Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2325689

lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #420 : 01 Januar 2007, 11:14:08
Včeraj ob polnoči, ko so pokale petarde in švigale rakete naokoli se naše tri mlade dame Zoey, Nelly in Joy niso prav nič zanimale za to. Joy je celo glodala kost in ji ta kaos ni prav nič motil. Zoey in Nelly pa sta samo sedeli in gledali razsvetljeno nebo. Prav vesela sem, da se nič ne bojijo pokanja :o :o

Pa vsem skupaj želim srečno Novo leto.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #421 : 01 Januar 2007, 12:41:27
Lucky 7! To je super in upam, da bo tako tuki bo bodo gospodične stare leto ali več...Veliko mladičev se nič ne boji, ker se še ne zavedajo nevarnosti...Ko pa odrastejo, je pa stvar popolnoma drugačna...

Na primer, moj nemški ovčar Lex...ko je bil star 4-5 mesecev, je delal vse, agility, hodil čez mostove, šel povsod, ni bil streloplah...sedaj je star 9 let in včeraj ko je pokalo ga nismo spravili ven iz avtomobila,......tresel se je po cele telesu. Ko gre čez most hodi po kolenih, noče iti v klet, itd....

Pravi značaj psa se pokaže ko je pes star 18-24 mesecev...GG 


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #422 : 01 Januar 2007, 19:11:38
bomo videli...


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #423 : 01 Januar 2007, 19:27:43
Hudo je gledati kadar se pes panično boji in trpi...

Včeraj je bilo za nekatere zelo hudo. Prijateljica mi je omenila primer sosedovega bernca, ogromnega psa, ki je lulal od strahu ko je pokalo...Nekateri jim devajo celo pomirjevala da preživijo te praznike...Škot od prijatelja je dobil zaradi petard epileptične napade tako, da so ga morali dati uspavati.

Grozno je, ko se žival boji, ne samo psi, na primer tudi konji. Vidiš takoj nekatere živali, ki so bile tepene..ko se jim približaš in jih hočeš pobožati, opaziš kako se umikajo in se bojijo dotika.Potrebuješ ogromno časa in potrpljenja, da pridobiš njihovo zaupanje! GG


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #424 : 01 Januar 2007, 22:15:45
mogoče to ne spada sem ampak useeno....GoldenGirl to je bilo pri mojemu konjčku....ni mi pustil nič narediti....da sem mu dala uzdo gor sem se zezala 10 min....rabila sem pol leta da mi je zaupal....in tega nočem zavreči....res je zelo grozno, ko živali trpijo.... :(


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #425 : 01 Januar 2007, 22:35:36
Pri nas so čez dan pokale petarde, Lorda pa sploh ni zanimalo.....ponoči so pa pokale tiste najbolj glasne in po zraku so švigale rakete....Lorda najprej ni bilo strah potem se je pa vseeno raje stisnil v kot...Res ful je pokalo :-\...potem ko je blo ta hujše mimo se je pomiril in ga ni več zanimalo... :)

GG lepo je gledati tvoje slike kako Frosty Päris in Aisha uživajo na snegu ;)...mi tudi hočemo sneeeg!! :D

P.S: Še 12 dni do specialke.. ;D

lp


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #426 : 02 Januar 2007, 08:01:15
Kajcyka! Res je strah in slabe izkušnje so grozna stvar pri vseh živalih...

Mi imamo sedaj tudi en novo kobilo...traja pol ure, da jo zauzdaš...točno vidiš ko se ji približaš in se jo dotakneš, da pričajuje udarec...Trajalo bo kaj nekaj časa, da pridobimo njeno zaupanje...

Pri pseh, je pa bolj problem pri vzreji..Nekatere pasme so ali so bile preveč popularne in je prišlo do nekontrolirane vzreje...Posledice so tako fizične (kolki, oči...) ali značajske (strah, nervoza, napadalnost)....Pri škotih je postal problem strah, plašnost, stalni lajež, nervoza...Težave imajo tudi nemški ovčarji, ki niso bili več primerni za delo. Tako se je en čas policija in vojska odločila n.p. za malinoie namesto nemških ovčarjev za delo...Zlati prinašalci so tudi postali dokaj problematična psama zaradi pretirane vzreje..


Če pride do "degeneracije" ene pasme traja leta, da se jo spet popravi..To pa lahko naredi samo zelo stroga in načrtna reja..GG


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #427 : 03 Januar 2007, 15:54:38
ja to je res zelo grozno  :( je pa sigurno lahko vesela da je prišpla v nov boljši domek  ::) čeprav v kakšnih primerih pa se vidi, da je žival navajena lepega ravnanja a so se je preprosto naveličali  :-\


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #428 : 03 Januar 2007, 16:05:58
Kajcyka! V zadnjem domu je bila v redu..Prej je bilo bolj kriza...

Samo morali so jo prodati, ker jo čreda (8 kobil in 2 kastrata) nikoli ni sprejela...Šef črede, en kastrat, jo je dvakrat tako zbrcal, da je mogel priti veterinar...Pri nas, jo je pa moja kobila  ;) , ki je šef črede takoj sprejela in je vse v najboljšem redu. Ful je pridla kobila, samo vidi se ko jo hočeš pobožati, da se ustraši...to je znak, da je bila tepena...GG


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #429 : 03 Januar 2007, 16:18:34
Goldengirl, tvoji škoti so mi zelo, zelo všeč. Še sploh tricolorja- najbolj pa Pâris... Res je zelo lep !
 :-*



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #430 : 03 Januar 2007, 16:46:50
Kajcyka! V zadnjem domu je bila v redu..Prej je bilo bolj kriza...

Samo morali so jo prodati, ker jo čreda (8 kobil in 2 kastrata) nikoli ni sprejela...Šef črede, en kastrat, jo je dvakrat tako zbrcal, da je mogel priti veterinar...Pri nas, jo je pa moja kobila  ;) , ki je šef črede takoj sprejela in je vse v najboljšem redu. Ful je pridla kobila, samo vidi se ko jo hočeš pobožati, da se ustraši...to je znak, da je bila tepena...GG

ajaa....uzamem nazaj  ::) ampak je vseeno bolje ji tu, če je bila lepo med drugimi konji sprejeta  ::)
z časom pe se ji bo tudi ta strah razblinil  ;)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #431 : 03 Januar 2007, 18:56:17
*Jackie*! Hvala...  ;) Meni so tudi tricolor najbolj všeč ;) , zlasti njihova maska in izraz...Bluemerle so tudi zanimivi zaradi posebne barve...Zlati mi pa "ne govorijo" ...tudi izraz ni tako zanimiv kot od tricolor...

Ampak vsak ima svoj okus...Večino ljubiteljev škotov sanjajo samo od zlate Lassie...in samo zlasti je za njih pravi škot...

Kar se pa tiče Pârisa, je pa zlasti glede karakterje sanjski škot...nič se ne bolji, je popolnoma "cool"...ima pa zelo močan nagov na ovac...torej pravi ovčar...  8) !GG


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #432 : 03 Januar 2007, 20:56:03
Večino ljubiteljev škotov sanjajo samo od zlate Lassie...in samo zlasti je za njih pravi škot...

am GlodenGirl.... se strinjam...ljudje preprosto ne poznajo tudi drugih barv škotskih ovčarjev.....isto je tudi pri BC-jih..poznajo le klesično črno belega borderja a ne vejo pa da je "border" barv kar nekaj več... tako da se mi ljudje kar malo čudni ko vidijo npr. bluemerle borderja pa mislijo da je mešanček... :-\  :-[ no tako jaz mislim....samo povem svoje mnenje  ;)

LP
Kaja


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #433 : 04 Januar 2007, 10:00:04
Kajcyka...S škoti je isto...ko vidijo tribarvnega pravijo...da je "kao" -podoben Lassie, ali mešanček...pol celo ugotovijo, je manjši kot zlati ali, da je shelti...za blue pa sprašujejo če je tako star, da je siv...ali pa če je mešanček... ;) ;) GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #434 : 04 Januar 2007, 10:20:04
Čarovnija interneta  :o ..Sem članica francoske spletne strani za objavo slik o živalih...na njej sem objavila slike od mojih zverinic...Tako me je našel lastnik brata od Frosty-ja..Ago Bleu..Slike sem dodala v moj album.. http://goldengirl.moj-album.com/ ! GG


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #435 : 04 Januar 2007, 15:29:02
*Jackie*! Hvala...  ;) Meni so tudi tricolor najbolj všeč ;) , zlasti njihova maska in izraz...Bluemerle so tudi zanimivi zaradi posebne barve...Zlati mi pa "ne govorijo" ...tudi izraz ni tako zanimiv kot od tricolor...

Ampak vsak ima svoj okus...Večino ljubiteljev škotov sanjajo samo od zlate Lassie...in samo zlasti je za njih pravi škot...

Kar se pa tiče Pârisa, je pa zlasti glede karakterje sanjski škot...nič se ne bolji, je popolnoma "cool"...ima pa zelo močan nagov na ovac...torej pravi ovčar...  8) !GG
Na splošno mi škoti niso preveč všeč zaradiozkega gobca, ampak glede telih tvojih pa  :-*
Saj pravim, imam podobno mnenje kot ti, sable barva je zelo "običajna", medtem ko so mi blue merli všeč predvsem zaradi nepogostosti, tricolorji so pa naj, naj. Pa ne me narobe razumet, tudi drugi škotki so pač luškani. Ampak teli moderni tricolorji so pa the best  ;) Mi lahko napišeš kakšne uspehe so dosegli Frosty, Pâris in Aisha !?

Lp, Z&K



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #436 : 04 Januar 2007, 15:38:13
Aho!

Tudi meni so ticolor škoti bolj všeč in sicer iz istega razloga kot GG, zaradi njihove maske, pa čeprav imam dva sable škota doma. Je pa bila njuna mama tricolor, in ker ona v leglu ni imela nobenega tricolor sem pač izbrala sable. V bistvu me je Kala kar sama izbrala saj je komaj nekaj ur stara sama prišla k meni se stiskat, Runo pa je ostal pri nas ker ga nismo mogli oddati, ampak sem prav vesela da je ostal pri meni.  :)

 :-* :-* :-* za Aisho, Parisa in Frostya
pa še  :-* za Val od Kale in še enega za Witty da ne bo užaljena
pa še  :-* :-* :-* :-*.... za vse ostale škote

Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #437 : 04 Januar 2007, 15:47:00
Vse rezultate si lahko ogledaš na moji spletni stani..www.holy-collies.si ! Vsak ima rezultate razstav na svoji strani. Na splošno pa...Aisha se ne mara razstavljat, zlasti v dvorani...Na razstavi ni nikoli "taprava"...ima preveč zadrzan karakter. Pârisa sem parkrat razstavljala, ampak ker je zelo moderna linija je bil zelo všeč eni sodnici (PRM), ostalim pa ne...imeli so raje bolj klasično linijo in pol nisem vzrtajala...sem pa prepričana, da bo super plemenjak, ker ima enkraten karakter in zelo razvit nagon na ovac...

S Frosty-jem sem pa komaj začela...zdi sem mi, da je on res razstavni potencila...kar tudi pravi njegova vzrediteljica iz Francije (http://bisconte.club.fr/index.htm), ki se na razstave spozna. V letu 2006, je 47 psov iz njene psarne osvojilo CACIB ali RCACIB...GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #438 : 04 Januar 2007, 21:42:52
Se strinjam, kar ste napisali glede barv.... :)..So pa meni vse tri všeč... ;D ;)

Pa še dve slikici Lorda, jutri bo star 8 mesecev  ;)






lp


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #439 : 04 Januar 2007, 22:04:59
Aho!
Ta tvoj Lordek je pravi simatico, pa zelo je velik ;)
Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #440 : 05 Januar 2007, 08:41:17
Katie! Krasen je...za zlatega  ;) :P Ko bo malo starejši bodo "punce" kar norele..   :o GG


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #441 : 05 Januar 2007, 14:38:40
Zelo je lep ( pa nesamo za zlatega, na splošno  ::):D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #442 : 07 Januar 2007, 22:26:14
Jaz sem tudi nekaj sanjala o tricolorju preden sem dobila Valjarja. Samo sem si potem rekla, da je itak vseeno kakšne barve je in sem se odločila za Valjarja. Mi ni žal. Pa ne zaradi barve, ampak vsega ostalega. :)

Lord res ratuje ogromen :o Lep je :-*

Tudi mi imamo nekaj novih slik:

Witty


Valjar


Pa še oba skupaj

Lp, rina

Los je car!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #443 : 08 Januar 2007, 05:57:48
Aho!

Wau, tudi Val je ful zrasel, od tistikrat ko sem ga videla, je že pravi lepotec, no saj je bil tudi prej :-*, Witty je pa itak lepotica in pol. :-*

Lp
Ana




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #444 : 08 Januar 2007, 08:47:01
Rina! Super! Val je postal pravi dedec... :o ! Krasen je! GG


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #445 : 08 Januar 2007, 17:53:11
Val je krasen ;D Witty je pa itak carka  :D

Sem si tudi jaz želela tricolorja, mi je ta barva zelo všeč prav zaradi maske ;) Sem se pa kasneje odločila za Lorda in tega ne obžalujem :)

lp


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #446 : 11 Januar 2007, 05:13:26
Živjo!...vem da sem malo pozna...samo prej nisem imela časa, da bi prišla na forum...za lucky7: jaz pridem na specialko samo chanty bo pa doma, ker je bla lani preveč boga v tisti gužvi in je malo pretežka da bi jo spet nesla čez celo dvorano  :)...kako kaj male kepice?...chanty pošilja 6 lupčkov njenim polbratcom in sestrcam ... :-*:-*:-* :-* :-*:-* ;D. Drugace pa glede pokanja tudi s chanty ni težav...sploh ne odreagira na pok. Samo problem je v tem, ker je Jono ful strah...in se ustraši pa zbeži...Chanty pa potem samo teče za njo pa pomoje sploh ne ve zakaj teče...je samo vesela, da nekaj počne z Jono ;) ;D...ampak potem jo pokličem pa priteče nazaj...z Jono pa žal ni tako...drugače je ful pridna in uboga...samo ko gre za pok, jo pa zagrabi panika in samo teče... :(



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #447 : 11 Januar 2007, 09:15:13
Ste slisali o skotski ovcarki, ki se je potepla in sla planinarit? :o

Vec dni je bila na visini 1800 m, v snegu, nekje nad planino Razor. Resevalci so posredovali, ker so bili prepricani, da je bil zraven tudi njen lastnik in so se bali, da se je ponesrecil. Vendar niso nasli nobenih cloveskih sledi, samo psicko, ki so jo odpeljali v dolino. Vceraj se je javila njena lastnica, ki je iz nekaj 10 km oddaljene Poljanske doline.

V Primorskih novicah je tudi slika psicke.

battito animale


*Judy*

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #448 : 11 Januar 2007, 18:50:42
Kaj a potem je ta psička dejansko sama prišla na takšno višino? Ker včeraj sem v časopisu prebrala, da so domačini obvestili reševalce, da se iznad planine Razor sliši pasji lajež...potem so reševalci psičko našli...vendar lastnika ni bilo v bližini. Potem niso vedeli, kako je prišla na takšno višino...ali jo je kdo odpeljal pa pustil tam (samo zakaj bi kdo zapustil psa, ki je baje zelo poslušen)...ali pa se je lastnik ponesrečil. Tako, da so rekli, da zaenkrat lastnika ne bodo iskali, dokler se ne izkaže, da je pogrešan...najprej so mislili, da je lastnik kakšen italijan, vendar so videli, da psička uboga na slovenske ukaze. Pa baje je bila zelo premražena in sestradana...tudi v dnevniku je bila slikca in je zelo luštna...no v glavnem, da so našli lastnika... :)



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #449 : 11 Januar 2007, 22:02:21
O joj :o No, samo da se je srečno končalo :)
A je kje na netu ta članek, sem iskala pa nisem najdla.

Los je car!