sesedanje sapnika?

nyssa · 3809

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
: 07 Junij 2007, 18:13:46
Upam,da ne odpiram nove teme za brezveze,ampak konkretno nisem zasledila nič o tem.

Gre za to,da sem pri Gaji (17 mesecev,7 kg) nekajkrat opazila nekakšen kašelj,ki to niti ni. V bistvu zrak vleče noter in ne ''kašlja'' ven. Zgleda,kot da bi se davila in hotela bruhat. Ta napad traja 3-5 sekund,potem se umiri in ni videti,da bi jo kaj bolelo. Je čisto normalna-kot da se ni ni zgodilo. Pojavi se pa približno dvakrat mesečno. Nisem opazila,da bi se to pojavilo ob razburjenju ali zadihanosti. Pravzaprav se pojavi kadarkoli,razen med tekom in igro se še ni. Pri veterinarki sva naročeni čez tri tedne,pravi,da je možno sesedanje sapnika,ki naj bi bilo pogosto pri manjših pasmah.

Zanima me,če ima še kdo težave s tem oz.jih je imel?



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #1 : 07 Junij 2007, 21:29:39
imaš kratko gobčno pasmo???

če jo imaš obstaja možnost da je vzrok hrkanje. http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3282.0

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2 : 08 Junij 2007, 08:48:22
Nekaj podobnega se je dogajalo z našim borderjem, zdaj se samo občasno sem ter tja, ko je bil pa manjši pa se je en mesec kar pogosto. Ko smo se odpravljali k veterinarju, se je prenehalo. Mislili smo, da je mogoče kakšen napad astme ali pa česa podobnega in je tudi izgledalo, da je prešlo, ko je popolnoma odrastel (fizično, mislim). Zdaj se samo včasih pojavi in ker nas kmalu čaka cepljenje, bomo preverili še to. Za sesedanje sapnika še nisem slišala, mi smo bolj pomislili, da je mogoče kaj narobe z njegovim srčkom ali pa da ima mogoče res astmo.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 08 Junij 2007, 23:06:54
...sem malo prebrskala in ugotovila,da gre za t.i. reverse sneezing. Me je pa prestrašilo :'(,ampak zdaj,ko vem za kaj se gre bo bolje. Samo da mi veterinarka še potrdi tole pa bom čiiist srečna  :)