Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325726

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #240 : 01 Oktober 2006, 20:00:31
Kala! Gledala sem tvoj album. Tvoja dva škota sta res lepa in čestitke, ker po izgledu ne izdata svoja leta...Vidi se, da zelo lepo skrbiš za oba...Imata zelo lepo dlako. Čestitke... ::).

Katie, gledati tvoje slike je pa pravi užitek... ;D :D GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #241 : 01 Oktober 2006, 21:43:30
Aho!
GG
Hvala,hvala vsi se kar topimo od tvojih pohval.
Imaš čisto prav da ne kažeta let, šele sedaj jima je dlaka okoli gobčka začela siveti. Za Kalo pa vsi, ki jo vidijo pravijo da je še mladič. Ker je skoraj za polovico manjša od Runota.
Tudi tvoji škoti so zelo lušni še posebej mi je šel k srcu Paris ker je zelo podoben naši psički Lady( Kalina in Runotova mama), ki je žal poginila. :'( jo zelo pogrešam včasih še preveč.
Lp
Ana


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #242 : 01 Oktober 2006, 22:25:21
Kala in Runo res ne kažeta svojih let. Witty je pa stara komaj dobrih 6 let, pa je že siva okoli gobca... :-\ Ampak aktivna je pa še vedno tako kakor pri 3 letih. Mogoče še bolj, ker ji sedaj dela Valjar konkurenco. :)

Danes je bil lep sončen dan, pa smo šli na izlet nabirat kostanj. Nastalo je tudi nekaj slik:

Valjar


Vitipiti


Ter oba skupaj... no, narazen. ;D

Uživajte v lepem vremenu dokler je še!
Lp

Los je car!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #243 : 02 Oktober 2006, 09:30:06
Ja, Rina tudi moja Aisha ima samo 2,5 let pa je čisto bela okoli gobčka! Na splošno pa ima veliko manj pigmenta kot Pâris in Frosty...Da ima pes lepo "oranžno" barvo je pomemben B-Karotene...Na primer hrana Eucanuba ga ima veliko...Edina tezava je v tem da če daš veliko karotena tricolorju ali bluju, bo postal oranžen tudi po hrbtu! Za te dve barvni različici škota, je rjasta oziroma rdečkasta dlaka ZELO nezaželjena....V eni besedi...KRIZA  :o!  Zalsti ker naj bi to bilo dedno. Dan danes je želo težko dobiti res črnega trikolorja....Trikolor naj bi imel isto črno barvo kot border in takih skoraj ni. Večina lastnikov jih barva, zlasti za razstave...  :-[  ::) Na internetu sem videla, da imajo samo v Rusiji, Danski itd...trikolorje , ki imajo pravo bravo. Mogoče je pomankanje sonca...Moje dva poleti postaneta bolj rjavkasta zaradi sonca! Torej...k frizerju na...    :P 8) ...Uživajte GG  :) ;D


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #244 : 02 Oktober 2006, 14:05:09
Hello! Dodala sem par novih slik od Frosty-ja na CACIB Maribor v moj album:  http://goldengirl.moj-album.com/. Za njegovo prvo razstavo je bilo kar OK....Ali pridete v Zagreb ali v Celje??? Uživajte!GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #245 : 04 Oktober 2006, 14:39:51
Frosty ima res zelo lepo blue merle barvo. ;) ;D

Glede razstav ne vem če se pridemo letos še kam razstavljat. Pogledat pa pridemo sigurno.. ;) :D ;D
lp

          Katie

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #246 : 04 Oktober 2006, 19:47:37
Katie! Hvala za kompliment... ::) Frosty je navduše...

Zakaj nič več razstav? V Mariborju sta bila super... ;D Uživajte! GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #247 : 05 Oktober 2006, 15:08:47
Letos je itak samo še v Celju, tako da bomo tja verjetno prišli samo pogledat. :)

Drugo leto nam specialka ne uide, potlej bomo pa že v konkurenci... ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #248 : 05 Oktober 2006, 19:29:57
Super!  ;D ;D Končno se bo začelo dogajati na "škotski" slovenski sceni.... :P   :P Več nas bolj bo zanimivo... ::) Kaj pa ti Rina in Lucky 7 boste tudi tekmovale ???? Uživajte !GG


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #249 : 05 Oktober 2006, 19:40:25
Ma jaz še ne vem a bi šla letos še kam ali ne. Šla bi na specialko v Zagreb, pa ne vem kako bo s prevozom takrat.
Za CAC Celje pa tudi še ne vem. Mogoče bi malo še počakala zaradi ušes... da se postavijo tako kot morajo, ne pa da s čudnimi ušesi hodim okoli po razstavah. Ma ne vem, bomo še videli. Mogoče pa vseeno pridemo delat konkurenco! :D

Sicer pa imava z Valjem kar nekaj dela tudi v šoli. Na sprehodu je začel kar malo zabušavat, ni več pozoren name, pa žogice ga čedalje manj zanimajo... Samo vohljal bi naokoli. Ne vem, a ga že malo puberteta daje. ??? No ja, pa saj bo. Samo bolj zanimiva moram biti od okolice... :)

lp

Los je car!


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #250 : 05 Oktober 2006, 19:52:16
Mi smo pa danes dopolnili 5 mesecev... ;D Kako hitro čas leti.. ::)

Nastalo je tudi nekaj novih slik: http://katie.moj-album.com

lp


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #251 : 05 Oktober 2006, 20:00:30
Letos ne gremo v Sloveniji nikamor več, ker bomo verjetno decembra spet zibali. ;D Magic gre samo še v Makedonijo. Drugače pa drugo leto začnemo s specialko v Ljubljani, pokazat se bodo prišle tri nove mlade punce  :P

LP


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #252 : 05 Oktober 2006, 20:17:32
Še več škotov, jeeee :D ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #253 : 06 Oktober 2006, 11:04:26
Rina! Ali si poskusila šolati s hrano, nekateri psi bolj "primejo" na to  :o ? Na primer v Franciji šolajo samo na sir.... :D ;D ! Ima močen vonj in pes se ga hitro zapomni...Pol si  pa samo roko malo "odišaviš" in je to to.....Poskusitni ni gre....

Drugače so ušesa od Vala kar v redu...Veliko lepše je za škota, da ima majhna, lahka ušesa kot pretežka in prevelika, ker pol izleda kot aussi.... ::)   :P To ni žalitev za aussije....  ;)  Uživajte, lep week-end naš čaka...GG   


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #254 : 06 Oktober 2006, 22:12:43
Rina! Ali si poskusila šolati s hrano, nekateri psi bolj "primejo" na to  :o ? Na primer v Franciji šolajo samo na sir.... :D ;D ! Ima močen vonj in pes se ga hitro zapomni...Pol si  pa samo roko malo "odišaviš" in je to to.....Poskusitni ni gre....

Ja, seveda! Saj drugače večinoma šolam na hrano (če smo bolj natančni s kliker metodo), ampak moram nekako Valjarja pripravit do hitrega usedanja in uleganja. To se pa najlažje dela z igračo...
Sicer je bil pa danes kar priden. V grmovju je sicer našel neke ostanke od hrane :-X ampak je na mojo pobudo šel stran. Ga je malo nazaj vleklo, ampak se je sam odločil da bo vseeno bolje če gre z mano. :)

Kaj pa ostali, a kaj šolate svoje škote?

lp

Los je car!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #255 : 06 Oktober 2006, 22:29:48
Aho!

Sedaj se že nekaj časa nisem nič oglasila, sam moram pa reči ta so vsi vaši škoti prečudoviti :-*.
Včeraj sem zopet imela težave z Runotovimi kolki. Ampak sva jih danes že rešila, vitaminčki in malo masaže pa že skače kot nor. Kot da ga včeraj ne bi nič bolelo. Če je on prepričan da je sposoben ga ne premakneš tudi za milimeter. Včasih že pomislim da je križan z oslom ker je tako trmast :D
Lp
Ana



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #256 : 08 Oktober 2006, 08:25:42
Jaz pa nimam izkušenj s tem, da bi bili škoti trmasti. Moji trije so zelo poslušni...Frosty še včasih okleva, kadar mu kaj ne paše ampak pol ga pa Aisha ali Pâris kregata   :o   ;) , če kaj naredi prepočasi, ali izvede ukaz, na primer iti v boks ali skočiti v avto....

Pomembna je vztrajnost in to od samega začeta. Nežnost in vztrajnost od 2 meseca starosti dalje.

Prej sem imela šolanega nemškega ovčarja, ampak lahko rečem, da niso moji škoti nič manj poslušni kot on.Uživajte! GG  ;D :D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #257 : 08 Oktober 2006, 16:05:20
Aho!
Saj prej sploh ni bil trmast ampak sedaj ko se že stara pa misli da je bolj pameten kot jaz, saj včasih je  ;D.
Drugače sta zelo pridna in ubogljiva.
Včasih pa mora malo trmariti.
Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #258 : 08 Oktober 2006, 18:34:41
Danes je bil tako lep dan, da se nisem mogla zadržati in sem slikala moje kosmatince.. ;D :D :)... ( http://goldengirl.moj-album.com/).Upam, da ste uživali tusi vi...GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #259 : 11 Oktober 2006, 16:46:18
GG, lepe slike... ;)

Jst sem pa včeraj naredila Lordu tudi angleško spletno stran: http://www.freewebs.com/lord-english

 ;D



Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #260 : 13 Oktober 2006, 08:04:20
Katie super..Sedaj še angleška spletna stran!Enkratno! ;D ;D. Katera je tista trikolor psička na strani. Ali je slučajno iz Marrow pasrne ??? Mogoče Marrow Garden of Fearies? Zame je to idealen izraz trikolor psičke...Uživajte. GG


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #261 : 13 Oktober 2006, 13:04:08
GG, ta psička,tricolorka,  ki jo ima Katie na svoji spl.strani-začetni, je mama naše Glady, Glad All Over vom Haus Rukopf. Njeno pravo  ime pa  je Crystal Star vom Haus Rukopf - več o njej pa na spl.strani : http://www.rukopf-collies.de/   ::)

Lp
T.

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 13 Oktober 2006, 13:54:51
Je pa res da s tem da kupiš rodovniškega veš da so njegovi predniki zdravi. Čeprav se velikokrat zgodi ta tudi rodovniški psi zbolijo za bolezen, ki je drugače dedna.

Moj rodovniški škot je zbolel in tudi umrl zaradi dedne bolezni (pri 2-eh letih in 9 dneh). Psici vzrejnega dovoljenja zaradi tega niso podaljšali, vzrediteljica pa zdaj pač štepa nerodovniške pse z isto psico, ki je nosilka te bolezni. Torej? Ah ja, tako kot ona oglašuje - njeni so bolj zdravi od rodovniških in daje za primer celo mojega pokojnega psa. Ah ja, kot da je zbolel zato, ker sem zraven dobila kos papirja. Kako sploh sledite dedno prenosljivim boleznim npr., če itak ne veste, kaj psi nosijo s sabo?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #263 : 13 Oktober 2006, 20:28:52
Yo! Zelo mi je žal zaradi tvojega psa. Katero dedno bolezen je imel? Pri škotih so samo dedne očesne bolezni ..zlasti slepota..

Donnatela, prekrasna psička s preksrno moderno glavo z veliko stopa. Zelo mi je všeč. Zdi se mi da ji Glady ni zelo podobana, je bolj klasičnega tipa...Ali vsaj tako izgleda na slikih...Slike so lahko včarih zelo zavajojoče.....Uživajte. GG




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #264 : 13 Oktober 2006, 20:35:58
Donnatela! lPoleg tega sem pristranska  :) ;D :D...Jaz "palim" itak samo na tricolor in blue merle...Zlasti tricolor psičke so mo najbolj pri srcu...Torej zame bo tri vedno bolj..... :P kot zlata...Ja, pač pristanska sem. :o GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 13 Oktober 2006, 20:38:26
Yo! Zelo mi je žal zaradi tvojega psa. Katero dedno bolezen je imel? Pri škotih so samo dedne očesne bolezni ..zlasti slepota..

Verjetno misliš PRA, ki še zdaleč ni edina dedna očesna bolezen, še manj pa edina dedna bolezen. Thor je imel IBD. Sestra iz naslednjega legla je podlegla pri 3-eh tednih. Kako je z nadaljnimi nerodovniškimi mladiči, pa ne bi vedela.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #266 : 13 Oktober 2006, 20:52:11
Pri škotih so samo dedne očesne bolezni ..

Mislim, tole je pa malo tezka izjava, se ti ne zdi ??? Ves koliko stvari gre lahko zaradi genetike narobe ... Verjamem pa, da je to lahko ena od redkih pogostih dednih tezav. Ampak razlika je pa bistvena med tema dvema trdvitvama.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #267 : 13 Oktober 2006, 21:07:22
Oprostite za mojo površnost...PRA/CEA so najbolj pogoste dedne bolezni škotov in tudi zaradi tega resni vzrediteji mladiče preverijo pri 8 tednih. Če test ni negativen pes ne bi smel postati kasneje plemenski...Torej odločitev je od vsakega posameznika...ker pri nas testi kolkov in oči niso obvezni...oziroma očesni testi sploh niso mogoči. Mora se iti v Avstrijo..

Za ostale specifične dedne bolezni škotov pa ne vem. Drugače so pa škoto bolj zdrava pasma. GGi


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 13 Oktober 2006, 21:10:41
Mislim, tole je pa malo tezka izjava, se ti ne zdi ??? Ves koliko stvari gre lahko zaradi genetike narobe ... Verjamem pa, da je to lahko ena od redkih pogostih dednih tezav. Ampak razlika je pa bistvena med tema dvema trdvitvama.

In tudi, če bi bilo temu tako, imam jaz eno enostavno vprašanje.

Koliko tistih, ki imate rodovniške ali nerodovniške škote, ste testirali pse na omenjeno obolenje in koliko tistih, ki imate bodisi rodovniške ali nerodovniške škote in jih uporabljate za vzrejo, imate pse, testirane na to obolenje? In koliko potomcev vaših psov je testiranih?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 13 Oktober 2006, 21:13:47
PRA/CEA so najbolj pogoste dedne bolezni škotov in tudi zaradi tega resni vzrediteji mladiče preverijo pri 8 tednih. Če test ni negativen pes ne bi smel postati kasneje plemenski...Torej odločitev je od vsakega posameznika...ker pri nas testi kolkov in oči niso obvezni...oziroma očesni testi sploh niso mogoči. Mora se iti v Avstrijo..

Halo?
Prvič, ko sem kupovala škota, noben od mladičev ni imel narejenega testa.
Drugič, oba testa sem s svojim škotom opravila v Ljubljani.