Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325595

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7560 : 31 Marec 2011, 14:02:31
Ma vem toliko, kolikor preberem tukaj... o zdravstvenih testih so tudi ze bile grozne debate. Ce imam napacno mnenje, bom res vesela. Samo ne vem, zakaj bi kdo na forum pisal eno, delal pa drugo :)


battito animale


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7561 : 31 Marec 2011, 14:20:53
Malo za hec, malo pa morda tudi zares... Na trenutke, ko berem takele debate, si skorajda oddahnem, da imam mešanko. :D Zdaj pa resno. Misel na vzrejo kot tržno dejavnost mi sploh ni prijetna. :-\ V ostalo se pa ne bom vtikala.

Pa še nekaj malega izven te žgoče debate. Zadnje čase nekam sumljivo veliko o agilityju razmišljam. ::) Hja, bo treba poskusiti... Magari pri Mojci. :D Tuneli, gugalnice in podobne zadeve bi bili ziher v začetku en velik bav bav, kolikor poznam mojo afno, ampak vseeno se mi zdi, da bi ji znal biti ta šport v splošnem všeč. Bomo videli, vse ob svojem času. ;)

Ja pridi pridi!:) Si videla kako je pri nas vse zeleno, idealno za agility, midve že uživava v norenju:):)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7562 : 31 Marec 2011, 14:22:26
Ja čakalno listo kupcev imajo samo IZJEMNO priznani vzreditelji, ki vzrejajo 20-30 let ... ena od takih je Angela Harvey, psarna Wicani, iz katere izhajata moja Moon in Dandy in tudi star oče od Lexy ... in katere pse, zlasti Kahna prednika od Moon, ste pluvalji nekaj postov nazaj  ;D ...  ona ima zeeeeellllloooo dolgo čakalno listo ampak je edina pri škotih, ki jo ima!

Poleg tega če si vzreditelje vzrejaš, če si profesionalen ali amaterski  ;) ... to naj bi bil cilj vzreje, oziroma odločitev, da spoh postaneš vzreditelj in vzrejaš... mene bolj motijo vsi ljudje, ki kupijo mladiča za ljubljenčka in ko je star leto in pol se odločijo, da bi ¨mu privoščili skok za samca in leglo za psico  ..to je meni čisto mimo ... ne to da vzreditelj vzreja !GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #7563 : 31 Marec 2011, 14:33:01
Hehe nagon in hiperaktivnost pa nimata nobene zveze. Sem že sama rekla, da se strinjam s tabo in hiperaktivnost pri škotu nima kaj iskati :) Nogon je pa druga stvar, to naj bi imel.

In Alma ne vem zakaj vedno skočiš v zrak, ko nekaj vprašam ali predlagam... :) Verjamem, da nimaš časa, tudi se nisem vabila k tebi na obisk ;) Sama sem trenutno verjetno bolj zaposlena kot marsikdo (3 psi, otrok, služba, izobraževanja,...) pa še vedno najdem čas za stvari, ki so mi pomembne. Če kdo želi prečekirat nagone mojih psov, ni problema, nimam težav s tem ker vedno povem po resnici. In nekdo, ki se ukvarja z vzrejo bi moral biti toliko odprt in zrel, da sprejme vsakogar, ki se želi nekaj naučiti ali samo ugotoviti, kakšni psi so v resnici. Čudno, da se tebi ne zdi vredno, pač nimaš časa se s temi stvarmi ukvarjat, vzeto na znanje :)

Tisto o ušesih je malo mimo. Potem še nisi videla psa, ko zares pade v nagon, takrat ne ''čekira'' kaj se okrog dogaja, to je preverjeno :) Ambi bi lahko zraven bombe metal pa ne bi dojela :), oziroma bi vedala ampak ne bi prenehala, tudi Flo je podobna, Mike pa ne, on nima toliko nagona in res dela tisto z ušesi :) preverja okolico in kaj se še okrog dogaja pa če je treba komu slučajno vmes kaj pomagat ;D


nisem družabna oseba in sprejmem le ljudi, ki so mi že iz osnove zelo simpatični oz so domači...nimam pa časa nekomu dokazovat koliko so moji psi po njegovih predstavah, kaj so vrline in slabosti, ... in moji mladiči imajo lastnike, raje z njimi klepetam, se dobim itd. zato tudi ne vem prodat mladiče, ker mi ni do tujcev, pač...čim pa so domači je pa drugo...ljudje vedno nekaj hočejo, koliko je le takih, ki te za nekaj vpraša po menju, pride na obisk ...saj ne, da bi imela kaj proti, ampak za to enostavno več nimam časa in volje...ne pri petih pseh...in ostalih "mojih", ki več niso pri meni...komur na čast? ljudje tako delajo svoje in mislijo po svoje, to je tudi pravilno tako...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7564 : 31 Marec 2011, 14:40:10
Alma ..dam ti 100% prav

Citiraj
nisem družabna oseba in sprejmem le ljudi, ki so mi že iz osnove zelo simpatični oz so domači...nimam pa časa nekomu dokazovat koliko so moji psi po njegovih predstavah, kaj so vrline in slabosti, ... in moji mladiči imajo lastnike, raje z njimi klepetam, se dobim itd. zato tudi ne vem prodat mladiče, ker mi ni do tujcev, pač...čim pa so domači je pa drugo...ljudje vedno nekaj hočejo, koliko je le takih, ki te za nekaj vpraša po menju, pride na obisk ...saj ne, da bi imela kaj proti, ampak za to enostavno več nimam časa in volje...ne pri petih pseh...in ostalih "mojih", ki več niso pri meni...komur na čast? ljudje tako delajo svoje in mislijo po svoje, to je tudi pravilno tako...

Ne vem kaj ljudje pričakujejo.. kličejo na primer za mladiče...in bi hoteli videt vse pse, prešlatati vse pse, vsem psom bi moglo biti to všeč, da ga popolen tujec pregleduje/ocenjuje... itd... res je folk čuden ... ne vem kaj pričakujejo  ;D GG



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7565 : 31 Marec 2011, 15:05:28
Ja ljudje smo različni, eni smo družabni, eni ste malo manj, drugi so celo življenje nekje zase zaprti v nekem ozkem krogu ljudi, ki jim ''pašejo'', vsak po svoje :) nič narobe s tem. Je oa socialno omrežje vedno bolj pomembno in več socialnega kapitala imaš večje ugodnosti to prinaša, to pa itak vsi vemo. Ampak nekateri se ga otepajo in spet ni s tem nič narobe.

Od vzrediteljev pa verjetno pričakujejo nek korekten odnos in zrel ter odkrit pogovor o pasmi, o viziji vzreje, o vaših psih, o zdravju, karakterju,... Zdi se mi da to pričakujejo :) In če želijo ocenit konstitucijo posameznega psa čisto brezdotično tudi ne gre ;) in če želijo izvedet kaj o karakterju ga morajo opazovat v različnih situacijah. Če se greš vzrejo je treba to vzeti v zakup verjetno. Vzreditelj brez zgoraj omenjenega kapitala verjetno ni kaj prida.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7567 : 03 April 2011, 20:11:05
celo dva škotka piškotka na canicrossu  ;D ;D

https://picasaweb.google.com/111500442004291324412/Canicross_Menges_342011?authkey=Gv1sRgCLWljNrjlMDcGg&feat=directlink#5591283983621571122

https://picasaweb.google.com/111500442004291324412/Canicross_Menges_342011?authkey=Gv1sRgCLWljNrjlMDcGg&feat=directlink#5591283953581329554
Ja, ja, se množimo. Torej kdo še pride naslednjič? :D

Zadnji dve fotki sta ful smešni. Neli je motivacijo zgubila na koncu. Sem jo ustavila, da sva počakali, da sta naju naslednji punci prehiteli in zašponali za njima, Neli kar malo v cikcaku in z dretjem vred ::).



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7568 : 03 April 2011, 20:18:46
Po treningu je morala pa revca še na Kamniški vrh (1259 m) splezat. :P








Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #7569 : 03 April 2011, 21:25:46
Glavno, da ste uživali  :) na fotkah je toliko nasmejanih, zadovoljnih fac  ;D
dretje je za pravo škotinjo muss  ;) po možnosti ekstra cvilečim glasom  :D


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7570 : 04 April 2011, 09:57:05
dretje je za pravo škotinjo muss  ;) po možnosti ekstra cvilečim glasom  :D
Predvsem to drugo ja. ::) Prmejduš, človek skoraj ogluši zraven. >:D



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7571 : 04 April 2011, 10:48:18
O Maja, vidim da vedve z Neli obožujeta vodo. Mi se jo izogigamo v velikem loku. Zadnjič je sicer pil iz kala, si ni pa pri tem niti tačke zmočil. Bom videla, če ga bom jaz zvabila z mano v vodo....



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7572 : 04 April 2011, 11:02:39

Tako pa midva uživava v iskazovanju ljubezni. Na drugi fotki pa smo na sprehodu s sestro in njenim Črtom. Maki se je jezil, ker je Črt uporabljal našo posodico za vodo  :P. Zina pa je prišla delat red. Kljub vsem ampulam in sprejem pa nam iz vsakega sprehoda uspe prinesti kar nekaj klopov   >:(.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7573 : 04 April 2011, 11:10:23
lejdy, tole je bilo prvič, da je bila v tako globoki vodi. Globlje kot je na sliki pa ni hotela, izgleda da hoče čutiti tla pod nogami. Če ne bi šla jaz v vodo, dvomim da bi šla ona sama od sebe (ali pač). Tako je pa šla (pa še vroče ji je bilo) in pogruntala, da je fajn. Je imela vodni žur par minut. :D

Vidim, da vi tudi uživate. :) Klopov je polno ja, midve se jih tudi ne moreva rešiti.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7574 : 04 April 2011, 12:02:44
Maja, čisto prav imaš. Mi uživamo kolikor nam čas in vreme pa še kaj drugega dopušča. Pesjanarja imata seveda vse ugodnosti v neomejenem obsegu. Tudi na sprehodu s Črtom smo se imeli fanj. Sicer smo pesjanarja imele vedno na varni razdalji, je pa spehod potekal brez kakšnega nepotrebnega lajanja, ravsanja in podobnih scen. Sem pa sestri in Črtu obljubila, da gremo kmalu spet vsi skupaj na potep. Vidim, pa da tudi vedve uživata. Klopom, pa bomo napovedali vojno, saj je iskanje nadležnih krvosesov v škotovem kožuhu misija iskanje izgubljenega zaklada  :P.



Melody

  • Gost
Odgovori #7575 : 08 April 2011, 14:31:05

moja princeska je letos že okusila morje... Ta vikend sva se potepale po Italiji, natančneje Jesolo. Super se je odrezala glede na to, da sva bile na motoristični tekmi(supermoto). ;D Melly je postala pasja motoristka :D




lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7576 : 08 April 2011, 16:51:04
Melody pohvalno. Maki se vode izogiba v velikem loku, tačk si tudi zmoči ne  >:D. Obvezno mora oblajati tudi zelo glasne motorje in traktorje ter enega psa na vasi. Danes pa smo mimo tega psa šli s haltijem in je ugotovil, da mu ni všeč, če ga nekaj zateguje. Počasi ga bom naučila,da si bosta dala mir. Če bo lepo vreme, pa se bomo jutri zapeljali do Sesljana na sprehod ob morju. Sicer pa uživamo, opoldanski sprehod bomo počasi skrajšali, na sprehod za opravljanje osnovnih potreb in uvedli dolg večerni sprehod, ker je pesjanarjema že kar vroče. Sploh zadnja dva dneva, je ful soparno.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7577 : 10 April 2011, 10:58:35


Včerajšnji sprehod ob Sesljanski obali je popolnoma uspel. Pesjanarja sta se celo zmočila ( Zina sicer samo šapice), dokaz imate na sliki. Potem pa smo tako šarmirali turiste. Maki je končno ugotovil da je vožnja z avtom silno zabavna stvar in da se po vožnji zelo uživa in med vožnjo ne več javska in godrnja. Bravo Maki  :o. Mala gospodična pa komaj čaka, da se kam odpeljemo in v vožnji dobesedno uživa  :P. Ob prihodu domav pa sta se pesjanarja še skopala v sladki vodi . Skratka imeli smo čudovit dan.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7578 : 10 April 2011, 18:42:39
Mooorjeeee! :o Se vidi, da ste se imeli super. :)

Dajte prosim tisti, ki imate že vrsto izkušenj z več škoti, povedat, če ti psi sploh kaj radi plavajo. Lesi se sicer vode ni branila, nikoli pa ni hotela iti globlje kot do trebuha oz. je hotela imeti tla pod nogami. Kot kaže, je zaenkrat z Neli enako... Kakšne so vaše izkušnje? Me prav zanima... :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7579 : 10 April 2011, 18:56:07
Moja ni pa čist' nič crkljiva, zvečer pa še posebej ne. ::) :P




lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7580 : 10 April 2011, 20:09:32

Maja evo, ti damo kontra. Kot vidiš se tudi mi zelo radi cartamo. Na hčerko Matejo ima prav posebno manijo. Meni iskazuje nakonjenost na drugačen način, z njo pa se prav pootročita.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7581 : 10 April 2011, 20:14:33
Hehe, uživač. :D Vidim v ozadju slik, da se eni že kar kopajo? :o



Melody

  • Gost
Odgovori #7582 : 10 April 2011, 22:40:18
Mooorjeeee! :o Se vidi, da ste se imeli super. :)

Dajte prosim tisti, ki imate že vrsto izkušenj z več škoti, povedat, če ti psi sploh kaj radi plavajo. Lesi se sicer vode ni branila, nikoli pa ni hotela iti globlje kot do trebuha oz. je hotela imeti tla pod nogami. Kot kaže, je zaenkrat z Neli enako... Kakšne so vaše izkušnje? Me prav zanima... :)

Naša Meli je na začetku fuuul s težavo šla v vodo... potem k je pa ugotovila da je to žur... ni panike več za vodo in greva že kar daleč stran plavat od obale... pa skos nosi žogice ven iz vode... obožuje igre v vodi ;D



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7583 : 11 April 2011, 06:45:02
Maja nekateri so se že okopali. Med njimi je bila tudi moja hčerka Andreja. Voda je sicer še hladna, ampak ji je bilo tako vroče, da je zaplavala.
Melody, upam, da bo odslej tudi našemu pesjanarju voda všeč in bo z večjim veseljem namočil tačke vanjo. Naslednjič bom pa tudi jaz s sabo vzela kako žogico ali frizbi.



Melody

  • Gost
Odgovori #7584 : 11 April 2011, 18:12:23
Maja nekateri so se že okopali. Med njimi je bila tudi moja hčerka Andreja. Voda je sicer še hladna, ampak ji je bilo tako vroče, da je zaplavala.
Melody, upam, da bo odslej tudi našemu pesjanarju voda všeč in bo z večjim veseljem namočil tačke vanjo. Naslednjič bom pa tudi jaz s sabo vzela kako žogico ali frizbi.

zelo dobre žogice za v vodo so od rogzija ker plavajo in se ne napijejo vode... najslabše za v morje so iz pliša, ki naj bi plavale
to pa zato, ker se pliš napije vode in ko kuža stisne žogico mu voda spolzi po grlu in ima drisko... to govorim iz izkušenj:)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7585 : 11 April 2011, 19:55:00
Melody, a mi prosim poveš kje take žogice nabaviš? Ker nisem čisto ziher, če jih bom v Sežani dobila. Kaj pa frizbi? Imam enega iz nekega lahkega materiala, podobnega stiroporju in se mi zdi, da bi plaval na vodi. Vsekakor bomo naslednjič nekaj od tega nesli s sabo. V najslabšem primeru bomo pa mi plavali po pripomočke. Za tiste ki vas zanima delo reševalnih psov- reševalci z vode imajo v Sesljanu 1 maja srečanje in prikaz dela ter ispite.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7586 : 11 April 2011, 20:35:59
Za v vodo je super Kong za v vodo (sam pene ne smeš ven vzet). Drugače pa foam ball od Starmarka plava na vodi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Melody

  • Gost
Odgovori #7587 : 12 April 2011, 00:22:16
Melody, a mi prosim poveš kje take žogice nabaviš? Ker nisem čisto ziher, če jih bom v Sežani dobila. Kaj pa frizbi? Imam enega iz nekega lahkega materiala, podobnega stiroporju in se mi zdi, da bi plaval na vodi. Vsekakor bomo naslednjič nekaj od tega nesli s sabo. V najslabšem primeru bomo pa mi plavali po pripomočke. Za tiste ki vas zanima delo reševalnih psov- reševalci z vode imajo v Sesljanu 1 maja srečanje in prikaz dela ter ispite.

v Zootic imajo te žogice... za frizbi pa ne vem, ker nimava primernih za na vodo...



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7588 : 12 April 2011, 10:41:11
Foxy tudi ne mara plavanja, gre samo do gležnjev v vodo, ampak ona je itak dama in si ne sme frizure zmočit ;) v bistvu res še nisem videla škota, ki bi plaval, ne vem če so na splošno veliki pristaši vode. Sigurno so tudi izjeme, kot povsod. Amba je plavala že kot mladiček, Mike pa v vseh letih še ni zaplaval, edino enkrat ko je noter padel po nesreči :D pa če ima še tako rad igračo ne gre plavat, Foxy tudi ne, Amba in Flo se pa kar mečeta v vodo :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7589 : 12 April 2011, 10:58:22
Jay plava :D Če mi nismo v vodi za igračami, če pa smo v vodi pa z nami, ampak ga moremo animirat s kapljicami, da mu pljuskamo in on to lovi. Na ta način lahko plava celo večnost :)


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)