Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2328663

lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #330 : 24 November 2006, 18:23:44
Ali kdo gre v Zagreb ta vikend? :)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #331 : 24 November 2006, 19:05:37
Ja, ampak samo gledat.

Los je car!


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #332 : 25 November 2006, 13:59:07
Hey!

Jaz sem pa nova na tem forumu...imam tudi škotsko ovčarko, staro skoraj 2 leti. Škoti so moja number 1 pasma in jih ne bi nikoli zamenjala pa čeprav so tudi predstavniki drugih pasem veliki srčki :).

Aja in njena mala Jona(sable) in Tela(tricolour)

Jonine male kepice

Jona

Jonin sinček Nik

In še najmlajša Chanty



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #333 : 25 November 2006, 14:02:46
Aho!
Zelo luškani škoti, katera pa je tvoja, kako se kliče.
Lp
Ana


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #334 : 25 November 2006, 14:11:05
Judy lepo pozdravljena na forumu, pozdravi mi tudi Chanty.

lp


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 25 November 2006, 14:18:21
Aho!
Zelo luškani škoti, katera pa je tvoja, kako se kliče.
Lp
Ana

Moja je Chanty...Nik je od ene sestre, Jona pa od druge sestre...Aja pa je bila moja prejšna psička pa je pred dvema letoma pri svojih 14-ih letih poginila zaradi tumorja na jajčnikih :(...potem pa je prišla k nam mala navihanka Chanty :)...lucky7 Chantika ti pošilja en pasji pozdravček nazaj ;) ;D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #336 : 25 November 2006, 14:37:52
Aho!
Chanty je zelo podobna moji Kali, sploh v glavo, me spominja na to ko je bila Kalaše tako mlada.
Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #337 : 25 November 2006, 15:33:18
V Zagrebu je bil Brooklynson Alexander BOB, Tosca pa CACiB...GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #338 : 25 November 2006, 18:21:38
Ojla Judy! :D
Me veseli da si prišla na forum! ;D ;)
Pozdravi Chanty!! ;) :-*

Ooo, torej Tosca in Brooklynson Alexander, greta v Anglijo drugo leto ;) Bravo!

lp

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #339 : 25 November 2006, 19:10:37
Ali je bila razstava za kvalifikacijo za Crufts.GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #340 : 25 November 2006, 20:10:27
Rina! Kako je bilo v Zagrebu????Si šla z Valom za trening v dvorani??? ;) GG


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #341 : 25 November 2006, 22:21:47
Eh ne, Valjar je bil doma. Tako daleč ne bi šla samo na trening..

Drugače je bilo pa v redu. :) Rezultate CACIBA si že povedala, na specialki pa nisem ostala do konca.
In ja, bile so kvalifikacije za Crufts. Samo kdor ni že prej dal titra delat, ne more it. Je treba 6 mesecev prej kri vzet, zdaj je že prepozno.

Judy, pozdravljena na forumu. ;)

Los je car!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #342 : 26 November 2006, 14:37:23
Jaz bom šla s Frosty-jem delati kvalifikavijo za Crufts drugo leto na Madzarsko...meseca aprila...za 2008...itak bomo videli kako se bo razvijal....z mojo frendico iz Avstrije bi šle skupaj na Crufts leta 2008...ampak to je še daleč! GG




*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 26 November 2006, 18:34:40
En pasji hvala usem za dobrodošlico ;D



*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #344 : 26 November 2006, 18:41:53
Katere škote mate pa ostali na tem forumu (slikce mogoče?)...kok kej stare? :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #345 : 26 November 2006, 18:53:09
Aho!
Jaz imam dva škota, Kalo in Runota, stara sta 9 let, sta pa nerodovniška, ker sta bila oba njuna starša nadštevilna in tako posledično nista dobila rodovnikov. Njuna mama Lady nam je umrla zaradi raka na maternici :'(
Slikice pa so v  mojem albumu http//:kalarunobella.moj-album.com

Lp
Ana


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #346 : 26 November 2006, 18:54:16


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #347 : 26 November 2006, 19:03:20
Aja je bila tudi nerodovniška. Pred njo smo imeli še Sano (tudi škotinja), ki je poginila, ko sem imela 2 leti. Potem pa sta moji sestri videli oglas, da prodajajo škotskega ovčarja...in to je bila Aja. Bila je edina, ker je bila odveč v leglu in zato ni dobila rodovnika...tako da so jo vzreditelji dali stran k enim, ki so imeli sicer leglo pudlov. In potem je ta vzrediteljica pripeljala Ajo k nam, medtem, ko so bili njeni otroci v šoli, saj so le ti hoteli prodati samo pudle, škota pa ne :D...hehe. No Jona je pa od Aje hčerka...Nik pa od Jone sin, tako da noben od njih ni rodovniški...samo Chanty.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #348 : 26 November 2006, 19:08:20
Aho!
V glavnem vsi tvoji škoti oz od sester so prav luškani.
Meni pa itak rodovnik ni tako pomeben, čeprav ko bom naslednič kupovala škota, ali katero drugo pasmo bo zagotovo rodovniški. Če bom kupovala škota bo pa sigurno tricolor, čeprav so mi tudi sable všeč, se čisto lahko zgodi da bom kupila kar oba hkrati.
Za to je še prezgodaj govoriti saj verjamem da bosta Kala in Runo še dolgo živela. :)
Lp
Ana


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 26 November 2006, 19:21:13
Ja to moraš vedno tako gledati...Aja je bila na koncu že čisto boga...prej komaj hodila sigurno ene pol leta...pa sem si vedno govorila, da jo samo kolki dajejo pa da bo še dolgo živela...Jona je tudi stara 9 let...zdaj 12. januarja bo 10. Drugače pa imaš zelo lepa psa...ful mi taka velika delujeta...a to sta brat pa sestra?
Glede tricolourjev pa so tudi meni zelo všeč...samo so mi dark sable še bolj...razen če ima tricolour res pravo dlako...tako črno, dolgo, svetlečo...ker nekateri škoti imajo potem tako, ki kar malo potegne na vijolično ali pa rjavo. Za moj okus mora imeti tricolour res črno dlako.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #350 : 26 November 2006, 19:31:05
Aho!
Hvala za pohvale. Ja to sta brat pa sestra, Runo je res velik, Kala je pa kar precej manjša od njega.
Naša Lady je bila tricolor in mislim da je imela kar tisto pravo črno barvo, čeprav ji je ko se je bližala 8, kar pošteno osivela.
Tudi naš Runo na trenutko čudno hodi z zadnjim delom, ampak v naslednjem trenutku pa že nori, ampak mu ne pustim prav veliko norenja, ker le ima svoja leta.
Je pa začel tako čudno hoditi z zadnjim delom, po tistem ko ga 3 dni ni bilo domov, in ga nikakor nismo mogli najti, bil je pri eni psički ki se je gonila, ampak mi njeni lastniki niso hotli povedat da je pri njih >:(
In ko sem ga naposled le dobila, je bil dva dni čisto zanič, sploh ni mogel vstati, veterinar je rekel da je izmučen, ker 3 dni ni nič jedel in naj mu dam bolj kalorično hrano, po dveh dneh je bil spet dober za norenje, prej sem ga mogla pa nositi da je šel  ven opravit svoje, pa še pri teh stvareh sem ga morala podpirati, me je bilo včasih prav groza da ne bo preživel.
Sedaj že kak teden ni nič čudno hodil, tako da upam da bo vse uredu z njim.

Lp
Ana


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 26 November 2006, 20:29:45
Ja pri Lady sem videla, da ima res črno dlako. Ja to je pa res pri nekaterih ljudeh....namesto da bi obvestili o najdenem psu ga raje zadržujejo. Tako je bilo pri naši Sani...je enkrat ušla, ker se je nečesa ustrašla pa naših ni bilo doma in potem so jo eni pograbli in odpeljali domov...na koncu pa je pritekla nazaj domov s čisto krvavim vratom, ker so jo imeli očitno priklenjeno na verigi, da ne bi ušla domov. Ampak na konec koncov...Lassie se vrača ;D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #352 : 26 November 2006, 20:46:47
Kala, upam da bo z Runotom vse vredu in da ni nič hujšega. :)

Jaz imam pa Witty in Valjarja. Njune slike so tukaj: http://rina.moj-album.com/

Los je car!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #353 : 26 November 2006, 21:16:05
Aho!
Tudi jaz upam da bo vse v redu, je pa tudi možno da ima že obrabljene sklepe, in da ga zato včasih mal boli. Če ne bo bolše greva pa itak k vetu.

Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #354 : 28 November 2006, 08:54:32
Hello Judy! Dobrodošla na forum!

Tukaj link do slik moj treh kosmatincev... http://goldengirl.moj-album.com/ .

Jaz sem pa zasvojena samo s tricolor in blue merle različico....Tricolor so mi všeč zaradi posebnega izraza zaradi črne maske, blue merle pa zaradi posebne barve...

Drugače je danes težko dobiti čisto črnega tricolor....Najlepše barve imajo na primer v Rusiji. To je mogoče zaradi vremena....manj sonca. Tudi hrana lahko vpliva na barvo dlake...Mojim sem dajala Eukanubo....in ker ima veliko B-karotena sta bila čisto oranžna...Sadaj jim dajem Royal Canin in pridobivata zelo lepo črno dlako. Najlepši so pozimi ko je sneg..... Uživajte!GG   


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #355 : 28 November 2006, 20:50:46
hi!res da ne "spadam" v tale pogovor ampak sm si rekla da moram Judy(ki je pred kratkim pokazala prečudovite fotke)in ostalim pocedat da imate zelooo prtsrčne kosmatince!!!

LP
K.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #356 : 01 December 2006, 09:54:29
Hello! Ste videli rezultate CACIB  (http://www.britanskiovcari.info/en/izlrez.php?id=69&pasmina=1) in Specialka Zagreb ( http://www.britanskiovcari.info/en/izlrez.php?id=72&pasmina=1) ...

Nevrejetno kako je lahko isti pes različno ocenjen in to na isti dan s strani dveh sodnikov. Na primer Tosca (Carnoustie's Creme de la Creme) ...Na CACIB, je bila 1.odlična, CAC in CACIB, na specialki pa samo 2.Very Good (prav dobra)...   Uživajte! GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #357 : 02 December 2006, 08:25:34
Rina, Lucky 7! Ali kdo ve zakaj je bila Tosca na specialki v Zagrebu samo 2. prav dobra  ??? ??? GG


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #358 : 02 December 2006, 10:08:53
Ne vem, jaz sem šla že takoj po borderjih domov. :(

Še en teden do Celja!!! :o

Los je car!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #359 : 02 December 2006, 10:20:55
Kako so priprave  ??? ...Škoda da se nisva opisale za Zagreb.Tudi enega psa ni bilo v Junior...Razsturale bi  ;) :o :P GG