Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325787

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #6930 : 26 Oktober 2010, 14:24:48
Vau, kakšna razlika v primerjavi s prvimi fotkami :o Krasna psička- tadruga fotka je sploh  :-* :-* :-*
Mimogrede, kam pa hodita v šolo ?  :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6931 : 26 Oktober 2010, 14:28:33
Tudi jaz bi imela koledar. Neli je ful lepotica, tvoj video sem ski šele danes ogledala in ti lahko povem, da sta pomojem z Makijem enako odštekana. Tudi on ima eno žogo in se podi z njo naokrog. No danes sva v prekrasni kraški burji prehodila najinih ( oziroma naših, ker je Zkina tudi šla) 5 km in doma je pol še deset minut z žogo norel. Pa še eno dobro delo smo naredili, krotili smo konja. V vasi namreč oddajajo hlev v katerem je 13 konj in danjes smo slučajno naleteli na eno punco s konjem in dreserejm. Ker me poznajo je dreser takoj iskoristil priliko . Ta konj se psov boji in potem smo se igrali mi na eni strani poti ona pa po drugi strani poti s konjem mimo. Pot je bolj kolovoz, zato je bilo prostora bolj malo. Vsi smo se dobro odrezalki, konj si je zaslužol sladkorček, Maki in Zina priboljšek, jaz pa še moram na kavo.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6932 : 26 Oktober 2010, 14:40:52
Vau, kakšna razlika v primerjavi s prvimi fotkami :o Krasna psička- tadruga fotka je sploh  :-* :-* :-*
Mimogrede, kam pa hodita v šolo ?  :)
Ja, razlika je ogromna, ko se spomnim, kakšna je bila (tako po videzu kot po obnašanju), se vprašam, če je to sploh isti pes. :P Komaj čakam, da se še dlaka lepo nazaj obraste. ;)
V šolo hodiva v Nm - semle. :)

lejdy, glede odštekanosti sem prepričana, da bi se prav lepo ujela z Makijem. :)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6933 : 26 Oktober 2010, 14:59:32
Kolk mesecev bo pa imel tale koledar  :o
Če bodo vse tele lepe slikce noter, bo lahko kar za 10 let skupaj  ;)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6934 : 26 Oktober 2010, 20:26:12
Koledar 12 mesecev, ampak mislim da bo Katie tako oblikovala, da bo na enem vec psov:) Posljite pa cimprej ker bo novo leto kmalu tu;) Ga bomo pokazale, ko bo koncan, potem pa boste lahko narocili.

Maja, Neki je prekrasna!!!! Me prav zanima, kaksne so njene korenine:) Res imata sreco obe, da sta se nasli, prava usoda!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6935 : 26 Oktober 2010, 22:57:49
Dve današnji Kalčini fotki  ;D



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6936 : 27 Oktober 2010, 09:34:21
Kalči  :-* :-* :-*
Ne vem, ampak za moj okus, so res naravi okras teli rjavi odtenki naših kužonov  :o, vsaj meni so rjavi zlezli pod kožo, mogoče zato, ker imam že tretjega iste barve   :P



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6937 : 27 Oktober 2010, 16:30:13
Kalči je prava lepotička.  :D Vam moram povedat, kaj se mi je danes zgodilo. Mi gremo na sprehod, pa se hčerka spomni, da bi šle še med nabavit. Pridemo pred to hišo in odpremo kolonjo (vhod v dvorišče na krasu), želimo vstopiti in takrat se maki upre z vsemi štirimi, zacvili inme tako milo pogleda, da sem se skoraj razjokala. No končno mi je uspelo, da sem ga prepričala, da se mu ne bo nič hudega zgodilo in da je moj. Seveda sem dobila nagrado v obliki pasjih poljubčkov in veselo mahanje z repom. Doma pa je dobil dodatno dozo razvajanja, žgečkanja po trebuhu in metanja žoge. Rada bi vedela, kaj se mu je podilo po kosmati buči. Na poti domov, me hči zelo resno vpraša, kolko bi mi moral kdo obljubiti za Makija. Pa sem rekla, da vidim da je najina ljubezen tako velika, da je ne bi mogel nihče preplačat.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6938 : 29 Oktober 2010, 21:53:48
Vse najboljse mojemu modremu biseru Sky! In hvala Niki za to prekrasno montazico!



Vse najboljse za 2. rojstni dan tudi Glory, Toffee, Dreamy-ju, Osty-ju in Zorru!!  :-* :-* :-* :-* :-*


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6939 : 30 Oktober 2010, 07:43:37
Sky eno tačko za rojstni dan.... Včeraj je bil en poseben dan, ko so se dogajale čarobne stvari. Upam, da ti je Mojca kupila eno veliko kost....



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6940 : 30 Oktober 2010, 12:02:46
Vse najboljše Sky - in bratci ter sestrice seveda! :D



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6941 : 30 Oktober 2010, 17:55:08
Super slikca  :o
čestitke vsem  :-* :-*



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #6942 : 30 Oktober 2010, 22:07:59
Vse najbolše vsem  :-* :-* :-*

Mi se bližamo enemu letu...kako gre hitro čas.

Eno vprašanje imam:
Ali teh škotov, ki imajo rees veliko dlake (npr Sky  :-* ) nič ne moti kožuh pri agiju?

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6943 : 31 Oktober 2010, 10:42:23
http://www.facebook.com/home.php?#!/video/video.php?v=1737223349805&subj=100000744825470
http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?aid=91387&id=1345039802
Video ima malo čuden naslov :o, začetek pa je. Slikice so nastale včeraj in naslov albuma se sklada s pofotagrafiranim.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6944 : 31 Oktober 2010, 12:07:11
Hvala vsem:)

Sky je zdaj cisto brez dlake (na slikah ne zgleda ker ji veter dela volumen :P ) in je super za agility, pa ker je zunaj hladno, se toiko bolj nori. Poleti je bila pa res malo boga, zelo odlakana in pri 40 stopinjah se ji je bolj malo dalo, smo morale cakat na vecerni hlad ce smo hotele kaj delat. Na seminarju na Slovaskem smo trenirali od pol 6h zjutraj do 8h ter potem od 8h zvecer do teme! Vseeno pa je na sreco tip skota, ki ima ravno prav dlake in nima ogromnega kozuha kot nekateri razstavni skoti, tako da se vedno lahko normalno dela agility, le da je pac pozimi za par sekund hitrejsa:)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6945 : 31 Oktober 2010, 13:42:09
Vse naj naj svetogorci! :P ;)

šeli, a smo se mi danes videli na agiju ane? No Valja si sama videla, lahko v živo presodiš a ga njegova dlaka ovira ali ne. :)

Los je car!


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #6946 : 31 Oktober 2010, 21:31:25
Jaaaa saj res mi smo se danes srečali na agiju...luškan Valja  :-* :-* :-* ...ga je Šeli skos gledala, ker je bil tako glasen  :P
 ...tekel pa ni semizdi prav hitro, pa nevem zakaj to-ker se mu ni dalo, dlaka ovira ali pa enostavno ni bil prave volje za agi ? Ti sigurno veš...

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6947 : 03 November 2010, 15:36:55
Mi smo se včeraj nov trik naučili. Maki zna ujeti žogo v gobček. Doslej sem mu žogo vrgla, on pa je tekel jo našel in prinesel. Včeraj smo poslusila z metom na kratki razdalji s tem da žogico ujame v gobček in po treh poskusih je pokapiral kaj želim od njega in tako znava nov trik.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6948 : 04 November 2010, 12:12:02
Pameten Maki. :) Midve pa se učiva preval. ;) Tudi na tek gre včasih z mano in zdi se mi, da me ima takrat za ovco. Skoraj ves čas teče kakšnih 5-10m za mano (običajno prav po moji 'špuri'), občasno pa pospeši, me dohiti in me uščipne za nogo ali pa malo poskoči in me skuša uščipniti v roko. Potem spet zaostane in teče zadaj...



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #6949 : 04 November 2010, 13:43:52
Hehehe zgleda da te res pase-po opisu sodeč :) Moraš pa biti pozorna pri vseh takih poskusih in začet takoj odpravljat. Sploh ščipat nima kaj, se ovc tudi ne ščipa, če ni res nujno potrebno in so popolnoma neposlušne. Tvoe roke, noge so pa sploh tabu za njo, tudi mladiček ne sme grist in ščipat kaj šele odrasel. Kaj pa druge stvari, a tudi pase? Recimo kolesarje, avtomobile, druge pse, žogice...? Znajo bit res težki glede tega, če se stopnjuje in ne odpravljaš. Amba je na začetku pasla vse pa sem kar dobro odpravila, občasno jo kakšen kolesar še zamika ali avto :) ampak pazim da tega ne počne. Če jo nameravaš imet za pašo moraš biti malo bolj previdna pri tem odpravljanju, drugače se ti pa ni treba tako zelo pazit. Če bo kasneje pasla ji tega nagona ne smeš zatret ampak počasi preusmerit v pravo smer, saj kmalu dojamejo da se pase ovce, krave... in samo takrat ko ti to od nje pričakuješ :)

Lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6950 : 04 November 2010, 13:57:25
V začetku, ko je prišla k meni, je ščipala (in vlekla za hlače) še veliko bolj, tudi med igro. Sem pa že takrat vsakič, ko me je uščipnila, zavpila 'au' in prenehala z igro. Ko se je umirila, sva nadaljevali. 'Av' zavpijem še vedno, ko uščipne, pa če me zaboli ali ne. Med igro tega že nekaj časa ni počela, med tekom jo pa očitno vsakih toliko časa še prime. Vsekakor se je količina ščipanja v dveh mesecih zeloooo zmanjšala. Ja, ovčarski nagon je opazen tudi pri avtomobilih, tekačih, kolesarjih,... V začetku se je zaganjala za vsem, kar se je malo hitreje premikalo. Sem morala biti na sprehodih ob cesti ves čas na preži, da mi ni skočila pod kakšen avto. Sva pa tudi to uspeli normalizirati (tudi s haltijem). Za avtomobili se že dolgo ni zagnala, še vedno pa so problem npr. tovornjaki. Sicer pa se hoče zagnati za praktično vsako živaljo, ki jo zagleda in zdi se mi, da bi rada imela ves čas vse pod nadzorom. No, kot pravim, je stanje neprimerljivo boljše kot na začetku, še zdaleč pa ni idealno. Jah, čaka naju še precej dela in se ni za bati, da bi nama postalo dolgčas... :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6951 : 04 November 2010, 15:17:02
Maki me tudi občasno uščipne, predvsem takrat ko se mu zdi, da se posvečam čemu drugemu razen njemu. Ga pa takoj ustavim z odločnim ne. Avtov in podobnega pa pri meni ne preganja, zelo rad prinaša žogico in obožuje sprehode. Sva pa včeraj dobila " navodilo" naj se izogibava ljudi, ki se psov bojijo. V bistvo gre za enaga fantka, ki ima alergijo na dlako in so ga doma naučili, da so živali krive za njegove probleme in se jih blazno boji. Jaz sem samo rekla, da naj začne nosit majco z napisom " bojim se živali", da je Maki vedno na povodcu in pod nadzorstvom in da je popolnoma nenevaren kuža in naj raje otroku razložijo, kako naj se z živaljo sreča. >:(Sem bla jezna ko hudič. Danes je prekrasen sončen dan in sva šla na doolg sprehod, pod noč pa na travnik žogico lovit



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6952 : 04 November 2010, 17:17:16
Neli je doživela svoje prvo (tisto res pravo) norenje z drugim psom oz. psico in meni je bil prav užitek jo gledati. :D Sta se takoj 'zaštekali' in se skupaj krepko znoreli. Ona prosta, Neli na 20m slednem. ;)


Sicer pa jaz Neli kadar se le da vodim mimo ljudi, ki jih srečava, po drugi strani (tako da ni ona vmes med mano in npr. nasproti prihajajočim). Čim bolj se poskušam držati tega, ker vidim, da se nekateri ljudje res zelo bojijo psov in jih ne želim vznemirjati. Sploh kakšni otroci znajo biti res prestrašeni. In glede na to, kako se je sestra bala psov, ko je bila majhna, morda niti pravilna reakcija staršev ne pomaga proti otrokovemu strahu. Kakorkoli, z Neli poskušava biti za okolico kar se le da nemoteči. Na srečo pa prevladujejo ljudje, ki jim je všeč, jo pohvalijo in nekateri z veseljem tudi počohajo.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6953 : 04 November 2010, 17:57:16
Jaz se tudi trudim, da sem čim manj moteča za okolico. Problem je v tem, da se otrok živali boji, ker dobi alergijo, potem pa ga drugi fantek, ki to ve straši, da ga bo Maki požrl. In to mi ni niti malo všeč in sem včeraj pač povedala svoje. Večina ljudi pač pride k man, ga poboža in pohvali. Srečujemo konje,  zadnjič se je igral z psičko, ki je bila na sprehodu. Ponavadi ubiramo stranske poti, samo kjer pač ne gre moram skozi del vasi in vedno ga imam čimbolj pri sebi. Mi pa Maki že z obnašanjem nakaže, ko kaj sliši in sem takoj bolj pozorna na dogajanje okoli sebe. Se pa zaradi tega ne mislim več sekirat, ker je Maki en tak fanj fant :P, da ti zleze pod kožo. Danes mi je bil med pometanjem dvorišča stalno ob strani in mu je potem mož metal žogo, da sem imela malo miru. Opažamo namreč, da je najbolj navezan name, potem pa je ostalo krdelo.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6954 : 04 November 2010, 19:06:51
Jaz se tudi trudim, da sem čim manj moteča za okolico. Problem je v tem, da se otrok živali boji, ker dobi alergijo, potem pa ga drugi fantek, ki to ve straši, da ga bo Maki požrl. In to mi ni niti malo všeč in sem včeraj pač povedala svoje. Večina ljudi pač pride k man, ga poboža in pohvali. Srečujemo konje,  zadnjič se je igral z psičko, ki je bila na sprehodu. Ponavadi ubiramo stranske poti, samo kjer pač ne gre moram skozi del vasi in vedno ga imam čimbolj pri sebi. Mi pa Maki že z obnašanjem nakaže, ko kaj sliši in sem takoj bolj pozorna na dogajanje okoli sebe. Se pa zaradi tega ne mislim več sekirat, ker je Maki en tak fanj fant :P, da ti zleze pod kožo. Danes mi je bil med pometanjem dvorišča stalno ob strani in mu je potem mož metal žogo, da sem imela malo miru. Opažamo namreč, da je najbolj navezan name, potem pa je ostalo krdelo.
Mi je poznano čisto vse, kar si napisala. :) Ah te naše face, le kaj bi brez njih. :P



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6955 : 05 November 2010, 07:31:42
Res je Maja, le kaj bi brez njih. Jaz si enostavno ne predstavljam, kako bi lahko bila brez živali. Je pa res, da nekateri ne razumejo te moje navezanosti na živali in tega, da sem raje v njihovi družbi in imam eno zelo ozko skupino ljudi, s katerimi se res razumem. Ostale enostavno pustim na miru, pozdravim ko se srečamo in to je to. Pred ptičjo kletko sem sposobna stati celo uro in se z ptički pogovarjam. Maki pa tudi že čuti moje razpoloženje, saj mi je zadnjič, ko sem bila ful živčna enostavno položol glavo v naročje me pogledal s tistimi svojimi očki in polizal po roki. In prav zato, ga imam iz dneva v dan raje



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6956 : 07 November 2010, 18:41:46
Moja mala modelka  :-*







resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6957 : 08 November 2010, 06:13:54
Kako lepa princeska je  :o
res ne kaže svojih let  :-*



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6958 : 08 November 2010, 10:05:06
Kot vedno lepe slikce ;D. Punce jaz imam eno uprašanje, kot veste imam poleg Makija 10 letno mešanko male rsti, težko kakih 5kg. Psička ni stelirizirana in ni imela mladičkov, zadnja pojatev je bila za prvomajske praznike. No zanima me, če je sploh kaka možnost, da bi jo Maki naskočil, ker verjetno bo imela kmalu vroče dneve. Naj povem, da ima Maki plečno višino okrog 60cm in mi ni ravno logično, da bi se sploh lahko toliko upognil, da bi jo dosegel. Ali se pač motim? Čakam na komentarje... :P



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6959 : 08 November 2010, 10:09:26
Resa zadnja dva tedna se je čist pomladila, sicer nikoli ni izgubila tistega v učkih, ampak zadnja dva tedna je pa tako izrazit, da ne moreš verjet... naša mala terapija pomaga  8)

Lejdy : psi so zelo iznajdljivi, tako, da jih boste morali imeti na očeh  ;)