Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325728

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7050 : 25 November 2010, 14:05:28
Felina za mene bi bilo na razstavah fer, da se psa lahko samo počeše, brez vse ostale kozmetike. To bi bila za mene prava razstava! Ne pa to, da dajo kilo pudra in ne vem še česa na psa.

Ja, se strinjam s tabo :) Zato pa razstave niso za nas :) Pa ta pretirana skrb za tace, da so snežno bele, saj pa je vsem jasno, da pes hodi po tleh ali to sodnikom ni? Mogoče pa eni psi lebdijo, samo naši navadni hodijo :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #7051 : 25 November 2010, 14:08:56
Saj v Evropi ni tako hudo. Američani so en prfliknjen narod kar se kozmetike in friziranja tiče. ;) Mariskje v Evropi je celo prepovedano uporabljati karkoli razen šampona in balzama, tako da vsi tile preparati in spreji odpadejo.



MANDY

  • Gost
Odgovori #7052 : 25 November 2010, 14:16:35
Meni se zdi vse skupaj bolj reklama za preparate. Če bi res uporabljali vse to, bi prvič lastniki bankrotirali pa še vprašanje kaj je z kožo ubogih psov. So pa pred leti veliko bolj uporabljali puder na razstavah predvsem pri novofundlancih kot danes.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #7053 : 25 November 2010, 14:18:05
Ja, tole nanašanje treh različnih šamponov je res čisto mimo, tako da je res verjetno bolj reklama.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7054 : 25 November 2010, 14:23:49
Saj v Evropi ni tako hudo. Američani so en prfliknjen narod kar se kozmetike in friziranja tiče. ;) Mariskje v Evropi je celo prepovedano uporabljati karkoli razen šampona in balzama, tako da vsi tile preparati in spreji odpadejo.
A res? Tega sploh vedela nisem. Ziher kakšni Skandinavci? Čeprav na naših razstavah lahko kakšnemu psu slediš po ostankih pudra po tleh :)

Meni se zdi vse skupaj bolj reklama za preparate. Če bi res uporabljali vse to, bi prvič lastniki bankrotirali pa še vprašanje kaj je z kožo ubogih psov. So pa pred leti veliko bolj uporabljali puder na razstavah predvsem pri novofundlancih kot danes.

Ja, zgleda kot reklama, mogoče pa je zastopnik in si lahko to privošči. Pa eni so polni keša in so jim ti preparati za drobiž in pri takih je čist mogoče. Čeprav, po videnem na razstavah bi rekla, da kakšen bolj "vrhunski" in samo za razstavljanje namenjen pes dobi vsaj polovico tega nase :)

Ampak, pes pa mi je bil všeč, sploh ko ga za to dolgo surlo prime, jaz to Jayu skozi delam, je tako priročno :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #7055 : 25 November 2010, 14:28:14
A res? Tega sploh vedela nisem. Ziher kakšni Skandinavci?

Ja, pa v Angliji tudi. V Nemčiji sicer ni, ampak te zelo grdo gledajo, če preveč telovadiš s kozmetiko. V Avstriji so nekatere stvari tudi prepovedane, samo ne tako rigorozno kot v Skandinaviji in v Angliji. Na Nizozemskem na primer vsaj najino tamalo pasmo razstavljajo zelo natur - malo počešejo, gumica in to je to (mogoče sploh ne skopajo). V Nemčiji je podobno.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7056 : 25 November 2010, 15:13:53
Meni se je tudi zdelo pretirano to groomanje iz videoposnetka, pa nisem nič upala napisat..... No izgleda da povsot niso tako mahnjeni na preparate. Mene zanima kje se te stvari lahko nabavijo? A se kaj dobi tudi na razstavah?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #7057 : 25 November 2010, 15:32:44
Na večjih razstavah (ponavadi na mednarodnih, še bolj pa na evropskih, svetovnih), drugače pa se vse dobi prek interneta.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7058 : 25 November 2010, 16:39:29
Meni se zdi vse skupaj bolj reklama za preparate. Če bi res uporabljali vse to, bi prvič lastniki bankrotirali pa še vprašanje kaj je z kožo ubogih psov. So pa pred leti veliko bolj uporabljali puder na razstavah predvsem pri novofundlancih kot danes.


Poznam večino aktivnih razstavljalcev novofundlandcev, pa njihovi psi niso napudrani. Skopani, razčesani in sfenani, ne napudrani.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7059 : 25 November 2010, 17:16:29
A na oceno vpliva tudi to, kakšna je dlaka na otip?



*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #7060 : 25 November 2010, 18:13:12
Kolk imajo plečno škotski ovčarji? :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7061 : 25 November 2010, 18:18:40
Kolk imajo plečno škotski ovčarji? :)
V standardu piše 56-61 cm za psa in 51-56 cm za psico. (vir: Slovenski klub za britanske ovčarske pasme)



*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #7062 : 25 November 2010, 18:26:40
Hvala za odgovor! :D



*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #7063 : 25 November 2010, 21:44:15
Tiste, ki uporabljate frizbi mi lahko poveste kje in kakšne kupujete. Jaz sem enega nabavila včeraj, pa mi ni všeč, ker ga ni mogoče daleč vreč. Je pa neka mehkejša plastika.  Saj sva se kar zabavala z njim, samo ko je letel premalo se gospodu ni dalo tekat na kratke razdalje.Ful hvala za nasvete.

 :D :D :D Na ta stavek sem se pa res nasmejala  ;D



*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #7064 : 25 November 2010, 21:45:30
:D :D Haha, tudi jst! :D :D



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7065 : 25 November 2010, 22:13:18
Žal je grooming na razstavah ful pomemebn in če pes ni zrihtan, lahko dobi tudi na račun tega oceno manj. Tudi meni bi bilo bolj všeč, da se ga počese in to je to. Z groomingom se tudi veliko napak zakrije. V bistvu je skoraj bolj pomemben handling in grooming, kot sama kvaliteta psa.

Lejdy, te produkte z videa pa se kupi tu: http://www.planetpsov.si/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=29&lang=sl 


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7066 : 26 November 2010, 06:22:38
Smešno ja, ko se gospod odloči, da ne bo šel iskat frizbija, ker je padel blizu njega.... Pol pa te še pogleda s tistimi svojimi učki..... Razvajenec >:D. Glede plečne višine lahko povem da je maki visok 60cm. Mojca hvala za informacije.



MANDY

  • Gost
Odgovori #7067 : 26 November 2010, 10:48:58
Neyka, govorila sem v pretekliku, k sreči zgodovina  ;).



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7068 : 26 November 2010, 11:37:28
Jaz moje kopam samo 1 x letno, konec poletja ko izgubijo poddlako...

Drugače jih češem 1x mesečno, včasih tudi manj  :-[ :-[ in živijo v naravi, na ranchu  ;D
Za razstavo pa samo malo suhega šampona in baby puder, da razčešem... pol pa mal pene za lase in fen za volumen..

na sami razstavi pa razčešem in malo pudra in pene za noge... in to je to..tukaj pa razultat  ;D




Drugač pa če ima pes lepo, zdravo, trdo, bleščečo dlako ne potrebuje veliko kozmetike... kozmetika je tam da skrije napake...

Se mi je pa 2 x zgodilo, da sta psa dobila slabo oceno (to je bilo poleti ko sta izgubljala poddlako in je bilo nemogoče jo celo ven izčesati) z razlogom.. nepripravljena/nezgroomirana za razstavo  :'( :'( bv  ::) v resnici je pa sodnik iskal in našel en vozliček odmrle dlake  :o !GG


MANDY

  • Gost
Odgovori #7069 : 26 November 2010, 12:37:04
GG to je ta pravo, takšno nego sta imela tudi moja škota. Pa se jima je dlaka tako svetila, da so vsi spraševali če ju vsak teden kopam in češem. :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7070 : 26 November 2010, 14:21:59
GG hvala, ker si razkrila skrivnost o groomanju. Verjetno je ta način tudi stroškovno precej nižji. Pri nas pa je snežilo in smo se podili po sveže zapadlem snegu. Maki ga je celo malo pojedel >:D. Pa še med nogami mu je ful pašalo hodit :P, tako da smo domov prišli čisto premočeni.... Kožuščki so pa sedaj ful čisti



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7071 : 26 November 2010, 16:03:17
Ekola, pa sva šli sprobat sneg, ki ga je v kratkem času zapadlo kar precej. Kar naenkrat skozi okno gledam v zimo in se čudim, da je že skoraj december. ;)

Neli je sneg všeč - tako kot vsako drugo vreme. Glede vremenskih razmer je Švistka kot en multipraktik. Če lije, sneži, sonce greje, če so blatna ali suha tla,... njej je popolnoma vseeno. Uživa v vsem, glavno da se sprehaja, divja, igra in crklja. Nadvse praktično bitje. :P :)

Zgrozila se je edino nad umivanjem tačk po sprehodu. Strah gor ali dol, kepe snega je pač treba odstranit. In sva jih - po hitrem postopku. Kaj pa drugega.

Evo še dve slikci, ki nista nič posebnega (je moralo ravno danes zmanjkat baterije ::)), ampak bistvo se vidi. ;)







Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7072 : 26 November 2010, 21:02:23
Eni kužki so na mizi po 3 ure in jih tako rihtajo da glava boli. Jaz pred razstavo umijem pod repom (lih toliko se mi zdi da razstavni kuža ne sme smrdet) in počešem in to je to. Imam tudi jaz srečo, da ma Sky super dlako in me vsi sprašujejo, če jo pogosto kopam, ker tako izgleda. Če bi hotel pred vsako razstavo zrihtat tako kot psa na videu, bi rabil en dan dopusta samo za to pa še res debelo denarnico za vse produkte.
Če pa vseeno koga še zanima, kako naj bi se uredilo škota za show, pa tale link (sicer v italijanščini):
http://www.colliesinshow.com/pegasocollies/show.htm

Vaše snežne slikice so super! :-* :-* :-*
Mi imamo pa samo dež in močno burjo :(


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7073 : 26 November 2010, 21:04:12
Kalči



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7074 : 26 November 2010, 21:06:32
Kala :-* :-* :-* :-*

Še to:
Zbirajo se naročila za Koledar škotskih ovčarjev 2011, ki ga lahko vidite na Facebook-u pri Katarini Petrič http://www.facebook.com/album.php?aid=2087120&id=1508563845
Na naslov: [email protected] pošljite število koledarjev, ki bi jih želeli naročiti. Imamo slovensko in angleško varijanto, A4 format. Cena je 10 Eurov.
 
Koledar boste lahko dobili pri meni ali na Cacib Ljubljana Januarja. Lahko pa vam ga tudi pošljemo na vaše stroške domov.


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7075 : 26 November 2010, 21:33:53
Kala :-* :-* :-* :-*

Še to:
Zbirajo se naročila za Koledar škotskih ovčarjev 2011, ki ga lahko vidite na Facebook-u pri Katarini Petrič [url][http://www.facebook.com/album.php?aid=2087120&id=1508563845/url].
Na naslov: [email protected] pošljite število koledarjev, ki bi jih želeli naročiti. Imamo slovensko in angleško varijanto, A4 format. Cena je 10 Eurov.
 
Koledar boste lahko dobili pri meni ali na Cacib Ljubljana Januarja. Lahko pa vam ga tudi pošljemo na vaše stroške domov.
A se ga da videti še kako drugače? Jaz nisem na FB in si ga na navedenem naslovu ne morem ogledat.



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #7076 : 26 November 2010, 22:25:51


Maja, takole izgleda  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7077 : 26 November 2010, 22:54:48
katie hvala! :D




Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7079 : 27 November 2010, 18:34:12
Maja, najdeš Neli na novembru?;)
Najdem. :D :D

Kako je bilo danes v Vrtojbi?