Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325693

NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7710 : 17 Junij 2011, 15:41:55
Ja to je ful fino, pa mislim da imata čist dovolj časa da zvadita vse potrebno. Saj potem pa tudi tam vidiš, kako se bo mali odzival. Maš pomojem doma lahko vse natrenirano, ampak se je treba zavedat, da je tud za psa prvič vse skupaj ;) Saj bo šlo. Mogoče se bom pa še jaz opogumila, pa začneva malo več delati zdaj ko končam z izpiti ;D. Drugače sem pa v nedeljo peljala Jimmyja s sabo (na razstavo na Bled), da sem malo preizkusila kako se bo odzival na ves ta "šunder" in toliko psov, pa se mi zdi da je bilo kar v redu, glede na to da tega res ni vajen. Je blo itak preveč vsega da bi lahko sproti vse prevohal in pregledal :D Če ne drugega pa mogoče pridem samo kot obiskovalka, mi kar manjka kakšne škotske družbe, v bistvu prav nikogar ne poznam prav osebno :-\

Lp Nina

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7711 : 17 Junij 2011, 19:10:31
NK lahko se zmenimo za kakšen izletek, da se spoznamo, pa ti malo pokažemo osnove...sicer pa razstave niso nek bav bav, če si ti sproščen in kuža zna približno pri miru stat, se pustit pregledat in potem lepo teč ob tebi, potem ne bi smel bit problem. Preden sem jaz prvič šla, so me čisto prestrašili kaj vse oh in sploh je treba znat in in se pripravit, kako se obleč in kako se obnašat in peljat psa v salon prej in nevemkakšen izdelke kupit itd da sem bila potem samo živčna in potem še psička in so se ji za vedno zamerile razstave. Če pa ti nekdo malo prej pokaže in potem greš bolj se družit in se imet fino, pa lahko čisto tako spotoma pobereš še kakšen naziv, če nimaš kakšne hude konkurence:)


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7712 : 17 Junij 2011, 21:43:06
Ja to bi bilo pa res super, če bi se dobili :) :o A vi se večkrat kam odpravite skupaj, imate že kakšne izbrane lokacije, ali bi se kar tako zmenili? Glede razstav sem pa mogoče malo napačen vtis dobila, oziroma je verjetno največ odvisno od tega zakaj si tam, kaj je tvoj namen. Ker ko sem videla vse tiste šotore, bokse, gromirne mizice itn. si res nisem mogla predstavljati kako biti brez tega oziroma če prideš samo enkrat (ali parkrat), mi je logično da ne boš vsega tega kupoval ... ???

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7713 : 17 Junij 2011, 21:51:47
Ja to bi bilo pa res super, če bi se dobili :) :o A vi se večkrat kam odpravite skupaj, imate že kakšne izbrane lokacije, ali bi se kar tako zmenili? Glede razstav sem pa mogoče malo napačen vtis dobila, oziroma je verjetno največ odvisno od tega zakaj si tam, kaj je tvoj namen. Ker ko sem videla vse tiste šotore, bokse, gromirne mizice itn. si res nisem mogla predstavljati kako biti brez tega oziroma če prideš samo enkrat (ali parkrat), mi je logično da ne boš vsega tega kupoval ... ???

Mi se doma skopamo, na razstavi preden gremo v ring malo počešemo (poravnamo dlako) in to je vse. ;) Imam mizo, vendar tudi zaradi tega, ker psa ponavadi doma češem na tej mizi in mi je veliko lažje, kot če pes stoji na tleh (sploh če maš 3 pse). Boks imam zato, ker gre Chilly sam v boks, da ima mir in se naspi. Pa je navajen na gužvo, ker ga od malega jemljem s seboj na agility tekme. Ko ima dovolj pa nekam bolj na samo in žogica time. :D Šotor pa je skoraj obvezna oprema (mi ga rabimo tudi za agility tekme), saj ko je sonce nudi dovolj sence ali pa imaš zavetje pred dežjem.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7714 : 17 Junij 2011, 21:54:06
Kalček, jutri 13 let in 9 mesecev  :-*


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7715 : 17 Junij 2011, 22:08:10
Mi se doma skopamo, na razstavi preden gremo v ring malo počešemo (poravnamo dlako) in to je vse. ;) Imam mizo, vendar tudi zaradi tega, ker psa ponavadi doma češem na tej mizi in mi je veliko lažje, kot če pes stoji na tleh (sploh če maš 3 pse). Boks imam zato, ker gre Chilly sam v boks, da ima mir in se naspi. Pa je navajen na gužvo, ker ga od malega jemljem s seboj na agility tekme. Ko ima dovolj pa nekam bolj na samo in žogica time. :D Šotor pa je skoraj obvezna oprema (mi ga rabimo tudi za agility tekme), saj ko je sonce nudi dovolj sence ali pa imaš zavetje pred dežjem.

Ja seveda, saj ti glede na to da se s tem in drugimi "pasjimi" stvarmi redno ukvarjaš, to vse tudi potrebuješ. :) Jaz pa v splošnem recimo tega ne rabim in nimam. Pa saj ni panike, sploh ne mislim komplicirat pa tukaj zdej morit, če in ko se bom za to odločila, bom že poskrbela za potrebne stvari ;)

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


Melody

  • Gost
Odgovori #7716 : 17 Junij 2011, 22:08:55
Kalči pa itak vedno zmaga... srček med škoti :-* :-* :-* punca še mal pa jih boš dopolnila 14let :-* :-* :-*



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7717 : 17 Junij 2011, 22:11:06
Ja seveda, saj ti glede na to da se s tem in drugimi "pasjimi" stvarmi redno ukvarjaš, to vse tudi potrebuješ. :) Jaz pa v splošnem recimo tega ne rabim in nimam. Pa saj ni panike, sploh ne mislim komplicirat pa tukaj zdej morit, če in ko se bom za to odločila, bom že poskrbela za potrebne stvari ;)

Če ne pa se komu uštuliš pod šotor. Vrjetno bo tam kdo, ki ga poznaš. Ali pa postaviš marelo, toliko da je pes v senci. Boksa ne rabiš dejansko (je pa dobro, da ima pes svoj "prostor" in se lahko nekam umakne). Mizo pa si lahko tudi sposodiš. Jaz recimo dam psa kakšne 15 min preden greva v ring na mizo.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7718 : 17 Junij 2011, 22:12:15
Kalči pa itak vedno zmaga... srček med škoti :-* :-* :-* punca še mal pa jih boš dopolnila 14let :-* :-* :-*
Kalči je dbest  8) Danes se je punca igrala z Maršijem, zdaj se že cca dva meseca nista in jo je bilo res super videt, kako je šibala za njim, on je pa itak bil ves presrečen, kot da bi mu najmanj luno sklatila z neba  :D :-*


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7719 : 17 Junij 2011, 22:33:36
Če ne pa se komu uštuliš pod šotor. Vrjetno bo tam kdo, ki ga poznaš. Ali pa postaviš marelo, toliko da je pes v senci. Boksa ne rabiš dejansko (je pa dobro, da ima pes svoj "prostor" in se lahko nekam umakne). Mizo pa si lahko tudi sposodiš. Jaz recimo dam psa kakšne 15 min preden greva v ring na mizo.  ;)

Hvala za nasvete  :)

Kalči je dbest  8) Danes se je punca igrala z Maršijem, zdaj se že cca dva meseca nista in jo je bilo res super videt, kako je šibala za njim, on je pa itak bil ves presrečen, kot da bi mu najmanj luno sklatila z neba  :D :-*

kala,runo,bella, koliko pa se dejansko pes giba pri taki starosti (sem brez izkušenj :-[)? In pri kateri starosti se začnejo kakšne bolj vidne spremembe? Verjetno je itak od vsakega posameznega psa odvisno, samo malo okvirno pa še vseeno lahko rečemo.

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7720 : 17 Junij 2011, 22:43:49
kala,runo,bella, koliko pa se dejansko pes giba pri taki starosti (sem brez izkušenj :-[)? In pri kateri starosti se začnejo kakšne bolj vidne spremembe? Verjetno je itak od vsakega posameznega psa odvisno, samo malo okvirno pa še vseeno lahko rečemo.

Kala je do svojega 12 leta bila v top formi kar se sprehodov tiče, je bila sposobna tudi 1uro pa pol hoje v hrib, v zmernem tempu seveda, tekli ravno nismo  :P. Potem pa je imela par zdravstvenih težav in je precej izgubila na teži in mišični masi, tako da daljših sprehodov ne opravlja več. Enkrat na dan gre z nami do travnika pri našem hlevu, do tja je cca 200 - 300 m, tam se seveda sprehaja po travniku v svojem tempu, občasno se s kakšnim  psom še poigra - beri dela red v svojem krdelu  :D, enkrat na teden pa opravi še cca 500m sprehoda do enega malo bolj oddaljenega travnika. Pa preko dneva se vmes še malo sprehodi po dvorišču.
Če jo ne bi bolel desni kolk - kar je zakasnela poškodba pri padcu iz balkona pri 10 letih, bi bila verjetno še vedno sposobna daljših sprehodov.
Namreč ima izjemno močno voljo do življenja, v zadnjem letu in pol je njeno življenje kar nekajkrat viselo na nitki, ampak vedno, ko sem ji rekla, da če želi oditi da naj mi samo pove, je bila naslednje jutro kot rožica, tako da ona pravi, da njeno življenje še ni zaključeno, da mora še marsikaj postoriti  ;) :-*


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7721 : 17 Junij 2011, 22:57:30
Se mi zdi, da ko imaš mladega psa, se sploh ne zavedaš, da se bodo enkrat njegove zahteve spremenile v čisto nekaj drugega (vsaj zase lahko tako rečem). Kdaj pa je vaša klapa izgubila Runota?

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7722 : 17 Junij 2011, 23:00:23
Ja življenje se ti kar obrne na glavo, ko dosežejo neko določeno starost in počasi izgubljajo sluh, vid, vitalnost, ampak vse to jih dela nekaj posebnega in seniorčki so nekaj najbolj zlatega  :-*

Letos marca je bilo dve leti, kar ga telesno ni več z nami  :'(, duševno pa je še vedno ob nas  :-*


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7723 : 17 Junij 2011, 23:05:53
Si raje ne predstavljam že vnaprej, ker pomojem v vsakem primeru še prehitro pride ta čas... :-\ Moje sožalje za Runčija :(

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7724 : 17 Junij 2011, 23:07:28
Ta čas pride veno prehitro, zato je na nas samih, da uživamo z našimi ljubljenčki vsako sleherno minuto in vse se nam poplača  ;) Hvala.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7725 : 18 Junij 2011, 01:32:40
Kala je zakon! In imam občutek da bo še dolgo z nami:)  Sploh zdaj ko se vam obetajo ene lepe spremembe a ne?;)

NK eni delajo cele znanosti iz razstav, so tam že ob 7h zjutraj, da zasedejo najboljše mesto, si postavijo cel tabor, pol psa na mizo in ga 4 ali več ur rihtajo, tupirajo, sprejajo, pol pa še v ring krtačo s sabo pa pazijo da se kakšen 'las' ne premakne...pol ti pa pride Lucky7 s svojo psičko eno uro preden je na vrsti, jo malo počese, gre v ring in zmaga hehe. Meni je ona ful faca in jo ful občudujem, kako ne komplicira in zadnje čase se trudim tudi jaz malo bolj tako, je veliko manj stresno zame in z Sky. Ker itak če maš dobrega psa ga počešeš in to je to, če ima pa kup napak se moraš pa res trudit jih skrit na vse možne načine. Pa ok, če je lih evropska ali svetovna razstava boš mogoče malo več vložil v grooming. Drugače pa če že doma lepo skrbiš za psa, da je čist (samček opran spodaj, ker mu sodnik jajčka prešlata :P), sčesan (da nima vozlov recimo za ušesi)...pol na razstavi samo še tačke malo obrežeš, da imajo lepo obliko in to je to. Če imaš psa z malo manj bujno dlako (kot jaz ;)), lahko daš kakšen gel ali peno za volumen, ampak bistvene razlike ne bo. Mogoče se ti za prvič splača najet kakšno od naših pridnih punc handlerk, da ti ga peljejo v ring, da sploh vidiš, kako to zgleda, pa da se kužku ne zameri, če si bolj živčne sorte, kot jaz;)

Drugače pa ja, tu pa tam se nam uspe dobit na kakšen izletku ali pa gremo malo en do drugega na obisk in se imamo prav fino. Še tebi povem, da sta vedno dobrodošla pri meni na primorskem, da gremo na sprehod pa probata malo agilityja še zraven - če nam ne bo dež prekriža načrtov, a ne Lejdy?;)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7726 : 18 Junij 2011, 06:49:15
Mojca, midve sva z dežjem pa res imeli srečo  :o. Torej, ko smo se po nekaj mesecih obljubljanja končno odpravili na obisk k Sky, nas je med sprehodom ujela nevihta  >:(. Tako, da si moreva napovedati revanšo. Nika, kar se tiče razstave, sem daleč od tega, da bi imela vse naštudirano. Verjetno bo tako, da se bom prijavila in šla čisto neobremenjeno. Bo kar bo.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7727 : 18 Junij 2011, 08:08:06
Kala je zakon! In imam občutek da bo še dolgo z nami:)  Sploh zdaj ko se vam obetajo ene lepe spremembe a ne?;)

Ja te sprememba ji zna koristiti  :) No, ja bomo videli, če si ne bo mislila : kaj hudiča si mi to na stara leta domov prinesla  :D :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7728 : 18 Junij 2011, 10:33:24
Ana, kaj spet ne vemo??  :o

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7729 : 18 Junij 2011, 10:37:55
Meni bi se zdelo edino pravilno, da je pes čim manj zrihtan oz. da nima na sebi polno neke kemije. Mislim, zame je smisel razstave da dobi pes oceno tako kakršno si zasluži, verjamem pa, da nekatere ki se s tem resno ukvarjajo sčasoma kar zanese in s tem se spremenijo tudi cilji, ki jih želijo tam doseči.

Uf, sta pa daleč doma vidve s Sky  :P Jimmy namreč ni največji ljubitelj vožnje, ampak mislim, da bi se dalo dogovorit, ko bo videl da ga na cilju čaka prijetna pasja družba ;D Z veseljem prideva, samo čas bo treba uskladiti.

A dobi Kala novega mulčka na vzgajanje? ;)

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7730 : 18 Junij 2011, 11:10:08
Ana, kaj spet ne vemo??  :o

Ccc Maja, kako pa ti bereš moje FB statuse in komentarje, da si tole zgrešila  :P :D ... čakamo na novo žverco  ;)

NK ja Kalček dobi novega mulca za vzgajanje, čeprav mislim, da prav veliko dela ne bo imela  :D


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7731 : 18 Junij 2011, 12:17:34
Ana je kot vedno skrivnostna, ampak se je dalo malo uganit :P Vsi nestrpno čakamo na naraščaj! Kala bo pa sigurno ponosna 'babica' in bo lepo porihtala malega razgrajača:) Ana edino spola nisem uspela razbrat? Sam zdej se bomo pa res obvezno morali srečat, midve se že skoraj 3 leta napravljava!!

NK tudi jaz sem mnenja, da bi na razstave moral pripeljat psa čistega in razčesanega in to je to...in potem bi se ocenjevalo kako teče, je sproščen, v bolj 'naravnem' okolju..ne pa kot nekateri, da je cel popedenan in potem tam stoji kot vkopan, z žalostnim izrazom na očeh, se premika kot robot...no, saj večina psov ni takih, ampak prav tisti top zmagovalci pa ponavadi so! In itak je pol še ponavadi kdo koga pozna, itd. Eni kužki pa čisto uživajo v tem, da se kažejo in nastopajo in so res pravi show off:) Od GG Dandy je tak, njega je veselje gledat v ringu, z visoko dvignjeno glavo in nasmehom na obrazu paradira po ringu:)




Tu pa kaj si moja bejba misli o razstavah :P



NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7732 : 18 Junij 2011, 12:53:51
A bo škotek ta novi malček Ana? :D Nujno slikice pripopat, ko bodo ;D Tamalčki so čist vsi pravi cukrčki :o Evo dve slikici mojega svojeglavčka, ko je bil mali :P:



Hahaha tej pozi se pa vedno znova nasmejim :o:


Blue Pearl Dandyja sem videla tudi na Bledu, je res užival, tudi, ko so ga rihtali mu je ful godilo, potem se je pa ves ponosen pokazal v ringu 8)
Glede Sky pa nimaš kaj, vsak ima svoje mnenje :) No za moje pojme bi bilo čisto predolgočasno če bi imel vsak vse rad in bi mu bilo vse všeč. :)

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7733 : 18 Junij 2011, 12:57:23
Ana je kot vedno skrivnostna, ampak se je dalo malo uganit :P Vsi nestrpno čakamo na naraščaj! Kala bo pa sigurno ponosna 'babica' in bo lepo porihtala malega razgrajača:) Ana edino spola nisem uspela razbrat? Sam zdej se bomo pa res obvezno morali srečat, midve se že skoraj 3 leta napravljava!!


Ah proti koncu nisem bila nič več skrivnostna, dokler se pa pa vsaj približno vi vedelo pa itak da  :P , saj še zdaj ni še vse sigurno  ;)
Psička bo če bo vse po sreči  :)

Ja tolk časa se že meniva od kar je Sky pri tebi  :P :D

NK ja škot bo, oziroma škotinja  ;)

Ijoj kera mala kepica lušna  :-*


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7734 : 18 Junij 2011, 14:12:19
Ja, zdaj pa je ta mala kepica postala en velik gospodič, ki se velikokrat pretvarja, da je brez ušes in sploh ne sliši  :D:P

Kakšne barve pa bo (če ni skrivnost)? :)

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7735 : 18 Junij 2011, 14:51:56
NK še ne vemo, čakamo da se skotijo, da vidimo kaj se skriva v trebuščku mamice  8)


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7736 : 18 Junij 2011, 17:35:04
Ahaa, je torej presenečenje :D super  :)

Evo nekaj slikic z današnjega norenja po travnikih  ;D:

Z mojima sestricama:


Jezik do tal :P:




"Daj že slikaj no, jaz moram naprej laufat" ;):







"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7737 : 18 Junij 2011, 20:42:23
Ana, komaj čakamo da vidimo kaj bo pricvililo na svet:)

NK, krasen je tale tvoj škotek, ful ima lep nasmeh:)

Tukaj pa video Aydeen A legla iz prejšnjega tedna, ko so bili mali banditi stari 7 tednov...nekaj jih še išče ljubeč dom ;D
http://www.youtube.com/watch?v=wj_leX-PnfM&feature=player_embedded


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7738 : 18 Junij 2011, 20:53:36
Hvala BP :) Če bi te lahko slišal bi se ti že vrgel pod noge v pozo čohanja  ;D

A samo meni tega videa ne odpre?  :-\

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."