Lastnica sprehajala psa brez povodca in plačala kazen

mero · 87513

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 18 Maj 2007, 07:21:19
Ma meni se zdi, da inteligenca pada...  :-\

Bo treba že kak zaščitni zakon za nas spisat.  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #31 : 19 Maj 2007, 22:20:20

Mei je pa ta vikend spet enk ar iz avta zelo nesramno zabrusu, da moram dat psa na štrik pa smo bili na travniku! Na ne javni površini in niti v gozdu. In ker sem ga že vidla in je za moje pojme malo moten sem ga raje dala. Bolje to pa da sem besna, kot da se tistemu tipu zrola...


Uf mi grejo taki na živce.

Je zadnjič ena "gospa" isto nekaj zatežila, ker smo imeli spuščene pse (na travniku)- sem se pa prepozno spomnla, da bi ji odgovorila, da se tud ona sprehaja odvezana pa ji noben ne teži ... Pa drugič  >:D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 21 Maj 2007, 08:54:37
 :D
In brez nagobčnika  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 07 Junij 2007, 13:20:53
nek red mora bit  ;D jaz sem se pa sama sprehajala po njivah s psom .V glavi mi je reklo kaj bos na njivi , ko nobene zive duse ni na njivah s povodcem,a sem ga imela za vsak slucaj zraven, saj smo na vasi doma in nase posestvo prehaja kar na njive.Midva z mojim psom se spancirava ko mene na potrebo kar v koruzo ;), psu sem rekla tu pocaki pa strazi ;), on se ni umaknil iz roba dokler nisem prisla iz koruze, potem je slo pa po hitrem postopku...pride nek pes...lastnica 100m vzadaj na izi se seta,pes kar tako zacne cotati mojega psa....in ko je konec...rok nisem stulila zraven,lastnica pride na izi do mene pa mi rece kaj je blo ;) in ji povem..kajti gospa se je potem zacela dreti name zakaj nisem imela v tistem hipu psa pripetega, ona sploh povodca mela ni,vic pa je bil,da ni hotla nic slisati in kar gremo s psom dalje,se derem za njo ali je pes mogoce cepljen ona pa je ja...in gre dalje... v tistem trenutku  sem sla domov po GPS in poiskala zensko,kje stanuje, kajti moj pes je imel rano,kaj pa ce sploh cepljen ni bil,jaz pa tam s plemenjakom...izkazalo se je ,da se z njo ni dalo pogovoriti,sem se mogla z mozem,pes se v zivljenju ni bil cepljen...ukrepala pa sem po svoje...ker sem dobra dusa ga nisem prijavila....pa mi je placal za cepljenje...jaka muda tistih 20 evrov...ne boste pa verjeli konca...psa so po mescu dni spravili proc...in si nabavili novega...sedaj pa jih srecujem z novim psom a vedno na povodcu...
.....mislim,nimam besed..... ;D



mare

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 10 Junij 2007, 07:41:28
Da so ptujski policisti tako strogi...hmmmm....prvic slisim, za tako placilno varianto....ni vzroka brez razloga...mogoce je bilo se kaj takega da je mogla placati,ker se mi cudno zdi, da ga samo pripetega ni imela...pa kazen...ja kje se je pa sprehajala :)..



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #35 : 10 Junij 2007, 09:35:38
Torej: ti si šla srat v koruzo, psa si pustila na straži, potem se pa še čudiš, da se je s prišlekom stepel? Sta čisto obe enako krivi, čeprav si ti celo imela povodec s seboj (samo psa ni bilo na njem) - se mi zdi čudno, da si splela tistih 20 evrov. Zakaj že? Za cepljenje proti steklini premalo, pa itak naj bi bil tvoj cepljen, tako da ne bi smelo biti panike.
Torej še dodatno opozorilo za tiste, ki trdijo, da svoje sicer vedno privezane pse spuščajo tam, kjer ni nikjer nikogar: v vsakem grmu ali koruzi lahko čepi sralec, če imaš smolo, ga še straži (odvezan) pes - ti pa obeh niti pod razno ne moreš videti dokler...


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 10 Junij 2007, 15:39:40
lanabela :no no no ;) ne mores tako grdo pisati kar v zargonu ce nisi bila niti zraven....sploh pa moj mladic ni napadel, tam je stal ubozec in se pustil kar z milega neba cotati.....ja cisto nevmesni komentar no..... ;) ...



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #37 : 10 Junij 2007, 15:47:45
ja če je mladič in da te je čakal :o nimam besed. maks nebi bil pri miru niti sekunede sprehaju bi se potem bi se pa zgubil nato pa ves paničen skakal na glavo vsakemu psu.
in praviš da se mu je pustil hmmm... malo čudno no.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 10 Junij 2007, 15:52:50
a resnicno....kot v filmu....nasploh je bil moj bokser zelo bojec v dobi mladica,vse je vsakemu pustil,ne vem zakaj je bil taksen,miren v glavnem...igracka....sedaj pa si je zgleda zapomnil izkusnjo nelepo iz mladosti in ni sans vec da se ga sploh kdo dotakne od psov takih nevzgojenih....



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 10 Junij 2007, 15:58:03
Sploh pa ce tisti lastnik naslednji mesec psa usmrti,tocno tega, ki je mojega napadel, a je logicno , mojga psa zdaj tukaj smatrate kot nekega zlocinca.pa mene..pa povodec...kdo je kriv se ve...tisti ki mori se zivecega psa...pa si novega naslednji dan nabavi...



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 10 Junij 2007, 16:15:27
zakaj so ga pa usmrtit dali, ubožca?! kot da bi bil on kriv da je nevzgojen...  :(
jst sm tud kazen skasirala in ne boste verjeli to kar sred gozda...
Eno lepo nedeljsko popoldne sva se šla z mojim mal sprehodit po gozdu in sva naletela na eno starejšo gospo, ki je imela svojega maltežančka na povodcu (to morm povedat: povodec je bil tako dolg, da je gospa mogla bit sklonjena da je kuža lahko sploh hodu ob njeni nogi) no jst sem imela svojega spuščenega, še na pamet mi ni padlo da bi ga imela na povodcu niti na flexiju, ampak ko sva ju zagledala sem ga ustavla, dala na poleg in sva šla mimo...medtem se je pa njen maltežanček tako razburjal da se je kmalu zadušil na povodcu (če temu lahko tako rečem),  ko sva po treh urah prišla nazaj do avta sem našla za brisalci listek in gor opozorilo, da drugič naj imam psa na povodcu, ker so strastni ljubitelji psov in narave ogroženi, zaradi takih nesocializiranih lastnikov in njihovih zverin.
 
zgodba se je ponovila po cca. 10 dneh, v istem gozdu in ista gospa, vendar sem jo tokrat prej slišala, ker je tako zjala na svojega psa, da je blo še meni hudo in sem svoja pripela na flexija in ko smo se srečali je začela zjati še name, da če me ni nič naučila od zadnjič... pa sem se raje ugriznila u jezik in šla mimo.
ko sva pa takrat prišla do avta je blo na avtu policijsko obvestilo in ne boste verjeli kazen zaradi spuščenega psa in ogrožanja okolice  >:(

no pa sem si lepo prepisala registrske tablice gospejinega avtomobila in šla na policijsko kar s psom... pa smo tam po dolgem pregovarjanju izničli kazen!!! 




Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 10 Junij 2007, 16:29:05
 :D ola babsy_ka , ti nekaterih lastnikov ne razumem, moz od te gospe je rekel, da je pes tako ze star in sem mu lepo rekla, da to se ni povod , da ga dajo proc.Mogoce pa nisem bila edina zrtev..tudi mozno...samo vseeno, sem mu rekla da, ce je clovek star ga tudi usmrtimo ali kako, on je samo debelo pogledal.

Jaz se cisto s tabo strinjam glede sprehodov.Zame sta gozd , travniki in polja oddih, svezi zrak,sama se sprostim in zauzijem mir okoli sebe ter moji pes seveda.

Saj ni zakona da bom pa zdaj mela psa sredi nicesa na povodcu...pa se socializiranega...ce ni mile duse okoli...saj pa itak vsi gledamo ko se sprehajamo skupaj s psom...da potem hitro odreagiras ce ze res srecas lastnika s psom...a ni res...jaz sem tocno tako naredila kot ti v tvojem primeru.....ce vemo ,da imamo prav potem ne vidim razloga da nebi odreagirali.Go for it!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #42 : 10 Junij 2007, 17:59:21
Psov, ki bi se pojavili iz niča in brez vsakega razloga scotali mladička je izjemno malo. Za tiste redke, ki to delajo je pa edina rešitev povodec +nagobčnik, dvometrska ograja ali injekcija.
Če si že ravno morala srat v koruzo (če te moti izraz, zame je drek drek in ker se moje pasje prasice po človeških iztrebkih valjajo ali jih žrejo z največjo slastjo mi gredo seveda človeški packi zelo na živce), bi vzela svojega mladička s seboj po možnosti lepo varno pripetega. Mladič je mladič, mimogrede mu pride neumnost na misel - če si sredi koruze s spuščenimi hlačami pa bolj težko kar koli na hitro ukreneš.

In kot sem že stokrat rekla - ravno sredi ničesar najdeš najbolj čudna presenečenja. Če ni bilo nikjer žive duše, ja kdo za vraga pa je scotal tvojega psa?


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 10 Junij 2007, 19:26:08
 8) v redu    8) 8) 8) 8)  vase mnenje sem prebrala, hvala za vas komentar.



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 29 Januar 2010, 18:57:21

  Lp. :)
     
       Ne vem če sem glih v tapravi temi bom vse eno dal svoje mnenje o ne vzgojenhih lasnikov psov.Že del časa z Archom tečeva po Rožniku in bljižnji okolici opažam da lasniki svojih psov nimajo na povocih.Kar je zelo moteče, če ti kar naprej skačejo pod noge in se zaletavajo vArcha.Zato prosim da,svoje pse imate privezane.

                         
                    P.S.
                       Gospodje redarji namesto da, pišete listke tm kjer jih ni treba se raje sprehodite malo po Rožniku in okolici pa še koristilo vam bo. 



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 29 Januar 2010, 19:23:12
A svojega psa nimaš nikoli brez povodca?  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #46 : 29 Januar 2010, 19:34:24
Jaz se pa strinjam z njim... sicer se ne sprehajam po Rozniku, imam pa psico spusceno, ce se da - ampak ce srecamo drugega psa jo poklicem k sebi in primem (in pride!).

Mene tudi ful zivcira, da drugi psi skacejo v mojo psico... tudi ce so "prijazni" in nic ne naredijo. Absolutno me ne motijo spusceni psi, me pa moti da niso vzgojeni ::)  >:(

battito animale


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 29 Januar 2010, 19:41:41
Razumem, da ni prijetno, če pridirja spuščen pes - če ne drugo, niti ne veš, če je prijazen ali ne.. ampak se mi pa zdi malo pretirana pripomba s kaznimi..
Potemtakem bi jih moral dobiti vsak, ki kadarkoli spusti svojega psa.. kar je totalna bedarija..  ::)

Pri nas imamo en travnik, ki je postal pravo pasje sprehajališče.. psi so spuščeni, se igrajo.. Vsake toliko pa seveda pridejo prišleki v raznih krznenih plaščkih in ne vem kako nališpani (TRAVNIK!) in se bunijo, da so psi spuščeni. Konec koncev vsak odgovarja za svojo mrcino.. v takšnih trenutkih pa zase težko odgovarjam, ko vidim razne "ljudi", ki jim grejo psi na živce...

Na vrvici lahko sprehajamo psa v mestu, po pločnikih, kjerkoli.. Zato pa ravno gremo na travnik ali kakšne bolj odročne kraje, da jih lahko spustimo.  :P



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 29 Januar 2010, 20:06:59
Mene ne motijo spuščeni psi (tudi moja je večinoma brez povodca) ampak spuščeni, ki ne pridejo, ko jih vodnik pokliče. Kaj mi pomaga, če moja takoj prileti k meni, če se ne znebiva drugih cuckov še lep čas in jo potem ovohavajo, skačejo po njej, kradejo njene igrače, ali so celo agresivni! Tistemu, ki se psa ne ljubi vzgajat naj ga ima vsaj na slednem povodcu!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #49 : 29 Januar 2010, 20:09:08
Saj bi jih res vsi morali, ki jih spuscamo... po zakonu bi v urbanem okolju morali vsi imet pse na vrvicah :)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #50 : 29 Januar 2010, 20:41:58
Ne. Po zakonu mora bit pod fizično kontrolo na javnih povrinah.
To je lahko tudi vaški trg ;)
Nikakor pa ni javna površina funkcionalno zemljišče bloka, recimo...  :P
Travnik pa je po navadi lastniški. Vsi parki, ki niso  privat so tudi javne površine itd....

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 29 Januar 2010, 20:46:35
  Lp :)
    Hally kadar greva ven ga imam vedno na povocu, nekaj drugega je pač na travniku, nekatere pač strezni samo udarec po žepu.Žav pa je Rožnik javna površina kjer pa morajo biti psi na povocih.Seveda so tudi izjeme, ki svoje pse pokličejo in pripnejo na povodec .Mene je najbol razjezi ko,se lasnik ki polnoma ignorera okolico in misli da obstaja samo on njego pes pa lahko dela kar če tako kot je napisala Kaili.



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 29 Januar 2010, 21:49:49
Joj ni v sklopu z naslovom moj komentar ampak bolj v sklopu z razvijajočo se debato  ;)  Men gredo toook na živce ljudje, ki mislijo kok so njihovi kužki vzgojeni in prijazni in nič ne naredijo. naj ma pes še nvem kok šolanja, ti lohk enga psa popade. to je moj mnenje. In poznam ljudi, ki se držijo tkole kot je opisano, važno, kot da obstajajo samo oni in še svojga psa nimajo na očeh.

Ravno 14 dni nazaj, grem po sestrico v vrtec in mai je šel seveda z mano, pa greva že ven po potki proti travniku, jaz z maiem lepo na fleksiju, gre proti nam ena gospa z dvema (predvidevam vnučkoma) in psom (gladkodlaki prinašalec - samec), ki je bil men res velik, sploh prot mojemu papiju. Ženska nič, pes se zapodi proti Maiu jst pogledam kje je zala da mi neb tamale napadu. A ženska nič. jaz sem pol maia vzdignla - ja vem napaka ampak pes je šel pol clo naprej ko sem nardila bž bž eneparkat, in bla čist v šoku. tista ženska se je lepo smehljala, gospa ki je z njo hodila pa neki v maia : ja kok lep kužek... mislm sm misnla da bom bruhala. Mi je blo tok žal da sem šele po šoku dobila prave besede v usta.

Tko da prosim, pripenjajte pse, če ne obvladajo odpoklica in so agresivn nastrojeni. Tud na daljši vrvi ste lahko aktivni s psom! Sem pa opazila, da mi dost ljudi ne pripne psa in ga kr pustijo, ker maiu iz strahu začne lajat na bližajočega se psa in ljudem ki jim gre to naživce jim je čist vseen če mojmu psu njihov kj naredi. Jaz dobim vsaj enkat na dan od kšnga tak feedback.

Glede javnih površin pa, ja pripete pse je treba imet, tud tivoli in rožnik, čeprav je travca itd... ampak tko pač je, treba je spoštovat to, čeprav nasrkamo tisti pol k se držimo tega...


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 29 Januar 2010, 22:16:35
No, kakšna je situacija na Rožniku ne vem, ker nisem iz Lj in tega okolja ne poznam ravno dobro.
Jaz z mojo malo večinoma hodim na travnik in ja, tam je spuščena. Ne kaže pretiranega zanimanja za druge pse, če katerega pozna je pa tako ali tako vseeno, če gre malo pošnofat, zadnje čase še celo ljudi pusti na miru če ji rečem (že od malega namreč ljudi obožuje ::)), tako, da ne veidim razloga, da bi jo imela pripeto. Seveda imam povodec vedno za vsak primer zraven. Če greva v mesto ali pa hodiva po pločniku, v bližini ceste, je pa seveda pripeta.
Meni bolj kot vsi spuščeni psi skupaj, gredo na živce prav tisti, agresivni, ki so sicer privezani, a na predolgih povodcih in jih lastniki seveda sprehajajo ravno po travnikih in pobesnelo mahajo v druge, češ zakaj niso pripeti, ko pa se npr. moja, za njihovega psa sploh ne zmeni.
In smo spet tam... problem niso psi, problem smo ljudje; če je vaš pes agresiven in ne uboga, ga pač ne sprehajajte tam, kjer veste, da je veliko spuščenih psov. Zadnje čase samo poslušam o tem, da ima vsak pes kosmata ušesa in da je povodec zakonsko obvezen, saj se gre ja za pravice ravno takih lastnikov, ki svojih psov nimajo pod komando. Kaj pa pravice drugih, da se naši psi prosto igrajo, naletajo in mir tudi za nas, namesto, da samo še čakam kdaj bo spet izza vogala planil kakšen klipan in imel izpad, ker ne obvlada lastnega psa.
Naši zakoni so bedasti, ker povodec nikakor ne pomeni, da svojega psa obvladaš, kakor tudi odsotnost povodca ne pomeni, da psa nimaš pod kontrolo.



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 30 Januar 2010, 10:09:20
ja, to je pa čist res! Jaz videvam na sprehodih gospo, ki ima enega bulla al nekij tazga in mi na dvajset metrov reče, naj vzdignem svojega psa in grem bl naokol nje... je pes tok agresiven... pa ga ima tud vedno na povodcu, in ga pač ne more obvladovat očitno. In ja itak da so ljudje porblem, saj naj bi bla njihova stvar da vzgojijo psa v dobro in ne da sprošča agresijo na drugih, ampak žal so tud taki ki jih njihov agresivn pes ne gane. In si mislejo, saj moj pes je na povodcu, pa jih briga da ko gre mim tebe se ti zaganja v podkoleno...  :-\



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 30 Januar 2010, 10:30:04
Se strinjam.. če dvigneš psa pa še drug dobi večje veselje in začne skakati v tebe.. ful pametno, ni kaj..  ???

Sicer pa kaj drugega pričakovat.. kakšen lastnik, takšen pes.. če so že lastniki neodgovorni, neumni (pardon izrazu), se najdejo tudi taki, ki se jim
agresivnost njihovega psa zdi smešna.. kako bo pes drugačen, če mu potrjujejo slabo vedenje.  :-\

Če/ko (bo) moj pes pokazal kakršnokoli agresivnost brez razloga do drugega psa, bo temu primerno kaznovan.. takšno vedenje se kaj hitro obvlada.
Če pa to določenim ni v interesu, pa sploh ne bi smeli imeti živali, kaj šele druge gnjavit, da jih imajo na povodcu.. Če je pes vzgojen, ne bo problema, če pa ni,
pa sploh ne vem, kako si drznejo s tako nevzgojeno mrcino naokrog strašit pa se še na druge spravljat...  >:( >:(

O zakonih v SLO pa sploh nimam mnenja.. marsikateri človek bi potreboval 100 keten pa povrhu še nagobčnik, ne pa da se toliko z živalmi ubadajo..

KATASTROFA!!!!!  >:( >:( >:(



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 30 Januar 2010, 11:04:06
Arch, seveda se strinjam s tabo glede nevzgojenih psov in še bolj nevzgojenih lastnikov. Ampak po drugi strani, če na stvar gledam z bolj pasjega vidika, ti in tvoj pes, če tečeta, predstavljata plen in v drugih psih sprožata plenski nagone. In najmanj kar bo nešolan pes naredil, je da si bo vaju prišel od blizu pogledat.
Ko sem še sama tekala naokrog sem v srečanju s psom vedno upočasnila ali pa prešla v hojo. Pa niti slučajno zaradi tega, ker bi me bilo strah psov  :P Še tako presran pes se bo opogumil in začel preganjat "plen", če bo le ta bežal prd njim  ;)

Moja psica je privezana v naselju, ob cesti, na travnikih in v gozdu pa je spuščena. Seveda se takoj odzove na moj klic in pride k meni, četudi je na vidiku kak sprehajalec ali pa pes. In brez mojega dovoljenja tudi ne pozdravlja mimoidočih psov.

Dobim pa rdeče pike, če kje na prostem srečam kakega orjaka ali pa nemočno gospodično, ki jih cucek vleče na povodcu in se mi že s par sto metrov razdalje derejo, da naj pripnem psa, ker ima njihov pes slabe izkušnje  >:( Je to moj problem? Jaz imam svojega psa pošlihtanega in če grem mimo s psom na poleg in moj njegovega niti ne pogleda, se nima kaj dret name in mi solit pamet, še manj pa ukazovat  >:(

Prav tako sem mnenja, da je za mojega neagresivnega psa bolj varno, če ob srečanju s takim psov in v slučaju, da se mrcina iztrga lastniku, moj ne zapleta v svoj povodec in lahko pobegne. Jaz bom v takem primeru najprej poskusila obvladat tujega psa! Moj bo prišel k meni, ko bo situacija pod kontrolo. Največja neumnost, ki bi jo lahko naredila je, da bi svojega psa držala na povodcu,medtem ko bi ga drugi obdeloval, njegov lastnik , ki ga itak ne obvlada, pa skakal okrog in vpil, naredil pa nič, ker se itak boji svojega cucka in se ga ne upa zagrabit  >:(

In res je kar je napisala _nnn_ zakoni so napisani za neodgovorne lastnike, izvajajo jih pa na tistih, ki svojo vlogo vodnika psa jemljejo z vso resnostjo in odgovornostjo!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #57 : 30 Januar 2010, 11:17:56
In ja itak da so ljudje porblem, saj naj bi bla njihova stvar da vzgojijo psa v dobro in ne da sprošča agresijo na drugih, ampak žal so tud taki ki jih njihov agresivn pes ne gane.

To velja tudi za lastnike manjših tečnob, ki se iz manjvrednostnega kompleksa derejo na vsakega mal večjega psa, ki jim pravzaprav ničesar noče. Praviš, da vsak dan srečaš vsaj enega lastniku, ki mu je vseeno če njihov pes stori tvojemu kaj žalega - kolikokrat si že bila napadena? Oziroma kolikokrat je bil tvoj pes že ugriznjen?



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 30 Januar 2010, 11:27:17
To velja tudi za lastnike manjših tečnob, ki se iz manjvrednostnega kompleksa derejo na vsakega mal večjega psa, ki jim pravzaprav ničesar noče.

Večvrednostnega kompleksa! Saj so navajeni, da jih ob dretju lastniki vzamejo v naročje in s tem potrdijo njihovo nezaželeno početje. Ob tem jim pa po možnosti še prigovarjajo: no, bodi PRIDEN, no!  :o



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #59 : 30 Januar 2010, 11:37:08
jaz ga spustim nekje, kjer ni psov; kakšen gozd, ker se tudi bojim da nebi skočil na cesto ali pa podobno!
se pa strinjam s tistimi, ki so proti spuščanju psov nekje sredi mesta oz. v bližini cest, drugih psov ali pa ljudi (če je spuščen pes lahko nevaren) ;)