Kam spada vaša hrana?

ninci · 91741

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 02 Julij 2008, 13:56:19
pes ne sme pogosto jesti človeške hrane tako kot mi ljudje sploh nesmemo pasje ..... v nasi hrani ni dovolj snovi katere so primerne za zdravje nasega pasjega prijatelja zato je nujno potrebno da ga hranite s pasjo hrano... vseeno pa mislim da je lepo da vsaj nekaj dobi za jest ker verjamem da nimajo vsi dovolj denarja da bi  psa prehranjevali z najbolso hrano itd.

Hočeš povedati da makaroni, riž, piščanec,.... niso dobri za psa? Kaj pa ko so včasih in še kje hranijo pse samo z ostanki kosila? Pa da ne smemo jesti pasje? Se ne bi strinjala pomoje je bolj nočem kot ne smemo. Če bi ti imela doma samo pasjo hrano bi pomoje tudi to jedla. Res pa, da ni vse dobro za psa npr. čokolada.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #241 : 02 Julij 2008, 14:20:51
No, na vrečah briketov je ponavadi en napis, ki nam pravi, da ljudje tega ne smemo jest.
Imamo pa različne potrebe-ljudje in psi-po hranilih...
No...če komu paše jest brikete, naj ji je, samo naj potem poroča o morebitnih prebavnih motnjah, da bodo tudi drugi vedeli zakaj se pasjih briketov ne je  :D



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #242 : 02 Julij 2008, 14:21:45
Ena nasa znanka je jedla pasje piskote (po pomoti) in je rekla da so mal cudni, ma ni panike ;D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #243 : 02 Julij 2008, 14:27:27
...en bratov kolega je enkrat zgubil stavo in je moral pojest pol kg briketov, namočenih v vodo...bruhal je, drugače pa je imel drisko dva dni  :D
No, butasta stava...  ::)
Kakšen briket ali pa piškot sigurno ne škodi  ;D



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #244 : 02 Julij 2008, 15:03:24
ej jaz sem tudi probala pasje piškote, tiste z mentolom v obliki kosti, tak ukus je bot bejby keksi, nč posebnega... ::)
no drugače se pa strinjam da človeška hrana ne sodi v pasjo skledo... kar na kozlanje mi gre, ko vidim da eni pse hranijo sam z ostanki svojega kosila, mene pa po drugi strani tak čudno gledajo, češ, kako moreš psa samo z briketi hranit...katastrofa  :-[
včasih pa prekršim pravilo, pa ji dam pašteto, no dobi jo za nagrado, ko kaj delamo, 1x na teden, drugega pa nič, razen kuhanega riža, ko ima drisko, no teh težav zaenkrat nimamo več... :P
no konec koncev, sej je tako velika izbira pasje hrane in priboljškov, da ne vidim smisla dajat kaj drugega, no sej če je denar problem, sam spet ne razumem, če imač za psa, sej se moraš zavedat, da moraš imet tudi za hrano...
sama delam v DSO, ostaja ogromno hrane, zreskov, golaža, vsega, in nikoli nič ne vzamem, ker po moje, jaz nebom nikoli mojemu psu mogla nudit uravnoteženo sestav, ki jih rabi, sploh pes ki odrašča (5 mesecev) in ne riskiram, dam 3x na dan  AG brikete in imam čisto vest  :D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #245 : 02 Julij 2008, 15:25:54
Oprosti, ampak če govorimo o normalnem neobčutljivem psu, potem ni čisto nič narobe, če občasno pes poje tudi kakšne ostanke z mize, seveda nič slanega ali pekočega, kakšen natur zrezek ali pa goveja kost, kakšne ribe ali zelenjava... Povprečnemu laiku osebno svetujem, da če ima kuža za osnovo kvalitetne brikete, recimo 2/3 ali pa 3/4 briketov, ostalo pa ali surovo ali kuhano ali kaj iz kuhinje, potem ne more biti čisto nič narobe. Mislim da danes res res preveč kompliciramo. Da nebo kdo narobe razumel, jaz govorim za primer normalnega zdravega nealergičnega neobčutljivega psa.
Moji od mladega dobivajo skoz primerne količine ˝človeške˝ hrane in tako se tudi črevesje navadi prebavljati vse in ni razvajeno samo z briketi (veliko psov ki so na briketih in jim daš kaj drugega, dobijo drisko, ker enostavno črevesje ni navajeno prebavljati takih zadev).
poleg tega kar se tiče priboljškov, raje dam psu primerno človeško hrano v obliki priboljškov (sir, meso, ...) ali pa sušene živalske zadeve (uhlji, sapniki, ...) ter primerne kosti, kot pa pasje piškote ter palčke in podobne zadeve, kjer pa vem da je sama svinjarija not, nafilana z konzervansi in barvili...

Osebno se mi zdi zelo pomembno posebno pri odraščajočem psu, da se navadi telo tudi na druge zadeve - koščki sadja in zelenjave, kakšna sardelca ali tuna, kakšna skuta, ...edino paziti je treba pri malih psih, da se jim ne pusti da postanejo izbirčni oz da se najejo že z svežo hrano in potem brikete puščajo.


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #246 : 02 Julij 2008, 16:21:59
botticelli-prav imaš,logično si povedal, sam jaz sem pa govorila za svojo ZP-jevko, ko vsi sploh vemo da znajo bit zelo občutljivi.
pa zdej ko je mala si ne upam nič kombinirat, kaj se pa tuče zelenjave,sem pozabila napisat, si pa sama z vrta postreže :P jabolke, solato, travo.
pa ko je zobe menjala sem ji kupovala posušene bikove kite in jih je grizla, no zdej pa ko ima že zobke, je nazadnje pogrizla in pojela celo v roku 1 ure, pol je pa bruhala in driskala, tak da zdej dobi samo 1/3 od cele kite, ko ji dam.
no, ne me narobe razumet, jaz se pač ne strinjam s tem da bi ji dajala človeško hrano, ker pač mislim da je prezačinjena :-\
včasih pa ko imamo juho pri kosilu, naročim mami da mi malo odlije, preden začini, in ji potem zvečer razmočim brikete.

tak da mogoče sem jaz tudi malo prehitro napisala, da nič razen briketov ne dajam, sam res pazim kaj ji dajam...



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #247 : 02 Julij 2008, 17:56:37
Nisem vedla da je Eukanuba slaba ampak naš po vseh ostalih (so izjeme ki jih še nismo probal) dobi drisko da o naši hrani ne govorimo  :-X :-X :-X

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #248 : 02 Julij 2008, 20:05:15
mika-nelly s tabo se strinjam logicno kdaj pa kdaj clovesko hrano ne pa vsak dan haloo...pa vrjetno ne pirde dražje kot brigeti ce mu das ostanke od kosila



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #249 : 03 Julij 2008, 10:19:53
No odvisno kaj razumete pod človeška hrana...je bilo napisano da nič soljenega in začinjenega. V piškotih, pasjih salamcah in priboljških je veliko več soli in cukra, kot v človeški hrani, nekako pač morajo narediti zadevo okusno.
In lepo prosim ne vse raztančirati, tudi moji ne dobijo vsak dan kaj svežega, pač včasih se mi ne da kuhati niti za sebe. kakše dan pa sta oba obroka kuhana, recimo ajda brez soli skuhana, pa kakšna sardelca ali meso notri...

No ja, glede ZP jev inobčutljivosti...odvisno od staršev odvisno od genetike. Ne moreš avtomatski rečti da je cela pasma občutljiva. Občutljivi so zaradi neselekcioniranega parjenja...ampak ne spada tema sem... če pa se bo izkazalo da je občutljiv ali alergik, potem pa itak da pač paziš. Oprosti, res ne razumem te logike, mogoče je občutljiv, zato raje ne daješ. Jaz bi potem ok ukinila vse umetne zadeve tipa pasji priboljški.
No pa da še enkrat napišem, človeška hrana za moje pojme ne pomeni, da dajš psu ostanke fajn začinjenega golaža ali totalno presoljene in z vegeto oblite rižote ali špagetov...pač jaz ne jem tako in je definicija človeške hrane čisto drugačna.
Se pravi, nič zasoljenega, začinjenega in plavajočega v masti. ;)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 03 Julij 2008, 11:11:30
Botticelli se strinjam s tabo.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #251 : 03 Julij 2008, 11:51:49
Mah to je pač moja filozofija, razvita tekom 15 let :) Od tega da smo imeli v otroštvu psa na kuhani hrani in takrat še pedigreju, do psa z težavami z kožo, in sedaj dva mala kužmana...in ko toliko stvari sprobaš, prebereš, vidiš, slišiš, ...potem ti postanejo zadeve jasne. Čeprav osebno se mi še vedno zdi naj varianta surova hrana (kost+meso+dodatki), samo trenutno nimam sploh časa za to, čeprav smo bili 2-3 meseca na tem in je super funkcioniralo vse. Sedaj pač kompenziramo z občasno surovo hrano in ta najboljšimi briketi ki se jih dobi (za moje pojme Natures Variety).


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #252 : 03 Julij 2008, 12:03:21
Sicer moji psi žrejo v glavnem brikete, ker je bolj komot zame, psom pa očitno nič ne manjka. Če kaj ostane od naše hrane seveda tudi dobijo, menda ne bom metala stran. Razen nekaterih res neprimernih kosti (kakšna svinjska rebrca ali recimo puranove kosti) pojedo praktično vse. Brez škode - res pa je, da ne ostane prav dosti, ko se razdeli med 6 psov.
In ko smo že pri tem, moja najstarejša, na katero je smrt očitno pozabila, zadnje leto je samo še čisto pravo človeško hrano, ki mora biti tudi primerno začinjena, če ne se je ne dotakne. Pečeno ribo s česnom in pečen krompir s peteršiljem, makarone ali polento s čisto pravim papriciranim in popopranim golažem, kakršnakoli jetrca lepo pražena s čebulo na veliko olja s kruhom, segedin, lepo začinjen z slastnimi mastnimi svinjskimi rebrci......Vse seveda tudi lepo posoljeno. Preveč zdravo se ravno ne sliši, še manj uravnoteženo, ampak boh pomagaj. Bolje da poje nekaj kakor nič. In pravzaprav za skoraj 17 let čisto dobro izgleda. Tako da verjetno tudi mladim in zdravim psom kakšen manj primeren ostanek ne predre riti.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #253 : 03 Julij 2008, 12:17:55
Citiraj
Tako da verjetno tudi mladim in zdravim psom kakšen manj primeren ostanek ne predre riti.

No Lanabela, nebi se mogla bolj strinjati ;)  ;D ;D