Psička pojedla polža - NUJNO!

Bela stella · 8901

Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
: 30 Maj 2007, 09:57:09
Naša še ne 10. tednov stara zlata prinašalka je danes zjutraj pojedla polža - lazarja (ne zelo velikega). Kaj naj naredim? Je kaj nevarno? Je treba dat kakšne tablete oz narediti kaj drugega?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 30 Maj 2007, 10:08:46
Pozabi. Moje so jih požrle na kile, takih s hišicami in takih brez hišice. Pa še deževnike za povrhu. Edino nevarno bi bilo, če bi požrla zastrupljene polže. Sicer pa so samo dober vir beljakovin. Baje je njihova sluz celo dobra za želodec.


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 30 Maj 2007, 10:10:24
Misliš da ni noben problem, glede na to da je še mladič?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 30 Maj 2007, 10:20:31
Če se bo kaj čudno obnašala jo pelji k vet. recimo da bi se začela slinit, bruhat bi bila apatična...

Lp nina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 30 Maj 2007, 10:23:30
Na 300 kosmatih so rekli, da naj to ne bi bilo nič hudega. Da ga bo mogoče zbruhala ali pa normalno prebavila. Problem bi bil, če bi bil ta polž kaj zastrupljen. Svetovali so nam še, da naj ji mogoče damo Ranital.
Hvala za vaše odgovore, upam da bo vse ok.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 30 Maj 2007, 10:36:33
Saj načeloma polže in deževnike žrejo samo mladiči. Moje so se jih naveličale tam pri ene štirih petih mesecih.


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 30 Maj 2007, 11:15:03
Ona izgleda čist normalna, nori okoli k zmešana, tko da upam da bo vse ok.
Nasplošno vse pobira s tal, poje vse kar vidi, od kamnov, listkov, lesa itd.



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 30 Maj 2007, 11:43:19
Nara, ko je bila še mladiček je tudi pojedla kakšne lazarje,gobe,.. in vse to je zbruhala... nikoli se ni penila



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #8 : 30 Maj 2007, 13:20:40
Mislim, da sem danes slišala tvojo mamo za mano v trgovini, ki je tole pravila sogovornici  ::) (po podatkih, da ste šli psičko iskati v petek in da je pojedla polža in da ste klicali na 300 kosmatih sklepam, da je tvoja mama, pa nisem prisluškovala, res ne  ;)). Upam, da bo z Nalo vse okej, navadno polži niso preveč nevarni, bolj se pazi močeradov in krastač. Če bo mala še naprej živahna, bo verjetno vse okej. Srečno!



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 30 Maj 2007, 13:23:52
Haha čist možno, kje si jo pa slišala to? Tam kje okoli Trubarjeve v Lj?
Upam da ne bo tud kakšne žabe pojedla madona, pa ravno včeraj se je ena ujela nekam, je padla v eno lukno, kjer imam rešetke čez. Sem vidla mačko kako na tisti rešetki sedi in gleda notr, sem vedla da je nekaj tam. In pogledam, notr pa mala krastača.
Je res kar težko non stop gledat kaj dela tale mali vragec, ker res non stop nekaj okoli raziskuje in gleda. Preden ti rečeš fuj že popaca. Prejle sem pospravla njen iztrebek, je bla notr lesena palčka. Sploh ne vem kako vse to lahko prebavi.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #10 : 30 Maj 2007, 13:33:57
Haha čist možno, kje si jo pa slišala to? Tam kje okoli Trubarjeve v Lj?

Ja, na Taboru v Merkatorju  :P.

Saj bo z malo vse okej, boš videla, pobiranje s tal jo bo pa tudi kmalu minilo - sem imela iste probleme, ker je šlo čisto vse v gobček, kar je bilo na tleh.
 





Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 30 Maj 2007, 13:35:23
Se mi je kar zdelo da tam ja, ker je blizu v službi ;)

Upam da jo bo res minilo. Samo ustrašila sem se, ker nisem še mela tega primera, sploh pa k je tak mali škrat še pa nikol ne veš kaj se lahko naredi. Sploh ko sem zadnjič brala od ene biglce, ki je pojedla strup za polže in so jo komaj rešil smrti. Groza!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 30 Maj 2007, 14:17:44
Saj bo z malo vse okej, boš videla, pobiranje s tal jo bo pa tudi kmalu minilo - sem imela iste probleme, ker je šlo čisto vse v gobček, kar je bilo na tleh.

Pri nekaterih ne mine kar tako iznenada, tako da tud v odrasli dobi zrejo vse kar najdejo. Sam da vete :)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 30 Maj 2007, 14:19:55
Najbrž se bomo še kaj v šoli o tem učili, kako odvrnit da ne pobira vsega s tal.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #14 : 30 Maj 2007, 14:26:54
Boste boste - vaja "moje-vzemi"! ;)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 30 Maj 2007, 14:28:11
Ne čakaj na šolo - ne dela čudežev. Psica bo do takrat razvila že cel kup slabih razvad.

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 30 Maj 2007, 14:31:06
Vem, mi je že Taj oz Tina poslala nekaj vaj, ker greva v šolo šele septembra. Se kar trudim trenutno, na trenutke se mi zdi da res že razume kaj pomeni "fuj", kdaj me pa popolnoma ignorira.
Danes ko je pojedla polža, je sestra vidla, ker je bila zraven. Nala je šla do polža, ampak je sestra mislila da ga bo samo povohala, ampak je sam sssljjjjppp nardil pa ga ni blo več. Prejle sem pa vidla še enga, sem ga takoj odstranla, ker jih je tukaj ob deževju kar nekaj.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #17 : 30 Maj 2007, 14:38:47
Vidiš to je pa slabost hiše in velikega vrta.  :P  V stanovanju ni polžev, drekcev in podobnih stvari za pod zob. Očitno bo treba tole nadebudnico pod strog nadzor, da ne bo požrla kaj strupenega.

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 30 Maj 2007, 14:40:52
Prav na to sem pomislila, v stanovanju je vse drugače. Vse ima svoje dobre in slabe lastnosti. Ampak kaj čmo, bomo že premagal tega polža. Najbrž bo kdaj še kakšno drugo ušpičla hehe.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #19 : 30 Maj 2007, 14:44:31
Skoraj zagotovo bo še kaj ušpičila. Ja, tako v stanovanju kot v hiši je treba pazit na kable, vtičnice, nože (še zlasti z lesenim ročajem - za psa je to le še ena palčka). Kot bi imela majhnega otroka, le da je pes bolj okreten. Jaz pravim, da pes predpriprava na otroka.   ;D 

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 30 Maj 2007, 14:52:21
Tkole mal povem kake mi dela, pol pa reče kdo jojj kaj bo šele pol ko boš imela otroka. Pol pa sam rečem, da 2 mesca star otrok ne teče po stanovanju, slini, grize in poje vse s tal kar vidi, če ga nekam daš tam je in ne gre nikamor. Pol pa vsi rečejo ja to je pa tud res :D
Je pa res ena predpriprava na nek način, ker je res treba met ves čas oči na pecljih ;)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 31 Maj 2007, 08:24:44
Samo sporočam, da ni bilo nobenega problema. Ni bruhala, obnašala se je normalno. Hvala vsem za nasvete ;)

gulu - je bilo smešno včeraj. Pride mami domov pa ji jst rečem: Komu pa ti po trgovinah razlagaš, da je naš pes polža pojedu haha. Je bila ona ja ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 31 Maj 2007, 14:26:00
Hej Bela Stella, ali bi mi posodila tvojo psičko za kakšen dan, da bi mi malo pobrala polže po vrtu? Zanesljivo niso zastrupljeni, pa toliko jih je, da bi lahko prišparala za nekaj dni briketov. Moje lene kuzle lovijo samo še podgane in voluharje, polži so jim že dolgo pod častjo.


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 31 Maj 2007, 14:48:45
Lanabela  , težka bo ;)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #24 : 01 Junij 2007, 15:33:14
Samo sporočam, da ni bilo nobenega problema. Ni bruhala, obnašala se je normalno. Hvala vsem za nasvete ;)

gulu - je bilo smešno včeraj. Pride mami domov pa ji jst rečem: Komu pa ti po trgovinah razlagaš, da je naš pes polža pojedu haha. Je bila ona ja ;)

Boga mama - bo še mislia, da ji prisluškujejo  :-[


Me veseli, da je z malo vse okej, se ti javim še kaj v tvoji temi!  ;)  Aja, a mi lahko pošlješ tiste vaje, ki si jih dobila od Taj? Lahko mi kaka prav pride  ;)