Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325568

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6990 : 14 November 2010, 15:52:58
Lepe fotke. Drage moje, jaz sem ugotovila, da je Minilo že malo več kot tri mesece odkar sem dobila Makija. V tem času sva se naučila vsakodnevnih sprehodov, česanja dlake, lovljenja žoge, spanja v garaži in še kaj.... Danes sem obiskala razstavo ptic in ob 12h začela postajati sitna, ker sem vedala, da me čaka sprehod. Smo pol naredili malo večji krog :P. Aja pa dobili smo dva nova pernata prijatelja



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6991 : 14 November 2010, 17:11:23
Drage moje, jaz sem ugotovila, da je Minilo že malo več kot tri mesece odkar sem dobila Makija.
Tri ali dva? :P

O, ptičke imate tudi... :) Jaz imam poleg Neli še morskega prašička. Neli je nad njim naravnost navdušena (še celo kakšen njegov briketek mu ukrade :P), on pa jo je tudi krasno sprejel. :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6992 : 14 November 2010, 17:12:21
Aja... krasne fotke in modela. :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6993 : 14 November 2010, 19:06:10
Maki je k meni prišel začetek septembra, torej dva meseca. Se opravičujem, matematika ni moj predmet. Imamo ptičke, pa akvarije, pa želvo, pa kokoške in kunce. Ravno včeraj smo ene 3 tedenske dresirale ( učile smo jih kaj pomeni božanje) :P. Od ptic pa imam ene 20 kanarčkov, 9 papig, 1 eksota in 1 križanca, ki mi veselo poje v dnevni. Imam tudi papigo vrste penanta in če te slučajno ne oblaja Zina te ziher on nadere :P. Tako, da v hišo neopažen ne more nihče. Nekaj papig je ročno hrajenih in so navajene da jih malo razvajamo.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6994 : 14 November 2010, 19:40:07
Maki je k meni prišel začetek septembra, torej dva meseca. Se opravičujem, matematika ni moj predmet.
Saj če ne bi Neli ravno v tistem času (no, s kakšnim tednom zamika) prišla k meni, sploh ne bi pogruntala, da kaj ne štima. :P :)

Imamo ptičke, pa akvarije, pa želvo, pa kokoške in kunce. Ravno včeraj smo ene 3 tedenske dresirale ( učile smo jih kaj pomeni božanje) :P. Od ptic pa imam ene 20 kanarčkov, 9 papig, 1 eksota in 1 križanca, ki mi veselo poje v dnevni. Imam tudi papigo vrste penanta in če te slučajno ne oblaja Zina te ziher on nadere :P. Tako, da v hišo neopažen ne more nihče. Nekaj papig je ročno hrajenih in so navajene da jih malo razvajamo.
Uh, cela farma. :o ;D



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6995 : 15 November 2010, 09:17:01
Ja ta farma je bila že večja. V zameno za neizmerno ljubezen, crkljanje, ptičje petje in vse vrste vragolij pa se odpovemo dopustu. Več kot od jutra do večera naših ljubčkov ne pustimo samih. Pa nam nič ne manjka in nam ni nič težko :P.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #6996 : 16 November 2010, 15:51:03
Glede razstave v Vrtojbi sem izvedela, da psa kateri ni prijavljen na razstavo ni dovoljeno pripeljati na prireditveni prostor >:(. To pomeni, da bi se lahko dobile le izven prireditvenega prostora na kakem travniku



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6997 : 16 November 2010, 16:04:01
Mi smo se zadnji moment odločili prijavit, tako da se ziher vidimo  :)
lejdy, saj ni problem.. ko smo fertik, se komot kje zunaj dobimo  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6998 : 16 November 2010, 16:53:22
V soboto ste, ko končamo, vsi vabljeni k nam, ki živimo 20 min stran...kot lani:) Samo upam na lepše vreme kot je zadnje tedne!


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #6999 : 16 November 2010, 17:15:47
V soboto ste, ko končamo, vsi vabljeni k nam, ki živimo 20 min stran...kot lani:) Samo upam na lepše vreme kot je zadnje tedne!
Mmm, mamljivo. :) Kdaj približno se pa stvar ponavadi konča? Nekje sredi popoldneva?



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7001 : 16 November 2010, 17:51:50
Zame to pomeni, da mora Maki ostati nekje zunaj in nekdo z njim. Jaz bi si res rada ogledala razstavo, koko vodite pse in kako jih pripravljate na razstavo. Problem je pa še to, da ne vemo kakšno bo vreme. Upajmo da se bo najavila tetka burja. V najslabšem primeru pridem brez Makija :'(, kar pa spet pomeni, da bom ob 13h postala sitna in se mi bo mudilo domov, ker bom vedela, da me čaka, da greva na najin vsakodnevni doolg sprehod.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7002 : 16 November 2010, 18:02:59
Ne vem kdaj začne ampak nekje ob 13h bi sigurno morali končat, verjetno že prej.
Ok hvala. :) Upam, da nama uspe priti (in da bo vrem kul in ne bo kakšnih drugih nujnih obveznosti kot npr. zaključek male šole :P).

lejdy, jaz bom Neli (seveda če nama uspe priti) za čas, ko bom šla noter, pač pustila v avtu. Itak se ne mislim dolgo noter gužvat.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7003 : 17 November 2010, 06:12:12
Če koga zanima! Seznam vzrediteljev po državah  ;D GG


http://www.colleys.fr/elevages/index.html



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7004 : 17 November 2010, 07:11:20
Maja jaz niti ne pomislim, da bi Makija v avtu pustila. Že med vožnjo kar naprej nekaj protestira.... Se bom pač poskusila dogovorit s hčerkama,da bosta onidve z njim.



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #7005 : 18 November 2010, 22:08:47
ne morem danes mimo spominov ... tako daleč je že ... bil je turoben dan, hladen, zame še posebej ... Resa je odšla med zvezdice ... trideset let je že ...
čas teče, spomini ostajajo




Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7006 : 18 November 2010, 22:23:11
ČUDOVITA! :-*



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7007 : 18 November 2010, 22:33:12
ne morem danes mimo spominov ... tako daleč je že ... bil je turoben dan, hladen, zame še posebej ... Resa je odšla med zvezdice ... trideset let je že ...
čas teče, spomini ostajajo



To je za mene pravi škot z ravno prav dlake!  :-* Čudovita je bila!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #7008 : 18 November 2010, 22:38:34
To je za mene pravi škot z ravno prav dlake!  :-* Čudovita je bila!
Zame tudi :-*
Je še kje kakšen vzreditelj, ki ima "starinske" škote? Saj enkrat sem že spraševala, pa mislim, da tega nihče tu ne ve :-[



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7009 : 19 November 2010, 06:31:43
Ful lepa. Ta ušesek enako Maki postavi, kadar je pozoren. Upa,, da bo danes lepše vreme, ker včeraj je bilo spet obupno.....



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #7010 : 19 November 2010, 08:24:27
Aaaaa, kako je lepa! Prečudovita! :-* ;D



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7011 : 19 November 2010, 09:07:51
Joj o takih škotih jaz sanjam! :) Krasna je :-*

Sem kar malo žalostna spet, ker je take škote praktično nemogoče dobiti.
Scarlett jaz sem iskala tako pa je nisem dobila. Zdaj vsi ciljajo na eno tono dlake pa čimkrajše noge, premočno telo, oh ja...

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7012 : 19 November 2010, 09:24:01
ne morem danes mimo spominov ... tako daleč je že ... bil je turoben dan, hladen, zame še posebej ... Resa je odšla med zvezdice ... trideset let je že ...
čas teče, spomini ostajajo



Krasna  :-*  :-*


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7014 : 19 November 2010, 15:42:22
Moj Dadny danes... on naj bi bil tudi pravi škot  ;) če ne po izgledu vsaj po karakterju  :o GG













Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #7015 : 19 November 2010, 16:20:53
resa krasna je bila <3 <3

pa še jaz potem eno...moj frajer (zares frajer, poglejte kako je ponosen ...ta starejši) in njegov prvi škot  :)


obožujem to fotko, makar je njega vedno sram ko se pogleda hahahaha ...kaže dejansko to kar mora, ljubezen do pasme ...
ki se je obdržala še vse do sedaj ...sedaj mora konkurirat z kratkodlako različico  ;D


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7016 : 19 November 2010, 16:40:02
Alma, glede konkurence, pa sem ravno včeraj nekje prebrala, da so kratkodlaki škoti ohranili svojo prvinskost prav zaradi tega, ker so bili "lesiji" ful popularni in se jih je zaradi tega začelo množično vzgajati. V bistvu naj bi imeli kratkodlaki srečo, ker niso smeli nastopati v filmu. Koliko je v tem resnice pa ne vem-




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #7018 : 19 November 2010, 16:47:35
Alma, glede konkurence, pa sem ravno včeraj nekje prebrala, da so kratkodlaki škoti ohranili svojo prvinskost prav zaradi tega, ker so bili "lesiji" ful popularni in se jih je zaradi tega začelo množično vzgajati. V bistvu naj bi imeli kratkodlaki srečo, ker niso smeli nastopati v filmu. Koliko je v tem resnice pa ne vem-
to bi lahko potrdila...če se prav pogleda so več ali manj ostali taki kot so bili nekdaj...in to je seveda velik atribut pasme...
jaz se hecam, da so preveč "neatraktivni, povprečni, v ničemer ne izstopajo", da bi bilo se vredno z njimi ukvarjat  :D v smislu vzreje v večjem številu...saj, če ljudi ne zanima to pomeni, da tudi ni interesentov za mladiče, torej kako jim lahko zagotoviš dober dom? meni so zakon in še več kot zakon ...ne morem verjet kako sem lahko živela brez njih oz zakaj se nisem prej odločila...btw. rough in smooth je dobra kombinacija...naša Adria ima zdaj svoje osebne fitnes trenerje  ;D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7019 : 19 November 2010, 20:07:15
Dandy je krasen  :-* :-* :-* Neverjetno kako mu je dlaka zrasla...
Alma smoothi so tudi meni postali ful všeč, upam da se mi nekoč pridruži eden:)

Pa še par tradicionalno lepih škotkov:


Geantles BRILLIANCE - "Kendra"
http://www.kendrasawa.collies.pl/


HKCH Demelewis Jade Moon of Corydon


"Tinka" Sidelight's Ariany



Edith - Harmony of Gold Fantazija
http://www.kendrasawa.collies.pl/



Seivita Antey, Light

O teh pa smo že debatirali, imajo narejene vse teste in delajo Agility:
http://www.black-jets.ch/970320.html