novičke, sem zelo vesela da sta oba kužka dobila take super domove!  ;)

Še ena fotka od Lordija


in Ruby z bratrančkom Neotom  :-*


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6845 : 11 Oktober 2010, 20:40:27
Maja od kod si ti? Če boš kaj na našem koncu, bi se lahko srečali...
Iz okolice Nm sem. Vsekakor bom vesela, če se nam kdaj uspe srečati.  :) (imam pa toliko vsega, da si trenutno ne upam ničesar obljubit, ampak saj priložnosti bo v naslednjih 10+ letih še dovolj :P)

katie, super slikce samih lepotcev! :D Pa hvala za povezavo, bom poskusila pridobit in sprobat tisti glavniček (ta večjo gosto krtačo imam, jo pa uporabljam šele na koncu česanja, ko je že razčesana).



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6846 : 11 Oktober 2010, 21:32:38
Joj kako lepe slikce  :o, vse, tiste z razstave, od Neli, Makija, tele zadnje od Lorda pa ... lahko bi delal reklamo za pravi pribor za česanje  ;D, prodaja bi "cvetela", vsak bi želel bit tko lep  ;)
Mali Neo pa tko pohlevno izpolnjuje ukaze sestrične  :D :D, še z očmi ne migne



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6847 : 11 Oktober 2010, 21:36:53
Res krasne fotke... Švistika je prekrasna   :-* 8) , Lord,Ruby in Neo pa tudi   :-*

Moja mala lepotička Kala  :-*, ki trenutno najbolj potrebuje pozitivne misli... jaz pa upam, da se mi čez en teden ne bo potrebno odločiti  :'( ...


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6848 : 11 Oktober 2010, 21:45:46
Moja mala lepotička Kala  :-*, ki trenutno najbolj potrebuje pozitivne misli...
Jih že pošiljamo... močno, kolikor le lahko!  :-*



Melody

  • Gost
Odgovori #6849 : 11 Oktober 2010, 22:32:01
Res krasne fotke... Švistika je prekrasna   :-* 8) , Lord,Ruby in Neo pa tudi   :-*

Moja mala lepotička Kala  :-*, ki trenutno najbolj potrebuje pozitivne misli... jaz pa upam, da se mi čez en teden ne bo potrebno odločiti  :'( ...


Kalči z mislimi sem pri tebi...ne sme se to zgodit in se tudi ne bo :(
Kalči je res zakon psička in izredno lepa...meni je prečudovita... :-* :-* :-*



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6850 : 11 Oktober 2010, 22:50:09
Maja in Urša hvala.. Kalči je dbest psička, kljub vsem težavam še vedno polna energije.. upamo na najboljše seveda, ampak slepiti se pa žal ne moremo več...


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6851 : 12 Oktober 2010, 06:27:46
Oh ja ... vem kako se počutiš ... tolažba ... je nekaj ... ampak ...
Strah me je ... enkrat pride ... prekmalu, ja, kuža bi moral imet daljše življenje ... to je njegova edina pomankljivost

Držim pesti.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6852 : 12 Oktober 2010, 14:38:17
Tudi jaz držim pesti za Kali, čeprav je hudo gledati trpljenje. Tudi nas je strah dneva, ko se bo treba poslovit od naše Zine. Zaenkrat je kljub 10 letom ful živahna in energična punca, je pa ful cartek in če Maki kaj ne zna ga nemudoma nauči. Se je pa odkar imamo Makija ful umirila in ne laja več tako pogosto.... Vsaka stvar je za nekaj dobra. Jaz sem včeraj obiskala vrtec in s sabo nesla kunca. To je bilo zanimivo.... Maja tudi jaz imam toliko vsega in mi dnevi prehitro bežijo. Upam pa, da se nekoč res srečamo. Vsekakor si bom šla ogledat razstavo v Šempeter, pa sezona razstav ptic se začenja. Bo zanim ivo...



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6853 : 12 Oktober 2010, 14:40:43
 :-* :-* za Kalo.. drži se punca!

Mali Neo pa tko pohlevno izpolnjuje ukaze sestrične  :D :D, še z očmi ne migne

Kje pa.. tamali so čisto preveč razvajeni  :D zato tudi Ruby sploh niso bili zanimivi  ;D

Super lejdy, potem se vidimo v Šempetru  :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #6854 : 12 Oktober 2010, 21:18:29
Mi pošiljamo vse možne pozitivne misli, res je hudo ko veš da se bo treba od živali kmalu poslovit in si niti ne upaš misliti na vesele trenutke  :'( :'( :'(. Držimo pesti in tačke....še na dolgo življenje...Počohaj Kalo še v našem imenu in bodi čem več z njo...Pošiljamo  :-* :-* :-*

....oprosti pa za neumno vprašanje, ker nisem čisto razumela, kaj je narobe z njo, ima kakšno bolezen...saj sem gledala po prejšnjih straneh pa nisem čisto ničesar 'zaznala'

Slikice so res super

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6855 : 12 Oktober 2010, 21:28:49
....oprosti pa za neumno vprašanje, ker nisem čisto razumela, kaj je narobe z njo, ima kakšno bolezen...saj sem gledala po prejšnjih straneh pa nisem čisto ničesar 'zaznala'

Nisi mogla razumeti oziroma prebrati, ker nikjer ni točno napisano kaj je narobe. Prejšnje težave, ki sva jih imeli, so bile prehodne in se jih je dalo prebroditi. Tokrat pa bi ji zares pomagala samo operacija, ki v njenem primeru ni možna, ker je prevelik rizik. Poskušali bomo z antibiotiki omiliti zadevo, po enem tednu jemanja bomo videli kakšno bo stanje. Kala ima vnetje maternice, in kot sem rekla, bi ji lahko pomagala samo operacija, ki žal ni možna.
Mogoče je slišat grdo, ampak rajši vidim, da dokaj kakovostno preživi z nami teden dva ali več, če nam je usojeno, kot pa da jo damo operirat in se moramo na licu mesta posloviti. Velika verjetnost je tudi, da je v njej še kaj drugega, saj zelo hitro izgublja težo, kaj več glede tega bomo videli po kuri z antibiotiki, če se bo mogoče stanje kaj popravilo, če se ne bo, potem nas žal čaka odločitev  :'( ... tko na hitro razloženo, marsikaj sem spustila, da vas ne bom preveč zamorila...
Hvala vsem za pozitivne misli  :-*
Kalči danes


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6856 : 12 Oktober 2010, 21:58:07
Pošiljamo pozitivne misli! Zakaj pa ni možna operacija? Oprosti za radovednost.
Nas tudi čaka kmalu operacija, tetka Adria gre na sterilizacijo.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6857 : 12 Oktober 2010, 22:02:55
Prevelik rizik, tudi če odmislimo starost, je zraven še veliko stvari, ki Kali ne delujejo tako kot bi mogle, plus še epilepsija in njena teža ... seštevek vsega skupaj je neugoden za kakršnokoli operacijo... žal je tako  :(


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #6858 : 12 Oktober 2010, 22:17:15
Ana tudi mi smo v mislih s tabo, drzimo pesti in tacke, da boste tudi to premagale...  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #6859 : 12 Oktober 2010, 22:34:05
Joj, Ana....videla šele sedaj...tudi mi držimo pesti, da se vse v redu izteče. Kali pa  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #6860 : 13 Oktober 2010, 10:17:48
Joj, ko berem tole o Kali mi je tako hudo. Spomini se vračajo. Prehitro se naši ljubljenčki poslovijo od nas, vendar se je treba tolažit z mislijo, da živijo, so živeli ljubljeni in so uživali kot se je le dalo.
Držite se. LP



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6861 : 13 Oktober 2010, 20:42:22
Res je grozno tole brat upam da se vseeno stvari obrnejo na bolje, morda bodo antibiotiki pomagali...pošiljam en velik objem vsem vam Ana in velik  :-* Kalčiki!


Melody

  • Gost
Odgovori #6862 : 14 Oktober 2010, 06:59:45
Ana upam da vama rata... Kalči je res d best psička in super srčkana... :'( :-* :-* :-*
ji pošiljam pozitivne misli... :-* :-* :-*



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6863 : 14 Oktober 2010, 17:08:50
Vprašanje za vse tiste, ki hodite po razstavah, glede na to da je v Šempetru razstava soboto in nedeljo me zanima kateri dan je bolj zanimiv za obiskovalce. Maki se razstave ne bo udeležol, saj njegova dlaka še ni dovolj dolga. Mu je sicer kar precej zrastla, samo ni še tisti pravi škot. Tako da na razstavo spomladi.



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #6864 : 14 Oktober 2010, 17:58:46
Itak, da bo vse ok Ana!  ;) ;) :)
Ti pa daj lepotički Kalčki veeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii k objemček in veeeeeeeeeeeliiiko  :-* :-* :-* :-*;)

Drugače pa od vseh super slikice!(malo stare heha)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6865 : 15 Oktober 2010, 14:25:34
Držimo pesti in mislimo na vas!!! :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #6866 : 15 Oktober 2010, 15:52:48
Ana, upam, da vama uspe premagati tole vnetje. Kala, drži se  :-* :-* :-*



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6868 : 15 Oktober 2010, 20:47:55
Tudi jaz držim pesti, da Kala premaga vnetje :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #6869 : 16 Oktober 2010, 14:53:41
Držimo pesti in pošiljamo pozitivno energijo Kali!  :-* :-*