Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325789

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #7320 : 24 Januar 2011, 18:01:10
Blue Pearl, čudovita spletna stran :-*!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si




lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7323 : 25 Januar 2011, 06:36:37
No se bomo zmenili za en obisk na ranču enkrat spomladi. GG ti pa boš morala paziti, da ti kake "zverine" ne odpeljem  :P.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7324 : 25 Januar 2011, 11:27:44
Lejdi..vsi pesjanerji so pri nas vedno dobrodošli... glede "dognapinga" ..ti pa lahko zagotovim, da so naši tako veseli in srečni skupaj, da ne bi noben odšel prostovoljno  :P GG


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7325 : 25 Januar 2011, 13:56:33
Kdo je pa rekel da so tvoji pesjanarji v nevarnosti, lahko se v kakšno kozo zagledam  :P. Se bova res enkrat zmenili, pa pridemo malo do vas pogledat. Ti še kakšnega kunca pripeljem na ranč?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7326 : 25 Januar 2011, 15:40:24
Lejdy! Super.. ko sem srečala može je imel zajce.. pridem in dobim veselje do "vzreje" in v nekaj mesevec jih je imel enih 100... in pol smo zaključili z zajci...ampak bi jih spet imeli.. sedaj imamo koze, kamerunske ovce, konje, moj sin zbira razstavno perutnino... itd   :) ;D :D :o GG


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #7327 : 25 Januar 2011, 16:18:58
Gledam zdajle te slikce in vidim Ostya kako plava. Kakšne so vaše iskušnje s kopanjem v jezerih, rekah. Maki se nareč vsake luže izogne v velikem loku. Ostalega pa še nismo imeli prilike preiskusit. Pa še nakaj, katera sredstva uporabljate kot zaščito pred bolhami in klopi. Jaz imam eno naravno pršilo, samo glede na to da je bilo lani ful kopov in da mi radi hodimo po travi in gozdu se bojim da bo premalo učinkovito. Hvala za vašo pomoč.

Sama se dostikrat spomnim moje škotinje, ki ni marala ne dežja in luž, v morje je šla pa enkrat samo stat, takoj je ugotovila, da plavanje ni zanjo :D. Ko je bila vsa mokra, jo sploh ni blo za prepoznat - je bila bolj podobna eni mali kozici, ker je vsa dlaka bila ob telesu :o.

Kar se klopov tiče, bodo lahko čez kak mesec tudi v osrednji Sloveniji že aktualen problem (sicer odvisno od zime, kaka še bo). Zdaj se dobi česnove tablete (trgovina pri hipodromu Horseandmore), ki so učinkovite proti notranjim in zunanjim zajedalcem in jih mislim preizkusit. Da malo manj kemije uporabim na psu ;).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #7328 : 25 Januar 2011, 16:22:00
Ja res je... Mama Layla je zelo dominatna in so vsi mladiči veliko vzeli po njej...

Glede tipa škotov... Zanimivo... sem dala slike od Capri in Jacka na francoski forum.... Jacka noben spoh ne omeni..Capri je pa oh in sploh... ne žalost ali pa na srečo obstaja zelo velika tržna niša za takšen tip..in če je z zdravjem in karakterjem vse ok..zakaj ne vzrejati tudi takšno "različico" škota  ;) ..drugač so zelo všečni, prijazni, kot da bi imel doma živega Teddy bear-a  :o zelo se radi crkljajo zlasti v postelji in na kavčih GG
Meni pa tip škota ala Capri sploh ne sede, pač pa mi je Jack ful cool :-*. A ma modre učke :o?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7329 : 25 Januar 2011, 16:38:56
Ja! Inka Jack ima eno modro lunco v vsakem učku in ima zelo poseben poglek kot nek husky   :) Kot sem že omenila ko dajem slike od Jacka in Capri na različne UK in Francoske forume... tudi na FB.. večino kometarejev in hvale gre malemu "čevapu" Capri  :o ;) Jaz gledam to iz vzrediteljskega vidika... gledaš trg, povpraševanje, okus kupcev ...  ;) Če je več povpraševanja po "čevapih" vzrejaš tudi te ..   ::) GG



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #7331 : 25 Januar 2011, 16:54:25
 :D :)
GG, kakšen vzdevek ima pa Jack ::)?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #7332 : 25 Januar 2011, 17:04:09
Kakšne ovratnice uporabljate za svoje škote (da ne uniči ravno vse dlake okoli vratu)? Me zanima predvsem širina, material...



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7333 : 25 Januar 2011, 17:43:49
Kakšne ovratnice uporabljate za svoje škote (da ne uniči ravno vse dlake okoli vratu)? Me zanima predvsem širina, material...
Jaz uporabljam običajno Rogzovo. Res da se dlaka tam malo poleže, ampak itak jo tedensko češem in kadar je treba se pač vratu malce bolj posvetim... Vozli se ji ne delajo.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7334 : 25 Januar 2011, 18:07:52
Ja ... BP..Zadnjič pride ena frendica na ranch in Capri sili v nojo za božanje..res ta grozan tamala dva.. prodane duše..in ona reče..kok je luštna pravi čevap... is sedaj je imam nov tip škota "čavap look"  ;) ... Jack je uradno Beyond Dreams..ampak zaradi črnega učka je kot pirat in je spostal Jack Sparrow :_)))

Jaz uporabljam samo najlon okrogle ovrantnice na zateg in jih dam gor samo za na sprehod ... oziroma kadar potrebujem povodec !  ;D GG


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #7335 : 25 Januar 2011, 18:23:20
Hvala za odgovor.

Kaj pa oprsnice, jih kdo prakticira? Problem je ker ima pes že zelo uničeno dlako okoli vratu (je skorajda nima) in se bojim, da niti ne bo zrasla če bo imel ovratnico še vedno gor. Brez pa zaradi varnosti zaenkrat še ne more biti.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7336 : 25 Januar 2011, 18:55:38
Ovratnico daj gor samo če si na sprehodu... doma, na vrtu pa ga imej brez...
Jaz odsvetujem oprsnico, ker se razvija samo prednji del telesa, ker pes vleče, zadnji del pa ne  :'( GG


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #7337 : 25 Januar 2011, 18:59:27
Ok, jo bomo poskusili imeti čimmanj gor.

Je drugače že odrasel pes, sicer mešanec s škotom, ampak ima precej podobno dlako.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7338 : 25 Januar 2011, 19:01:36
Jaz uporabljam tudi oprsnico, ampak samo za canicross. kanchy, kaj pa če bi za čas, dokler se dlaka ne porihta, poskusila s haltijem? Ne vem no, samo ideja...



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7339 : 25 Januar 2011, 19:07:07
Kalči ima ovratnico iz takega materiala, kot je tale povodec in ji dlako prav nič ne poškoduje. Je pa narejena tako, da se po potrebi zategne, če imaš seveda pripeto, tako da zateguje, drugače pa je ohlapna se skrije med dlako in meni najbolj pomembno je, da jo ne poškoduje  ;)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #7340 : 25 Januar 2011, 19:26:44
kanchy, kaj pa če bi za čas, dokler se dlaka ne porihta, poskusila s haltijem? Ne vem no, samo ideja...
Se bojim da bo tale obnova dlake trajala kar nekaj časa, ker je dlaka v precej katastrofalnem stanju, halti se mi pa ne zdi preveč dober za redno uporabo  :-[


Verjetno bi bila  res taka precej ohlapna, ki se po potrebni zategne še najboljša.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7341 : 25 Januar 2011, 19:37:25
Jaz jo imam večino časa brez vsega, za na sprehod pa ali najlonsko ovratnico ali oprsnico (zdaj ko ne vleče, za mladiča pa res ni dobro da je vedno na oprstnici). Ravno sem kupila novo super luškano ovratnico:)
http://www.doget.si/trgovina/index.php/psi/oprema/ovratnice/red-dingo-ovratnica-circadelic-srednje-modra.html

Vas povabim še na ogled moje nove galerije na spletni strani. Hvala Katie za ta čudovit izdelek:)
http://windylands.com/galerija.htm


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #7342 : 25 Januar 2011, 19:50:41
Kanchy...jaz sem enkrat česala psa s krtačo, ki reže dlako, le da tega nisem vedela. Ko sem ugotovila, je bila škoda že narejena in na eni strani vratu, kamor paše ovratnica, je imel dlako dolgo samo še malo več kot pol cm. Ta dlaka se z uporabo ovratnice ni obnovila tudi po kakšnem letu. Ovratnico pa sem uporabljala samo na sprehodih. Ko sem začela uporabljati oprsnico, se je stanje zelo hitro popravilo in sedaj ima normalno dlako. Jaz ti svetujem, da ovratnice ne uporabljaš, dokler se dlaka popolnoma ne obnovi.


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #7343 : 25 Januar 2011, 20:09:00
Jaz prisegam na Hurttine izdelke, ki so podloženi z neoprenom in ne poškodujejo dlake. Večinoma uporabljam T oprsnico (2-3 ure na dan na sprehodih), občasno Y oprsnico, zelo redko pa ovratnico, ker ima Viivi zelo ozko glavico in se hitro sname ::).



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #7344 : 25 Januar 2011, 23:00:57
Hvala  :) Bomo poskusili z oprsnico, upam da bo šlo. Pa predvidevam da bo tudi sprememba hrane in redno česanje naredilo svoje.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7345 : 26 Januar 2011, 00:43:25
Ja oprsnica definitivno manj uniči dlako. Hrana je pa meni super Acana (ali Orijen, samo je malo dražji), naredi izjemno dlako, sploh losos. Če kupiš 18 kg vrečo, je tudi cenovno ugodna.

Kaj pa kakšna slika tvojega ljubljenca?:)


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7346 : 26 Januar 2011, 06:27:24
Jaz uporabljam najlonsko ovratnico, za daljše sprehode pa oprsnico. GG glede kuncev sem tudi jaz imela obdobje ko sem imela 150 razstavnih kuncev, potem pa se vzrejo v razstavne namene opustila in jih imam trenutno 15. Lani sploh nismo imeli sreče z mladiči, je pa krivo tudi dejstvo, da je bil mož dalj časa bolan in je delo malo zastalo (beri parjenje). Že vem, das bom na obisku pri vas uživala.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #7347 : 26 Januar 2011, 08:49:07
Kaj pa kakšna slika tvojega ljubljenca?:)
Tale ljubljenec je prišel k meni samo na začasno dokler ne gre v nov dom  :) Ima pa po mojem še kakega nemškega ovčarja v sebi.

Zaenkrat imam samo tole fotko še iz prejšnjega doma:



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7348 : 26 Januar 2011, 09:44:57
Ooo, kako lepo kosmato bitje! :o Koliko je pa star/mlad in kako mu je ime? Želim vam veliko sreče pri iskanju novega doma zanj!



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #7349 : 26 Januar 2011, 10:00:49
Je kosmato ja  :D Se bomo verjetno še kak teden razčesavali in strigli ven zavozlano dlako.

Star je 4 leta, ime mu je pa Henry. Hvala  :)