Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325747

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6870 : 19 Oktober 2010, 19:52:57
Jah, težko je pasje življenje ::)  :P:





Neli Švistova ja fajn, uživa sto na uro. :) Počasi (včasih pa tudi hitro) napredujeva na vseh področjih. ;) Njene zaloge energije so skorajda neuničljive, rada teče, se podi za žogico in z vso vnemo vohlja naokrog, zelo rada se pogovarja, čoha,... Ni da ni. Skratka, imamo se super.  :D

(Na dlako se ne ozirajte, trenutno pač izgleda kot oskubljena kura.  :P Je bilo izčesane za cel natlačen koš dlake. Kožušček nima nič več neprijetnega vonja, saj je skopana.  ;))



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6871 : 19 Oktober 2010, 19:58:27
Neli Švistova je res vsakič lepša in lepša  :-* :-*

Hvala vsem, ki ste držali pesti za našo Kalčiko. Skratka vnetje se je umirilo, ves gnoj je izginil, tako da na ultarzvoku ni bilo videti nič ... sva pa vseeno dobili antibiotike za 14 dni, da se res sčisti. Kalči pravi, da se ona ne da kar tako  ;) :-*


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #6872 : 19 Oktober 2010, 20:26:30
Bravoooo Kala!!!!

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6873 : 19 Oktober 2010, 20:52:24
Hvala vsem, ki ste držali pesti za našo Kalčiko. Skratka vnetje se je umirilo, ves gnoj je izginil, tako da na ultarzvoku ni bilo videti nič ... sva pa vseeno dobili antibiotike za 14 dni, da se res sčisti. Kalči pravi, da se ona ne da kar tako  ;) :-*
Jaz sem že cel dan takoo vesela zaradi tega.  :D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6874 : 19 Oktober 2010, 21:04:47
Super je brat take fantastične novice, sem vedela, da bo s Kalo vse ok, ker smo vsi mislili nanjo in ji pošiljali pozitivno energijo!

Maja o vaju je pa vedno veselje brat! Krasno psičko si dobila, komaj čakam, da jo spoznam!! Jo moramo obvezno naučit frizbija in agilityja če je res tako odštekana:)

Pa še malo najinih fotk:)

Najprej iz Renč, kjer sta Sky in Val predstavljala Agility na prireditvi ob dnevu živali, potem pa smo se igrali še s frizbiji. Super je blo in vsi smo uživali!



(c) Mitja Čehovin

(c) Mitja Čehovin

Pa še malo pozerskih:)





Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6875 : 19 Oktober 2010, 21:15:02
Maja o vaju je pa vedno veselje brat! Krasno psičko si dobila, komaj čakam, da jo spoznam!! Jo moramo obvezno naučit frizbija in agilityja če je res tako odštekana :)
Tudi jaz komaj čakam, da se spoznamo. :) Frizbi in agility bo pa treba najprej mene naučit.  ;D Zna biti pa res odštekana ja. Ravno danes popoldan se ji je čisto 'odpeljalo'. Se je blazno zabavala s staro, napol spumpano košarkarsko žogo - je z njo v gobčku dirkala v krogih kot nora.  :D Dokler to traja, mene sploh ne rabi.  ::) Jaz samo stojim in se ji smejem.  :D Faca je.  :)

Vidim, da s Sky že super obvladata agility. :) Gresta kmalu na kakšno tekmo?



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6876 : 19 Oktober 2010, 22:09:50
Super, sem vesela za Kalo  :o 
Pošiljam ji koš  :-* :-* :-*,
Kala pa  ;) soimenjakinji, ja, Kale v teh letih kar dobro izgledajo  :P






kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6877 : 19 Oktober 2010, 22:12:09
Ooo, kolk je Kala lepa  :-* ... že mora biti nekaj v imenu  ;) 8)


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6878 : 19 Oktober 2010, 23:08:11
Ja tudi ona ima zelooooo "pasje" življenje  :P, tale slikca je od par dni nazaj, je pa šelti, čeprav zgleda ta velka  ;)




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6879 : 20 Oktober 2010, 10:17:19
Ja saj to sem vedela da je šeltika, ampak je res tako prisrčna, njen pogled mi je sploh všeč  :-* ... sicer pa tudi za Kalčiko velikokrat pravijo, če je šelti, je bolj pri tamejhnih, ampak še vedno višja od šeltijev  :P :D


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6880 : 20 Oktober 2010, 11:47:45
Danes brez slikice, ampak tudi Maki ima tudi " pasje" življenje. Gospoda spita v garaži, trikrat na dan me peljeta na sprehod, lovimo žogico in se podimo po travnikih... Se sprašujem, če je sploh isti kuža kot pred mesecem in pol, ko je prišel k nam.... Čim je kdo na dvorišču mu pa še dodatno prinese žogico inželi da se mu jo meče, on pa jo veselo prinaša. Lepo je slišati za Kali...



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6881 : 20 Oktober 2010, 12:20:09
Hahaha, vaša je pri ta mejhnih, naša pa pri ta velkih, mogoče sta pa kar skor glih velki   :D :D, Kala ima 42 cm in je kot škotek   :P

Po značaju so pa men kar enaki, ni dost razlike med Reso in njo   :), se mi zdi, da me Kala še bolj razume, kot me je Resa takrat, ali pa se jaz zdaj na starost znam bolje vživet v pasjo dušo  ::), to bo ja   ;D

So mi pa krasni tudi bluemerli, tale Skay je čudovit kuža.

Bi pa rada vidla Makija zdaj, ko ima verjetno že daljšo dlako. Čisto drugačen izgled bo imel, ko bo v polni formi   :-*



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6882 : 20 Oktober 2010, 12:46:59
So mi pa krasni tudi bluemerli, tale Skay je čudovit kuža.
Sky je psička. ;)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6883 : 20 Oktober 2010, 18:26:55
Resa, res je Makiju dlaka kar zrasla in mu je začela valoviti ko se podi po traviku. Sem zadnjič dala povezavo do face booka kjer smo objavili video naših vragolij. Najbolj mu " manjka" dlaka pod vratom in na prsih pa na hrbtru pri zadnjih nogah. Tam se šele zdaj vidi, da je bila postrižena oziroma da se daljša. Sicer je Maki super fant, igriv in zelo, zelo navezan na nas in je hud če grem slučajno brez njega peš iz dvorišča. Kar težko si predstavljam, da je bil pred tem prepuščen bolj ali manj dvorišču. Na žogico je čisto nor in jo veselo prinaša. Ko pa te pogleda s tistimi svojimi očki, se kar raztopim. Je prijazen do ljudi in razen enega kužka druge ignorira z nekaterimi pa se veselo igramo.



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6884 : 20 Oktober 2010, 19:06:30
Sem zadnjič dala povezavo do face booka kjer smo objavili video naših vragolij.

Lejdy, a ti veš, da jest ne maram facebooka  >:( >:( in nisem mogla pogledat  ... Ne, tja se pa ne bom prjavla, ne vem zakaj tko sovražim ta forum  ???
Enkrat ga bom že vidla ni vrag tud nekje drgje  :P

Ja ja, sej se mi je zdel, da je Sky punčka k je tko lepaaaa   ;)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6885 : 20 Oktober 2010, 21:23:18
Resa Sky bi težko zamenjala za fantka ker je tut čist mini mini slabih 53 cm ima;)
Tvoja Kala pa ima super iskreče očke.

Lejdy jaz pa sem videla video od Makija, super karakter ima, enako nor na žogico kot Sky. Enkrat se res moramo dobit še z Neli da vidimo kdo je najbolj odštekan :P


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6886 : 21 Oktober 2010, 08:59:51
Resa, ta povezava do videa je na pesjanarju. Obljubim, da bom v kratkem prilepila najnovejšo fotko, samo glede na to, da sem za nekatere stvari analfabet mi mora pomagati hčerka, ki pa je s časom tako tako. Mojca, res bi bilo lepo, če bi se srečali. Mogoče pa bi se dobili v Vipavski dolini, če me ne bodo prej za psihiatrijo prijavli :o,. Hecam se. Namreč prvi sprehod opravimo že pred sedmo zjutraj, ker pa grem po neosvetljeni poti vzamem s sabo baterijo in mož mi je zadnjič reku, da bo kdo policijo al pa psihiatrijo klical.



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6887 : 21 Oktober 2010, 12:25:14
Ja povezava je že na pesjanarju, ampak ne moreš do nje, če nisi prijavljen na facebooku  >:(



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6888 : 21 Oktober 2010, 14:00:15
Povezavo je delala moja hči in mi je zagotovila, da je naštimala tako, da je dostopna vsem. Provat ni greh. Mi smo pravkar iz dolgega sprehoda, v prekrasnem jesenskem vremenu smo prehodili 5 km. Resa ali te lahko vprašam od kod si? Ča ne drugače, jaz gotovo pridem na razstavo v Šempeter. Če boš tam, se lahko zmenimo, da Makija pripeljem s sabo. Me pa nekaj zanima, kako imajo vaši škoti repek privihan. Ker Maki ima repek res dobesedno zvit na hrbet kok kak haski.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6889 : 21 Oktober 2010, 16:31:13
Resa, obljuba dela dolg. Evo najnovejše slikce:



(če klikneš, vidiš originalno velikost slike)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6890 : 21 Oktober 2010, 16:49:46
Ja Maki je pravi lepotec, zdaj ga pa vidim  :o, dlaka se je že kar podaljšala ja  :-*
Jaz sem iz Ljubljane. Na razstave ne hodim, razen na ljubljansko januarja. Moja Kala ima tak težak rep, ponavadi spuščen do tal, razen kadar nagaja, ga dvigne do hrbtne linije, višje ne in taka nošnja repa je tudi pravilna. Večina psov, ki imajo malo krajše repe jih ponavadi nosi višje. Koliko je pa to napaka pa ne bi vedela, prav dosti ne zbije ocene, pa saj je vseeno, važno, da repek služi namenu ane  :P



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6891 : 21 Oktober 2010, 19:01:31
Kalčolina  :-*





Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6892 : 21 Oktober 2010, 21:02:51
Neli se žoga  ;)

(sicer slaba kvaliteta filmčka, ampak bistvo se vidi  :P)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6893 : 21 Oktober 2010, 21:05:25
Švistolina  :D :D :-*


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6894 : 21 Oktober 2010, 21:13:55
Kalček  :-* :-* :-*

Maja, vidim da ima Sky že kar konkurenco v odštekanosti:) Nujno se moramo kaj dobit! Pa res je lepa psička, tak navihan pogled ima!
Lejdi, Maki pa tudi super simpatično izgleda, dlakica lepo raste...rep pa mora bit dol; kratek ter nošen čez hrbet je napaka, potem je pa odvisno od sodnika koliko gleda na to. Enih ne moti, eni pa dajo takoj oceno ali dve manj zaradi tega. Nekateri celo naučijo samce da nosijo rep dol v ringu...

V Vrtojbi pa nas bo dosti, kar pridi pogledat, pa pripelji Makija, da ga spoznamo:)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6895 : 21 Oktober 2010, 21:37:51
O ja, navihana pa je! :D Res se moramo kaj dobit, le sporoči, ko boš kaj v Nm. :) Msilim, da se bosta lepo razumeli. Neli ima včasih sicer kakšen čuden dan in kar šavsne proti kakšnemu psu (jo imam na sumu, da bi si rada marsikoga podredila), zares pa se ne marata le z eno huskyco. Jo imam pa itak ves čas na povodcu (navadnem, fleksiju ali slednem), tako da jo takoj ko hoče začet kaj bluzit, povlečem stran. Takega obnašanja ji pač ne dovolim.

Kdaj pa je razstava v Vrtojbi?



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6897 : 22 Oktober 2010, 13:46:59
Za tiste, ki boste v Šempetru na razstavi, je bolje sobota alio nedelja. Če bi se katera rada srečala tam z mano in Makijem ni problema, samo se bomo dogovorile. Jaz nekaj opazim in pol to malo bolj gledam. Rep ima visoko na sprehodih in med igro, drugače ga ima ob telesu. Koliko bo zaradi tega izgubil pri oceni me ne briga, na eno od pomladnih razstav ga bom peljala že zaradi firbca.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #6898 : 22 Oktober 2010, 18:43:35
Maki je potem rodovniški, če prav razumem...iz katere psarne pa je?


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6899 : 22 Oktober 2010, 20:01:10
Kalček  :o  :-*
Pa Neli je res ena švigamiga :P Maki pa tudi ne zaostaja prav veliko (hehe, me je malček nasmejalo ker na posnetku se ga sprva sploh ne vidi, ker je ušel kameri ;D)

O glavnikih in krtačah - jz sm kšn mesec nazaj ugotovila, da je glavnik (tak kot ga je opisala Maja) z nevrtljivimi zobci boljši kot tak z vrtljimi, ker manj cuka. Čeprav sem do takrat mislila da so vrtljivi zobci ravno zato, da ne cuka, ampak moja dva se oba strinjata, da to ni res. :) Dlake gre pa približno isto ven z obema glavnikoma. Za"hlače" pa se mi zdi da je tak kot ga je pokazala katie boljši. Itak pa se dlaka že na enem škotu ful razlikuje glede na del telesa, potem pa še med posamezniki (psi, psičke, mladi, stari, kosmati, oguljeni...) tko da mora vsak pogruntat kaj je za njegovega škota bolj uporabno. Za Witty so škarje :P ;D

Razstava v Vrtojbi je 27. in 28. novembra. Jz bom oba dneva tam, ne vem še v katerem krogu bom, je pav nedeljo več šans da bom pri škotih, tko da upam, da tisti ki pridete samo en dan gledat (no pa tut razstavljat), pridete v nedejo :P Kater dan se pa bolj splača it gledat, pa je čisto odvisno. Ponavadi je večina psov (sploh tujcev) itak prijavljenih oba dneva, če je pa kakšen samo en dan, pa se ponavadi odločajo na podlagi sodnika. V soboto sodi hrvaški sodnik, v nedeljo pa danski.

Los je car!