Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325566

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7800 : 07 Julij 2011, 15:38:18

Naša Asi pridno raste in si nabira nove iskušnje. Mi pa dogajanje pridno beležimo. Tu je nekaj današnjih. Na prvi je obvezen jutranji obred, na drugi je Asi v travi, tretja pa prikazuje kako peljemo Makija na sprehod.



Melody

  • Gost
Odgovori #7801 : 08 Julij 2011, 22:36:13
malo naše bande...








NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7802 : 08 Julij 2011, 23:07:01
Luštno, luštno in še enkrat luštno  ;D Lejdy, se vidi da je Asika prava mala nagajivka  :)

Mi smo pa včeraj praznovali! :o Naš "mali" je bil star dve leti. Naredila sem mu tudi eno pasjo tortico. Seveda jo je zmazal v petih minutah, niti slikati ga nisem mogla, da bi bila torta postavljena pred njim on pa bi gledal kam drugam (beri: v objektiv) kot pa vanjo :P Polizal je krožnik, potem pa seveda takoj cartanje :D

Seveda imam vse dokumentirano, ampak mi zadnje dni nekaj nagaja mojalbum  in mi jih nikakor ne uspe naložiti :(


Imam pa še eno vprašanje/povabilo - vem da vas je veliko na počitnicah oziroma je tema zadnje čase kar zaprašena, ampak vseeno. Če bi bil kdo za, da bi se zmenili za en skupen izletek/druženje, kdo ima čas in željo?

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7803 : 09 Julij 2011, 00:59:51
Asi se super godi pri vas:)

Urša, tvoji tamali pa hitro rastejo! Kako so srčkani!!!

NK jaz bi z veseljem, ampak me cel junij ni...se pa lahko kaj zmenimo za avgusta:) Pa vse najboljše tvojemu crkljivčku:)


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7804 : 09 Julij 2011, 11:24:41
Koliko mladine je zadnje čase! :D

Če bi bil kdo za, da bi se zmenili za en skupen izletek/druženje, kdo ima čas in željo?
Jaz sem vedno za, je pa čas problem. V roku enega meseca skorajda ni variante.



NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7805 : 09 Julij 2011, 12:42:47
Hvala Blue Pearl :).                                                                                                                                                                                                                 Ja potem pa zgleda da bo bolj avgusta cas:) jaz ga bom mela definitivno, sem bila letos pridna in se ne bom mela nic vec za ucit za izpite  :P Do takrat pa bova z Jimmyjem malo voznjo v avtu zvadila ;)

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7806 : 09 Julij 2011, 17:56:37
Jaz sem sicer načrtovala druženje že spomladi, vendar sem druženje zaradi družinskih razmer prastavila. Sicer sem jaz načeloma doma (skočimo do morja od jutra do poznega popoldneva) in si z veseljem vzamem čas za kako novo poznanstvo.
Urša, tvoji malčki tudi zeloo pridno rastejo in bo kar prehitro prišel čas, ko bodo odšli novim dogodivščinam naproti. Vsem želim, da najdejo dober dom in seveda srkbne lastnike.
Z Asi bova v sredo obiskali njene sestrice in bratca, pa mamco in Katarino. Upam, da bom slišala pohvale tudi iz Katarininih ust.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7807 : 10 Julij 2011, 12:21:02
Zmagovalci svetovne razstave, Pariz 2011



Svetovni prvak in najlepši pes pasme
Chelborn Kiss & Tell



rezervni najlepši pes
Niksend Leonardo da Vinci



Svetovna prvakinja
Eau Sauvage of Lowland's Green Valley




rezervna svetovna prvakinja
Delicate et Saine des Marecages du Prince



veteran svetovna prvakinja, BOB veteran
Nyitramenti Leitmotive


Veteran svetovni prvak
Uncle Jo Gold de Cabrenysset


Kako se vam zdijo? :P


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7808 : 10 Julij 2011, 12:32:19
 :-X škoda pasme  :'(


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7809 : 10 Julij 2011, 12:32:37
Rajši ne bom komentirala kako se mi zdijo.  ::)

p.s.: z Ano se strinjama očitno ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #7811 : 10 Julij 2011, 12:47:25
BP, daj še fotke od zmagovalcev na French championat.. sodila finska sodnica, za primerjavo  ;)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7812 : 10 Julij 2011, 12:56:09
OMG!  ::) :'(

Se strinjam z BP, veteranka je lepa, ostali so pa..  :-X :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7813 : 10 Julij 2011, 12:56:50
Meni osebno sta lušna veteran in pa Leonardo da Vinci, me pa na splošno pri vseh moti, da so čisto preveč natupirani (za moje pojme). Ne predstavljam si takega psa uživati nekje v gozdu, divjati po polju ... To je čisto pretiravanje. Grdo rečeno nekateri izgledajo kot da se bodo zadušili v svoji dlaki, pa brez zamere komu, ki mu je to všeč  :-\

Da ne bo kdo narobe razumel, jaz to "ocenjujem" čisto po svojem okusu in ne v skladu s standardi pasme ali čemerkoli, saj se na te zadeve res (še) ne spoznam.

Blue Pearl ti si (bila) tam?

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7814 : 10 Julij 2011, 14:03:35
Eni kar na chow-chowe spominjajo ::)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7815 : 10 Julij 2011, 14:11:55
Tukaj pa rezultati specialke, kjer je sodila Finka...razlika je očitna :P

CAC samec in BOB Xtraordinario Xia di Cambiano



r.CAC samci Dennisay's Day Dreamer




CAC samica
Lundecock's Illicit Blizz


r.CAC
Elsa Gold of Connemara's Highlands


best Veteran
Nyitramenti Leitmotive



best junior
Fox Trot des Beldones


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7816 : 10 Julij 2011, 14:18:19
NK, ne nisem bila tam, ker me niti ne bi zanimalo teh psov gledat...bom šla raje kam, ker se predstavljajo bolj psi po mojem okusu, npr. čez 2 leti na svetovno na Finsko, saj so mi nekateri Finski, Švedski, Danski škoti prekrasni!

Glede standarda pa, lepo pravi da je 'dlaka zelo bujna, vendar ne zakrije oblike telesa'. Pri psih iz specialke (sploh BOb pes) se to lepo vidi, pri psih iz svetovne pa se njihovega telesa sploh ne vidi, pa je verjetno še bolje, da ne, ker imajo toliko napak...


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7817 : 10 Julij 2011, 14:33:57
Ja to je res čisto nekaj drugega, ogromna razlika :).

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #7818 : 11 Julij 2011, 18:52:54
Res je razlika, za tisto pa itak brez veze komentirat.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7819 : 11 Julij 2011, 19:47:57
No, vsaj specialka je bila taka kot je treba  :P


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #7820 : 11 Julij 2011, 22:23:10
Eni kar na chow-chowe spominjajo ::)

Ampak res, sploh ko so slikani od spredaj.

To sploh ni več škotski ovčar, kot si ga jaz predstavljam. Vedno sem si ga predstavljala kot :   :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7821 : 11 Julij 2011, 23:02:45
Mene pa zanima kako je to glede visine? Kakor se jaz skotov spomnem, ko sem bila se mulc (eden prelep je bil v mojem kraju, sva se zjutraj srecevala na poti v solo  ;)) so bili vsaj kaksnih 10 centi visji, kot so sedaj.. No, mogoce se mi je toliko samo zdelo, ker sem bila se jaz manjsa, samo vseeno, tok majhni kot so sedaj pa res niso bili? Kaj je tu fora? Se je standard spreminjal??


Se editiram :P
Sem sla gledat standard.. Pise za samce od 56 - 61 centi?  ??? Se nisem srecala samca skota, ki bi imel tok plecne kot moja zvau (60)  :-[ ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7822 : 12 Julij 2011, 14:17:52
Ovčka osebno poznam dva šlota, ki spadata med velike. Katarinin Lord ima 59 ali 60, moj Maki pa je le za malenkost nižji in malo ožji v hrbtu.



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7823 : 12 Julij 2011, 14:30:41

Evo še slici obeh junakov. Levi je Maki, desni pa Lord. Na žalost ju nimam skupaj v stoječem položaju. Ju bom pa ob priliki še skupaj slikala



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7824 : 12 Julij 2011, 19:14:34
To ni res da so današnji škoti majhni..to je spet stvar linij...nekateri niso dobili vzrejno dovoljenje zlasti zaradi izvenstandardne višine... poznam kar nekaj primerov... eden od teh je sin od mojega Parisa (56cm  8)) in Afrodite nad Mlini in še eden sin od Aurore Ares nad Mlini ima tam okoli 67cm  :-[

Moj Jack, kateri oče moj Frosty (61cm) in mama Aisha (57cm)  :-[  je sedaj pri 8,5 mesecev že visok 58 cm  ;D in še raste  ;D





tukaj pa še njegov pogled  :o



tukaj pa počivanje v senci pri 34C s svojo frendico Divo  :o


Še ena pripomba..visoki škoti zlasti samice sploh niso zaželjene na razstavah in v vzreji
 :'( GG


Melody

  • Gost
Odgovori #7825 : 12 Julij 2011, 20:16:58
no naj povem da tudi Iron ni tako majhen ima okoli 61cm, če ne več... ;)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7826 : 12 Julij 2011, 20:39:59
61cm je zgorjna meja za samca  ;D več je že izven standarda  ;) GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7827 : 12 Julij 2011, 20:45:21
Jaz pa imam občutek da so škoti ratali precej krajši, zato vizuelno tudi ne izgledajo veliki, pa čeprav so po cm veliki.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7828 : 12 Julij 2011, 21:28:31
Standard piše : "TELO: Telo je rahlo daljše v primerjavi z višino. " To pomeni 10-20%..to ne pomeni dolgo telo...ker dolg pes je po navadi "sedlast"..hrbet pa "Hrbet čvrst z rahlo usločenimi ledji.".... Ne glede ko berem ta forum imam občutek da imate vsi pred očmi Lassie iz Filma..to je bil US škot ki je vsak 5cm višjih od naših in ima veliko močnejše kosti..zame US škoti bolj izgledajo kot NO in ne škoti poleg tega je v filmu igral samec, oziroma več samcev vlogo samice  :o GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7829 : 12 Julij 2011, 21:36:14
Saj sem vedla da se bo spet lih kontra obrnilo stavek, kot je bilo mišljeno  ::) ... pa ni mi treba citirat standard ker vem kakšen je in lahk obračaš moje besede naprej pa nazaj, dejstvo je, da je marsikateri škot v Sloveniji in v tujini precej daleč od standarda.
No, zdaj pa lahko komot vsi v luft skočite  :P :P