Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325721

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7650 : 01 Maj 2011, 06:43:36
Pri nas pa je dežurna alarmna naprava naša Zina. Jezi ali veseli se prav vsake stvari. Laja, ko kdo pride domov, zjutraj ko jo spustimo iz garaže (od veselja), ko vidi muco, ptička, druge ljudi.... Laja ko sliši grmenje, pokanje petard, pa še na Makija mora obvezno vsaj enkrat na dan zarenčati. Tudi pri njej nič e pomaga, ko se gospodična odloči da je potrebno lajat pač laja. Maki pa občasno, ko ga na dvorišču preveč ignoriram spusti z sebe en velik UUUU, v avtu pa se je stanje izboljšalo in ne jamra več. Ne mara pa glasnih motorjev in glasnih traktorjev, pa ko kakega kužka vidi in je in na dvorišču se tudi jezi.... Skratka dolgčas nam ni.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7651 : 02 Maj 2011, 21:01:05
Danes sem pa ugotovila, da Maki ne mara ful vsiljivih psičk. Ja pra vte prebrali -psičk. Obiskali smo namreč psičko Boni (novofudlanko) in ga je izsiljevala, tkala okoli njega se mu metala pod noge in to tako dolgo dokler mu ni prekipelo in je zarenčal nanjo. Na žalost se je v spor vmešala moja hčerka in dobila zobek v roko :(. Ko sa hodila na povodcu en za drugim je bilo vse v redu, njeno osvajanje pa mu je šlo očitno na živce. Pesjanar se je Andreji za neljubi dogodek  že opravičil, jaz pa ga bom lep čas držala na varnostni razdalji tudi med srečevanjem z predstavnicami nežnejšega spola. Predvsem če bodo take vsiljive sorte



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #7652 : 04 Maj 2011, 16:01:38
Viivika praznuje danes drugi rojstni dan :-* :-* :-*

Najprej smo se poskušali slikati s torto ::)


nato si je zapela vse najboljše ;D


in končno se je posladkala :o


Pa še ena slikca ob Soči iz prejšnjega vikenda :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7653 : 04 Maj 2011, 16:03:53
Viivi vse naj naj  :-* , pa fajn izkoristi današnji dan za cartanje in razvajanje, in potem naj se razvajanje nadaljuje do naslednjega roj. dne  :-*


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7654 : 04 Maj 2011, 16:07:42
IIII! Kaka surlica  :-*

Vse najboljše!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #7655 : 04 Maj 2011, 16:47:38
kakšna lepa tortica  :o
Vse najboljše Viivika!  :-* :-* želim vama še mnogo lepih skupnih trenutkov  ;) upam, da se kmalu spet kaj vidimo  :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7656 : 04 Maj 2011, 18:43:00


Vivi vse naj naj tudi od nas. Naše fotke pa nosijo naslov:
- z Andrejo pri Perkovi pečini
- počitek med sprehodom po parku Škocjanske jame
- Ni važno kdo nas boža, važno da nas boža



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7658 : 05 Maj 2011, 11:04:20
Viivi me s svojo pojavo vsakič kar 'prilima' pred ekran. :) Še mnogo, mnogo let in dogodivščin ji želiva z Neli. :-*



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7659 : 08 Maj 2011, 15:19:19
[img]
Skoraj tri ure smo se sprehajali po nacionalnem parku Isola della cona kjer se Soča izliva v morje



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7660 : 08 Maj 2011, 20:29:41
Vse najboljše Viivika...kak je krasna, jaz se tudi vedno znova ustavim na njenih fotkah in jo občudujem   :o

mi pa smo ta vikend spet tekmovali in kljub 5 kazenskim točkam pristali na prvem mestu :D spet, že tretjič zapored in totalno sem ponosna nanj :D

http://www.youtube.com/watch?v=thLAY3o1nkI    za jumping je zmanjkalo baterije :/ Mogoče ima kolegica in bo prišel posnetek naknadno :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7661 : 08 Maj 2011, 22:42:28
 :o Bravoooo Tina in Jay  :-* :-*


Kala & Neli sta se končno spoznali  :D





Neli





lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7662 : 09 Maj 2011, 06:27:22
Vidim, da smo nekateri imeli zelo zanimiv vikend. Jay je ponovno zmagal  8trikrat hov hov za Jaya), Kala je spoznala Neli, mi pa smo opravili lep nedeljski izlet. Pesjanarja sta se zelo lepo obnašala, Maki uživa v vožnji z avtom  :o, naučit se bo moral samo še malo potrpežljivosti, ko bi si gospodarica rada kaj ogledala. Takrat še vedno rahlo nerga in sili naprej.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7663 : 09 Maj 2011, 10:11:17
Felina in Jay - ponovno čestitke!! :o :)

Midve sva po Anini in klapini zaslugi res preživeli IDEALEN vikend v prečudoviti naravi in miru. :)

Maki je pa očitno tudi izkoristil lep konec tedna. :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7664 : 09 Maj 2011, 16:44:10
Maja, Maki iskoristi prav vse dneve. Nedelja pa je bila nekaj posebnega in smo res uživali v čudoviti naravi, poslušali žgolenje ptičk, opazovali žabe, rake in srečali celo tri kače. Odkar nimam več problemov z Makijevim prevažanjem je vse veliko lažje in lepše. Zina pa vožnjo obožuje, se je pa gospodična jezila na prijaznega "strica", ko nam je razlagal kam naj gremo. Pravzaprav ima že cel teden eno pasjo luno  >:( in je tečna. Danes se že cel dan važi s koščkom pice in je Makiju že parkrat skočila v dlako >:D. Upam, da jo čimprej mine. Maja zate pa upam, da si boš našla čas in prideš na obljubljeni obisk na primorsko.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7665 : 09 Maj 2011, 17:07:11
Danes se že cel dan važi s koščkom pice in je Makiju že parkrat skočila v dlako >:D.
kak dober izraz :D  Sem si jo prav predstavljala :) Jah, takšne so pač ženske  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7666 : 09 Maj 2011, 18:14:57
Maja zate pa upam, da si boš našla čas in prideš na obljubljeni obisk na primorsko.
O tem ni dvoma, to je samo še vprašanje časa. :)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7667 : 10 Maj 2011, 14:38:37
Felina, naša Zina je ena posebna babnica in samo sreča, da je majhne sorte. Ko ona nekaj čuva nima prijatelja in pridno odganja vse po vrsti stran. Prav pošteno zna zarenčati in pokazati svoje zobke in če jo med tako fazo Maki samo pogleda je ogenj v strehi in mu enostavno skoči v dlako. Tudi v avtu si ne smeta deliti sedeža ampak imamo gospodičnmo spredaj, gospoda pa zadaj, ker je sicer celo pot renčanje. Gospodični je v 11 letih uspelo zadviti kar nekaj podgan, ptičev in najhujši greh petelina. Pač napade, strese in spusti. Petelina mi je zjutraj vsa vesela prinesla pokazat  >:(.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7668 : 14 Maj 2011, 18:18:10
Danes je naša družba obiskala Katarino in njeno druščino. Imeli smo se zelo lepo. Spoznali smo mladičke in Lorda ter Ruby. Moram povedati, da sta se Lord iN Maki odlično razumela in sem zelo vesela  :o. Zina se je kot vedno držala malo nazaj  >:(, niti mladički je niso zanimali. Vsekakor lep in poučen obisk. Hvala Katarina



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7669 : 14 Maj 2011, 19:35:29

Tako je Maki spoznal Rubyjin naraščaj in Lorda. Ugotovili smo, da sta si pesjanarja zelo podobna, tako vizualno kot karaktersko.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7670 : 14 Maj 2011, 20:53:58
joj, male lisičke :)

Mi pa se lahko spet pohvalimo, tokrat s tretjim mestom, teki niso bili najboljši, ampak krivda je v meni, pač, ni bil moj dan :/

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #7671 : 15 Maj 2011, 10:49:02
lejdy, hvala za obisk! Je bilo lepo spoznati pasjo bando  :) in sem vesela, da sta se Lord in Maki super obnašala in si nista čisto nič težila  ;)

Felina, čestitke.. ful sta pridna!! :) 3. mesto je super, bo naslednjič še boljše  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7672 : 15 Maj 2011, 15:24:11
Katie, tudi tebi hvala in tudi jaz sem vesela da sta se kožuharja tako lepo razumela. Tako, da se bom še kaj oglasila, ko bodo male lisičke še malo zrastle. Felina vsakokrat pa tudi ne moreš zmagat in je tretje mesto super rezultat. Čestitke in kar tako naprej  :o



Melody

  • Gost
Odgovori #7673 : 15 Maj 2011, 23:46:41
Moram še tukaj povedati veselo novico zame in mogoče tudi za druge...
v sredini junija pričakujemo mladičke od Andoma Ice Melody oz. po domače Melly in pa prečudovitega samca, ki prihaja iz Danske Pahlex Dollar 'N' Dime... ;D


Oscar



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7674 : 16 Maj 2011, 05:50:55
Moram še tukaj povedati veselo novico zame in mogoče tudi za druge...
v sredini junija pričakujemo mladičke od Andoma Ice Melody oz. po domače Melly in pa prečudovitega samca, ki prihaja iz Danske Pahlex Dollar 'N' Dime... ;D


Oscar
Najlepša novica, čestitke  :-* :-*


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7675 : 16 Maj 2011, 08:25:20
 :o  krasen je!!!!!!! :D  čestitke!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Melody

  • Gost
Odgovori #7676 : 16 Maj 2011, 08:43:32
Hvala obema... da ne govorim kolk je krasen v živo... kakšen karakter in vse.... res super samc... ;D



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #7677 : 16 Maj 2011, 16:10:06
pridemo poskrbet da bodo totalni razvajenčki  :P srečno z brejostjo, komaj čakam na nove lepe novice  ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7678 : 16 Maj 2011, 17:04:26
Super novica. Za razvajanje se prijavimo tudi mi  :o. Do takrat pa vama žlimo srečno brejost in seveda lep porod.
Katie ti in Lord sta zelo pozitivno uplivala na nas, danes smo se sprehajali z vaškim mešancem brez kreganja in teženja  ;). Pa odmrlo dlako smo uspešno odstranjevali



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7679 : 17 Maj 2011, 22:26:06
Samec je res prekrasen, Urša!!! Sem zelo vesela, da je uspelo, sploh ker si toliko vložila v to paritev. Srečno še naprej in komaj čakam, da male kepice pricvilijo na svet!!:)