pes SPET ugriznil

Gost · 56933

pika*

  • Gost
: 07 Maj 2007, 12:25:32
Kot vedno, po vseh medijih skoraj vsak drugi dan zasledimo članek o tem koga, kje in kako močno je pes ugriznil koga (človeka, žival). Danes me je zelo razjezil prvi komentar te teme, zato sva jaz in Matej napisala kar nekaj komentarjev v to temo.  >:( Kako me razjezi tako (pardon izrazu) idiotsko razmišljanje ljudi.
lp

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20070507_3096813.php



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 07 Maj 2007, 13:57:18
Sploh ne vem, kaj te preseneča tak komentar... Je pač na nivoju večine povprečnih komentarjev na 24ur.com...  ::) Da bi se pa človek zaradi tega sekiral...ne, hvala... :P Life's too short... :D Vedno se pač najde nekdo, ki daje take komentarje (vsaj na 24ur.com)... Provociranje ljudstva pač... 

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 08 Maj 2007, 13:00:22
Kam smo prišli! A zdej bojo pa vsakega cucka, ki nekoga nalaja dali v cajtenge? V tem primeru se ne "napadeni" lastnici ne njenemu cucku ni zgodilo nič. Še nekaj primerov iz prejšnjega tedna - dve argentinskei dogi sta poškodovali pudlja, mešanka je ukradla šitzuja iz dvorišča in ga ubila, neznani podivjani psi so raztrgali piščance. To je bilo objavljeno v večih cajtengah, ponekod celo po dvakrat. K temu je za dodat še podivjanega bulmastifa Atosa, ki je prišel iz zapora, pa nekje so neki rotvajlerji spet nekoga požrli, v Moskvi potepuški psi v tropih napadajo nedolžne študentke, pa....


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #3 : 08 Maj 2007, 13:05:27
Tej mediji napihujejo zadeve da ne moreš verjet - pes napade psa - oni pa dajo v primorskih sliko mamice z vozičkom in mimo se sprehaja argentinska doga - mamica seveda cel prestrašen pogled in pod sliko komentar v stilu - zdj lahko samo še čakamo kdaj bodo napadle otroke...

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


pika*

  • Gost
Odgovori #4 : 08 Maj 2007, 13:06:33
Evo, danes še en napad

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20070508_3096918.php

Potemtakem, bi lahko jaz dala v časopis, da je včeraj en pes, ki ne mara samcev napadel našega Spajka in ga ugriznil, tako, da se pozna odtis ugriza, nekje je zob tistega psa predl kožo na Spajkovi nogi.



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #5 : 08 Maj 2007, 13:11:20
Kasne pasme pa je bil ta pes? Ker glede na to, da pasme niso napisali je bil verjetno pes "nenevarne pasme" - ker če bi bil " nevarne" bi to napisali z velikimi in odebeljenimi črkami.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #6 : 08 Maj 2007, 13:23:22
Sej ko prebereš komentarje pod takimi novicami te tej napadi sploh več ne presenečajo. Mislim kako lahko tako neumni ljudje dobro vzgojijo psa če so še sami tko trdi. Bogi psi z takimi lastniki.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7 : 08 Maj 2007, 13:29:04
Jaz novic na 24.ur sploh ne berem več. Vsako reč napihujejo zavoljo gledanosti. So že skoraj "rumeni tisk".

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 08 Maj 2007, 13:38:15
Ej, če res nimajo več kaj za pisati, lahko bi jim zapolnila celo črno kroniko:
- podivjan pinč je napadel kolesarko in pustil odtis zoba na njenem  čevlju
-pošast, ki je zgledala kot "Spawn from the hell"  je na smrt prestrašila staro babo ko ji je zatulila za hrbtom - kaj če bi jo kap...
- Frigidna kuzla Beti je skoraj raztrgala ubogega pasjega ženina (je mel revež čist mokro dlako od sline)
-krdelo ponorelih psic s PMS se je sklalo za ukradeno kost (stekle so celo tri kaplje krvi)
-to takole do devetih zjutraj, nadaljevanje sledi


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9 : 08 Maj 2007, 13:40:24
Lanabela, tvojo črno kroniko bi pa brala - me je prav nasmejala  ;D 

Kristinca & Florinca


pika*

  • Gost
Odgovori #10 : 08 Maj 2007, 13:45:48
 :D :D :D ampak če pogledaš te članke so zelo dobri približki temu kar je napisala Lanabela  :D Verjtno že ni bilo tako hudo, verjetno gospa s kolesa ni v bolnici, če pa je naj pa pokliče 24.ur redakcijo da naj pridejo s kamerami v bolnico in naj jo tam pokažejo kako močno jo je pes ogrizel.....
Sigurno ni bilo tako hudo, ampak dovolj da daš članek z OGROMNIMI črkami na internetno stran, da spodbudiš gledanje oz. spremlajnje. Vse za reklamo:)



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #11 : 08 Maj 2007, 13:52:08
Sej tej članki mene nebi motli če nebi delali škode vsem odgovornim lastnikom psom - žal je pri nas sigurno več kot 50% ljudi, ki svetO verjamejo vsemu kar preberejo v časopisu, internetu ali vidijo po TV.

In seveda ko se bo teh več kot 50% zmislilo en nov zakon, ki bo opredeljeval nevarne pasme in nevem kaj še vse - bo seveda velika možnost da bo sprejet saj je teh ljudi večina...

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


beno

  • Gost
Odgovori #12 : 08 Maj 2007, 13:57:26
Jaz pa teh novic v medijih sploh ne opazim. Mogoče zato, ker črne kronike ne berem?  :D



beno

  • Gost
Odgovori #13 : 08 Maj 2007, 13:57:26
Kot vedno, po vseh medijih skoraj vsak drugi dan zasledimo članek o tem koga, kje in kako močno je pes ugriznil koga (človeka, žival). Danes me je zelo razjezil prvi komentar te teme, zato sva jaz in Matej napisala kar nekaj komentarjev v to temo.  >:( Kako me razjezi tako (pardon izrazu) idiotsko razmišljanje ljudi.
lp

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20070507_3096813.php

Ljudje pač provocirajo. Meni so rekli, da preresno jemljem forum. Nasvet sem si vzela k srcu, pa se je izkazalo, da ga nekateri drugi jemljejo še bolj resno.



beno

  • Gost
Odgovori #14 : 08 Maj 2007, 13:57:48
Lanabela, tvojo črno kroniko bi pa brala - me je prav nasmejala  ;D 

Ja, je res bolj zabavna kot tista v časopisih.  ;D



pika*

  • Gost
Odgovori #15 : 08 Maj 2007, 14:03:16
beno - ponavadi se dosti ne sekiram, vendar mi gre na jetra, ker nas odgovorne in neodgovrne lastnike mečejo v en koš! To mi gre na jetra. Naj ljudje ne govorijo nasplošno, naj se osredotočijo na tiste, ki niso odgovorni lastniki, ki psa niso socializirali, usposobili v poslušbosti itd. In kar mi gre najbl na žiuce je to, da napišejo pasmo psa, ki je napadalna. Ne, ni napadalna pasma psa, ampak določen pes. En rotwailer je lagko, drugi pa ne. In nimajo kaj metat vse rotwailerje v en koš. Kar pa se ljudem ne da dotajčit je pa to, da za svoja dejanja NI kriv pes, ampak lastnik!

Matr sm se razjezila >:(

Morm mal žiučke sprostit :D



beno

  • Gost
Odgovori #16 : 08 Maj 2007, 14:16:02
beno - ponavadi se dosti ne sekiram, vendar mi gre na jetra, ker nas odgovorne in neodgovrne lastnike mečejo v en koš! To mi gre na jetra. Naj ljudje ne govorijo nasplošno, naj se osredotočijo na tiste, ki niso odgovorni lastniki, ki psa niso socializirali, usposobili v poslušbosti itd. In kar mi gre najbl na žiuce je to, da napišejo pasmo psa, ki je napadalna. Ne, ni napadalna pasma psa, ampak določen pes. En rotwailer je lagko, drugi pa ne. In nimajo kaj metat vse rotwailerje v en koš. Kar pa se ljudem ne da dotajčit je pa to, da za svoja dejanja NI kriv pes, ampak lastnik!

Matr sm se razjezila >:(

Morm mal žiučke sprostit :D

Jasno, da ni kriv pes. In jasno, da ni kriva pasma. A ljudje pač posplošujejo, proti temu se jaz borim že ves čas, a brez uspeha. V isti koš mečejo vse rotvajlerje, vse Rome, vse novinarje, vse "južnjake". Seveda imaš pa prav.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 08 Maj 2007, 14:43:36
A ni super  :o v kako lepi, prijazni in varni državi živimo, da cajtngi v črno kroniko nimajo napisat kaj bolj groznega, kot da je Fifi s cucek sindromom tekel za Pufico in ji spulil dlako iz frizure, gazdarici pa čevelj poscal  :D ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


beno

  • Gost
Odgovori #18 : 08 Maj 2007, 17:31:08
A ni super  :o v kako lepi, prijazni in varni državi živimo, da cajtngi v črno kroniko nimajo napisat kaj bolj groznega, kot da je Fifi s cucek sindromom tekel za Pufico in ji spulil dlako iz frizure, gazdarici pa čevelj poscal  :D ?

Zato pa jaz ne berem črne kronike. Ima bolj pametne stvari za prebrati. Čeprav jih je čedalje manj.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 09 Maj 2007, 13:10:06
No danes nekaj novih - ki so bile res danes in samo danes objavljene v Novicah:
- cucek je napadel nič hudega slutečo kolesarko in jo ugriznil v nogo (kadar meni uleti kakšen cucek pod kolo sem vedno  vsega hudega sluteča)

- mali ruselček terjerček iz Nove zelandije je rešil gotove smrti pet otročičkov  - otročičke sta  HOTELA(?!?) napasti "pobesnela pitbula", pa jima je pogumni malček namero preprečil - požrtvovalno se je stepel s pošastima, zato da so otročički lahko pobegnili. Žal ga veterinarji potem niso mogli več sestaviti nazaj. Dobil je posmrtno odlikovanje.

- pa še gospod Klep v svoji klepetalnici (gospod sicer zna biti silno duhovit, a na žalost nikakor ne prenese psov) ko mentira vrnitev podivjanega Atosa lastnikom  - nekaj v smislu kako si krvoločna zverina že busi zobe za nove človeške žrtve.

Tisto mojo črno kroniko od včeraj pa lahko dopolni še f..tožen cucek, ki nekaj ur paradira po sredi prometne ceste ( ker se s ceste krasno vidi okno, za katerim so nesojene neveste) pa zaradi njega lepo stoji ves promet - vsak šofer posebej se mora ustaviti in mu mora potrobiti da se milostno umakne - in ga na srečo ali žalost nobeden noče povoziti. Tudi iz tega bi se dalo narediti masten članek (reciimo v stilu Pes brez povodca naredil prometni zastoj ali kaj še boljšega.)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #20 : 09 Maj 2007, 14:34:50
Lanabela, tvoje novičke mi polepšajo dan! Še!  ;D

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 10 Maj 2007, 12:10:52
Danes v Novicah: masten naslov: Buldog ubil mačka in potem v članku naštejejo vse primere še enkrat (tretjič) tiste ki sem jih že zgoraj napisala. In ugotovijo, da se očitno psom na primorskem meša. Ali pa njihovim lastnikom. Mimogrede je objavljena tudi slikca lovljenja podivjanih argentinskih dog. Policaj drži dogico za ovratnico in dogica ni viideti čisto nič razburjena.

V moji črni kroniki pa verjeli ali ne, se ni zgodilo čisto nič novega. Samo tisti ženin še vedno sedi na sredi ceste.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #22 : 10 Maj 2007, 12:57:18
BTW Tisti dve dogi sem pred leti srečala na sprehodu in oba sta se zgledno obnašala... S psmi in ljudmi. Sta mi predstavila pasmo v zelo lepi luči. Tako da nisem ravno sigurna da ta mali ni sam iskal kar je dobil... ali pa so vse dogajanje sprožli ravno živčni lastniki psička.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 10 Maj 2007, 15:05:13
Andreja, psi se doma obnašajo drugače kot na sprehodu v družbi lastnika. Tidve dogici + samec, ki ga v zgodbici ni, imajo na vesti enega majhnega cucka že od prej. Moje psice, ki na sprehodu psov niti ne opazijo, se znajo na domačem dvorišču tudi stepsti s kakšnim vsiljivcem če je preveč zoprn. Lahko pa tudi, da imajo dogice majhne pse za plen. Vsekakor bi morali lastniki nanju veliko bolj paziti in tudi kazen si zaslužijo. Samo da bi zadevo v nedogled vlačili po cajtengu kot udarno novico... (zdaj, ko jim je umrl Plut nimajo več kaj pisati?)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #24 : 10 Maj 2007, 15:30:20
Definitivno.
Ampak to se ni zgodilo doma, psa sta zbežala skrbnici skozi okno baje..., lastnik pa je bil v bolnici.
Psa sta se takrat igrala tudi z malimi psi. Moja 20 kg težka psica je bila med večjimi, blo je več psov in vsaj moja je bila zanje popolni tujec.

Sicer pa tako in tako nikoli ne bomo zvedli kaj se je zares zgodilo.

Psi pa 100% nimajo kaj iskat sami ali brez kontrole nikjer. Dam pa dosti več na psihično kot fizično kontrolo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 10 Maj 2007, 16:48:44
Hudič je, ker imajo psi za svojo tudi okolico svoje bajte, pa definitivno pločnik in cesto pred bajto. Bolj gajstni pa si lahko lastijo celo ulico. Pa če je kje v bližini parkiran avto še tega in par metrov okrog njega. Če lastnika ni v bližini se pa še sploh čutijo dolžni delat red okrog bajte. Škoda, ker bodo zaradi nepazljivosti čisto v redu psi na seznamu nevarnih.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #26 : 11 Maj 2007, 06:59:33
Res ja...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #27 : 11 Maj 2007, 11:50:25
Danes v Novicah ni čisto NIČ od kakršnih koli podivjanih psov (nesrečni Plut jim dela veselje še po smrti).
So pa zato v Delu X-tič našteli vse tiste iste nesrečne primorske primere (se pravi dogici -  po tej verziji sta pohabili šitsuja in ne pudla, mešanka od nemca ki je zadavila tudi šicuja, buldog, ki si je privoščil mačka, mešanka, ki je ugriznila kolesarko in še za dodatek mešanec od rotija, ki si je privoščil kodra)
Našteli so tudi primere, kaj počnejo s psi neodgovorni lastniki: pustijo jih da lutajo sami, vodijo jih ob sebi brez povodca, vodijo jih (na povodcih) ko so na rolerjih, ob kolesih ali boh ne daj ob vozičku. Seveda je napisano tudi, kakšne so kazni za neodgovorne lastnike.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #28 : 11 Maj 2007, 11:56:22
Ma kaj zdaj je prepovedano vodenje ob kolesu?!
Pa sej to je edino kar nam ostane da zlaufamo naše nevarne zverine!  >:D
Rolerji so pa itak še bolj stabilna zadeva kot kolo, če znaš rolat...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 11 Maj 2007, 12:37:23
Ne vem če je prepovedano, očitno pa je neodgovorno. Za zdaj. Potem v naslednji stopnji se tisto kar je neodgovorno prepove.