Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325743

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6960 : 08 November 2010, 11:41:25
Lejdy : psi so zelo iznajdljivi, tako, da jih boste morali imeti na očeh  ;)
Ja, menda velikost ni ovira. :P Tako da kar pazljivo...

Ana, že na slikah se vidi, da je v učkih še ogromno življenja. :) Svetel flekec na smrčku ima že ves čas a ne?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6961 : 08 November 2010, 11:44:50
Maja ta ''flekec'' ji je nastal tam nekje pri 6 -7 letih, ampak je bil full večji, skoraj čez celotno površino smrčka, v bistvu je zgledalo, kot da bi jo opeklo sonce. Zdaj zadnje leto pa se ji ponovno barva na črno. Včasih pomislim, da so bile mogoče za to spremembo krive tablete za epilepsijo.
Ja v učkih je volja do življenja ogromna, pa še nekaj je v njih  :P ;D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6962 : 08 November 2010, 15:08:45
Kala je prečudovita, res kar sije in so leta 'odpadla' z nje, super slikice, prave za naš koledar:)
Kaj pa ostali, ste že kaj poslali?? Pohitet, da ga damo še pred koncem leta v tisk:) S Katarino meniva, da rodovnik ni pogoj, tako da vsi ki imate škote ali škotom podobne pse ( :P), kar pridno pošljite slikice. Če pa bo šlo to komu slučajno v nos, pa pač ne bo kupil koledarja, a ne;)

Lejdy ti pa le pazi na Makija, ker mešančkov pa ne bomo dajali v koledar;) Je psička prestara za sterilizacijo?


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6963 : 08 November 2010, 15:24:16
Zina ima 10 let. Veterinarja sem uprašala kaj meni, pa je samo nekaj mencal in omenjal neke tablete, ki se jih dobi v Italiji in preprečujejo brejost. Dvakrat sem Zino bolj za hec poskušala parit, samo samcu ni pustila blizu. Se mu je sicer ful nastavljala in umikala rep, pri tem je tudi ostalo. Bomo vidli kaj bo, ko pride v tiste dneve, v najslabšem primeru jo bomo imeli pač zaprto. Kakšna naj bi bila fotka za koledar in kam jo je treba poslat?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6964 : 08 November 2010, 16:55:34
Lejdy, pusti hormonske pripravke, ker so pravi strup za rodila. Dosti boljše je pazit ali kastrirat pri dobrem veterinarju (verjetno kar kakemu drugemi kot pri temu, ki vam je priporočil hormonske tablete in celo za tako staro psico).

Ne samo, da so lahko mešančki, ampak so lahklo zaradi velikosti ti mladički tako veliki, da psička nebi mogla kotiti po naravni poti in bi morali nujno operirat. In v takem stanju je operacija dosti hujša in nevarnejša kot pa navadna kastracija.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6965 : 08 November 2010, 17:03:21


Tu sta dve današnji vlažni sliki. Andreja, hvala za nasvet, več glav več ve. Bom uprašala še v Postonjski kliniki, sicer pa bom Zino pazila in bosta pač nekaj dni ločena.Mi je pa čisto jasno, da bi bili mladički preveliki in bi se vse slupaj lahko zakompliciralo, česar pa seveda nočem.



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #6966 : 08 November 2010, 18:56:37
O kako je Maki že lepo kosmat  :o :o
Žoga pa je po moje iste velikosti, kot Kalina in jo tudi zmore takole spravit med zobe   :P, pa še lajat z njo v gobcu zna  ::)

Zino pa mogoče res steriliziraj, verjetno bo še dolgo "nervirala" Makija. Ne bo mu lahko ob goneči psici, saj se ne bo mučil samo nekaj dni. Samci "pogruntajo" gonitev še veliko prej, predno nastopi in to je potem mesec dni matranja za njega, dvakrat na leto ...



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6967 : 08 November 2010, 18:58:15
Če imaš doma rodovniškega in nerodovniškega psa, je najlažje nerodovniškega sterilizirat, če pa bi bilo zaradi starosti tvegano, pa jo boš morala obvezno imet kakšen teden posebej zaprto.

Za slikce pa pripelji Makija v Vrtojbo da naredimo kakšno profi pozersko:) Vidim da mu pridno raste dlaka:)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6968 : 08 November 2010, 19:02:05
Mojca kateri dan boš ti v Vrtojbi ? En dan pridem mal pogledat naokoli  ;)


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6969 : 08 November 2010, 19:32:05
V soboto! Samo te moram opozorit da pridem jaz ful živčna hehe. Se ti bom bolj posvetila ko bo konec najhujšega  :P
Kdo je še kaj prijavil v soboto?


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6970 : 08 November 2010, 19:34:19
 :D to tak vem da si takrat full živčna ... jaz tak še ne vem kateri dan, mal odvisno od statistike, mal pa od tega koga bom tam videla kateri dan  :D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6971 : 08 November 2010, 19:36:01
Ja grozna sem, saj zato je tut boga Skyčika taka na razstavah. Ampak delam na tem, malo meditacije prej pa bo;)
Jaz za nedeljo še ne vem, menda je sodnik ful strog, so pa podaljšali datum prijave do 12-ega.


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6972 : 08 November 2010, 20:02:23
Maki je imal vlažno dlako, ko sem ga fotografirala, pa še to sem mogla prav pohitet, saj ko je na vrsti norenje za žogo je nestrpen.Žogo pa je že toliko obdelal, da jo lahko med zobe prime, zna pa z njo tudi nogomet igrat.Na sploh je vesel takrat, ko se kaj dogaja in med sprehodom npr. sovraži ustavljanje.Pa še nekaj smo dognali, če grem ven z avtom, me čaka pri vratih dokler ga dko ne zamoti, danes ko je deževalo pa je čakal moža pred vrati zajčnika :o. Jaz nameravam na ogled razstave v soboto, samo ne vem kako bom izvedla, glede na to da ne razstavljam, bo Maki verjetno moral ostati zunaj :(. Bom pa jutri res v Postojno poklicala, da mi povejo kaj mislijo glede sterilizacije, ker tem Sežanskim veterinarjem ne zaupam glih preveč. Moji sestri so rekli, da se po novem proti steklini cepi čim pozneje in da lahko komot počaka na pomladansko akcijo, čeprev bo njen kosmatinec takrat imel že 9 mesecev.



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6973 : 08 November 2010, 21:47:03
Če vas bo večina v soboto, potem upam da pridem tudi jaz takrat pokukat  :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6974 : 09 November 2010, 11:20:24
Mojca, nekaj slik sem poslala na navedeni naslov... Če se vam kakšna zdi primerna (glede na kvaliteto in glede na to, da je Neli 'samo' podobna škotu), super, če ne, pa tudi prav. :) Presodite same... Jaz v vsakem primeru komaj čakam, da bo koledar končan. :)

Ja grozna sem, saj zato je tut boga Skyčika taka na razstavah. Ampak delam na tem, malo meditacije prej pa bo;)
En mali nasvet... Meditacijo (ali sproščanja ali vizualizacijo ali...) vadi redno, tudi v obdobju, ko nimaš nič stresnega predvidenega... Jaz sem pri sebi opazila, da je treba veliko vaje, preden začnejo razna sproščanja delovati (kaj šele v stresnih situacijah).

Vidim, da vas bo kar precej v Vrtojbi. :) Mogoče pa se tudi meni tokrat uspe prikazat. Bomo videli... Vsekakor bi vas vse zelo rada spoznala. :) Če pridem, pa bo to vsekakor brez Neli. Že tako bo verjetno gužva in bi Neli samo zmedo delala. :P



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6975 : 09 November 2010, 11:22:47
A daj Maja, če prideš mora prit Švistika zraven  ;) ... se jaz odpovem fotkanju psov v ringu, pa ti zunaj čuvam Švistko  :P 8)


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6976 : 09 November 2010, 11:36:51
A daj Maja, če prideš mora prit Švistika zraven  ;) ... se jaz odpovem fotkanju psov v ringu, pa ti zunaj čuvam Švistko  :P 8)
Al se ji bo še zmešalo od tolkih psov. :o Hja no, bo za razmislit. :P V Vrtojbi ponavadi konec novembra ni snega a ne?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6977 : 09 November 2010, 11:42:52
Naj ne bi bil, sicer pri nas je trenutno iz dežja prišlo v sneg, ampak mi smo tak ''dalč '' stran od Vrtojbe  :P  ;)


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6978 : 09 November 2010, 11:51:04
Naj ne bi bil, sicer pri nas je trenutno iz dežja prišlo v sneg, ampak mi smo tak ''dalč '' stran od Vrtojbe  :P  ;)
:o Kaj, a že kar sneg imate? :o
A zunaj razstavnega prostora za pse, ki se ne razstavljajo, veljajo kakšne omejitve?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6979 : 09 November 2010, 11:53:41
Zaenkrat se še ne prijema, in upam, da se še en čas ne bo, jaz hočem sonce in jesen ...
Odvisno kakšne omejitve imaš v mislih  ;)  .... travnikov je kar nekaj okoli, če me spomin ne vara, tko, da bo Švistka lahk norela  ;) ... mogoče pa celo jaz pripeljam Kalčo s seboj  :P :)


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6980 : 09 November 2010, 15:21:45

Maja, tudi jaz bom imela kakšno spremstvo, če si hočem razstavo ogledat in Makija s seboj pripeljat, tako da bo imela Neli družbo in varstvo če bo potrebno. V vrtojbi mislim, da snega ne bi smelo bit. Danes  že cel dan dežuje in smo šli ven samo zjutraj, upam, da se vsaj malo unese, ker sprehod že jaz pogrešam in sem polamem že sitna. Samo ne vem ali je samo vreme krivo ali tudi moj EMŠO. Za tiste, ki ne marajo burje, naj povem, da je meni 100krat bolj všeč kot dež, tako da upam, da bo začela kmalu pihat.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6981 : 09 November 2010, 19:51:34
Kakšna naj bi bila fotka za koledar in kam jo je treba poslat?

Fotke od naših slovenskih škotov, čimboljše kvalitete in v originalni velikosti na [email protected]. Pa pohitet:)

Lejdy, na razstave ponavadi spustijo tudi neprijavljene pse, le potrdilo o cepljenju za steklino moraš imet s sabo. Pa pred ringom ni fajn met psa, če ni navajen gužve, da ne moti preveč (recimo Sky to ful iz tira spravi če kakšen preveč vanjo sili). Drugače pa bi bilo fantastično, da spoznam Makija, Neli in Kalo!!!!! ;D ;D ;D


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6982 : 09 November 2010, 20:35:02
Lejdy, na razstave ponavadi spustijo tudi neprijavljene pse, le potrdilo o cepljenju za steklino moraš imet s sabo. Pa pred ringom ni fajn met psa, če ni navajen gužve, da ne moti preveč (recimo Sky to ful iz tira spravi če kakšen preveč vanjo sili). Drugače pa bi bilo fantastično, da spoznam Makija, Neli in Kalo!!!!! ;D ;D ;D
Če pridem in če pridem z Neli, bo skoraj sigurno ostala zunaj (jaz pa posledično tudi :P). Ce bi silila v pse, bi ji to že preprečila, bi bilo pa zanjo verjetno mučno. Pač če lahko pse le gleda, je to po njenem katastrofa in če ne drugače, vsaj glasovno protestira (pa četudi ji s haltijem gobček zaprem, zna tulit kot da bi jo iz kože dajali ::)). Če bo fajn vreme, bi pa mogoče lahko kar en tak celodnevni izlet po primorski izvedla... Kdaj pa je običajno rastava? Dopoldan?



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6983 : 10 November 2010, 07:23:26
Mojca in Maja jaz sigurno pridem in bo Maki z mano, pol pa bom vidla kako se bo obnašal in če ne bo drugače bo pač zunaj. Maja z mano bosta zagotovo moji hčerki, ki ti Neliko z veseljem popazita, da si lahko malo razstavo pogledaš. Maja če lahko uporabiš katero od fotk  jih uporabi, drugače pa bomo v Vrtojbi kaj pričarali.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6984 : 10 November 2010, 08:10:46
Glede velikost in možnosti paritve ne bi bila prepričana..Moj Dandy bi poleti brez težav če bi ga sputili se sparil z eno mini šnavcekro.. torej  ;) GG


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6985 : 10 November 2010, 17:48:41
Maja z mano bosta zagotovo moji hčerki, ki ti Neliko z veseljem popazita, da si lahko malo razstavo pogledaš.
Hvala za ponudbo, ampak si je ne upam prepustiti komu drugemu, sploh v takih okoliščinah ne. Neli ima pač svoje muhe, ki jih jaz poznam, drugi pač ne. Vsekakor je še prezgodaj, da bi jo komu puščala v varstvo v takih okoliščinah (veliko ljudi, psov, promet,...). Čez čas mogoče. Saj če me bo prijelo se it notri gužvat na razstavo, bo pa že v avtu počakala (beri: zaradi psov najverjetneje cirkus zganjala) tistih pol ure. :P Sicer bova pa delali družbo Makiju in tvojima hčerkama. :P (vse to ob predpostavki, da pridem - ampak to je še daleč, do takrat se lahko pri meni še vse na glavo postavi)

Vidim, da je Makiju že precej dlaka zrasla. :) Neli tudi počasi dobiva kožuh, kot ga je imela pred kopanjem in agresivnim izčesavanjem s tisto kovinsko zadevo...



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6986 : 10 November 2010, 19:09:58
No Maja, saj boš videla, če prideš in kako bo Neli razpoložena. Makiju je dlaka precej zrasla in se mu prav vidi kje naj bi mu še manjkala oziroma kje je prekratka. Sva bila ravno te dni pohvaljena od par ljudi, ki ga nekaj časa niso videli in so rekli, da je ful lep in čisto spremenjen :D. Kljub dežju, mi je danes uspelo spravit skupaj dva suha in en moker sprehod, zvečer se je ful natekal, saj sva imela žogico. Upam, da ta dež končno poneha, ker ga res ne maram  :P. Makija dež ne moti, Zina pa raje ostane doma in se potem huduje na nas. V Vrtojbo pa pride tudi Zina, saj bo drugače ogenj v strehi.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6987 : 14 November 2010, 11:08:15
Kalči


Levči




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6988 : 14 November 2010, 11:09:32
Ana zadnja slikca je :-* za na poster in na steno ;)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6989 : 14 November 2010, 11:12:54
Hvala Nina, Levči je res pozerček ... tuki sem sprobavala '' tavelik'' fleš na mojem fotiču... bo zgleda moral bit en izmed glavnih delov opreme, sploh za notranje fotke, pa za fotke na notranjih razstavah  :D