Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325708

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6900 : 22 Oktober 2010, 20:48:42
Neli se včasih zabava kar sama - v moji prisotnosti, se razume, sicer sploh ni zanimivo (zraven se seveda zabavam tudi jaz). ::) Še dobro, da se ji ne 'zrola'. :P



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6901 : 22 Oktober 2010, 20:57:28
O glavnikih in krtačah - jz sm kšn mesec nazaj ugotovila, da je glavnik (tak kot ga je opisala Maja) z nevrtljivimi zobci boljši kot tak z vrtljimi, ker manj cuka. Čeprav sem do takrat mislila da so vrtljivi zobci ravno zato, da ne cuka, ampak moja dva se oba strinjata, da to ni res. :) Dlake gre pa približno isto ven z obema glavnikoma. Za"hlače" pa se mi zdi da je tak kot ga je pokazala katie boljši. Itak pa se dlaka že na enem škotu ful razlikuje glede na del telesa, potem pa še med posamezniki (psi, psičke, mladi, stari, kosmati, oguljeni...) tko da mora vsak pogruntat kaj je za njegovega škota bolj uporabno. Za Witty so škarje :P ;D
Midve imava zdaj glavnik z vrtljivimi zobci (kombinacija dolgih in krajših zobcev) in gre tisti puh boljše ven. Še vedno počasi, ampak vseeno je bolje. Brez cukanja seveda tudi s tem glavnikom ne gre, ampak se mi zdi, da jo nič bolj ne cuka kot pri tistem drugem glavniku s krajšimi nevrtljivimi zobci. A je kdo že kdaj poskusil s furminatorjem na škotu (in ali se sploh obnese?)? A je priporočljivo res čisto vso odmrlo dlako ven izčesat ali je normalno, da je ena malenkost ostane (oz. kasneje odpade sama???)?

Razstava v Vrtojbi je 27. in 28. novembra.
Aha, čisto na koncu leta. Mogoče mi pa tokrat uspe priti pogledat. Ampak glede na to, kako se mi je izmuznilo Celje, bom raje tiho do zadnjega trenutka.  :-X



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #6902 : 22 Oktober 2010, 21:31:22
Jaz ne bi škota česala s furminatorjem- mojemu kraševcu poreže dlako pa ima krajšo kot škotski ovčarji...  ;)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6903 : 22 Oktober 2010, 21:44:40
Jaz ne bi škota česala s furminatorjem- mojemu kraševcu poreže dlako pa ima krajšo kot škotski ovčarji...  ;)
Hvala. Se mi je zdelo, da je dokaj agresiven. Zadnjič so v salonu pred kopanjem uporabili nekaj s kovinskimi zobci - dlake je šlo sicer ogromno ven, ampak jo je veliko porezalo. Samo tokrat nisem imela izbire, je bilo nujno to naredit. Mi pa ni všeč, da je dlaka tako poškodovana, zato takih agresivnih metod izčesavanja dlake v prihodnje ne nameravam več prakticirati, razen mogoče v skrajni sili. Res škoda dlake. Naj raje tista malenkost dlake ostane na njej...



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #6904 : 22 Oktober 2010, 22:31:02
Oooo kako je zmešana!  :o :-*
Super bi bila za pasje športe!!

Super slikice od vseh drugače!  :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6905 : 23 Oktober 2010, 01:06:41
Neli, noro odštekana punca:):) Nujno jo moram spoznat, obožujem škote s takim karakterjem:)

Jaz sem prijavila Vrtojbo v soboto...v nedeljo se bojim da je Danec prestrog :P


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6906 : 23 Oktober 2010, 06:55:45
Alma, Maki je rodovniški škotski ovčar. Je pa res, da so ga prejšnji lastniki pred poletjem postrigli in izgleda malo čudno. Na razstavo bom prišla, sicer ne bom razstavljala, bi se pa s katero z veseljem srečala. Maki je ful odštekan, čim mu odpnem povodec ve, da je čas za igro. Žogica je čisto slinasta in njegova slina leti daleč na okrog. Za odhod na sprehod je tako nestrpen, da mu včasih težko dopovem, da je treba vrata zaklenit. Uživava pa oba oziroma kar vsi




sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6908 : 23 Oktober 2010, 13:22:17
Vau kakšne slike...zadnja je pa prav za v okvir :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #6909 : 23 Oktober 2010, 14:42:18
Super fotke  :o



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6910 : 23 Oktober 2010, 17:00:34
Kot bi gledala sebe v mladih letih, samo odtenek je bil malo bolj rjav  ::)

Lepe slikce  :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6911 : 23 Oktober 2010, 18:39:02
Mojca ful lepe slikce. Mi smo šli danes na Vremščico. Maki še vedno nekako ne mara vožnje oziroma cvili med vožnjo, no za nazaj je bilo že bolje, ko pa je zagledal dvorišče in hišo je bil sploh navdušen. Smo se lepo nahodili in potem grem čez kake pol urce v garažo in glej ga Makija pokaže mi povodec.... Sprehodov se sploh ne naveliča. Upam, da bo jutri lepo vreme, da se bomo spet dobro namigali. A mi lahko poveš kje točno bo razstava?



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6912 : 23 Oktober 2010, 22:16:51
Mojca, super slikce, s Sky ful lepo pašeta skupaj. :) Komaj čakam, da se spoznamo. ;)

Maki še vedno nekako ne mara vožnje oziroma cvili med vožnjo, no za nazaj je bilo že bolje, ko pa je zagledal dvorišče in hišo je bil sploh navdušen. Smo se lepo nahodili in potem grem čez kake pol urce v garažo in glej ga Makija pokaže mi povodec.... Sprehodov se sploh ne naveliča. Upam, da bo jutri lepo vreme, da se bomo spet dobro namigali.
Neli tudi cvili in brunda med vožnjo, ampak le prvo minuto ali dve, kasneje je mir. Si pa še nisem prišla na jasno, ali se kaj razburja ali pa brunda od veselja, ker nekam gre... Ona je itak ena taka velika čveka, prava babnica. :P Z gibanjem je podobno kot pri Makiju - nikoli dovolj. Danes sva šli tečt (le 4km, toliko da sem videla, kako ji gre), pa je imela ob prihodu domov še več energije kot predno sva šli (da ne govorim o tem, da sva bili zjutraj eno uro na sprehodu in potem še dobro uro v šoli). ::) Je tekla za žogico kot 'sneta skira'. :P Je pa zanimivo, da pogosto rada hodi/teče za mano. A mislite, da je to lahko tudi posledica ovčarskega nagona (ko je zadaj, je večinoma nekaj metrov za mano, vsakih toliko me za kratek čas prehiti in me po možnosti še za hlače vščipne - no ščipanja jo odvajam že od samega začetka)?



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6913 : 24 Oktober 2010, 09:49:47
Maja, naj ti povem, da Maki tudi obvlada ščipanje. Najraje to počne med česanjem, pa če se mu zdi, da se ukvarjam s čim drugim namesto z njim ( npr. da dajem sušit perilo).  Mogoče te ima Neli res za nekoga, ki ga treba preganjat oziroma pazit. Zakaj cvili v avtu, tudi meni ni čisto jasno, saj istočasno maha z repom....  Pa še nekaj rad počne Maki, na dvorišču, ko počmem še kaj drugega, kot to da ga cartam mi enoastavno pride med noge, pogleda s tistimi svojimi očki in takrat seveda dobi svojo porcijo božanja. V glavnem, mi ni niti za trenutek žal, da smo ga posvojili



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6914 : 24 Oktober 2010, 19:51:02
Utrinki od današnjega popoldneva  ;D GG


















Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #6915 : 24 Oktober 2010, 21:41:36
Lepe slikce od vseh :) Blue Pearl, tvoje so pa res za v okvir ;)

Še par jesenskih slikc od nas :)








lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6916 : 25 Oktober 2010, 07:49:12
Vse slikce so zelo lepe. Škoti so ena taka pasma ( vsaj zame), da se takoj zaljubiš. Sicer se jaz zaljubim itak v večino živali. V primerjavi s sestrinim novofudlandcem je Maki pravi športnik.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6917 : 25 Oktober 2010, 11:41:45
Mojca prekrasne fotke, Sky je prava lepotička  :-*
Neda pasji portreti so  :-*
Kirsikka Viivika je prekrasna, full ma lepo dlako  :-*

Pri nas pa je za vikend bil na obisku naš Levček  ;D


Kalči

Levči skupaj z mojimi  :-*





resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6918 : 25 Oktober 2010, 12:21:29
 :o joj kok lepih slikc  :o

vsem in vsakemu posebej  :-* :-* :-*, bi jih z veseljem potalala osebno na kosmato bučo  :o, ne vem, če bi se vsi pustili mečkat, al pa bi, zgledajo vsi eni scrklanci  ::)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6919 : 25 Oktober 2010, 12:32:57
Resa moji bi se zagotovo pustili, tavelik črnuh bi se ti zbasal v naročje in čakal na cartanje  :D :D


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6920 : 25 Oktober 2010, 12:36:46
Resa Maki je že en od kanditatov na mečkanje in božanje. Na sprehodu prav išče koga, da ga ovoha, če pa ga pobožajo je pa najsrečnejši kuža tisti hip.



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6921 : 25 Oktober 2010, 12:47:14
Pridni fotografi.. krasne jesenske fotke od vseh  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6922 : 25 Oktober 2010, 12:57:15
Ne vem, kaj mam jest za enga psa  :), moja Kala se ne pusti božat nobenemu, nič ne zaupa, edino podkupit se pusti, pa še to vzame, poje, pol te pa nadere  ::), kaj ima tolk za govort nimam pojma, ugrizne ne, ampak za sklenit prijateljstvo z njo, bi rabil kar na kile priboljškov - mogoče je pa to njen cilj, kaj pa vem  :P



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6923 : 25 Oktober 2010, 13:10:08
Pridni fotografi.. krasne jesenske fotke od vseh  ;)
Meni se zdi, da so škoti jeseni še posebej lepi. Prav pašejo v jesensko pokrajino. :) Škoda le, da ni bilo letos kaj več sončnih dni.

Super slike čudovitih psov!  :D



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6924 : 25 Oktober 2010, 16:03:30
Resa, naša mešanka Zina je taka nezaupljivka. Zna te pošteno nadret, zato da se pusti komu pobožat pa je treba nekaj mesecev :P. Bog ne daj, da Maki pogleda kakšno njeno igračo ali povoha kakšen njen priboljšek. Mu takoj v dlako skoči. Še dobro, da je Maki pameten in se ji umakne. Celo moji hčerki ne dovoli, da bi ji vzela enega piskajočega ptička, ampak ga odnese nekam na varno in izziva. >:( Zadnjič je bila jeza zaradi skorje od pice, ker jo ona obožuje je Maki ni smel niti pogledati. Danes zjutraj, ko je gospodična pojedla svojo porcijo, pa se je odločila da še malo ukrade, je bilo pa vse prav. Karaktersko sta zelo različna,sta pa oba kot živo srebro in jima dogaja.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6925 : 26 Oktober 2010, 11:37:20
 Oblikoval se bo koledar slovenskih škotskih ovčarjev 2011! Kdor bi želel imeti svojega lepotca/lepotico v njem, naj svoje fotografije v originalni velikosti pošlje na [email protected] ! :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6926 : 26 Oktober 2010, 11:50:12
Kalči in jaz vam želiva uspešno izdelavo koledarja in en kup lepih in kvalitetnih fotk  ;)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6928 : 26 Oktober 2010, 12:03:20
Bova videli, do kdaj zbirate ?


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6929 : 26 Oktober 2010, 14:05:12
Oblikoval se bo koledar slovenskih škotskih ovčarjev 2011! Kdor bi želel imeti svojega lepotca/lepotico v njem, naj svoje fotografije v originalni velikosti pošlje na [email protected] ! :)
Tak koledar bi pa imela! :P A se bo kje prodajal? :)

Pa še dve fotografiji Neli (slikano s klasičnim fotoaparatom, razvito in nato slikano z digitalcem :P) - sicer že objavljeni na sosednjem forumu v njeni temi, pa sem jih (spet) pozabila sem prilimat: