Maltežan [Maltese]

Mel · 275338

_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #510 : 20 Junij 2014, 13:28:03
Shiny Angels Blue Star- Maly

Z Maly-ju sva 3.6. 2014 zaključila začetni tečaj agilityja



Več v Maly-ju si lahko preberete na njegovi spletni strani: http://shinyangelsbluestar.weebly.com/


Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Snupi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #511 : 23 Junij 2014, 15:55:31
Se bom kar na to temo vsilila sem nova na forumu.V soboto smo domov pripeljali maltežančka kupili smo ga brez rodovnika star je 4 mesece ni več tolk mali plečna višina nekje 20 cm kdaj se ustavi rast pri tej pasmi



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #512 : 23 Junij 2014, 16:01:32
Pri mešancih nikoli ne veš, kako veliko bodo ;) Pustite se presenetiti ;)


Snupi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #513 : 23 Junij 2014, 16:24:11
Ja tud ti bogi mešančki rabijo dom!Ampak pišem sem ker so v oglasu slike ene uporabnice tu gor po psička je mož šel nekam blizu gornje radgone oglas je biv na bovhi pa iščem če je še kdo vzel psa pri njih



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #514 : 23 Junij 2014, 16:35:52
Maltežani imajo višino do 25 cm odrasli. Moj ima okrog 20-21 cm, pa bo star 4 leta. Drugače pa če nima rodovnika je mešanec ne pa maltežan.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Snupi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 23 Junij 2014, 17:58:34
Vseeno me zanima kolk sn rodovniški visoki pri 4 mesecih če bi kdo vedel



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #516 : 23 Junij 2014, 19:11:18
Vprasaj vzreditelja, on bo najbolj vedel povedati ;)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #517 : 23 Junij 2014, 23:39:13
O visini se realno govori le pri odaslih psih. Ostale meritve so le spremljanje razvoja. Tudi ljudje eni rastemo hitreje v enem obdobju, drugi v drugem... ni recepta. Več upanja polagajte na to, da bo pes zdrav, kakor pa koliko bo velik ;)


Snupi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 24 Junij 2014, 12:40:44
Mene ne moti da je mešanec mamo že eno 14 let staro babico ki je tipična predstavnica punce iz vseh vetrov zdrava in prijazna lubik jezna sem ker moj pametni mož ko je šel po psa niti mame ni vido.Jaz samo nočem da bi fejst zrasto ampak zdaj je kar je ker smo se tak zalubli v njega  se pa tud pri mešančkih da približno rečti kolk bodo zrasli.Mogoče bo veterinar znav oceniti.Hvala vseeno za ostre odgovore aja pa psiček je z ene kmetije ni od dobenih rediteljev verjetno pa so bli starši in tudi taki uboščki nič krivi si zaslužijo toplo posteljo saj oni niso krivi da so kao zapacani



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #519 : 24 Junij 2014, 13:23:02
Snupi, tvoja sporočila so skoraj neberljiva. Prosimo, da pišeš slovnično z velikimi začetnicami in ustreznimi ločili, da se bomo med sabo lažje razumeli.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #520 : 24 Junij 2014, 13:51:53
No meni se zdi, da vem z katerega oglasa je pes. Ampak mislim, da so slike staršev bile pokradene z interneta.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Snupi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 24 Junij 2014, 15:36:57
Ja slike so pokradene od uporabnice na tej strani sem našla pišem pa ko kura prek telefona:-P



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 24 Junij 2014, 18:35:02
Ne bom obsojala, ampak zakaj si kupila psa pri tem človeku, če si vedela da ni v redu? Vzela si mladiča, rejcu si dala denar in mu tako omogočila, da s slabim početjem nadaljuje in služi na račun živali, za katere še poskrbi ne primerno. S tem nakupom nisi naredila dolgoročno nič dobrega - za vašega mladička že, ne pa za vse druge, ki bodo v prihodnje slabo oskrbovani pri rejcu, ki je z vami (kupci) dobil potrditev in denar za nadaljno štepanje ter za mame teh mladičev. Veliko več bi naredila če bi posvojila psa iz zavetišča ali društva.  :-X

Zdaj pa lahko rečem le da upam da se začenjate zavedati napake ki ste jo naredili, srečno z mladičkom, upajte da bo zdrav (in naj vam ne pade na pamet ga parit  :) ). Ne pozabite iti čim prej v dobro pasjo šolo, z vzgojo pa začnite že takoj. :)



Snupi

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 24 Junij 2014, 19:24:24
Moram rečti ,da ste mi dali mislit sumim da so ti ludje psička kupili pri rejcu in se ga na tak podel način zdaj znebili, ker jim ni odgovarjal če bi bila prej poučena o tem na bolho nebi niti pogledala.Anpak zdaj je kuža tu in mi zaljubljeni pri nas mu bo dobro spi v postli kot stara psička ki jo že imamo pri veterinarju pa že imam termin v petek ,da se zmenimo in cepimo pa tudi rezali ga bomo potem



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 24 Junij 2014, 22:01:15
Me veseli, da ste spoznali da ste se z nakupom prenaglili in da boste zdaj vseeno poskušali karseda odgovorno poskrbeti za psa  :)



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #525 : 20 Julij 2014, 18:11:29
Maly-jev video : http://www.youtube.com/watch?v=0fBoUAniT64

Čakanje na sprehod.


Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #526 : 15 September 2014, 16:27:21
Nobeden nima maltežana s foruma?

Moja ljubezen najdražja ima danes 4 leta. Maly , ljubček moj VSE NAJBOLJŠE .
https://www.youtube.com/watch?v=4Ehj61-K0K0&list=UUXww9DL0BbPBPezv2FtCLdg

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #527 : 16 September 2014, 06:06:57
Oooo, vse najboljše, Maly!!! Še veeeeliiikooo skupnih veselih in srečnih let vama želim!  :o
Katja



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #528 : 21 September 2014, 10:50:12
Maly se zahvaljuje <3

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


sib03

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 01 December 2014, 11:57:06
Pozdravljeni vsi lastniki maltežanov. Za vas imam eno vprašanje, znančevi maltežanki, se oči grozno solzijo, kljub vsakodnevni negi, ima področje okoli oči zelo obarvano, celo krastice se ji občasno naredijo, verjetno zaradi tega ker ima področje okoli oči ves čas vlažno. Čistijo ji ob jutrih z prekuhano vodo, poskusili so tudi že z raznimi kapljicami, ampak nič ne pomaga. Strižejo jo redno okoli oči, torej ji zgornjih dlak ne spenjajo v čop saj ne pusti. Je možno, da se ji solzijo zaradi tega, ker ji dlake ko začnenjo rasti morda dražijo oči? Ali bi lahko bil vzrok tudi pri hrani? Sicer so poskusili že z veliko različnimi briketi tudi tistimi ko so posebej primerni za maltežane a se stanje ni nikoli izboljšalo.



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #530 : 04 December 2014, 00:19:59
Pri Maltežanih je tako, da se nekaterim zelo solzijo, nekaterim pa sploh ne (mojemu se ne). Je pa res možno, oz. skoraj stoprocentno, da je to zaradi striženja okoli oči, vsaj strižena dlaka draži oči.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Nejka

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 12 Junij 2015, 13:08:59
Pozdravljeni vsi skupaj!
Najprej moram rečt, da imate krasne štirinožce in sama sem velika ljubiteljica te pasme, a si žal ne morem privoščiti čistokrvnega psa, zato me zanima, če kdo ve, ali kdo podarja (ker je tega vedno več kolikor opažam) ali prodaja po temu primerno nizki ceni maltežančka brez rodovnika, lahko je star tudi leto ali več. Izkušnje s psi že imam, saj sem odraščala ob (čistokrvnih sicer) psih in tudi skrbela zanje, po vsega skupaj 25 letih skupnega življenja s psi pa si želim končno čisto svojega psa in to majhne rasti - konkretno ta pasma mi je tudi karakterno super, saj sem jih že imela priložnost spoznati večkrat. Velikokrat srečujem eno gospo s predstavnikom te pasme, bi rekla, da je čistokrven (oz. vsaj izgleda tako) in psiček vsakič išče moj pogled, tudi ko je v lokalu sedel tri mize vstran, me je iskal in sem si rekla, da bom to pasmo imela, pa če bom mogla čakat na primerno priložnost in ceno še naslednjih 5 let, če sem že do zdaj toliko čakala. :D

Je kdo tako dober in bi me prosil obvestil, če kdo podari/prodaja tam pod 100eur (ker brez rodovnika pač niso vredni nič več in me presenečajo cene nečistokrvnih za skorajšnjo ceno čistokrvnega), saj bi mu sama nudila topel dom in družbo zanesljivo, predvsem pa se ga ne bi odrekla pod nobenim pogojem. :-*

Zelo bi bila hvaležna vsakemu, ki bi mi posredoval informacijo. Sama iščem in iščem, a najdem vse za dokaj visoke cene (govorim izključno o nečistokrvnih).

Hvala in lp



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #532 : 12 Junij 2015, 14:51:21
Mešanca se dobi zastonj, in ''čistokrvni brez rodovnika'' ne obstajajo. Upoštevaj da bo za vzdrževanje psa 50-100€ na mesec. Ampak zrno na zrno pogača, in tako boš čez nekaj let morda dobila rodovniškega maltežana, samo če prihraniš tistih 15 evrov na mesec.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #533 : 12 Junij 2015, 15:24:28
Pokliči Matoša, ziher lahko kaj ugodnega zrihta.

Resno bi ti pa predlagala spremljanje sprejetih psov v zavetišča, skoraj vedno se kje najde kakšno malo belo omelce, ki bo ravno toliko "tipičen in karakterno super maltežan" kot katerikoli nerodovniški pod 100€ (ali za 200, 300...), katerih nakup seveda vedno odsvetujemo zaradi oitnih razlogov. Če se ti zdi fajn špilat in reskirat, spravljat v stisko ubogo pasjo mamo in njene nič krive mladiče pa hej, go for it!

Panama, vzdrževanje takegale štoflca (po nakupu in storitvah vseh osnovnih in mladičkastih zadev) je krepko pod 50€. Še za mojo mrcino ne dam toliko.



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #534 : 12 Junij 2015, 15:42:11
Saj jaz tudi ne, ampak če kupi zanič robo pa lahko hitro narase...(pa vet. stroškov še štela nisem)

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 14 Junij 2015, 19:45:28
Punce so ti napisale na način, ki te bo verjetno "zmotil" a jih sama v vsej poplavi nerodovniških živali in njihovih zaslužkarjev, bolnih psov, in psov, ki bi naj bili maltežani pa to še zdaleč niso, razumem. Bi ti pa vseeno predlagala v dobro pasme. Poglej če kdo oddaja maltežana, ki se ga je naveličal, poglej na podarimo. si in bolha. NIKAR pa ne kopuj in dajaj denarja zaslužkarjem, ki parijo wannabe "čistokrvne" pse, poglej kako izgleda pravi rodovniški maltežan in primerjaj.... Tukaj FORUM O MALTEŽANIH, dobila boš vse info: http://maltezan.mojforum.si/

Tudi o vzrediteljih in zaslužkarjih  :)
Počakaj nekaj časa, maltežanov je malo morje, reši, posvoji eno dušico, ki te potrebuje.... Ne kopuj in dajaj denarja prodajalcem... Vzreditelji so z razlogom vzreditelj, prodajalci a z razlogom len prodajalci.

Pasemski psi: So tisti z rodovnikom, to so psi, ki se jih načrtno vzreja iz generacije v generacijo, da bi ohranili neke lastnosti. IMAJO RODOVNIK. Kar je dokaz, da je pes res te pasme. Na tem rojstnem listu ( rodovnik ali družinsko drevo)  so vpisani vsi predniki, njihovo zdravstveno stanj( kolki,(HD-RTG-rentgen)) komolci, (ED-RTG) srce,(EKG) izvidi za gluhost, oči,(CEA, PRA) pogačica, (PATELLA-RTG) ramen  (OCD, RTG), hrbtenjača  (N/N) , občutljivost na zdravila ( MDR),  ODVISNO OD PASME! 
Pravi vzreditelj se 100% pozanima kam in kako odda mladička, v tej smeri zato skupaj oba z lastnikom podpišeta kupoprodajno pogodbo.
Da se ne bo kdo ustrašil, tudi vozila avtomobili jo imajo. pa so to neživi predmeti.

Namen je, da vreditelj lastnika NE prevara in da se OBA zavežeta v ODGOVOREN ODNOS do psa, pravi vzreditelj pride tudi na obisk, v skrajnih primer (ketna, mučenje) se psa odvzame, če ima tako zapisano v pogodbi.

Ne verjamite lažem, da rodovnik stane 300 eur.
PAPIR stane okrog 20-25 eur.
Pse, ki ponujajo z brez ali z rodovnikov so LAŽ. Ti psi imajo lažen rodovnik, pa itak naiven kupec seveda vzam cenejšo varjantno.


Kaj je rodovnik?
Rodovnik je nekakšna osebna izkaznica psa, na kateri so napisani vsi njegovi osebni podatki.
Pravi vzreditelj samca psice NE poišče za prvim vogalom, potujejo od Poljske naprej .
Pravi vzreditelj ostane z lastniki v kontaktu vso psičkovo življenje.
Opravlja zdravstvene preglede.

PRIMER: KOLKI, KOMOLCI IN PREGLED OČI. Za pasmo samojed.
PRIMER: Cavalier king charles-SRCE, POGAČICA, OČI
Rodovnik je nekakšna osebna izkaznica psa, na kateri so napisani vsi njegovi osebni podatki.


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #536 : 18 Junij 2015, 23:03:21
Maltežani so zakon.
Hmm, maltežana verjetno nebo nobeden podaril, kvečjemu se podarjajo majhni beli mešanci. Čistokrvni pes brez rodovnika NE obstaja, je podoben, ali pa še to ne nekateri pasmi.
Šparaj za maltežana, ne pa kupovati mešancev (kao čistokrvni brez rodovnika)
Dobro bi bilo spoznati več predstavnikov (rodovniških) te pasme, ker kot jaz vidim te wannabe maltežane, se opravičujem niti malo niso podobni pasmi.
Imam rada mešance, ampak mi pa ni vseeno, da se predstavljajo kot neka pasma.


Vzdrževanje za maltežana je pa kar drago, če hočeš kvalitetno kozmetiko.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


fiola1

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
Odgovori #537 : 19 Junij 2015, 09:08:25
Hej! Sem šla malo pregledat po bolhi, ker se včasih prav luštne žverce najde, pa so res vsi maltiji večinoma od 200eur naprej in brez rodovnika.
Jaz bom pa takole rekla - moj prejšnji pes je bil nerodovniški mlatežan in sicer smo ga kupili pri Matoši - bil je naš prvi pes in priznam, nismo se ravno preveč pozanimali pred nakupom in tako je k nam prišla mala bela kepica. Kaj naj rečem, problemov ni bilo nobenih, razen tistega mladičkastega grickanja, kdaj mu je ušlo kar v hiši, ampak to delajo vsi mladički. No in naš Ricky je zrasel v ogromnega maltežana, tehtal je 8kg, visok je bil pa skoraj kot beagle. Če spregledamo to, da ni bil ravno podoben maltežanu, je imel pa krasen karakter in bil je res super pes - rad se je učil trikcev, oboževal je predor in ovire ... Umrl je januarja letos, star 8 let in niti ne vemo zakaj, je pa veliko kašljal in ko smo govori še s eno lastnico maltija, je rekla, da bi bila to lahko voda v pljučih.
Glej, če ti ni do rodovnika, se pomoje da dobiti tudi kakšno super družino, ki ljubeče skrbi za svojo psičko in njene mladiče, samo najti jih je treba. Saj tudi pri rodovniškem psu nisi nikoli gotov, da bo za vedno zdrav. Ti pa svetujem še, da malo prebrskaš še kakšne bližje psarne po Evropi, je pogosto kje še kakšen kuža, ki išče dom. Jaz sem mojega dobila na Hrvaškem. Drugače pa redno spremljal zavetišča, jaz sem od januarja v njih opazila dva maltežančkom zeloo podobna kužka.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #538 : 19 Junij 2015, 11:23:50
Imel je hude probleme s srcem (verjetno), živel pol manj in ni bilo problemov?  :-\ Čudno se tole bere...

Sicer pa se strinjam, če komu ni do rodovnika, naj spremlja zavetišča, če se pojavi kaj podobnega maltežanu ali vzame mešančka zastonj ali za stroške cepljenja in čipiranja. Kdor hoče maltežana pa naj ga kupi z rodovnikom.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #539 : 22 Junij 2015, 06:15:25
Se strinjam z Andrejo!
Fiola1 - vaš kuža je vsekakor imel zdravstvene probleme, saj je bila življenska doba vašega kužka res zelo kratka. In se mi zdi milo rečeno neodgovorno, da kljub temu podpirate nakup mešancev. Mladih kužkov, ki prihajajo iz bogvedi kakšnih razmer (obstaja kup filmčkov za boljšno predstavo na YT in te kar zmrazi, ko jih gledaš).  :-\ Vsaj jaz tako razumem vaš mail. 
Nejka: tudi jaz vam toplo priporočam varčevanje in nakup preverjenega rodovniškega mladiča. Če pa vam ta opcija ne diši, pa vzemite kakega reveža iz zavetišča.

Pa še to bi poudarila. ŽAL se mnogo lastnikov ne zaveda morebitnih stroškov (ki gredo lahko v nebo!), ki lahko nastanejo, če ima pes kako poškodbo, kronično bolezen ali kaj podobnega. Kot odgovorni bodoči lastnik me zanima, kakšen B plan imate v tem primeru?

Vsekakor vam želim premišljen nakup!!! Oziroma premišljeno posvojitev!