Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325562

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7080 : 27 November 2010, 22:25:07
V Vrtojbi je bilo ful zanimivo, punce so se dobro odrezale. Videla se ful zanimivih kužkov, nekaj novih pasem, spoznala par ljudi. Pa še lep sonček smo imeli.... Popldne pa sem si popestrila s dirkanjem po zasneženem travniku, metanju frizbija, nasmejala sem se mojim "otrokom" in Zini in Makiju. Super dan



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7081 : 28 November 2010, 13:33:50
V Vrtojbi je bilo luštno, ne prevelika gužva, Sky že dolgo na razstavi ni bila tako sproščena in je zelo lepo delala, se vidi, da sem se jaz spravila k sebi, in nisem bila živčna kot ponavadi;)
Predvsem pa je bilo kot ponavadi najbolj prijetno druženje z lastniki škotov:)

Ena slikica Sky in Dandyja ♥




Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7082 : 28 November 2010, 13:50:20
Super, da vama je šlo fajn. :) Lep par sta Sky in Dandy. :) :-*

Neli pa je bila na canicross treningu. Krasno ji gre, bo pa treba še nekaj stvari zvadit (predvsem prehitevanje in vlečenje tudi če ne vidi nobenega drugega psa pred sabo).







Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7083 : 28 November 2010, 13:53:37
O vidim da je Neli spoznala Phoebe:) Super take canicross, škoda da na naših koncih ni kaj takega!


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7084 : 28 November 2010, 18:29:26
O vidim da je Neli spoznala Phoebe :) Super take canicross, škoda da na naših koncih ni kaj takega!
Ja, pa tako všeč ji je bila, da je za njo vlekla kot nora, prehitet je pa nikakor ni hotela, ji je blila čisto preveč zanimiva. ;) Od kod jo pa poznaš?

Saj na našem koncu tudi ni nič organiziranega kar se canicrossa tiče. Od tukaj poznam samo dve dekleti, ki na tak način tečeta s svojim psom. Za tale trening smo se pač morale odpraviti v Tacen (dobra ura vožnje od nas), ampak se je vsekakor splačalo. Škoda, da je že toliko snega (meni skoraj do kolen, Neli pa že čez noge, se samo še trup ven vidi) in očitno nekaj časa ne bova mogli vadit tega. Oziroma bo treba najti kakšno samotno spluženo cesto...



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7085 : 29 November 2010, 13:03:20
Sneg. Ogromno snega. Neli uživa. ;)









lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7086 : 29 November 2010, 16:07:31
Pri nas se je sinoči sneg spremenil v dež, tako, da ga je kar pobralo.... Vsaj kidat ni bilo potrebno. Smo pa danes Makiju predstavili naše kunce. Ker imamo za v kunčnik eno res visoko stopnico je Maki prišel do stopnice, naprej pa ne. Danes pa sem vzela enega kunčka (mladička) in sem mu ga pokazala. Strokovno ga je ovohal in polizal ko sem ga nesla v njegovo kletko, pa se je Maki odločil, da gre prvič čez to visoko stopnico. Tako je spoznal še ostale kosmatince....



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7087 : 02 December 2010, 11:11:35
Naša Toffee, ki ima kraljevo življenje v Italiji  :o GG






MANDY

  • Gost
Odgovori #7089 : 03 December 2010, 10:47:33
Da vam predstavim še mojo že preminulo Mendy. Zlata, zlata punca je bila in oboževala je otroke.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7090 : 03 December 2010, 10:52:45
 :o Lepaaaa, čudovitaaa  :-*


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7091 : 03 December 2010, 12:09:02
Mandy  :-* Krasna. :)




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7093 : 05 December 2010, 09:08:59
Krasne slike  ;D Mandy je pa prava Lassie  :o

Tukaj pa naša banda, ki uživa na snegu  ;D GG

http://www.youtube.com/watch?v=cBsjzVvx3Ac


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7094 : 05 December 2010, 10:09:45


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7095 : 06 December 2010, 13:14:46
Ana! Krasna slika od Kale  :-|~

Tukaj pa moji ki uživajo v snegu  :D GG

Dandy







Moon









Dandy ki ima dost "bab" :P



Lexy   





lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7096 : 06 December 2010, 14:14:21
Lepe fotke od vseh  ;). No pri nas smo imeli malo manj snega, vendar čisto dovolj za žur. Danes pa dežuje in smo slabe volje..... Smo pa imeli zadnje tri dni bližnje srečanje z srno. Makija kaj preveč ne zanima ( v smislu, da bi jo preganjal), izgleda da so mu vse živali zanimive, s kunci pa je sploh postal prijatelj in jih veselo ovohuje in oblizuje (pod nadzorstvom seveda).



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #7097 : 06 December 2010, 16:31:29
Oh jaaaa   ::)
ko gledam vse te fotke ... po moje bom za vedno zasvojena s temi škoti   :)
od vseh mi rjavi odtenki najbolj "sedejo"  ;)

tale Lexy, tam pri avtu jooooj, čist po mojem okusu   :)
tudi za vse ostale  :-*  :-*  :-* 



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7098 : 06 December 2010, 17:34:38

 Evo še naše slikice iz rahlo zasneženega krasa.

[



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7099 : 06 December 2010, 21:14:05
Lexy   

Ta pogled te pa kar 'začara'. :o

lejdy, Maki je pa že zelo košat. Skoraj ga ne bi prepoznala. :o



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7100 : 07 December 2010, 07:03:34
Ja res je, neverjetna razlika, sem ravno včeraj primerjala fotografije. V Vetru se mu dlaka dviguje in valovi, tako da je prav lušten. Seveda mu ta vlaga še dodatno poveča volumen dlake, potem se malo kregava, ko je treba prečesat. Nama pa kar gre in je tudi med česanjem priden. Čakava pa na kakšno pametno vreme, da se pošteno zdivja....



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7101 : 07 December 2010, 08:15:22
Saj glede krtačenja ni treba pretiravat..jaz moje pokrtačim ne več kot 1x mesečno...pozimi pa čisto nič saj sneg in dež naredita svoje... samo malo pred razstavo... Zanimivo, da vam je vsem "običajen" zlati škot všeč... meni ni čez en pogled krasnega blu




ali tribarvnega.. ta črna masko kot Zorro me popolnoma prevzame   :o GG



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7102 : 07 December 2010, 10:45:51
Saj glede krtačenja ni treba pretiravat..jaz moje pokrtačim ne več kot 1x mesečno...pozimi pa čisto nič saj sneg in dež naredita svoje... samo malo pred razstavo... Zanimivo, da vam je vsem "običajen" zlati škot všeč... meni ni čez en pogled krasnega blu
Jaz Neli počešem približno na en teden (se mi zdi, da je lažje zanjo in zame, če jo malo bolj pogosto, se lažje razčeše). Prva dva meseca sem jo vsak dan, ampak tisto je bilo pač po sili razmer.
Meni je pravzaprav čisto vseeno, kakšna je barva kožuha. Običajno me bolj očara pogled, gibanje, postava, karakter,... V bistvu si z lahkoto zamislim Lexi kot ČB, pa me njen pogled na tisti slikci še vedno fascinira. :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7103 : 07 December 2010, 13:57:18
Meni osebno so vse tri barve všečl. Je pa res, da so rjavi najbolj populrni. Potem pa je še vse odvisno od karakterja psa in seveda od gibanja. Ravno danes mi je dreser konj rekel, da ima Maki podobno hojo kot lipicanec v kasu. Seveda ne hodi vedno tako, sem pa na lep način hoje opazila tudi sama. Jaz Makija ful rada krtačim, čeprav je res, da je takrat ko je vlažen to težje izvedljivo. GG obljubim, da ne bom pretiravala.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7104 : 07 December 2010, 14:28:21
Ma..to je stvar izbire..jaz imam ene ki bi cele dni ležali na grooming mizi da bi jih krtačila..na primer Paris, ki kar prede kot maček.. drugi pa imajo preveč energije da bi lažali pri miru  ;) drugač pa škot potrebuje krtačenje vsake 3-4 tedne ... samo okoli ušes in "pod pazduhu" nastanejo vozli in tam je bolj problematično  ;D

Glede barve ..res je da je bil najbolj popularen zlat zaradi filma Lassie..sedaj se pa stvari spreminjajo... vsak ki vidi na primer lepega bluja je prevzet  ;D GG


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7105 : 07 December 2010, 16:01:49
.. drugi pa imajo preveč energije da bi lažali pri miru  ;)
Poznamo take ja. Še dobro, da jo lahko zamotim z glodanjem kosti iz kože, sicer bi bila kar kriza. ;D

Ja ljudje še vedno bolj poznajo zlate škote (se mi zdi). Predvsem otroci znajo biti zanimivi, ko takoj izjavijo: ''Glej ga Lassie! :o'' Je pa res tudi drugih vse več in jih ljudje že tudi prepoznavajo. Zanimivo, moj oče je še nedolgo nazaj videval (kolikor jih sploh sreča) predvsem trikolor škote in so se mu zato zdeli zlati bolj kot ne redkost. ;D

Sicer pa dve leti nazaj tudi jaz nisem imela pojma, da obstajajo blue merle škoti. :-[ Pač dokler nisem začela malo brskat nasploh o škotih... Mislim pa da je bila Sky prvi blue merle škot, ki sem ga videla v živo. :)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7106 : 07 December 2010, 16:05:45
Meni je pravzaprav čisto vseeno, kakšna je barva kožuha. Običajno me bolj očara pogled, gibanje, postava, karakter,... V bistvu si z lahkoto zamislim Lexi kot ČB, pa me njen pogled na tisti slikci še vedno fascinira. :)

Se popolnoma strinjam. Zato mi je tudi pomembno, da vidim psa v živo, ko vidiš tudi energijo, karakter...na slikah so lahko čisto drugačni. Je pa tudi meni najbolj posebna blue barva, sem zaradi Sky postala čisto zaljubljena v to barvo;)
Ampak Lexy pa ima res eden najbolj lepih škotskih pogledov, prekrasna je! In tak odpičen karakter ima, najprej je mirna in tiha miška, pol jo pa mal odtrga pa začne noret okrog. Pa edina škotinja ki jo poznam, ki se reži (kot avstralci, tako da zgleda da renči)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7107 : 07 December 2010, 21:06:55
Tukaj pa Dreamy brat od Sky, Toffee, Zorro, Osty in Glory, ki živi v Italiji blizu Monaka  ;D GG









Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7109 : 08 December 2010, 09:20:11
Vsi so pravi lepotci  :o. Jaz sem spoznala še tri "zlate" škote, eden ima 11 let, ena gospa pa ima očeta in sina ( mlajši je sicer brez rodovnika). Vsi so ful lušni in po besedah gospodarjev nepreoblematični. Ne vem ali so vsi taki karakterji. Moja sestra ima novofudlanca in sta ful različna karakterja. Starejši je ful miren, mlajši je pa vragec v pasji .