Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325769

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7830 : 12 Julij 2011, 21:44:25
Škot naj bi bil :

"SPLOŠNI VTIS: Zelo lep pes, ki stoji z impresivnim dostojanstvom, tako da noben del telesa ni v nesorazmerju s celoto.
ZNAČILNOSTI: Telesna zgradba izraža moč in gibljivost, brez zbitosti in brez sledu obatosti. Izraz je najbolj pomemben. Značilen izraz je dosežen s popolno skladnostjo in ombinacijo čela in gobca, velikostjo, obliko, barvo in položajem oči, ter s pravilno nastavljenima in nošenima uhljema.
ZNAČAJ: Prijazen značaj, brez znakov nervoze ali agresivnosti....

Ti vidiš tvoje kot take... jaz pa moje in to je bistveno  :P GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7831 : 12 Julij 2011, 21:51:16
Bom rajši modro tiho in ne bom komentirala drugega kot to, da očitno mi - nevzreditelji ne znamo brati standarda in zato vidimo nekaj, kar sploh ne obstaja oziroma vzreditelji vidijo tisto, kar sploh ne obstaja.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7832 : 12 Julij 2011, 21:54:47
Bistvo je, da je vsakemu svoj pes takšen kakeršen si ga želi/predstavlja... To je ključno... jaz vsak dan uživam ko gledam moje..upam, da tudi ti  :) zlasti to, da bo nov član tvoje bande takšen kot si ga želiš in, da bo imel iskrice v očeh! GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7833 : 12 Julij 2011, 21:59:40
Jaz zdaj sploh nisem govorila o naših psih, ne mojih in ne tvojih in sploh ni bistveno te debate to koliko imamo mi svoje pse radi. Govorili smo o pasmi  kot pasmi, nismo ocenjevali posameznih psov, vsaj jaz jih nisem!

Jaz sem govorila predvsem o tem, da se žal premalo zavedajo/zavedamo kako pasmo uničujemo in to je žalostno. To je bila poanta vsega tega. In mi je zelo hudo, ker vzreditelji strmijo/strmite k temu, da je škot majhen, z kupom dlake, da o obliki glave ne govorim. Pa še bi lahko naštevala pa ne bom, ker se mojega pisanja itak takoj vzame kot napad, in ne kot eno debato v kateri ni vključen noben pes ampak pasma !


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7834 : 12 Julij 2011, 22:15:42
Ana! Večino vzrediteljev ki jih pozam strmijo k izboljšanju pasme estesko, karakterno in zdravstveno.. ne vem kje dobite te ideje da hočejo vsi uničiti škota..če danes škot ni več Lassie iz filma to ne pomeni, da je pasma uničena... poznam veliko psov, ki so krasni predstavniki svoje pasme in se vsi skupaj trudimo narediti to kar si vsak predstavlja kot najboljše za pasmo... torej ne vem v čem je problem... Velki mladih vzrediteljev kot so katie, Urša Mojca se trudijo... če tebi "moderni" tip ni všeč ..to je samo estetski problem in imaš tudi klasične škote... tvoj bodoči pes bo zanimiva kombinacija bolj klasične mame in US/UK očeta... to je nekaj posebnega ..torej vse gre v pravo smer... moj Jack je mešanica francoskih in starih nemških linij... ne moreš rečt da je to
Citiraj
da je škot majhen, z kupom dlake, da o obliki glave ne govorim.
  :) GG



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7835 : 12 Julij 2011, 22:23:50
Za večino je to preveč klasična glava  ;D GG





kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7836 : 12 Julij 2011, 22:25:05
Saj ravno v tem je problem, ker si prav vsak vzreditelj standard razlaga po svoje in pol še preferira svoje osebne želje pri pasmi. Jaz pa sem mnenja, da če ti klasičen škot ni všeč, pol ga ne vzrejaj  poišči drugo pasmo, kdo je pa rekel da se mora pasma deliti na klasične in moderne. Pa ne mi rečt da je povprašavanje botrovalo temu. Ker oprosti, ampak bodoči lastniki ne morejo določat kakšna mora biti pasma, pasma naj prvotno ostane to kar je bila, seveda je prav da se dela na karakterju, zdravju, tudi manjše vizuelne korekcije so OK, ne pa pasme spremeniti v nekaj čist tretjega.

Ja normalno, da je izbira legla mojega bodočega psa obrnjena v pravo smer, drugače psa ne bi rezervirala.
Glede tvojega Jacka pa ne bom komentirala ker po fotkah ne maram ocenjevati pse, ker fotke prav velikokrat zavajajo, v eno smer ali pa v drugo  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7837 : 12 Julij 2011, 22:37:41
Meni Lassie ni bila nikoli všeč... izbala sem škota zlasti zaradi karakterja..iskla sem družinskega/neporblematičnega psa ..in ne glede kakšen izgleda je škot točno to..krasen/neproblematičen družinski pes... to kar rečeš ni res :
Citiraj
Ker oprosti, ampak bodoči lastniki ne morejo določat kakšna mora biti pasma
.. pri meni imam vse do super klasičnega škota tip Layla do super modernega Paris, Dolly... ko pridejo ljudeje, otroci na ranch..so vsem Dolly, Paris, Capri všeč in vsi bi imeli točno tekega... noben ne privlači "dolgočasen" pogled in dolga "curla" klasičnega škota   ;D GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7838 : 12 Julij 2011, 22:43:27
Nvem kakšne obiske ti dobivaš, ampak moje izkušnje so da večina rada vidi pravega klasičnega škota in ne kup dlake. Otrokom je pa itak všeč vse kar je kosmato.
In če se že gremo o dolgočasnosti so moderni precej bolj dolgočasni kot klasični in ko si že prej omenila iskrice v učkih, večina modernih teh iskric nima več, medtem ko jih klasika še vedno ima  :P


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7839 : 12 Julij 2011, 22:55:01
Na ranchu imamo šolo jahanja, tabore, hipoterapije, žurke..in so vsi psi tam... in ti lahko zagotovim, da ko ljudje vidijo vse različne tipe ..je vedno št. 1 Dolly  ;D .. nikoli Lexy ali Layla... in ko gledam iskriče v očeh...jih vidim pri vseh pseh, ki nas obkrožajo..iskirce so povezane z dušo ne z izgledom in dalko  8) GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7840 : 12 Julij 2011, 22:59:48
Meni razlagaš s čim so povezane iskrice v očeh, jaz te razlage ne potrebujem  ::) ... dejstvo je da ima večina modernih škotov ''ubito'' dušo, tudi pri klasičnih se najde kakšen tak, ampak ne tako pogosto. Kakšne iskrice ti vidiš v svojih ne vem, več ali manj vsi lastniki vidijo iskrice v svojih psih. Te pa moram razočarat saj gledava povsem drugače na te iskrice, moj pogled na te iskrice v učkih je po vsej verjetnosti dosti bolj poglobljen kot tvoj. Ampak ne bova o tem. Ker ti itak vsako mojo besedo obrneš, hočeš uveljaviti svoj prav, jaz pa se tega ne grem, ker je tole čista izguba časa.


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7841 : 12 Julij 2011, 23:16:51
... in ko si že prej omenila iskrice v učkih, večina modernih teh iskric nima več, medtem ko jih klasika še vedno ima  :P
To se tudi meni zdi (kot opazovalki pač). In ja, itak da iskrice niso neposredno povezane z izgledom (čeprav mislim, da lahko precej vplivajo na splošen vtis o psu). Je tudi logično, da praktično vsak vidi iskrice v očeh svojega psa, ampak je očitno, da je pri nekaterih psih to dosti bolj izrazito kot pri drugih... Jaz pri 'modernih škotih' tega skorajda ne opazim (Sicer bi morala videti pse še v živo, ampak pogosto, ko gledam njihove slike, se mi zdijo... hm, monotoni? Kot da jim nekaj fali.).

Psi s fotk iz svetovne razstave (če izvzamem specialko) se tudi meni ne zdijo nič kaj simpatični, vsaj vizualno ne. Me sploh ne spominjajo na škota, prej na 'medveda'. In prav težko si predstavljam, kako izgledajo taki psi v gibanju, meni delujejo okorni. ???



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #7842 : 13 Julij 2011, 13:13:00
Meni se zdi, da tem modernim škotom, sploh tem 'medvedkom' s svetovne, manjka tista 'inteligenca', ki naj bi jo škot izražal...da pogled ni samo prijazen in nežen ampak da izraža tudi inteligenco.

Drugače pa samo off topic - čeprav je meni osebno 'filmska Lassie' ful lepa, sploh zaradi te njene liske, menda tisti pes, ki je bil izbran za 1. igranega Lassie-ja, sploh ni bil po standardu takrat...to mi je bilo zanimivo, sem nekje prebrala...torej da ni bil razstaven pes, je bil pa tako pameten in izjemno učljiv, da so se potem odločili vzet raje njega kot psa, ki bi bolj ustrezal standardu.

Je pa res problem, da je standard tako napisan, da si ga vsak razlaga po svoje....to je bilo letos več kot očitno na specialki in potem na svetovni, en standard, 2 različna sodnika in popolnoma drugačni psi zmagovalci.


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7843 : 14 Julij 2011, 09:22:43
Jaz pa sem se ob ogledu slik spraševala nekaj drugega. Ali tile lepotci sploh vedo,kaj pomeni sprehod po travnikih in gozdovih, kaj pomeni valjanje po travi. Verjetno ne  :'(. In resno sem se začela spraševati čemu imajo nekateri sploh psa. Zato, da bo njihov prijatelj in spremlevalec ali zato, da ga bodo razkazovali na neki razstavi.



Melody

  • Gost
Odgovori #7844 : 14 Julij 2011, 11:07:42
Jaz pa sem se ob ogledu slik spraševala nekaj drugega. Ali tile lepotci sploh vedo,kaj pomeni sprehod po travnikih in gozdovih, kaj pomeni valjanje po travi. Verjetno ne  :'(. In resno sem se začela spraševati čemu imajo nekateri sploh psa. Zato, da bo njihov prijatelj in spremlevalec ali zato, da ga bodo razkazovali na neki razstavi.

Naša gospodična vse to pozna tudi to, kako se je luštno valjat po gnoju in kako je biti na motorističnih tekmah pa še kaj nenavadnega bi se najdlo... pa kljub vsemu hodiva na raztave... je pa res, da večina razstavnih psov ne uživa tistega maximuma...



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7845 : 14 Julij 2011, 11:29:04
 Melody, moje razmišljanje je veljalo tistim lepotcem iz svetovne razstave. Tvoja Melly in še veliko drugih pa uživa v vseh prvinah pasjega življenja, na žalost pa je veliko takih ki teh radosti ne bodo nikoli spoznali. Pa ne bom spet krivila razstav ampak je tu največji krivec človeška nečimernost in žela po biti boljši, lepši, močnejši  :P.



Melody

  • Gost
Odgovori #7846 : 14 Julij 2011, 14:41:00
to bo itak vedno... tko je blo in tko bo... dokler se ne bo človeštvo končalo... na žalost nas nič ne strezne :-\
mogoče pa je tudi na slikah kakšna Melly ali pa kakšen drug razvajenc... vsaj upam... tudi vsi vzreditelji niso tako slabi... sploh če pogledam ga. Henriette iz Danske...kapo dol takim vzrediteljem...



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7847 : 14 Julij 2011, 15:25:43
Melody se popolnoma strinjam s tabo, da ne smemo vseh vzrediteljev in lastnikov metati v isti koš.

Tukaj pa še ena lušna slikca, kako je včeraj Silver poljubkal Asi. Silver je bil še pred 3 leti popolnoma nemogoč, bal se je vsega in svojo lastnico kar nekajkrat vrgel iz sedla. S pravilno vzgojo, veliko mero potrpežljivosti se je razvil v krasnega in nežnega konja.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #7848 : 14 Julij 2011, 15:37:36
Poznem osebno veliko lastnikov psov ki so bili na svetovni in vam lahko rečem, da isto norijo po travnikih in se crkljajo na kavčih kot vsi osatli... dotični lastniki/vzreditelji so ljubitelji pasme (ne glede, da vam ta izgled ni več) in jih znajo veliko bolj cenit kot eni ki kupujejo Lessija za na kmetijo ali na vrt in se pogajajo za 10€ pri nakupu mladiča  :'( :'( .. poleg tega poznam kar nekaj psov, ki na razstavah zelo uživajo..na primer naš Dandy, naša Moon in zdi se mi da bo Diva ista   :o GG


NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7849 : 15 Julij 2011, 13:15:47
Jaz pa ne bi tako obsojala tistih, ki s(m)o kupili "lesija za na vrt". Res je, da se ti ljudje ponavadi ne spoznajo na karakteristike pasme, sploh pa ne gledajo na standard. Ni pa nujno. Sama brez slabe vesti priznam, da je bil moj Jimmy kupljen na podoben princip (okej, nismo hoteli lesija, ampak skotskega ovcarja ). Ze prej smo imeli skotsko ovcarko in prav njen karakter je navduseval mojega oceta, ki se je potem odlocil se enkrat za isto pasmo. Sedaj se veliko vecina casa z njim ukvarjam jaz (saj me je cisto prevzel ) in mislim, da se mu godi odlicno, ceprav ne hodiva po razstavah, ne trenirava posebej kaksnega pasjega sporta itd. Hocem reci, da tudi ti psi pri svojih lastnikih uzivajo (verjetno ne pri vseh!), ceprav niso toliko ozavesceni o pasmi, njenih posebnostih in imajo psa za veselje, zgolj kot ljubljencka. Mogoce nekateri celo bolj, kot pa negovani psi, ki hodijo po razstavah. Gotovo ni realno, da bi sli vsi psi v domove, kjer bi se jim posvecali non stop in bi se z njimi ful resno ukvarjali, ceprav bi si vzreditelji to zeleli.

Sama pa se priznam, da sedaj, ko se za psa in pasmo veliko bolj zanimam in berem o tem, ce bi oziroma ko bom  lahko imela svojega/ se enega psa, se bom sigurno prej pozanimala o vseh moznih stvareh oziroma bi "preverila" in vprasala veliko vec. Ampak tako je, ce se na vse skupaj ne spoznas prav dobro. Takih lastnikov psov je pomojem ogromno, samo to se ne pomeni, da za psa slabo skrbijo. Zase racunam, da se bova z Jimmyjem kmalu lotila cesa malo bolj zares 

Glede slik z razstave se pa strinjam z BP, nekaterim manjka izraz inteligence, so pa ljubki. Zame osebno je itak najbolj pomemben karakter, ki se ga pa na sliki ne vidi  mi je pa zelo vsec in cenim to, da je veliko vzrediteljev, ki vam ni najbolj pomembno to, da je pes samo lep, ampak z njimi uzivate in jih vzgajate   :)

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7850 : 18 Julij 2011, 15:13:02

No mi smo se spet malo afnali in v objektiv med drugim ujeli tudi tole. Andreja ja poskušala Asi nesti v košari in je poskus uspel točno do nastanka fotografije. Kosmatinca tudi dokazujeta, da se imata izredno rada, med zalivanjem vrta pa smo postali izredno žejni. Asi najraje pije povsod tam kjer teče voda.
obiskali pa smo tudi Katarino in je bila z našim napredkom zelo zadovoljna.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7851 : 18 Julij 2011, 23:08:13
Kalček danes 13 let in 10 mesecev  :-*


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7852 : 19 Julij 2011, 08:46:36
 :-* :-* :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7853 : 19 Julij 2011, 21:53:53
Bravo Kala  :-*. No tiste punce, ki me spremlate od začetka se gotovo spomnite kako sem jamrala, ker se je Maki med vožnjo stalno pritoževal. Sedaj pa mulc vsak dan preveri, če gre lahko v avto in je potovanje z njim pravi užitek  :o. Mala princeska je tudi posrečena , elo ji je všeč frizbi in danes ga je nsla celih 30 metrov v gobčku  :P. Seveda je veščino videla pri Makiju. Edina stvar , ki se je ni naučila pri nas je nastavljanje vodnim curkom  >:D. To počne neizmerno rada in prav uživa če je mokra. Zina pa dogajanje modro opazuje in si misli svoje. No jaz pa se bom spravila pisati pravljico o pasjem prijateljstvu.



NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7854 : 19 Julij 2011, 21:56:38
Lejdy, vaša malčica pa res pridno raste  ;D Z Makijem sta ful lušna  :-* Upam, da se kdaj spoznamo.

Kala pa  :-* kot vedno.

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7855 : 20 Julij 2011, 07:22:48
NK avgusta se vrne BP iz dopusta in ti se nam potem lepo najavi na obisk na primorsko. Jaz pa se bom zelo potrudila in se vam pridružila s kompletno zasedbo. Sedaj, ko Maki komaj čaka, kdaj se bo lahko peljal v avtu je to veliko lažje in lepše, mala princeska mu dela družbo v prtljažnem prostoru mojega karavana. Zina pa mora kraljevati na sedežu - razvajenka.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #7856 : 21 Julij 2011, 15:03:31
Mellyni malčki  8)
Apolon


Athos


Amadea


Adonis




NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7857 : 21 Julij 2011, 23:13:46
Ojooooooooooooj to je kar noro, tako so luštni  :-* :-* :-* :-* :o Pa že vsi oboroženi z igračkami  ;D Athos in Adonis sta mi ful všeč.

NK avgusta se vrne BP iz dopusta in ti se nam potem lepo najavi na obisk na primorsko. Jaz pa se bom zelo potrudila in se vam pridružila s kompletno zasedbo. Sedaj, ko Maki komaj čaka, kdaj se bo lahko peljal v avtu je to veliko lažje in lepše, mala princeska mu dela družbo v prtljažnem prostoru mojega karavana. Zina pa mora kraljevati na sedežu - razvajenka.
Zmenjeno, z veseljem pridem ;D Ampak že vnaprej povem, da me kar malo skrbi. Jimmy namreč ful ni navajen povsod hoditi z mano (tudi takih druženj ni vajen) in ni v tolikšni meri socializiran kot vaši psi. Ker pri nas je tako, da je vedno nekdo doma in ni treba da bi ga skoz vlačili s sabo. No ja, sklepam, da bomo šli itak v naravi tako da to ni panike  ;D Edino včasih zna biti dominanten do kakšnega drugega samca, tako da ga bom pomojem mogla imeti kar na očeh  >:D

Drugače pa se bova zdajle en dan odpravila k jezeru in bom izvedla poskus plavajočega Jimmyja, ga bom probala zvabiti s sabo v vodo s pomočjo najljubše žogice, poli salame in seveda mene  ;D Pa bomo videli, kaj bo. Lani sva šla samo do kolen (no, Jimmy do trebuha ;D, lužam se pa itak na veliko izogibamo tako da ... Sporočim, kako bo  ;)

Zdaj pa vam pošiljam še slike z rojstnega dne, ki jih takrat nisem mogla naložiti:
Ni mogel seveda niti sekundo počakati in pogledati v kamero  :P:


...čez 3min:


In pa od današnjega norenja in teženja z žogico non-stop  ;D:

Čaka pred vrati da prinesem igrače :o


V rožicah ::)




Jezik do tal




Te žogice se pa res nikoli ne naveliča  ;D


Pa še ena meni ful všečna  8)


Je pa moj princ ratal pravi pozer. Včasih se mu nič ni dalo uleči ali počakati, sedaj se pa kar nastavlja, še žogo spusti   :D haha. Se vidi, da je bolj ležerne sorte.

Lep pozdrav vsem

Nina

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."


lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #7858 : 22 Julij 2011, 06:49:47
Nk ti kar pridi. Tudi naš mulc zna bit tečen in se včasih nemogoče obnaša. Če ga samci ne izzivajo je kar priden, na sprehodu po vasi pa ima enega izbranca, ki ga obvezno oblaja. Bosta pač na varnostni razdalji. Luže.... Tudi mi se jih izogibamo v velikem loku, razen Asi. Asi si je že privoščila blatno kopel  :o, pa tudi rože pomaga zalivat.



NK

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #7859 : 22 Julij 2011, 12:57:09
Okej  :) Pri nas je pa tako, da Jimmy seveda radoveden kot je, hoče vsakega psa povohati. In če kdaj nimam pripetega takrat ne sliši NIČ in ni šans da ne bi šel do njega. Potem pa, če je drugi kuža okej, bi se igral, ponavadi pa kakšni manjši psi, (mogoče se ga ustrašijo, ker je večji) skočijo vanj ali bevsknejo, to pa Jimmy razume kot napad in seveda pokaže zobe nazaj. Ampak stran ne gre nikoli, zato se to lahko razvije v pretep  :-\ Ravno zaradi tega se ful pazim in ga spuščam samo tam, kjer je pregledno pa da vidim da ni drugih psov. Danes me je tako potegnil za enim zajcem, da sem skoraj v ribo zletela :o (sem bila na rolerjih).

Imam pa še eno vprašanje in sicer za tiste, ki trenirate canicrossing ali pa če rolate s psom ali podobno. Kako ste pse navadili, da vas vlečejo? So to počeli kar sami od sebe, avtomatsko, ali ste jih nekako tega naučili? Jaz sicer ne tečem (bi pa rada moja sestra), ampak bolj rolam, pa je tako, da Jimmy naprej grede vedno leti pred mano, ko pa se obrnemo proti domu, se začne vleči za mano  :(. Začne hoditi ali pa gre v počasnem kasu. Mislim, da utrujen ni do te mere, ker to niso ne vem kako dolge razdalje, pa tudi po tem vidim, da potem, če ga spustim ali pa če vidi kakšnega psa, že švigne kot puščica ::) Res pa je, da tudi naprej grede ne vleče (edino v primeru, da je kakšna moja sestra pred nama in jo mora NUJNO dohiteti, potem vklopi turbo :D), ampak pač teče pred mano. Ima kdo kakšno idejo kako bi se tega lotila?

"Razlog za to, da ima pes toliko prijateljev, je v tem, da maha z repom, ne z jezikom."