Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325697

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #8280 : 12 April 2012, 18:49:50
Andreja (se opravičujem, ker smetim temo  :-[ ampak morda je še kdo tak "hovdre" kot jaz): a navadni kis (jabolčni, vinski) ali alkoholni? Špricaš psa vsak dan ali npr. na par dni? Se kis "razdiši" oz. razsmrdi? Jaz Jenny dajem Advantix, ampak po apliciranju po parih dneh dlaka postane čisto "skrepana". Zato smatram, da te ampule res niso najbolj nedolžne.  Zato bi z veseljem poskusila s čim alternativnim!
Aja, sem pa v tujini kupila citronela oil (limonina trava, predvidevam). Ta pripravek je pravzaprav namenjen za ljudi, proti komarjem. Kolikor se pa spomnim sem brala, da učinkuje tudi proti klopom. A ima takoooo močen vonj....  >:( Sem ji natrla ovratnico, pa še po treh dneh voham.
Tako da bi bila vesela pojasnil.
Hvala, Katja



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8281 : 12 April 2012, 22:45:01
Za stalno imamo mi Skalibor, tale kis pa od vedno dajem gor občasno, kadar vem, da grem nekam kjer je klopov veliko. Načeloma sem dajala vsak dan sproti. Za sigurno na mojih zdrži cel dan.  Nisem poskušala, da bi dejansko vidla koliko dni odganja. Vem pa  da je za daljša obdobja bilo v časih uporabljena voda, v kateri so se kakšen dan namakali listi od oreha, ampak baje smrdi kot kuga (ljudsko izročilo, brez preizkušanja ;) )
Kis pa tisti, ki ga imamo za solato - jabolčni in vinski  ;D :P   Malo na začetku vohaš, ampak močni vonj kmalu zgine.
Kis je tudi super za obrisat dlako, če ima dlaka neprijetni vonj ;)

Kako deluje alkoholni nisem nikoli probala, ker ga nimam.

Aja pa na zelo kratki dlaki tudi ne vem, če ostaja cel dan oz. tudi po kopanju...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #8282 : 12 April 2012, 22:54:48
Za listje orehov sem večkrat slišala od konjarjev. Nismo še preizkusili.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #8284 : 15 April 2012, 19:32:49
Andreja, hvala za podrobnejše informacije. Bomo poizkusili!  ;)

Slike pesjanarjev so prekrasne; Blue pearl - mulčki so prekrasni!!



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #8285 : 16 April 2012, 16:43:47

Samo utrinek iz razstave na Barju, kjer smo se več kot uspešno predstavili. Asi s hendlarko Anrdrejo je dobila oceno odlično in tretje mesto v slupini, njena sestrica Heven pa PRM, BOB in junior BIS. Mamica Ruby pa CAC . Čestitke vsem puncam in seveda tudi ostalim razstavljalcem



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #8286 : 16 April 2012, 17:13:04
Samo, da popravim... Heaven ni bila Junior BIS včeraj ampak Junior BOG.

Hvala vsem včeraj za super družbo, škoda le, da nam vreme ni bilo bolj naklonjeno :/

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #8288 : 17 April 2012, 14:37:02
Se opravičujem za napako, kakorkoli punci sta se fantastično odrezali, pa še Finska sestrica nam je pomagala pri kul rezultatih. Vesela sem res zelo zelo. Danes pa smo imeli sprehod, da me je kmal kap. Gremomi trije ( jaz, Maki, Asi), lepo preko travnikov po potki in kar naenkrat pred nami dva jelena. Asi lepo sluščena, na srečo sem imela fantolina na povodcu. Asi seveda za jelenoma, no punca je bila pridna in se tako odzvala na odpoklic. Za nameček se je še ful nablatila v našem famoznem kalu....



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #8289 : 18 April 2012, 08:08:14
Naša Noemi je na Barju osvojila svoj prvi CAC v vmesnem razredu.





 :) :)


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #8290 : 27 April 2012, 22:59:19
Lep prazničen sončen dan - idealen za potep. :)









Današnja glavna lekcija in šok dneva: Lovljenje mišk ob poti je lahko nevarno opravilo... Če hopsneš za mišjo, pričaka pa te kača (pa četudi nedolžna nestrupena)... :-X No ja, upam da si bo zapomnila lekcijo (za danes si jo očitno je) in dala že enkrat mir z nadvse zagretim lovom na male glodavčke (vsaj nanje, če že ne tudi za ostalim živalskim svetom).



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #8291 : 01 Maj 2012, 16:46:49

Mi smo bili na obisku pri Katarini in smo se imeli prav fletno. Opravili smo en dolg sprehod po cvetočih travnikih, jaz sem dobila inštrukcije glede striženja zastavic in odvečne dlake na uhljih, malo smo vadili razstavno držo in malo smo se afnali. Asi je res prava cartolinka kar je vidno tudi na slikah. Kar pa mene vedno preseneča je nežnost ki jo izkazuje do svoje mamice.



Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #8292 : 06 Maj 2012, 14:30:32
Moja pupica je v petek praznovala 3. rojstni dan :o





Malo vaje za prihajajoče razstave :)






lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #8293 : 06 Maj 2012, 17:58:14
Vse na naj hov hove slavljenki. Mi pa smo danes malo šarmirali v Sežani na prireditvi ki jo je ograniziralo kinološko društvo. Zelo smo se potrudili dostojno pokazati pasmo. Prvič sem Asi jaz hendlala in nama manjka še malo vaje, pa jaz ne smem briketov v žepe tlačit, ker potem punca samo na hrano misli. Evo tukaj še dve fotki naših 5 minut



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #8294 : 23 Maj 2012, 13:58:28
Si želite samčka Lessia  ? Na voljo vam je lepotec trikolor,živahen,pameten,voljan cartanja po zelo,zelo ugodni ceni z rodovnikom,cepljen,čipiran
Kuža je na fotografiji.



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #8295 : 24 Maj 2012, 10:19:12
Naš samček je danes odšel v novi dom,živel bo med otroci in ovčkami, tako kakor njegova mama. ;D




katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #8297 : 25 Maj 2012, 21:09:44
En kratek report...
Super dosežki za ''slovenski tabor'' prejšnji vikend na WDS-ju v Salzburgu!!! Na svetovni je sodil Blaž Kavčič, SLO na klubski pa Valerie Geddes, psarna Ingledene, UK!
Super smo bili, čestitke vsem!!!!!  :)


Aydeen A Touch of Heaven ''Heaven'' - Svetovna mladinska prvakinja 2012 in odl.3 na klubski razstavi


Wicani Ent'Iced ''Ace'' - odl. 3 na svetovni in Svetovni mladinski klubski prvak


Dances By Moonlight of the Holy Mountain ''Diva''- Vice svetovna mladinska in Vice svetovna mladinska klubska prvakinja

Diva in Ace sta bila še 3. najlepši par na klubski razstavi:



Rineweld Gina's Loving Embrace ''Gina''- ZP1 baby psičke na klubski


Androma Olympic Torchfire ''Thor''- ZP1 baby samčki na klubski


in še Androma Felicity My Oh My ''Nelly''- odlična na svetovni in odl.1, CAC v klasi šampionov ter druga najboljša psica na klubski razstavi!

bravo!!  :) :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #8298 : 12 Junij 2012, 21:11:32
Sobota je bila za naju z Viivi polna presenečenj :) V Umagu sva preživeli krasen dan v super družbi. Najprej čestitke Mojci za odlično otvoritev razstavne kariere male Mei in Katie za tri nove hrvaške šampione!!!

Tudi Viivi je bila zelo pridna, se zelo lepo predstavila in dobila CAC, CACIB in BOB :o


Katie in Mojca sta me prepričali, da počakamo še na BIS, za kar sem jima zelo, zelo hvaležna :-*
Sledil je nepričakovan, neverjeten rezultat… Viivi je osvojila BOG 3 :o ;D





Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #8299 : 12 Junij 2012, 22:29:31
Oooo, krasno!!! Čestitke!!! Saj sem vedela,da je prekrasna škotica  :-*

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Melody

  • Gost
Odgovori #8300 : 12 Junij 2012, 23:24:47
Bravo Vivi sem zelo vesela za vaju... ;)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #8301 : 13 Junij 2012, 08:33:32
Tale VIVI je pa  :-* :-* :-* :-* :-* meni zelooooo všeč, še od prej, pred nazivi  :o

Bravo  :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #8302 : 13 Junij 2012, 09:15:43
Tudi meni je Viivi zelo, zelo všeč, pa nisem nek ful ljubitelj škotov. :)
Res prekrasna, to je meni pojem škota, zelo lep izraz, lepa, lepa. ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8303 : 13 Junij 2012, 12:19:39
Cestitke Kirsikka in Vivi :)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8304 : 13 Junij 2012, 13:40:14
 :-* :-* :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #8305 : 14 Junij 2012, 21:10:02
Bravo, Vivi! Lepotička!  :-*



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #8306 : 15 Junij 2012, 00:22:41
Zelo zelo vesela za vaju, še enkrat čestitke punci!!!  :-* (od sedaj naprej- če dobiš možnost sodelovanja se BIS vedno počaka!  :P )

Še ena fotka iz Umaga moje najmlajše- Heaven :)


(c) Mojca Furlan

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #8307 : 15 Junij 2012, 14:31:51
HVALA vsem :-*

(od sedaj naprej- če dobiš možnost sodelovanja se BIS vedno počaka!  :P )
Ja, to pa sigurno ;) Zdaj to vem ;D Že zaradi rozete :) In jaz sem se spraševala zakaj je zadnjič ni dobila :-[ ::)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #8308 : 17 Junij 2012, 16:27:45
Čestitke vsem za uspehe. :) Videti je, da se imate kar fajn na razstavnih prizoriščih. Midve se zadnje čase potikava bolj po neobljudenih predelih (bo že čas, da še kakšen špancir čez mesto opraviva po dolgem času), prilagam par utrinkov iz zgodnjih pomladno-poletnih juter:









p.s.: Še vedno naju sicer čaka še veliiiko vaje, vendar zadnje čase opažam, da moja mala šnoflja napreduje. Kot da je določene zadeve šele zdaj zares dojela... ;)



lejdy

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 0
Odgovori #8309 : 18 Junij 2012, 16:57:56

En lep vroč dan vsem skupaj. Naj vam postrežem z dvema fotkama naše smrkle. Prva posneta na CACIB Bled, druga pa doma na dvorišču. Na drugi je ravno uredila kanal za odtočno vodo zadnjič ko smo imeli naliv. Na prvi pa spedirana in nagrumirana. Sicer je ona bolj zadovoljna ko se lahko afna, pa tudi na razstavah se zna lepo obnašati. Še malo vaje pa bo tako kot mora biti.