Trije pasji mladički še dihali, šest zmaličenih...

Majchy · 5113

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Ravno prebrala današnje Slovenske novice. Groza! Kocine mi gredo pokonci in kar zmrazi me ko preberem kaj takšnega.  >:( :'( >:( :'(


'' Na železniški postaji v Domžalah so našli plastično vrečo, iz katere se je razlegal cvilež. Znotraj je bilo šest zmaličenih pasjih trupelc in trije še živi mladiči, stari 3 dni. Okrevajo v horjulskem zavetišču. Je zares sveto samo človeško življenje? Očitno, kajti zakon predvideva strožjo kazen za poškodovanje tuje stvari kot pa za mučenje živali! ...''

vir: Slovenske novice, 8.maja 2007

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
hi!
p sej tu ni res! :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Kako se lahko take stvari sploh dogajajo? Jst sem res zelo žalostna ko slišim kaj takega, da bi pa videla, se mi pa srce razpara. Obenem pa bi bila najbrž tako zelo jezna, da če bi vedela kdo je to naredil, bi šla k njemu na dom in mu povedala ene par krepkih. Ljudje so očitno postali hladni kot kamni, vseeno jim je za trpljenje. Sploh ne razumem, kako lahko človek postane tak. Kdo je vzgojil take ljudi? So to dejansko neizobražene osebe, psihično motene ali tako zelo hladne, da ne premorejo topline, ki ti jo lahko da žival. Kako te ljudje potem naprej vzgajajo svoje otroke, v takem smislu? Grozljivo!!
Ali bo sploh kdaj boljše? Ali bo sploh kdaj kdo naredil kaj za živali-mislim na državo. Zadnje čase prebiramo vse preveč slabih stvari, ukrepa pa nihče. Za vsak pravni flanc se spravijo pisat zakone in na stotine nekih popravkov in abstrakktnih stvari, ki mi ne pomenijo popolnoma nič. So besede na listih, stvari ki visijo v zraku, ki se jih sploh ne da prijeti. Kaj pa živa bitja? Sem prepričana, da bi marsikdo imel raje dober zakon, ki bi govoril v prid živali in bil zelo proti takim ljudem, ki takole zavržejo živali, kot pa tisoč drugih stvari, s katerimi se ukvarja naša politika.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Oj!
Samo za glavo se prijet  :-X :'( , pa te sram za biti, da si sploh človek  :'( :'( :'(

Lp,Tjaša



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
joj pa meni nikoli to ne bo jasno.
to je ravno tako kot če bi dal v plastično vrečo otroka!!!!
te ljudje so duševno zaostali, ker potem bi jaz raje bila brez živali kot pa da bi jo mučila  :'( >:( :'( >:(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Šele danes sem izvedela, da je te mladičke našla ena izmed delavk pri nas v službi.

Za take ljudi sploh nimam besed  >:(. O kaznih in državnih zakonih pa še manj  >:(


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Bogi kužiji... :'(  :'(  :'(

O kaznih in državnih zakonih pa še manj  >:(
Kazni in zakoni so že recimo vredu...njihovo izvajanje pač ne... :-\

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Oj!
Kazni so v redu, ampak ni v redu, da se jih ne držijo. Kaj naj če so kazni za tako stvar 10. 000€ ko se jih pa policaji ne držijo???

Lp,Tjaša



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Kazni so v redu, ampak ni v redu, da se jih ne držijo. Kaj naj če so kazni za tako stvar 10. 000€ ko se jih pa policaji ne držijo???
Kaj hočeš povedati? Kakšni policaji? V tem primeru gre za mučenje živali, ki je kaznivo po 342. členu kazenskega zakonika: Kdor surovo ravna z živaljo ali ji po nepotrebnem povzroča trpljenje, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do treh mesecev.
Kazen bi v tem primeru določilo sodišče... Na policajih in tožilcih pa je, da zadevo raziščejo in odkrijejo osumljenca (torej tistega, ki naj bi to naredil)...kar pa dvomim, da bodo naredili... :-\

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 09 Maj 2007, 15:42:33
Oj!
Hočem povedati, da ne rabimo kazni, če tisti, ki bi morali ukrepati(v mojem oz. tuje  primeru policaji) ne ravnajo v redu...  :)  Upam da sedaj razumete  :)

Lp,Tjaša



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 09 Maj 2007, 15:56:50
Obup. In potem naj bi bili ljudje na vrhu sistema... Ko vidim takšne bedarije se mi zdijo še hrošči bolj humani.

Tjaši, kaj imajo z najdeno plastično vrečo polno mladičkov veze policaji oz. kaj so v tem primeru naredili napačno?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 09 Maj 2007, 16:20:01
Oj!
Hočem povedati, da ne rabimo kazni, če tisti, ki bi morali ukrepati (v mojem oz. tuje  primeru policaji) ne ravnajo v redu...  :)  Upam da sedaj razumete  :) 

 Lp,Tjaša


Oj!
No vidim, da sem se napačno izrazila. To sem pa zdaj dala primer čisto X   na Petrcine besede:

O kaznih in državnih zakonih pa še manj

 :) Če sem se naačno izrazila, oprostite

Lp,Tjaša



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #13 : 09 Maj 2007, 20:53:52
mislem, groza!  >:( >:( kako laho to naredijo, ubogi nedolžni živali??Madona, kaj je pa nedolžna 3-dnevna živalica naredila čoveku?? Veliko je takih primerov, pa me vedno znova potre, ko preberem kaj takega :'(  jest pravim, da kdor nemara oz. muči živali, nemara ljudi!To je brezčuten gnoj (oprostite izrazu), ki ne spoštuje ne samo živalskega živega bitja, pač pa tudi nobenega drugega!  >:( :-X  


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #14 : 20 Maj 2007, 19:19:56
Sem tudi brala!GROZNO!!! Pa da je za stvari strožja kazen kot za mučenje nedolžnih živali!!!???




>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 22 Maj 2007, 23:19:49
Nekaj podobnega sem doživela tudi jaz..To je bilo sicer več let nazaj, imela sem manj kot 10let in smo šli v nek XXY kraj gledat zemljo na kateri NAJ bi gradili hišo. Zunaj je bila zima (burja,minus...) in jaz sem medtem,ko so si moji starši ogledovali zemljo, malo brskala okoli in pod starim kopačem našla vrečo. Črno,mokro vrečo za smeti. Ki se je premikala. In v njej je bilo 8 psičkov,starih približno 2-3 dni. Eden žal ni preživel...vse te krutosti ljudi.
Bili so mešančki z NO..In takrat so bile 2 možnosti..Jih pustit tam in..(nočem niti vedet kaj bi bilo z njimi) ali odpeljati domov. In tako smo dobra 2 meseca skbeli za 7 kepic..Ki so iz dneva v dan bolj rasle :) In v stanovanju z zelo malo prostora se je to zelo poznalo :D Pri dveh mesecih so bili že skoraj 3x večji od naše maltežanke :DD
Ljudje so se odzvali in vsak dan nas je eden zapustil  :'(   Ampak vsak je dobil dobrega lastnika!  ::)
In tako kot smo jih lahko mi oddali, bi jih lahko tudi "lastnik" mamice teh psičkov! (če temu sploh lahko rečeš lastnik ... >:()
Pa smo mi imeli več "skrbi" z njimi,ker jih je bilo treba hranit na flaško..Ko smo zadnjega nahranli je bil že prvi spet lačen   :o :D
Ampak ljudje so takšni in se ne bodo spremenili...Tu pri nas je ogromno psov,ki 24/365 preživijo v pesjakih,brez vode in s tonami iztrebkov. Če ne poskbijo za enega, kako bojo šele za 5..ali več... :-X
Sterilizacija je pa že itak višek...DENAR DAJAT ZA PSA? >:( uuhjjjaaaa  :-X :-X  :(