Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325786

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #210 : 05 Avgust 2006, 20:51:28
Če bi imela Denia še malo več puhka, bi bila res prava kopija. :)

Je vsaj manj za česat ...  :P  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #211 : 15 Avgust 2006, 18:20:26
No tole sem našla...

http://www.bolha.com/oglasizbrisan

...Ženska je tudi vzrediteljica mojega njufka, poleg škotov in njufov ima doma še eno ali dve pasmi  ??? Nekaj njenih škotov sem videla že v živo in se mi zdijo čudoviti, kako je z zdravjem ne vem.

Če koga zanima naj jo kontaktira in čeprav ogromno govori naj jo tudi sam temeljito izpraša.

izbrisan oglas; zoe

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #212 : 27 Avgust 2006, 18:07:26
Ojla!

Danes smo bili v Trbovlju, bilo je res krasno.... ;)
Spoznali smo Valjarja in Frosty-a... ;)
Malce smo poklepetali in poslikali: http://katie.moj-album.com
lp
        Katie

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #213 : 30 Avgust 2006, 22:00:24
Ojla!

v ponedeljek smo bili na obisku pri rini, Viti in Valju... :)
Z Valjem in Lordom sva šle na sprehod kjer sta se lovila ( no Val je lovil Lorda... :D ;D ) potem sta se še malo namakala v reki in lovila žogico ( val je v tem že pravi profesionalec... ;D :D ) Bilo je res super!!

Slike: http://katie.moj-album.com


Val, formula 1

lp
      Katie


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #214 : 03 September 2006, 19:58:52
O madona kako je Val že zrastel!  :o Cel dec!  :)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #215 : 03 September 2006, 21:18:09
Ja, Valjar je samo še kakšne pol centimetra manjši od Witty. Witty pa se na zunaj že stara. Babura je ratala zelo siva okoli gobca. Se vidi da imamo enega norca pri hiši. Drugače pa sta trenutno oba stara šest in pol; Witty let, Valjar pa mesecev.

V priponki pa dve sliki Valja iz morja. Mala biba zelo rada plava in poležava v mreži. ;D

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #216 : 03 September 2006, 21:20:58
Pa še Witty. Tudi ona rada plava. Letos jo je nekaj prijelo in je veliiiko plavala, prejšna leta pa bolj malo.

Pa da ne pozabim. Lord je res ena fletkana bibca. Sploh si nisem mogla predstavljat da je bil Valjar včasih tudi tako majhen.

Los je car!


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #217 : 03 September 2006, 21:27:49
Ja, Valjar je samo še kakšne pol centimetra manjši od Witty.
Madona - toliko je že zrastel?!  :o Pismu... Bo treba iti na kakšen sprehod, da vidim na lastne oči. ;) 


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #218 : 06 September 2006, 18:26:30
O kako čas hitro mineva.... ;D :D Lord je včeraj praznoval svoj 4 rojstni mesec... ;)


P.S: Val je res že ful velik, velik cortek.... ;) Lord se pride razstavljat v Maribor... :D ;D

lp
       Katie

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #219 : 25 September 2006, 12:56:56
Lord je bil na razstavi v Mariboru ful priden in je dobil oceno zelo perspektivno... ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #220 : 27 September 2006, 15:31:11
 Aho!
Tudi jaz imam dva škotska ovčarja,  ;D sicer brez rodovnika. Sedaj sta stara 9 let, sta pa domače vzreje njuna mama Lady pa je poginila za rakom 2,5let nazaj. Mislim da ni pomembno ali ima pes rodovnik ali ne vglanem da je zdrav in da ga imaš rad.
Ko smo dobili Lady je bila ona nadštevilna zato ni dobila rodovnika. Slikce mojih kosmatincov pa so na http://kalarunobella.moj-album.com
Lp
Ana


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #221 : 27 September 2006, 15:39:26
Ko smo dobili Lady je bila ona nadštevilna zato ni dobila rodovnika.

Malo off topic...to ravno ni razlog, da psička nima rodovnika  :P

Drugače pa sta oba tvoja škota lepa  ;)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #222 : 27 September 2006, 15:43:37
Malo off topic...to ravno ni razlog, da psička nima rodovnika  :P
ne vem sicer kdaj se je ta "ukrep" ukinil, ampak očitno je od rojstva omenjene psičke že kar precej časa (več kot 10 let) in lahko, da so takrat še izvajali to, da zadnjim v leglu (če jih je bilo preveč) niso dali rodovnika. Po letih mi je smiselno, ampak ker ne poznam poteka spreminjanja pravilnika ne bom nič zagotovega rekla.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #223 : 27 September 2006, 18:12:02
Aho!
Ja takrat ko smo mi kupovali škotskega ovčarja, to je bilo leta 1995, je v tem leglu bilo 7 mladičkov in dva od teh ni dobilo rodovnika. Je pa bilo naši Lady in inamenjeno da jo ubiljejo  >:(ampak na srečo smo takrat prišli mi na ogled legla, in smo takoj izbrali Lady, četudi smo vedeli da bo brez rodovnika. To nas ni motilo. Je pa bila Lady zelo pridna za čuvanje in zganjanje ovc, jo zelo pogršamo saj oba tako Kala kot Runo nista podedovala genov za čuvanje črede.
Skratka Lady je bila naša in prav tako sta naša Kala in Runo pa seveda Bella ( ambruška ovčarka), ne glede na rodovnik jih imam zelo rada, nekateri pravijo da še preveč in da sem kar malo nora, kar se živali tiče. :P ;D
Lp Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #224 : 29 September 2006, 22:37:31
Hello! Danes sem se regitsrirala... :P. Jaz imam tudi 3 škote...slike so v (http://goldengirl.moj-album.com.. )

Katie..v Mariboru je bilo super...hvala za filček...Dala sem tudi rezulatate na Collie-Online (http://www.collie-online.com/rub_actualite/expo_2006_maribor.php) Sedaj smo na mednarodnem spletu... :P ;D :D...Uživajte! GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #225 : 30 September 2006, 09:48:26
Aho!
Zelo luštne škote imaš. Nekaj poljubčkov za tvoje škote od Kale in Runota in od Belle :-* :-* :-* :-, čeprav ni škotski ovčar, je pa itek že od mladosti zaljubljena v naša dva škota :D.
Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #226 : 30 September 2006, 10:05:40
Hello! Dragi "škotarji" (ljubitelji škotov) dodajte rodovnik vašega psa  na francosko spletno stran Collie Online  ( http://www.collie-online.com/pedigree/pedigree1.htm) in pošlijte sliko...da bomo bolj razpoznavni.

Trenutno je na tej strani vpisanih 16043 rodovnikov.... ::) ::)
Poleg rezultatov CACIB Maribor so dodali Hrvaško zastavo namesto Slovenske... :o. Bo že bolje, samo bolj aktivni moramo biti...Uživajte!  :D GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #227 : 30 September 2006, 12:40:49
Aho!
Žal moja dva škota nista rodovniška, ker je bila njuna mama nadštevila, sem omenila že v prejšnih sporočilih.
Sta pa še zmerom škota, pa naj imata rodovnik al pa ne.
Lp
Ana


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #228 : 30 September 2006, 17:35:22
kala,runo,bella in GG pozdravljeni! :)

GG, zakaj pa Lorda ni med rezultati?
Bom poskušala vpisat pse, samo tale francoščina dela malce preglavic... :-\
A v bazo na Wizard's Castle tudi kaj vpisujete?

kala,runo,bella, tvoja dva škota res lepa. :) Škoda da nimata rodovnika. Če boš pa še kdaj kupila škota, bo pa rodovniški, ane? ;)

lp

Los je car!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #229 : 30 September 2006, 19:40:46
Aho!
Rina pozdravljena. :)
Ja verjetno da če  bom kupovala škota da bom kupila rodovniškega, čeprav mi meni osebno to ne pomeni veliko. Je pa res da s tem da kupiš rodovniškega veš da so njegovi predniki zdravi. Čeprav se velikokrat zgodi ta tudi rodovniški psi zbolijo za bolezen, ki je drugače dedna.
Npr. moja Kala je pri 4 mesecih zbolela za epilepsijo, in je še vedno na zdravljenju. :'(
Drugače pa razmišljam, ko mojih 3 kosmatincev, ali vsaj dveh, ki sta sedaj stara 9 let in upam da bosta še dolgo živela, o nakupu nemškega boksarja. Ampak se še vse lahko spremeni.
Drugače pa hvala za pohvale. ;) Kala in Runo ti pošiljata koš  :-*
Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #230 : 30 September 2006, 20:47:34
Rina....Sorry!   :'( Ampak v Franciji ne poznajo "Baby razreda"...  :-[ Drugič v Celju boš spet in..  ;)


Drugače Kala, problem kupovanja nerodovniških psov je spodbuda vzrediteljev na črno, ki parijo psice dvakrat letno, starši in mladiči niso prgledani itd...Torej zakaj bi ljudje plačali rodovniškega psa za 120.000 Sit, če dobijo lahko "enakega" samo brez rodovnika za 30.000.Sit...

Prava vzreja stane, dobri rodovniški starši, razstave, slikanje kolkov, vzrejni pregledi, pregled oči...in to je to...GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #231 : 30 September 2006, 21:01:30
Kala, eno vpašanje.Kako lahko če imaš škota razmišljaš o nakupu nemškega boksarja....  :( To sta dve pasmi, ki stan si različni kot noč in da :-\ ,GG


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #232 : 30 September 2006, 21:23:05
Uf, za bokserja pa sploh pazi pri nakupu. Ne glej samo da ima rodovnik, naj imajo starši slikane kolke in hrbtenico in pregledano srce, pa če je še kaj več tudi ni slabo.
Nerodovniški bokser je lahko nerodovniški zato, ker mama npr ni dobila vzrejnega dovoljenja zaradi preslabih kolkov. Lastniki pa lahko to lepo zamolčijo in rečejo da imajo samo "ljubiteljsko" leglo. :-X Se bolj splača dat 50.000 sit več za rodovniškega psa z zdravimi predniki, kot pa potem nekega nerodovniškega psa vlačit po klinikah, po možnosti še kakšno operacijo plačat... Je pa seveda res da zboli lahko čisto vsak pes, samo tveganje glede dednih bolezni je manjše pri rodovniških.

Saj pri škotih je isto. Nikoli ne veš zakaj je nerodovniško leglo res nerodovniško.

Uboga Kala. :( Upam da ni prehudo, epilepsija je lahko zelo grozna bolezen.
A je imela kdaj mladičke? Tudi epilepsija je lahko dedna, zato bi bilo fino da Kala nima potomcev, če jih pa že ima, naj se jih pa stelirizira ali kastrira... Brez veze gene za epilepsijo prenašat naprej...
Tudi Witty ni imela in nikoli ne bo imela mladičkov samo zato, ker ima dokaj hudo alergijo. Mogoče je vzrok slab imunski sistem, kar je tudi dedna zadeva in nočem da bi bili mladički isti. Zato jih raje ne bo. Če si bom kdaj želela imeti leglo, bom kupila drugo psičko in če se bo pokazalo, da je z njo vse v redu bo imela mladičke. :)

GG, saj Lord je od katie. No, bo pa kasneje prišel v bazo, ko bo malo zrastel.
Aja, pa Adria je narobe napisano, piše Adia. Sem ravno opazila...

lp


Los je car!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #233 : 30 September 2006, 21:57:47
Aho!
GG
Saj ne pravim da rodovniki niso v redu. Pri mojih je pač bilo tako da teh papirjev nimata ker je bila njuna mama nadštevilna in prav tako njun oče.  Takrat je bil še tak zakon. Drugače so bili njuni predniki v zelo dobrem zdravstvenem stanju in vsem drugim.
Rina in GG
 Gleda bokasrja je pa tako da mi je ta pasma zelo pri srcu.  Vem da sta si pasmi zelo različni. Tudi sedaj imam dve čisto kontra pasmi, čeprav sta obe pasmi ovčarja( škotski ovčar in ambruški ovčar), ampak po karakterju sta si tako različni da je joj. Z Bello sem imela veliko več dela pri vzgoji kot pri Kali in Runotu. Vse tri sem vzgojila sama brez pomoči inštruktorjev, tudi nimam kakršnihkoli znanj iz kinologije. In mislim da mi je kar uspelo. Med seboj se odlično razumejo čeprav so si zelo različni. Tako da to ni problem da bom imela čist kontra pasmo.
Rina
Kala se v redu drži, sedaj že približno 8 mesecev ni imela nobenega napada. Mladiče je imela dvakrat. Obakrat sem Kalo in Runota ločevala, ločeno smo hodili na sprehode, cele dneve sta bila ločena, zaklepati smo morali tudi vrata, ker jih Runo odpira. Ko pridejo moji pametni sorodniki, ki nimajo pojma o psih in gonitvah in jih ob moji odsotnosti spustijo skupaj, kot češ saj se tak ne goni več.  >:( >:(In ko pridem čez nekaj ur domov izvem da bo Kala čez 60 dni postala mama. Sem mislila da se mi bo zmešala. Kot veste sta povrh vsega Kala in Runo še brat in sestra. Drugače pa so mladički vsi v redu nobeden nima problemov, vsi so bili pregledani, nimajo nikakršnih dednih napak, vsi so kastrirani in stelirizirani. :) Nekaj jih je sicer že umrlo zaradi brezvestnih ljudi. >:( Drugače pa se ja Kala v vseh 9 letih gonila samo dvakrat in ravno takrat so morali biti na obisku sorodniki, jaz pa v šoli >:(

Lp
Ana




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #234 : 01 Oktober 2006, 08:52:36
Rina, vem, da je Lord od Katie... :-[ Tipkarski škrat. Saj smo dovolj pisali o tem, mar ne???  ::) :P In za Adrio sklepam tudi...ali so tudi slabo pretipkali kot za Slovaško zastavo namesto Slovenske.... :'( ???.

Kala! Za dva legla med bratom in sestro se mi zdi res neverjetna smola...9 let sem imela, Lexa in Reo, pol brata in sestro pasme nemškega ovčarja. Psica se je normalno gonila vsake 6 mesecev....in nikoli se ni zgodila nesreča v veh 9. letih...Zdi se mi, da se ne bi smeli "igrati" s takimi stvarmi.  Uživajte GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #235 : 01 Oktober 2006, 10:06:00
Aho!
GG jaz se s temi stvarmi sploh ne hecam in mi je žal da je morala Kala pretrpeti dve legli glede na njeno zdravstveno stanje, mogoče je malo tudi moja krivda, s tem se sedaj po 5 letih po zadnjem leglu še vedno obtožujem da bi lahko naredila več da teh mladičev ne bi bilo. Je pač usoda hotela drugače, in sama pri sebi vem da sem za te mladičke naredila veliko, veliko sem z njimi hodila k veterinarjem, dala zato veliko svojih prihrankov, ki jih nisem imela prav veliko in ni mi žal, da ne bo kdo narobe razumel. Na koncu sem vse mladičke podarila ljudem, ki sem jih ali dobro poznala ali pa sem se z njimi ukvarjala dolgo časa preden sem pse oddala.
Vem da se bo marsikdo zgažal nad tem kar se je z mojo Kalo dogajalo, ampak ne bo nič pomagalo. Tako je bilo in sedaj gledam samo še da bi tako Kala in Runo uživala še naprej tako kot sta sedaj.

Je pa bila Kala vsem mladičkom super mama.
Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #236 : 01 Oktober 2006, 10:37:35
Kala!Čestitke, da si v nesreči naredila maksimalno za mamo in mladiče.

Ampak zakaj nisi, dala psico sterelizirati ali psa kastrirati...ker sta bila brat in sestra in se nerodovniška? Prihranila bi si mnogo težav, skrbi in denarja....GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #237 : 01 Oktober 2006, 12:13:30
Aho!
GG!
Ko sem dobila Kalo in Runota sem bila stara 12 let, ( vem da ste nekatiri ki imate pse tudi tako mladi kot sem bila takrat jaz ) in nisem imela svojih prihodkov, od staršev si nisem hotela sposojat. Ker sem si takrat ko sem se odločila za psa rekla do bom za Kalo sama skrbela brez pomoči družinskih članov. In nikakor nisem imela denarja za sterilizacijo. Runota pa sem obdržala doma ker ga nismo mogli oddati. Če bi bila takrat ko se je Kala gonila več doma kot sem bila bi te legla vsekakor preprečla.
Tako pa sem lahko samo srečna da so mladiči v dobrih rokah, Kala zdrava kolikor je pač lahko. Pri devetih letih je še vedno živahna kot da bi imela par mesecev. Jaz pa seveda pazim da ju ne obremenjujem z dolgimi, rajši naredimo nekaj krajših. Ali pa si kak dan vzamemo za celodneven potep in potem naslednje dni bolj počivamo.
Lp
Ana


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #238 : 01 Oktober 2006, 15:07:55
Kala, runo, bella in GG dobrodošli na forumu!!

Včeraj smo bili na obisku pri Andreji Velepec, kjer je Lord prvič videl in prevohal svojo babico Glady. ;D :D Videli smo tudi male kepice, ki so res že zelo živahne in prekrasne!! :-* :-*
Ugotovili smo da je Lord že pravi velikan saj je komaj pri 5 mesecih že skoraj toliko velik kot Donna... :o ;D
Lord je bil na poti domov zelo utrujen od vsega spoznavanja in je lepo zaspal.... ;D

Nekaj slik na : http://katie.moj-album.com

P.S: Kala, tvoja škota sta res zelo lepa!

lp
         Katie

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #239 : 01 Oktober 2006, 18:24:55
Aho!
Katie hvala za komplimente, ti vračam tudi tvoj Lordek je zelo luškan. Kala, runo in Bella mu pošiljata koš :-*
Lp
Ana